Bezpečnostní video British Airways

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:332
Počet zobrazení:12 748

Britská aerolinky British Airways se rozhodly pro natočení nového bezpečnostního videa na palubách svých letadel. A udělaly to velmi originálně za pomocí těch největších britských filmových hvězd.

Přepis titulků

Dobrá, přišli jste na konkurz na roli v bezbečnostním videu pro British Airways. Jen se podívejte do kamery a řekněte své jméno, prosím. Ahoj, jsem Chiwetel Ejiofor. A už jste někdy točil podobná videa? Ne, jen celovečerní filmy. Tohle pro tebe může být velká příležitost, tak to nepokaz. Můžeme začít točit, chlapi?

Poslouchej, Chiweteli. Budeš mít před sebou čtecí zařízení, takže se nemusíš nic učit. Jen to přečti. Soustřeď se. Akce! Ahoj. Nyní vám předvedeme bezbečnostní opatření v letadle a budu požadovat vaši pozornost, protože se mohou lišit od ostatních letadel, kterými jste doposud letěli.

Hm, trochu... vejtaha. Zajistěte, aby vaše zavazadlo neblokovalo uličku ani východy. Musíte ho umístit pod sedadlo před vámi nebo do horní přihrádky. Umístěte zavazadlo do přihrádky, aby nevypadlo, jinak může někoho zranit. Zvlášť když je zavazadlo plné zboží bez cla, zlato. Omlouvám se, ale tahle hláška byla pro Joannu Lumley.

- Blbečku. - Promiň. Při evakuaci se musíte rychle přesunout k nejbližšímu východu. S sebou si nesmíte brát vůbec nic, a tím myslím vůbec nic, brouku. Jo, to je její další hláška. No to mě pos*r! Ty deb*le! Promiňte, akce. Všechny východy jsou jasně označeny a vedou k nim šipky. Prosím, poohlédněte se po vašem nejbližším východu a nezapomeňte, že může být za vámi.

To bylo úžasné. Díky. Ne, vážně, ta část s těmi nejbližšími východy měla fakt hloubku. Prosím pokračuj, Fandie. Thandie. Thandie. Promiň. Otevření dveří automaticky spustí evakuační skluzavky. A nezapomeňte si sundat boty s podpatky, protože by mohly skluzavky natrhnout.

No to snad ne! Designové boty, jako mám já. Jsme jako spřízněné duše. Měli bychom si spolu vyjít. Ne. V poho. Pokud z kabiny začne unikat vzduch, kyslík bude zajištěn. Masky jako tyhle automaticky vypadnou. Zůstaňte sedět a přitáhněte si masku k sobě. Nasaďte si masku přes ústa a nos, přesně takhle, a můžete normálně dýchat, páskem ji můžete utáhnout.

Pozor, ne vždy se maska spustí. Ve všech umývárnách, v Club World i v první třídě budete muset k uvolnění masky zatáhnout za barevný pásek. A prosím, ujistěte se, že máte masku nasazenou dřív, než začnete pomáhat ostatním. To bylo skvělé. Myslím, že tu roli dostaneš.

Myslíš? Já doufám. Další! Tak jo, dávejte pozor, prosím. Vaše záchranná vesta je pod nebo vedle vašeho sedadla. Pokud to bude nutné, vytáhněte vestu z obalu. a nandejte si ji přes hlavu. Omotejte kolem sebe provázky. a utáhněte je pořádně dvěma uzly na straně.

A to je dvojitý uzel. Pro nafouknutí zatáhněte za červený spínač. Pokud uvidíte jakýkoliv červený spínač, tak je to určitě ten pravý. Vestu také můžete nafouknout sami touto praktickou trubičkou. Také je tu elegantní píšťalka a světelná signalizace pro nalákání pozornosti. Pokud jste lidé, kteří mají rádi pozornost. A samozřejmě, prosím, nenafukujte vaši život zachraňující vestu dokud neopustíte kabinu letadla.

Až v tu chvíli zatáhněte, nafoukněte a pískejte si, co to dá. Takže, Jime, já přečtu hlášku a až kývnu, proveďte manévr. Dobře. Ujistěte se, že je vaše sedadlo ve vzpřímené poloze. a připraveno na vzlétnutí s opěradly dole. vaše podnožky a obrazovky jsou zasunuty, pokud nějaké máte a váš stolek je zvednut.

Geniální! Mám z toho husinu. To je vše? Jen zvednout stolek? To je vše a totálně jste zaválel. No, domnívám se, že to je tak trochu kumšt. V nepravděpodobné situaci, kdy by letadlo nouzově přistávalo, se budete muset uvést do této bezbečnostní polohy. Pokud cestuje v protisměru jízdy v Club World, musíte se uvést do této polohy.

Pokud máte nějaké otázky, zeptejte se naší posádky. Dobré, velmi procítěné. Líbí se mi ten kyselý ksicht. Možná bychom to mohli zkusit ještě jednou trochu míň vážně? Méně vážně? Jen se trochu uvolni. Kdybys možná trochu posunula hlavu. Zvládnu to. Jen abychom viděli tvůj nádherný úsměv.

Velmi oslnivý. - Tohle nejsou Akta X, žádní ufouni. - Já to zvládnu. Jen se uvolni, jo? - Díky - Skvěle! Díky, Gillian. Akce. U svého sedadla, také najdete obálku na darování peněz na Flying Start. Takže pokud máte nějaké drobné v jakékoliv měně, najděte je, vytáhněte je a vložte do obálky, prosím.

Pecka. Tak jo, balíme to, hoši. Jménem společností British Airways, Comic Relief a Flying Start. Děkujeme za pozornost a za vaše příspěvky. Každá darovaná koruna pomůže po celém světě dětem... ...které mají opravdu těžký život. Pokud máte dotazy nebo nemůžete najít bezpečnostní kartu...

...nebo obálku Flying Start... ...obraťte se prosím na jednoho z členů naší skvělé posádky. Užijte si let

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Myslel jsem, že se u tohohle videa nezasměju a pak scéna v 5:30 :D :D :D

10

Odpovědět

Kdo je ten chlap v části o záchranné vestě?

30

Odpovědět

Prezident spoločnosti British Airways

73

Odpovědět

Rob Brydon

40

Odpovědět

To byl Rob Brydon, můžeš ho znát například jako moderátora soutěže "Would I Lie to You"

120

Odpovědět

2:18 říká inflate, tzn nemusí se nafouknout.

10

Odpovědět

Pointa prosím? Asi mi někam utekla.

616

Odpovědět

Prosím, ať je to troll! :D Nemám v úmyslu nikoho urážet, ale pokud to není troll a pointa ti skutečně utekla, tak bych se skoro obávala, že nejsi disponován(a) k létání letadlem. :D (A nejspíš jsi nikdy nic nepřispěl(a) na charitu.)

Pro jistotu: prostě zábavná forma, jak cestujícím vysvětlit povinná bezpečnostní pravidla (pustí jim tohle na videu před odletem, myslím, že i letušky ocení, že nemusí tolik "šaškovat"). A zajímavá forma, jak vybrat nějaké peníze na dobročinnost (cestující můžou vložit peníze do obálky, kterou mají někde před sebou u sedadla).

104

Odpovědět

+:)Jasnačka.. :) Jako vždy. Milionové společnosti a miliardáři budou nutit lidi dávat nějaké drobásky do obálečky aby nějaká charita měla pár kaček na to koupit něco dětem nebo komu.. :D Dobrá ironie. Milionáři a miliardáři nikdy nepřispívají. Jen kecají o tom jak je dobré přispívat. A ty jsi ještě takový hovado že na to skočíš.

22

Odpovědět

+Martin125"Milionáři a miliardáři nikdy nepřispívají."
Samozřejmě, právě proto se z nich stali a hlavně dál zůstávají "milionáři a miliardáři"!!!

00

Odpovědět

Po předchozí aférce v British Airways si museli vyžehlit reputaci a zaplatit pár set za dražší komparz?

58

Odpovědět

Tak neznám jen toho starého pána, jinak všechny.

115

Odpovědět

Click bait Attkinson. A zase charita. Proč?

315

Odpovědět

Celé jsem to kvůli němu přetrpěl, už jsem si říkal, že tam ani nebude a voala, nakonec ho tam přece jen šoupli. Bohužel i jeho výstup byl špatný...

208

Odpovědět

Gillian je ako vínko. Čím staršia, tým lepšia (sexy)
- Ten terorista ako režisér tomu moc na bezpečnosti nepridáva...

378

Odpovědět

Souhlas stále je to krasavice, dokonce mi vážně přijde že je hezčí než zamlada. Hádám že až z ní bude stará babka s protézou tak vyhraje soutěž miss. XD Ale nejlepší hlas ze všech má stále Ian McKellen.

40

Odpovědět

Vede tu společnost, tak proč by tam nebyl. A za ty prachy co má se může oblíkat a mít vizáž jakou chce, nemyslíš? :)

11

Odpovědět

+Mikežiadny terorista BA nevedie ...

11