15 nejúžasnějších povolání na světě

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:84
Počet zobrazení:7 696

Podívejte se, čím vším se mohou lidé živit. Vybrali byste si?

Přepis titulků

Testovat ty nejlepší skluzavky na světě či být placen za to, že si celý den hrajete s legem. Podíváme se na 15 nejúžasnějších povolání na světě. Tester videohry World of Warcraft. Hrajete World of Warcraft? A jde vám to? Můžete sklidit 200 jednotek zlata za hodinu a dosáhnout levelu 80 do dvou týdnů? Pokud je odpověď ano, můžete se přihlásit na pozici, o které 12 milionů hráčů jen sní.

Můžete testovat videohru World of Warcraft. Blizzard na svých stránkách nabízí hned několik volných pozic. Databáze vývojářského studia Blizzard obsahuje několik desítek možností uplatnění především pro hru World of Warcraft. V současné době nabírají na pozice testerů této videohry. Degustátor vína a blogger. Představte si, že byste se přestěhovali do Sonoma County. Každý den byste se vraceli domů do blízkosti 1450 vinic lemujících pobřeží severní Kalifornie.

Představte si, že byste nemuseli platit nájem, objevovali tajemství perfektního vína, přičemž byste svůj snový okamžik sdíleli s lidmi, kteří vás sledují na Twitteru. Teď si představte, že byste za to dostávali plat ve výši 10 000 dolarů měsíčně. Hardy Wallace žijící v Atlantě byl první, kdo poslal svou přihlášku, načež tuto pozici ve vinici Murphy-Goode získal. 10 000 dolarů měsíčně a nájem zdarma, to vše po dobu šesti měsíců.

Hardy updatuje Facebook a Twitter svými zážitky. Cyklista a fotograf pro Google Maps. Google najal dva šťastlivce, aby jezdili po Francii na přihlouplých tříkolkách a pořizovali fotky historických míst, na která se autem nedostanete. Tato tříkolka na dlouhé tyči drží celkem devět kamer a veze sebou GPS, počítač a generátor. Všechna tato zařízení jsou opravdu potřeba, aby bylo možné přidávat fotky ze známých míst na Google Street View.

Cyklisté na sobě musí mít tričko s logem Google a helmu. Navštěvují známá místa jako zámek ve Versailles, Lucemburskou zahradu nebo přeplněné centrum Paříže. Ochutnávač piva. Možná to není úplně pro všechny, ale pokud máte raději pivo než čokoládu, mnoho pivovarů nabírá lidi, kteří pivo ochutnávají, než jde skutečně do prodeje. Abyste takové místo mohli získat, musíte mít určité dovednosti.

To neznamená zvládnout šest půllitrů během pátečního večera. Když waleský pivovar Evan Evans hledal takové ochutnávače, aby pomohli při vývoji nových chutí, společnost obdržela více než 250 žádostí. Vymahači havarovaných letadel. Pokud máte rádi dobrodružství a práci pod tlakem, tohle by mohla být dobře placená práce právě pro vás. Tito vymahači trosek mohou dostat 6-10% provize od banky, pro kterou takovéto letadlo získají.

Některá letadla stoji miliony dolarů, takže se váš plat může vyšplhat až na 600 000 liber za letadlo. Musíte být ale připraveni na tvrdou práci. Někteří vymahači se mohou ocitnout pod palbou nebo být uvězněni v cizí zemi. Bezpečnější cesta, jak se dostat k letadlům, může být třeba stát se pilotem nebo pracovat jako letuška. Recenzent hotelů. Můžete pobývat v těch nejúžasnějších lokalitách po celém světě.

Ty nejlepší hotely vás dokonce ubytují zadarmo. Nezbývá nám než jen závidět. Lidé, kteří se tímto zabývají, dostávají nadstandardní kvalitu služeb, aby mohli psát své recenze jak pro časopisy, tak internetové stránky. Profesionální zombie. Někteří lidé rádi lekají své přátelé zpoza rohu a nikdy je to nepřestane bavit. Pro takovéto otravné lidi, kteří rádi děsí ostatní, být zaměstnaný jako profesionální zombie v Londýnských kobkách může být ideálním povoláním.

Londýnské kobky v současné době zaměstnávají okolo 50 lidí, kteří se převlékají, aby vypadali jako živí mrtví, a mohli tak děsit návštěvníky, Ředitel zábavy v muzeu. 6letý chlapec, který se chtěl stát ředitelem Národního muzea vlaků v Yorku, nakonec dostal práci jako ředitel zábavy.

Tento ambiciozní mladík dostal příležitost v muzeu poté, co chtěl nahradit předchozího ředitele Andrew Scotta, který odsud odcházel. Sam poslal vlastnoručně napsaný dopis, ve kterém stálo "uchazeč o místo ředitele", kde žádal o pohovor a popisoval své znalosti v této oblasti. "Je mi pouze 6 let, ale myslím si, že to zvládnu," napsal Sam. Vedení bylo natolik nadšeno, že jej jmenovalo čestným ředitelem zábavy. Stavitel lega. Lego spolupracuje s několika experty, kteří se tímto zabývají a pomáhají společnosti vyrábět sestavy.

Pracují s velmi malým rozpočtem a dalšími omezeními. Pracují v několik výzkumných centrech po celém světě. Konkurence je však veliká, protože by to mohl dělat takřka každý. Poslední člověk, kterého firma najala, je 23letý Andrew Johnson, který poslal chytré video a poté soutěžil ve třech vysoce náročných kolech s ostatními. Údajně porazil 45 dalších soutěžících.

Čokoládový konzultant. Tohle by mohlo být to pravé pro kohokoliv, kdo zbožňuje čokoládu. Ano, takováto povolání opravdu existují. Dokonce existuje i více variací této pozice jak pro velmi světoznámé a kvalitní značky, tak i obyčejné lokální čokoládovny. Louise Thomas v tomto odvětví pracuje již dva roky a o čokoládu se zajímá více než šest let.

Nelíbilo se ji, že o čokoládu se lidé nezajímali tak, jak by měli, a tak založila svoji vlastní společnost, aby mohla sdílet své zaujetí. Nyní pořádá večírky, kde se čokoláda ochutnává podobně jako víno. Dále působí jako konzultantka v pohostinství a maloobchodě. Snaží se najít perfektní čokoládu pro své klienty. Tester luxusních postelí. Studentka z Birminghamské univerzity dostala svoji práci snů. Doslova.

Spát v práci a nechat si něco pěkného zdát není pro holku, která tuto práci dostala, nic výjimečného. Dostala ji na jeden měsíc a dokonce to má i zaplaceno. Roisin Madigan ve věku 22 let vydělává 1 000 liber měsíčně za to, že spí v luxusních postelích každý den po dobu jednoho měsíce. Studentka tím pomáhá při výzkumu spaní, které vede specialista na luxusní postele Simon Horn. Společnost prodává postele značky Savoir, původně vyráběné pro Savoir hotel. Generální manažer Craig Roylance říká: "Nejenže Roisin poskytne objektivní názor, ale pomůže zjistit i to, co nám dokáže zpříjemnit náš spánek."

Tester kondomů. Jeden australský výrobce vypsal konkurz na práci, která by mohla být opravdu tou nejlepší, tester kondomů. Ředitel marketingu pro společnost Durex Sam White hledal Australany starší 18 let, kteří by měli o jednu z 200 nabízených pozic zájem. Bohužel, toto zaměstnání není placené, ale úspěšní kandidáti obdrží zdarma zboží společnosti Durex v hodnotě 60 dolarů.

Za to od nich společnost očekává upřímnou zpětnou vazbu o kvalitě jejích výrobků. Jeden z 200 šťastlivců pak má šanci vyhrát bonus 1 000 dolarů. Možná to není tak skvělé, ale jedna věc je jistá. Je to práce, kterou si s sebou zaměstnanci vezmou velmi rádi domů. Ochutnávač sladkostí. Dalších z těchto vysněných povolání připadlo 12letému mladíkovi Harrymu Wilshireovi. Vrchní ochutnávač v továrně na sladkosti.

Jeho povinností je ochutnávat přísně tajné recepty. Tuto práci získal poté, co vyhrál soutěž společnosti Swizzels-Matlow. Říká, že když se poprvé prošel po továrně, připadal si jako Karlík v továrně na čokoládu. Porotce si získal, když jim popisoval chutě a barvy svých oblíbených sladkostí, zejména lízátek Drumstick. Firma, která vyrábí také ovocná srdíčka, ovocné a cucací bonbony, dala svému zaměstnanci i vlastní vizitky. Tester tobogánů.

Tommy Lynch tento rok kvůli své práci procestoval již přes 27 000 mil, testuje totiž tobogány. Lynch, kterému je 29 let, pracuje pro společnost First Choice. Kontroluje výšku, rychlost, objem vody, dojezd a samozřejmě také bezpečnost. V roce 2008 testoval tobogány v Holiday Village v Lanzarote, Mallorce, Egyptě, Turecku, Costa del Sol, Kypru, Algarve, Dominikánské republice a Mexiku.

Tento rok se chystá do Řecka, Turecka, na Floridu, Jamajku a Ibizu. Správce ostrova. 34letý Ben Southall porazil 35 000 dalších zájemců z celého světa, kteří se ucházeli o tuto pozici. Plave, objevuje a relaxuje na ostrově Hamilton ve Velkém bariérovém útesu. Zároveň píše blog a propaguje tuto oblast. Za tuto práci dostane 111 000 dolarů. Na ostrově bude pobývat celkem šest měsíců a bude se o něj starat. Teď může zadarmo využívat třípokojovou vilu s bazénem.

Před tím než tuto práci získal, musel na ostrově strávit čtyři dny a absolvovat rozsáhlý pohovor. Vyžadováno bylo třeba potápění, pořádání plážové opékačky nebo relaxace u bazénu. To musí být jedno z nejúžasnějších povolání na celém světě. Na jakou pozici byste se přihlásili vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Rozhodně bych nakombinovala trojku a jedničku, odnesla bych si testovací exempláře v podobě tun sladkostí na ostrov :-D Jsem já to praktická žena :-D

00

Odpovědět

Tvrdě pracující člověk dnešní doby "yOUTUBER"

22

Odpovědět

Chces-li na svete byti prevesel, zvol si nejlepsi ze vsech remesel; chces-li okouzit divku nevinou, stan se vojakem, stan se hrdinou :-D

30

Odpovědět

Recenzovat hotely, a pokud mozno po celé světě, by mi vůbec nevadilo.

30

Odpovědět

I u nás byla možnost na "práci snů"...:-)
(neberte to jako reklamu, stejně už není možný se přihlásit :-) )
http://careers.sygic.com/cz/sygictraveler

150

Odpovědět

Přihlašování bylo ukončeno :/

014

Odpovědět

+Přihlašování bylo ukončenoNení to bystrý chlapec? :)

180