Barack Obama: Poukazování na chyby není aktivismus

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:161
Počet zobrazení:5 384

V krátkém videu z kanálu The Guardian se bývalý prezident USA Barack Obama vyjadřuje k problematice internetového osočování a upozorňuje na to, že chceme-li něco změnit, je potřeba dělat víc než jen kritizovat druhé.

Za překlad videa děkujeme týmu projektu Společná řeč z Institutu H21, který stojí také za překlady videí Jak lépe diskutovat s názorovými oponenty a Radost z omylnosti. Pro více informací navštivte stránkyFacebook nebo facebookovou skupinu Institutu H21.

Přepis titulků

Tato představa nevinnosti a toho, že nikdy neděláte kompromisy, že jste vždy politicky uvědomělí a podobně. Měli byste se přes to rychle přenést. Svět je chaotický, plný nejasností. Lidé, kteří dělají velmi dobré věci, mají své nedostatky. Lidé, se kterými se hádáte, mohou milovat své děti.

A sdílí s vámi určité věci. A jedna nebezpečná věc, kterou vidím mezi mladými lidmi, obzvlášť v kampusech. Mluvil jsem o tom s Maliou. Yara chodí do školy s mou dcerou. Občas mi přijde, že někteří mladí lidé, a toto je zesíleno sociálními médii, si někdy myslí, že mohou změnit věci tím, že budou co nejvíce hodnotit ostatní lidi.

A to stačí. Pokud zatweetuju nebo dám hashtag o tom, jak jste něco neudělali správně či použili nevhodné sloveso, pak mohu nečinně sedět a myslet si o sobě samé dobré věci, protože: "Vidíš, jak se činím? Vždyť jsem na tebe upozornil!" Zapnu televizi, začnu sledovat svůj oblíbený seriál, třeba Grown-ish. Víte, to není...

To není aktivismus. Takhle se změny nedělají. Pokud jen házíte kameny, pak se nejspíš moc daleko nedostanete. To dokáže každý.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jirka Křoví, Tonda Blairů a Usáma Barak bin Otlama by měli mít společnou celu, jako válečný zločinci nemají právo cokoli komentovat a ještě jejich sračky propagovat.

07

Odpovědět

Nechci se rouhat a doufám, že píšu z anonymní IP, ale vypadá úplně bílý.

01

Odpovědět

Jednoduchý popis složitých témat také není zrovna přínosný.

37

Odpovědět

Řekl už tohle někdo Gretě?

2610

Odpovědět

Ne, ale proto taky není Greta ' vůdčí osobností ' ( a ani nemá potřebné schopnosti a dovednosti - to jsou právě její rádcové)

31

Odpovědět

Možná, že tohle je Obamův politický způsob, jak to (o) Gretě říct... tenhle rozhovor podal asi měsíc po tom, co se s Gretou setkal a stejně jako spousta dalších tweetoval něco jako "skvělá a inspirující zkušenost bla, bla...". Pokud tomu tak je - snaží se obrátit, když mu došlo, co vlastně Greta dělá, nebo to věděl rovnou a bál se to říct přímo? Protože kdyby se někdo v jeho postavení musel bát říct názor na šestnáctiletou holku, která nic nedokázala a jen poukazuje na chyby, tak to už je hodně špatné...

00

Odpovědět

sakra ten zestárl.

92

Odpovědět

To se tak lidem věkem stává ;-) A prezidentování lidem obecně úplně na vzhledu nepřidává.

220

Odpovědět

Ćerný svědomí, to víš.

2726