Alan Alda o seriálu M*A*S*H

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:695
Počet zobrazení:9 249
Dnes vám přinášíme čtyři úryvky z rozhovoru s Alanem Aldou, kterého většina z nás zná jako doktora Hawkeye Peirce ze seriálu M*A*S*H. Dozvíte se, proč byl podle něj seriál úspěšný, jak provokovali televizního cenzora nebo jak probíhalo natáčení poslední scény.

Přepis titulků

A potom jsme dosáhli dostatečné popularity, aby nás stanice zařadila do hlavního času. To s tím má co dělat. Do prominentního vysílacího čas. Ale předtím se seriál stanici tak líbil... Lidem z vedení stanice se líbil, takže ho vysílali dál, i když neměl oslnivou sledovanost. Dneska jsou schopní zrušit seriál během první reklamy.

Je jim to celkem jedno. Nás podrželi celou první sérii. I když jsme byli až vespod žebříčku. Dělali jsme si legraci, že ostatní seriály jsou v TOP 10 a my v TOP 70. Byli jsme úplně vespod. Tak to bylo, dokud nezačaly reprízy. Diváci už ostatní seriály viděli, tak zkusili nás. Líbilo se jim to, a tak jsme získali víc diváků.

Bylo dobře, že jsme se mohli vrátit.

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přemýšlím, kde skončily všechny ty VHS kazety, na kterých jsme měli se sestrou nahraný celý seriál. Vím, že se nám je vůbec nechtělo vyhazovat i když už nemáme přehrávače :-) Na humoru MASH a Friends jsem vyrostl, tyhle dva kusy nemají konkurenci.

191

Odpovědět

M*A*S*H, moja srdcovka. Keď to u nás bežalo v telke prvýkrát (tuším VTV), nesledoval som to, starý seriál ma predsa nemôže zaujímať... Ale človek potom pozrel pár častí a už som sa viezol. Pozerávam ho dodnes, a keď dopozerám 256. časť, začínam opäť odzačiatku. :D A tak mi je znova a znova ľúto Henryho konca, Trapperovho odchodu, Burnsovho odchodu, Radarovho odchodu... :) Ale zo seriálu jasne cítim teplo ich komunity, vnútorné vzťahy... humor je výborný!

Ako verný fanúšik som si zadovážil aj typickú armádnu čiapku (s tým plochým vrchom a menším šiltom) s vyšitým MASH 4077 a nehanbím sa ju nosiť (samozrejme nie vždy a všade). :D

A musím pochváliť český dabing - je perfektný! Myslím, že aj Alan ho kdesi v inom rozhovore chválil, keď bol v ČR.

341

Odpovědět

Ohledně přidaného smíchu, všechno vysvětlí producent Mashe. http://www.youtube.com/watch?v=02m7devejKI

10

Odpovědět

Moje anglické kopie M*A*S*H mají přidaný smích od začátku třetí, po konec páté série. Když už to tady tak vehementně řešíte.

20

Odpovědět

A ještě jsem si vzpomněl... V české televizi není smích, protože potlačili celou originální zvukovou stopu. Hluk na pozadí, šum davů na operačních sálech... proto tam není ani smích, nebylo to kvůli tomu, že ho nechtěli.

51

Odpovědět

Jako zakladatel aliance M*A*S*H deff, bych vám chtěl vyjádrit poděkování za přeložení tohoto rozhovoru

Pelda

131

Odpovědět

ohledne smichu na wiki pisou ze obcas nektere dily meli, nektere ne

22

Odpovědět

Skvělý seriál a dobrý herec s velice zajímavým životem - "My mother didn't try to stab my father until I was six," (první věta knížky Nikdy si nenechávejte vycpat svého psa).

160

Odpovědět

Pekne, toho herce mam rad

110

Odpovědět

Libilo se mi, jak rekl, ze prvni serii je potvrzeli ikdyz meli sledovanost na prd. Kez by se takovi lidi byli ve vedeni stanic i ted a vsude. Nejeden vyborny serial byl zrusen, ikdyz byl vyborny, jen to nemelo TOP sledovanost. Viz Firefly, ikdyz je pravda, ze kdyby to nezrusili, nebyl by Castle :-D
Kazdopadne citim naval nostalgie a jdu si hned MASH pustit :-D

292

Odpovědět

presne. firefly je best. obnovit!

182

Odpovědět

taky jsem si hned při té první otázce vzpomněl na firefly :( a kdo by chtěl zavzpomínat se mnou tak tady máte Mal´s song: http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/firefly-mals-song

10

Odpovědět

Skvělej seriál.. Připomínka dětství. :)
http://www.youtube.com/watch?v=_xAd8KYBdT0

151

Odpovědět

mohlo to být trochu delší, ale i tak dík. K MASHi: ten seriál se mi libí právě pro to, že tam jsou ty osudy fakt vidět a kromě vtipů jsou tam i dost vážné chvíle, které ale nejsou trapné ani otravné (což v některých sitkomech jsou). Seriál je to skvělý a o to víc mě mrzí, že v posledních několika letech se z toho udělala vyloženě vata.

290

Odpovědět

Proč proboha tohle rozdělování do několika videí?... Opět další trend, co má za úkol otravovat uživatele větší porcí otravných reklam, co se ani nedají vypnout na jedno kliknutí?...

752

Odpovědět

Jsou to vystříhané tématické ukázky z velkého rozhovoru. Celý rozhovor se na YouTube dá taky najít, ale je přes hodinu dlouhý.

350

Odpovědět

+MithrilPrelozit prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim :)

156

Odpovědět

Jestli ti vadí reklamy, tak si sežeň "blocker reklam" a máš to z krku :)

203

Odpovědět

+KyklopJo sežeň si blokaci reklam, protože tým VideaČesky to dělají pouze pro zábavu a neradi bychom je kazili nějakýma penězma z reklama.

2011

Odpovědět

v originále to ale taky nemá přidané smíchy nebo ano?

37

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=4sqBYziYBAs

Taky
je tam nikde neslyším. Jak na to Shebis přišel?

52

Odpovědět

Právě že je, akorát nevím jestli hned od začátku, nebo od pozdějších epizod. Ale česká televize ho tam nepustila, na to právě naráží Shebis.

80

Odpovědět

+SvarecTak jsem hledal dál a tady už jsem ho našel:http://www.youtube.com/watch?v=8X7PzZJXbi8

Což
je zajímavá otázka, proč v průběhu vysílání přidali umělý smích.

Jak říkal Homer v Simpsonech. To nám televize říkala, kdy se máme smát. (I když by se to dalo spíš parafrázovat: Od té doby nám televize říká, kdy se máme smát)

60

Odpovědět

Jsou, kdysi jsem četl, že i jedna anglická stanice (BBC tuším) v jednom díle uprostřed sezony zapomněla vypnout právě ten smích, a hned se jim začaly kupit nespokojené dopisy, že se jim tam ten smích nelíbí.
Smích se vysílal myslím jen v Americe.

10

Odpovědět

Jeden z mála super sitcomů, který nám neříkají kdy se máme smát. Zaplať pánbůh, za tehdejší rozhodnutí ten smích do (české)televize nepouštět

1243

Odpovědět

Skvělý herec mluví o skvělém seriálu který mě doprovázel celým dětstvím, pecka ! :)

1260

Další