7 faktů o Temném rytíři

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:385
Počet zobrazení:6 873

Temný rytíř je takřka kultovním filmem o Batmanovi. Zde vám přinášíme 7 věcí, které jste o tomto filmu nemuseli vědět. PTSD- Posttraumatická stresová porucha

Přepis titulků

Zvažovali jsme, že bychom tentokrát znovu nahráli předchozí díl. Ten o filmu Na Hromnice o den více. Přišlo nám to vtipné. Je to zase to samé, stejně jako ve filmu. Chápete? Jsme tak vtipní. Ale když jsme viděli počet zhlédnutí u té epizody, rozmysleli jsme si to. Místo toho vám přinášíme 7 věcí, které jste nevěděli o Temném rytíři. Nejspíš... Heath Leadger jako Joker je jedním z důvodů, proč je film tak skvělý.

Zavrhli myšlenku, že Jokerovu kůži a vlasy změnil toxický odpad. Byl to risk, který se vyplatil. Ale asi jste nevěděli, že si Heath Ledger make-up vytvořil sám. Využil běžné věci z drogerie. Nolanovi i ostatním se ten design tak líbil, že ho maskéři vytvářeli každý den. Ledgera také napadlo, že by Joker měl mít na rukách zbytky make-upu. Tím by bylo naznačeno, že si ho dělá sám.

Možná je to chemické znetvoření, možná je to Maybelline. Temný rytíř se vyhnul vysvětlování původu Jokera nebo vysvětlování jeho chování. Tvůrci z toho udělali záhadu. I sami pro sebe. Vytvořili několik teorií. Jednou z nich byla teorie, že Joker je bývalý voják, který trpí PTSD. S ohledem na jeho vášeň ve vojenských zbraních, plynech a výbušninách to zní celkem věrohodně.

Joker se pokusí zavraždit a pak i zavraždí úředníky. To může dokazovat, že se jedná o šíleného vojáka, plného nenávisti k vládě. Možná... Nebo je to důkazem, že Joker je šílenec, který miluje vraždění lidí. Já tě nechci zabít. No, popojedem. Několik scén v Temném rytíři bylo natočeno na IMAX kameru. Pokud jste je viděli v kinech IMAX, víte, jak úžasně vypadaly.

Ale natáčení s nimi pro Nolana taková zábava nebyla. Tehdy existovaly na celém světě pouze 4 IMAX kamery, které byly obrovské a hlučné. Museli pro ně vyrobit speciální jeřáby a pak v postprodukci scénu předabovat, protože kamery byly tak hlasité. Ale ještě horší bylo, že během této honičky jednu z těchto 4 kamer rozbili. S ohledem na to, že jedna stála 12 milionů korun, je její zničení mnohem horší, než když upustíte iPhone do záchodu.

Temný rytíř byl první Batmanovský film, který v názvu neměl slovo Batman. Ale možná jste si nevšimli, že je to první Batmanovský film bez netopýrů. Žádní živí nebo počítačoví netopýři. Možná si po zničení IMAX kamery uvědomili, že na hejno netopýrů už nemají peníze. Tahle zvířata jsou děsivá. IMAX nebyla jediná novinka v Temném rytíři.

Změnili také design Batmanova obleku. Během let vzniklo mnoho druhů batmanovských obleků, včetně těch, na které bychom raději zapomněli. Ale verze v Temném rytíři přinesla vylepšení, která dávala větší smysl než bradavky na obleku. Poprvé mohl Batman otáčet hlavou. Už se nemusíme dívat na toto. Konečně už nevypadá jako někdo, kdo má potíže s krční páteří.

Víme, že Bruce Wayne je pracháč. Nosí drahé obleky, klátí krásné ženy a jezdí krásnými auty. A určitě je někdy klátí i v těch hezkých autech. Pokud se nezajímáte o auta, asi nevíte, že Bruce ve filmu řídí Lamborgini Murcielago. Ačkoliv je má výslovnost strašná, Murcielago španělsky znamená netopýr. Takže i když jede v normálním autě nebo v něm klátí ženu, jedná se o Batmobile.

Můžeme za to filmařům zatleskat? V Temném rytíři i Batmanovi z roku 1989 najdeme dva velmi rozdílné, ale podařené, Jokery. V Batmanovi Jokera Jacka Nicholsona daboval Giancarlo Giannini. O 20 let později v Temném rytíři Jokera daboval Adriano Giannini. Pokud si myslíte, že stejné příjemní Adriana a Giancarla je náhoda, budete se plést a budete tak trochu za idiota.

Giancarlo je jeho otcem. Je to šílené. Dobře, není to šílené, ale je to zajímavé. A máme tu pro vás i bonusový fakt, který jste nevěděli. Jedno město v Turecku se jmenuje Batman. Vyslovuje se sice "Botmen", ale chápete, ne? Roku 2008 starosta Batmanu, Botmenu či jak se to jmenuje, chtěl žalovat Warner Brothers, protože ho nezažádali o povolení k použití tohoto jména ve filmu.

Tvrdil, že Warner Brothers a Nolan mohou za to, že je v Batmanu tolik nevyřešených vražd a sebevražd žen. Jak asi tušíte, případ byl smeten ze stolu. To obnovilo moji víru v právní systém. To je pro dnes vše, ale napište nám, co byste chtěli v dalším díle vidět. Třeba i něco tak pitomého, jako byl ten soud se starostou Batmanu. Díky za sledování a odebírejte nás.

Najdete zde další pravdivá fakta o filmech a někdy i Batmanovi. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V Batmanu v Turecku jsem byl! Nebo teda spíš jen projížděl, ale i tak. :D

10

Odpovědět

A ten obrázek, co tam dali, není Batman, ale Hasankeyf, kterej je kousek vedle ;)

00

Odpovědět

Ten typicky rozvojový přístup v Turecku pobavil. Na co řešit vysokou kriminalitu když to můžeme svést na "zlé" Američany. :D

533

Odpovědět

minulost Jokera tam nebyla protoze to Nolan tak chtel. v Trojce mel byt soud s Jokerem a Bane ho snad mel i vysvobodit ale bohuzel Heath se nedozil.

181

Odpovědět

5 faktů o Temném rytíři: 1)Nejsi voják boy, sundej ty maskáče.
2)Máš kamufláž kush, letíš jak tryskáče
3)Otočíš tři šestky vzhůru nohama boy, nedělej roháče.
4)Jsi originál jak Versace, jedinej kus jak ze sekáče,
5)Pretty gadže, nejsi Přemysl, nedělej oráče.

9104

Odpovědět

Ubožáci dávají mínusy, protože nerozumí mému lyrickému umu.

569

Odpovědět

+bigcockmínusem vyjadřuju nesouhlas s umožněním přístupu k internetu chovancům psychiatrické lečebny

682

Odpovědět

+bigcockTo bys byl sám proti sobě bandasko ;) snad jim neutečeš, nechci aby mé děti obtěžoval takový úchyl bandasko ;)

046

Odpovědět

+bigcockJá si teda taky pomyslel, jestli ti nezapomněli donést prášky.

121

Odpovědět

+bigcockR3di: Ne děkuji nejsem jako ty a nepotřebuji viagru. O mojí erekci se stará manželka, zatímco tu tvojí asi nějak často bolí hlava co? :) ;)

032

Odpovědět

+bigcockMně tvoje erekce ani imaginární manželka ale vůbec nezajímají.

130

Odpovědět

+bigcockAha tak když tě teda nezajímá tak proč jsi začal s těmi prášky? ;) Nic ti nenutím ale nesnaž se mě ztrapnit ;) Imaginární ? To že si o tebe ženy neopřou ani kolo neznamená, že já jsem nějaký ubožák a vymýšlím si manželku.

020

Odpovědět

+bigcockZtrapňovat tě? Promiň! Neuvědomil jsem si, jak je zbytečné nosit dříví do lesa.

120

Odpovědět

Myslím že Temný rytíř je overrated , mají ho za nejlepší díl protože Ledger umřel , neřikam že to nebyl dobrej film jen si nezaslouží takovej hype ...

2584

Odpovědět

Je to tvůj názor, a možná to i je pravda, ale za mě se mi film žeru, protože Ledgerův Joker je v mých očích nejlepší psychopat, jaký kdy byl. A to ani ne tak moc díky tomu, jak ho Heath zahrál(i když toho Oscara bych mu z fleku dal, podle mě parádní výkon), ale jak byl charakterově zpracován.

336

Odpovědět

Je to tvůj názor, a možná to i je pravda, ale za mě se mi film líbí, protože Ledgerův Joker je v mých očích nejlepší psychopat, jaký kdy byl. A to ani ne tak moc díky tomu, jak ho Heath zahrál(i když toho Oscara bych mu z fleku dal, podle mě parádní výkon), ale jak byl charakterově zpracován.

23

Odpovědět

taky si to tak myslím, já bych to srovnal s Temným rytíř povstal a bylo aby to nastejno. Nějak výrazně bych to nenadhodnocoval

44

Odpovědět

Není overrated protože Heath natáhl brka, ale protože to je, narozdíl od ostatních superhero komiksovek, čistokrevné krimi drama. Je to změna stylu, kterou nikdo nečekal.

212

Odpovědět

Mě se líbila celá trilogie Temného Rytíře, ale také je pro mne díl s Jokerem nejslabší.

212

Odpovědět

Existují dvě takové nejznámější teorie o původu Jokera. V komiksu The Killing Joke byl původ Jokera vysvětlen tak, že to byl původně stand-up komik, který neměl peníze na to, aby vyžili se svou ženou, a proto přijal práci pro mafii, a pomohl jim vniknout do chemičky. Nasadili mu na hlavu masku, která byla symbolem několika padouchů a jejich gangu (Red hood) a když se to zvrtlo, Batman předpokládal, že to je nějaký padouch osobně a v podstatě mu nedal jinou možnost, že skočit do kádě s kyselinou. V komiksu The Man Behind The Red Hood (ten je starší) byl Joker přímo vůdce toho gangu a Red hood, jinak to všechno bylo stejné. Nicméně sám Joker přiznává, že neví, která minulost je ta pravá, resp. řekl že "if I'm going to have a past, I prefer it to be multiple choice"

421

Odpovědět

Ještě dodám to, co asi většině dojde, že se zbláznil právě potom, co zjistil, že mu kyselina vybělila pokožku a zezelenaly mu vlasy.

291

Odpovědět

+Maerlyn0Strašná kravina :D On skočí do kyseliny a akorát mu to obarví vlasy

1930

Odpovědět

+Maerlyn0To ale byla kouzelná kyselina!

563

Odpovědět

+Maerlyn0Překvapivě, ne všechny kyseliny tě rozpustí, ono taky záleží dost na koncentraci atd., ale tak to stačilo dávat pozor v chemii na střední :)

573

Odpovědět

+Maerlyn0však jo no, v chemičce bude všude jen kyselina listová Kappa

532

Odpovědět

+Maerlyn0Chlapče, jdi už od počítače - zase tu meleš sračky.

438

Odpovědět

takže hlas Jokera ve filmu nepatří Heathu Ledgerovi?

1517

Odpovědět

Ale patří, tady šlo o dabing do italštiny myslím.

861

Odpovědět

neměl náhodou joker zabít v jedničce Waynovi rodiče, i kdyz ho tam hral jinej herec. A potom co na jokera nekdo spachal atentat u soudu tak z toho zesilel a chtel se mstit vsem? asi jenom moje domnenka.

130

Odpovědět

Joe Chill zabil jeho rodiče..

84

Odpovědět

A útok na súde bol na Harveyho Denta, keď mu ak sa nemýlim niekto z Falconeho ľudí chrstol kyselinu do tváre.(Komixový pôvod Two-facea)

152

Odpovědět

pouze ve verzi Batmana od Tima Burtona s Jackem Nicholsonem jako Jokerem...

91