10 prokletých předmětů, které skutečně existují

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:478
Počet zobrazení:8 485

Po světě koluje množství příběhů o prokletých předmětech, které mají lidem nosit smůlu, nebo je dokonce zabíjet. Ale co když některé tyto předměty skutečně existují? A jaký je váš názor? Myslíte si, že skutečně nějaký předmět může být prokletý?

Přepis titulků

Vypadá to, že nějakou dobu chcete mít noční můry. Pomůžu vám s tím. Lidé vždy přitahovaly záhady a okultismus. Něco na těch děsivých příbězích lidi láká. Většina těchto příběhů je smyšlená, takže se lidé uklidňují myšlenkou, že se nic takového nestalo. Ale co když ano? Ne všechny děsivé příběhy jsou smyšlené.

Některé předměty, díky kterým jsou tyto příběhy děsivé, skutečně existují i v dnešním světě. A mnoho lidí si může myslet, že je to vše dílem pověrčivosti, ale zdokumentované okolnosti kolem těchto předmětů velmi nasvědčují tomu, že se kolem děje něco ďábelského. Bez dalšího zdržování, zde je 10 děsivých předmětů, které skutečně existují.

Číslem 1 je Dybukkova skříňka. Roku 2001 muž jménem Kevin Mannis koupil vinný kabinet na národním trhu a okamžitě začal mít hrozivé noční můry. Stejně tak lidé kolem něj. Rozhodl se kabinet dát své matce, která ve stejný den dostala infarkt. Každý další vlastník kabinetu mluvil o děsivých událostech, které jeho vlastnictví provázely.

U posledního vlastníka Jasona Hudsona se rozvinula podivná kožní nemoc a nějaká další onemocnění. Historie skříňky se táhne až k přeživšímu Holokaustu. Má být posednuta Dybukkem, což je zlý duch z židovské mytologie. Proto se Hudson, společně s místními rabíny, rozhodl schovat skříňku před zbytkem světa, aby už nemohla páchat zlo.

Ale legenda žije dál a byla inspirací pro film Kletba z temnot z roku 2002. Je dobré vědět, že existuje prokletý vinný kabinet. Myslete na to příště, až si otevřete láhev. Číslo 2, panenka Anabelle. Panenka Anabelle byla objevena roku 1970 v obchodu se starožitnostmi. Matka ji koupila své dceři Donně a poté se začaly dít divné věci. Když ji dostala a přinesla si ji domů, začala si všímat, že se panenka objevuje v pokojích, kam ji nedala.

Navíc se kolem jejich bytu začaly objevovat tajemné poznámky a na panenčiných šatech se objevovaly kapky čerstvé krve. Protože se nevysvětlitelné jevy objevovaly čím dál častěji, kontaktovaly věhlasné lovce duchů Eda a Lorraine Warrenovi, podle nichž byla panenka posedlá démonem. Panenka byla darována Warrenovým, kteří ji umístili do prosklené skříňky ve svém muzeu, kde zůstává dodnes.

Cedule na skle říká: "Rozhodně neotevírejte." Jako by lidé potřebovali varování, aby se nedotýkali démonické panenky. Číslo 3, malba Hands resist him. Byla namalována Billem Stonehamem a je považována za jednu z nejprokletějších maleb na světě. Každý vlastník dalšímu předával podobné varování. A tím je to, že po západu slunce se postavy na obraze přemisťují nebo dokonce mizí.

Mnoho lidí, kteří malbu i jen viděli, se okamžitě cítilo nemocně nebo slabě. Podle umělce dveře představují hranici mezi tímto světem a... jiným světem. Nejzajímavější zaznamenanou náhodou je to, že vlastník první galerie, která obraz kdy vystavila, a kritik, který ho hodnotil, zemřeli ve stejném roce, ve kterém obraz viděli.

Nevím, jestli pohled na kopii malby má stejný efekt, ale pokud ano... Hups, omlouvám se. Číslem 4 je malba plačícího chlapečka. Plačící chlapec byl vytvořen v 50. letech italským malířem Giovannim Bragolinem. Rychle se stal slavným. Tedy spíš nechvalně známým. Během let se malba stala populární a masově produkovaná.

Visela v mnoha domech v Británii. Ale brzy se začaly objevovat zprávy, že mnoho těchto domů záhadně zachvátil požár. Mnoho z nich vyhořelo do základů. Ačkoliv je to znepokojivé, ještě záhadnější je to, že v mnoha domech byla nalezena malba plačícího chlapce. A navíc všechny byly ohněm netknuté.

Tyto požáry mohly být čirou náhodou, ale nepoškozené obrazy nebyly vysvětleny. Skutečnou záhadou je pro mě důvod, proč lidé doma mají obraz plačícího chlapce. To je úchylný. Číslem 5 je Busbyho houpací křeslo. Toto křeslo patřilo usvědčenému vrahovi Thomasu Busbymu. Než ho za jeho zločiny oběsili, požádal o poslední jídlo ve své oblíbené hospodě.

Když dojedl, postavil se a prohlásil: "Nechť náhlá smrt stihne každého, kdo se posadí do mého křesla." Od té doby prý 63 lidí, kteří si sedli na toto křeslo, stihla předčasná smrt. Někdy dokonce hned poté, co se z něj zvedli. Množství úmrtí začalo být tak nápadné, že vlastník roku 1972 věnoval židli muzeu v Thirsku. Židle zde stále je a visí 1,5 metru vysoko, aby se zabránilo nějakým dalším náhodám.

Číslem 6 jsou svatební šaty Anny Bakerové. V polovině 19. století se dívka jménem Anna Bakerová, která pocházela z bohaté rodiny, zamilovala do chudého slévače. Plánovali svatbu a dokonce si koupila šaty. Ale když otec zjistil, že mají poměr, svatbu zakázal.

Od té doby si odmítala vzít kohokoliv jiného a zbytek života strávila sama, zahořklá a naštvaná, dokud roku 1914 nezemřela. Její šaty byly vystaveny v její ložnici ve starém Bakerově sídle. Často je pozorováno, jak se samy hýbou. To by mohlo být připisováno průvanu, kdyby nebyly vystaveny ve vzduchotěsné vitríně.

Podle některých je duše Anny uvězněna v šatech a tančí svatební tanec, kterého se za života nedočkala. Nejsou to šaty, které byste chtěli věnovat Nadaci dobré vůle. Číslem 7 je Basánská váza. Basánká váza byla vyrobena v 15. století ze stříbra italskou služkou při svatební noci. Stejnou noc byla nalezena zavražděná, s vázou v náručí. Po její smrti byla váza předávána mezi členy rodiny, z nich každý předčasně zemřel, načež vázu ukryli.

Bohužel roku 1988 byla váza znovu objevena a byla u ní nalezena zpráva: "Pozor, tato váza přináší smrt." Každý její majitel zemřel, takže měla na svědomí stále více životů. Byla nabídnuta několika muzeím, ale každé ji kvůli kletbě odmítlo přijmout. Není jasné, kde se nyní nachází, ale věří se, že byla na nepřístupném místě pohřbena v olověné truhle.

Nepřístupném pro živé. Číslem 8 je diamant Naděje. Diamant Naděje je nejslavnějším prokletým diamantem na světě. Tento 45,5 karátový diamant vznikl na Zemi před 1,1 miliardou let. Od jeho nalezení ho vlastnilo množství význačných lidí, včetně několika králů. Jak cestoval mezi vlastníky a jednotlivými zeměmi, objevily se zprávy, že má být prokletý, takže každého vlastníka čeká neštěstí.

Jeho vlastníci byli postihnuti skandály, rozvody, sebevraždami, uvězněním, mučením a finančním bankrotem. Nyní je umístěn v Národním přírodovědném muzeu ve Washingtonu D.C., kde je vystaven veřejnosti. Tento diamant není nikdy nikam propůjčován, protože má cenu skoro 250 milionů dolarů. A také aby nemohl ublížit žádné jiné živé bytosti.

Číslo 9, Maorská maska válečníka. Maorští válečníci žili na Novém Zélandu a před bitvou si vyřezávali masky a sochy. Podle maorské víry každý muž, který zemřel v bitvě, přenesl svou duši do masky. Zajímavé je, že maska zřejmě neškodí mužům, ale těhotné ženy, které se k masce přiblížily, začaly trpět komplikacemi nebo jiným neštěstím.

V muzeích na Novém Zélandě jich je několik vystaveno, ale nachází se u nich varování, že by se k masce neměly přibližovat těhotné ženy, kvůli svému bezpečí a bezpečí dítěte. Nikdy nebylo vysvětleno, proč kletba ovlivňuje jen těhotné ženy, ale není radno to brát na lehkou váhu. Ten risk za to nestojí. Číslo 10, Zrcadlo na plantáži Myrtles. Už dříve jsme si o plantáži Myrtles řekli, že je to jedno z nejprokletějších míst na světě.

Ale nejvíce prokletým předmětem na tomto místě je zrcadlo, které se do domu dostalo v 80. letech. V zrcadle mají být uvězněny duše Sary Woodruff a jejích dětí, kteří byli otráveni. Hosté na plantáži tvrdili, že v zrcadle viděli postavy a dětské otisky rukou na skle. Zrcadla jsou často spojována s nadpřirozenem a často jsou v nich uvězněni zlí duchové.

Myslete na to, až kolem něj v noci půjdete. To je dnes vše. Zmíním panenku Roberta, který by na tomto seznamu měl být. Ale o něm jsem mluvil už dříve. Nechci ho naštvat tím, že o něm budu mluvit znova. Pokud se vám video líbilo, sdílejte ho a dejte mi Líbí se. Nové video vám přinesu příští sobotu.

Mír! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

NA tu židlu bych si teda schválně sednul ..

11

Odpovědět

Ten chlap mě děsí víc než všechny ty prokleté předměty dohromady :D

411

Odpovědět

jen bych chtěl podotknout na chybku v překladu. Stroke není infarkt ale mrtvice ;)

40

Odpovědět

#7 Kdyby moje žena trávila svatební noc vyráběním stříbrné vázy, taky by ji někdo našel ráno "záhadně" zavražděnou :-D

711

Odpovědět

Ten jeho výraz a mluvení mě úplně provokuje, nejradši bych ho napadnul...

242

Odpovědět

já měla v pokoji prokletou skříň. Otevírala se kdy chtěla a večer u ní stál stín čaroděje se stříbrným opaskem (že to byl čaroděj soudím dle siluety špičatého klobouku)... ok, byla stará a podlaha dřevěná, tím by se dalo vysvětlit to otvírání, když se otevřela vevnitř na dveřích byla lesklá stříbrná tyčka, na kterou se dávaly šátky a opasky, a špičatý klobouk byl asi ho skříně... ale i když už skříň tak 6 let nemáme, ten čaroděj mě stejnak pronásleduje, viděla sem ho dokonce i na internátě a u kamarádky v Praze...

62

Odpovědět

Říkal jsem si, kde jsem ten svůj klobouk nechal...

631

Odpovědět

+GandalfOk, tak za půl hodiny du spát, tak se tady můžete stavit, a pro přístě si triky se špičatým kloboukem dělejte laskavě někde jinde!!!

100

Odpovědět

lenacia: Spíše představivost ;-)

10

Odpovědět

A teď si představte, že se vám u sledování videa (konkrétně u obrazu plačícího chlapce) sám od sebe vypne notebook (a je něco po půlnoci, aby to mělo grády). Nejsem pověrčivá, ale i tak jsem na něj chvíli s nepříjemným pocitem koukala... Vzhledem k tomu dusnu dneska se nejspíš prostě přehřál (už je postarší, dlouho nečištěný a zapnutý od rána). Ale načasování bylo na zabití :D

331

Odpovědět

Se nediv, že ti chcípnul, když ho krmíš flashovym videem :))

130

Odpovědět

+eXeTak on je náhodou na svůj věk v docela dobré kondici, s přehříváním měl naposledy problém u hry a to bylo snad víc než před rokem. Kdyby se to dělo běžně, tak mě to tak nešokne aspoň :D

20

Odpovědět

Krásná demonstrace síly sugesce a korelace neimplikující kauzalitu

392

Odpovědět

1:30 má být 2012 a ne 2002. Konečně jako správný korektor můžu pohonit.

272

Odpovědět

Potřebuju na ten vinný kabinet co je posedlej tim židovským duchem i židovskýho exorcistu?

90

Odpovědět

exorcista byl jen jeden Hitler :D :D

234

Odpovědět

3:04 "...both died within one year..." Do jednoho roku (od prvního zhlédnutí obrazu), ne ve stejném roce. x) I když je to možná stejné... :D
3:40 "disturbing" Možná bych volil spíše "znepokojující"... Ale víš co, já ti nebudu kazit den (a navíc se mi to nechce procházet, protože jsem to už viděl :D), jinak hezkej překlad. x)

50

Odpovědět

to je zajímavý že všichni umíraj ale v muzeu se nikdy nic neděje..dyť to muzeum taky někomu patří ne? lidi se kolem toho motaj, utíraj prach z těch věcí třeba.. :D

391

Odpovědět

Třeba musíš být v blízkosti delší dobu a nebo se předmětu i dotýkat. Hmm ale jak píšeš s tím utíráním prachu, zajímavé. Třeba prach raději ani neutírají. :D

140

Odpovědět

Jednou z nejděsivějších věcí na tom videu je úsměv toho chlapíka :D

1751

Odpovědět

Ty jo když u děláte Santora, tak byste určitě taky měli přeložit nějaký z jeho 50 Amazing facts to blow your mind, ty jsou parádní!

150

Odpovědět

No viděl jsem asi jen první 2 minuty.. celou dobu jsem musel sledovat jeho ksicht hruza.. proč dělá do p****e takový držky?

942

Odpovědět

Protože narazil na tvůj profil na seznamce. :-D

1016

Odpovědět

+Persekutorohh hahaha hahaha chhááá chaháháhá


no.

741
Další