Bylo zničení Hvězdy smrti plánovanou konspirací?

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 586
Počet zobrazení:27 342

Stále věříte oficiální verzi, že chlapec z pouštní planety dokázal zničit nejlepší bojovou stanici v historii? Kolem celé této události ale panuje tolik nejasností, že to vše možná bude úplně jinak.

 

Přepis titulků

Toho osudného dne, kdy bylo Impérium napadeno, celá posádka, zaměstnanci a hosté, včetně ostrahy a imperiálních důstojníků, byli, s jedinou výjimkou, zabiti. Teroristická organizace, známá jako Rebelská aliance, vyhodila Hvězdu smrti do vzduchu letkou jednomístných stíhaček. Teroristé nechali vybuchnout centrální jádro protonovými torpédy a zničili tak prominentní politický cíl.

Ale mohlo být zničení Hvězdy smrti plánovanou akcí, spáchanou nejvyššími imperiálními představiteli a šlechtou? Co se toho dne opravdu stalo? Jaká je pravděpodobnost, že letka jednomístných stíhaček X-Wing, pronikne obranou těžce obrněné bojové stanice o velikosti měsíce? I kdyby stíhačky byly schopné obranou proniknout, tak obtížnost zásahu malé ventilační šachty, nutného ke zničení jádra, byla extrémně vysoká.

Popravdě, vyznamenaný a zkušený pilot Rebelské aliance, Wedge Antilles, řekl, že je to nemožné. Jak se útočníci mohli dostat přes obrané věže na povrchu Hvězdy smrti a přes množství imperiálních TIE fighterů? Většině z nich se to nepovedlo. Podívejme se na jednoho z těch, kteří se dostali skrz. Luke Skywalker pilotoval rebelskou stíhačku X-Wing a podle oficiální verze vypálil dvě osudová torpéda do 60 centimetrového ústí šachty.

Nemožná střela. Luke byl chlapcem z farmy, kterého vychovávali strýc a teta na pouštní planetě, s pramalými bojovými zkušenostmi nebo leteckým výcvikem. Všichni ostatní zkušení piloti rebelů byli toho dne zabiti, nebo jejich útok neuspěl. V čem se Luke lišil?

Roli v tom mohly sehrát jeho rodinné konexe. Anakin Skywalker, známý také jako Darth Vader, je dohlížitelem a jeden z hlavních důstojníků na Hvězdě smrti. Má vyšší hodnost než admirálové a zpovídá se jen císaři. Anakin je také otcem Lukea Skywalkera. Anakin Skywalker byl toho osudného dne velícím důstojníkem. Z nějakého důvodu učinil neobvyklé rozhodnutí, když se rozhodl letět v TIE fighteru do bitvy.

Záznamy ukazují, že také zbavil velení plně kvalifikovaného velitele letky, a sám velení přebral, zrovna když Luke, jeho syn, připravoval poslední fázi útoku na povrchu Hvězdy smrti. Proč by se velitel nejsilnější bitevní stanice vzdal velení a ujal se tak podřadného úkolu jakým je řízení jednomístné stíhačky? Dává to smysl, když víte, že byl jediným členem imperiálních sil, který útok přežil.

Podívejme se na události, které vedly k výbuchu. Většina teroristů Rebelské aliance byla zničena obranou Hvězdy smrti dokud nezůstala pouze Lukeova stíhačka. Když se blížil k ventilační šachtě, tak jeho otec Anakin vedl tři TIE fightery v přímém útoku. Záznamy ukazují, že piloti TIE fighterů chtěli na Lukeův X-Wing pálit, když v tom je odvolal sám Anakin Skywalker. Chránil pouze svého syna?

Nebo připravoval půdu pro větší plán? Za zmínku stojí, že zkušený pilot veterán nebyl schopný trefit ventilační šachtu stejným X-Wingem, stejným torpédem, ze stejné pozice jako Luke. - Zásah? - Negativní. Hned po neúspěšném útoku provede Luke, bez jakéhokoliv výcviku, téměř nemožnou střelu, zatímco je pronásledován a chráněn vlastním otcem.

Není možné, že k úspěchu plánu, torpéda cíl vůbec nemusela zasáhnout? Nepotvrzené zprávy tvrdí, že byla přítomna loď třetí strany. Tato loď údajně nepatřila ani k Rebelské alianci ani k Impériu. Záznamy ji identifikovaly jako correlianskou nákladní loď, často upravovanou a využívanou pašeráky a žoldáky. Tato loď byla viděna, jak před útokem přistává na Hvězdě smrti, a mohla být použita k propašování klíčových členů obou stran. Mohl Anakin po žoldácké lodi chtít, aby odpálila výbušniny?

Rebelský útok byl založen na konstrukčním a obranném plánu Hvězdy smrti, získaného za podezřelých okolností, vyvolávajících mnoho otázek. Původ plánu je neznámý ale nějak skončil v rukou Leiy Organo Solo. Leia byla princeznou Alderaanu, vůdkyní teroristické skupiny Rebelská aliance, a ano, dcerou Anakina a Lukeovou sestrou.

Leia Organa Solo, nebo také Leia Amidala Skywalker, byla nedlouho před zničení Hvězdy smrti s plánem na transportní lodi. Tato loď byla zadržena imperiální lodí třídy Destroyer, jíž velel její otec Anakin. Plánek byl nahrán do androida R2 a překladatelského droida, kterého vytvořil sám Anakin Skywalker. Proč by si vůdce teroristické skupiny vybral droidy vytvořené nepřítelem? Mohlo být už od začátku v plánu, že skončí v rukou nepřítele?

Stále vás to nepřesvědčilo? Poté, co byla její transportní loď zadržena otcovým Destroyerem, záznamy ukazují, že byla vzata na Hvězdu smrti a několik svědků tvrdí, že ji vidělo v řídící místnosti, když její planeta Alderaan byla zničena a všichni obyvatelé zabiti. Její bratr Luke ji poté tajně přesunul přímo do rebelského zařízení, aby vedla finální útok a zničení samotné Hvězdy smrti.

Svědci vypověděli, že byla převezena correlianskou nákladní lodí, stejnou lodí, která pomáhala Anakinovi a Lukeovi zničit Hvězdu smrti a uniknout. Není možné, že Leia pracovala se svým bratrem a otcem? Rodinou, která se cítila vyvolena vládnout galaxii? Mohla být Hvězda smrti zničena Anakinem, aby ochránil svou dceru a zatajil její zapojení do tragédie na Alderaanu? Nebo možná čistě pro zisk, když kontrakty pro stavbu druhé Hvězdy smrti připadly právě Anakinově stavební společnosti?

A nebo, jak tvrdí oficiální zdroje, farmářský chlapec s minimálním tréninkem, který pracoval s teroristickou skupinou své sestry, dokázal zničit nejvíce opevněnou bitevní stanici všech dob, která patřila jeho otci. A ten jako jediný toho dne přežil.

Rozhodněte se sami. Všechna fakta v tomto videu jsou založena na faktech. Pravých faktech. Všechny události, jména a místa, která jsou pravá, jsou pravá. Toto video existuje a všechna fakta jsou pravá. Přísahám bohu. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (104)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevíte někdo, jestli to jde ještě někde sehnat? Hledal jsem a našel jsem jen https://vimeo.com/61930750 titulky by bodly.

00

Odpovědět

Povedlo se mi najít nějaký zapadlý YouTube reupload, takže video už zase funguje ;-)

00

Odpovědět

+XardassTo je dobře, protože tohle je legednární video!!! Nejlepší "parodie" na konspiračky všech dob! :D

00

Odpovědět

vzhledem k tomu, že mezi námi chodí mimozemšťané, kteří ještě SW neviděli, oceňuji SPOILER ALERT hned v úvodu videa... vážně(!)

19

Odpovědět

Nechápem kritiku niektorých z vás na nezrovnalosti s originálom. Veď je to konšpiračná teória! Pochopiteľne si niečo museli upraviť vo svoj prospech. Ja osobne milujem Star Wars a veľmi som sa na tomto videu nasmial. 10/10

873

Odpovědět

??? ľudia troch Vám to asi je*e na hlavy...je to iba film, ako sa mohol dostať cez tie delá? LEBO TO TAK REŽISÉR CHCEL? žeby??? ako sa trafil bez leteckého výcviku Luke? a kto sa tam mal trafiť? Old Shatterhand? asi bolo jasné že to zničí hlavná postava či? nezabudnite ma teraz za to riadne deoje*ať :)

2282

Odpovědět

Sheldone, to je celý vtip, víš?

462

Odpovědět

dost dory jak se v tom štouraj :D

282

Odpovědět

Je to milé a vtipné, ale :D
1) Luke se mladý učil střílet a byl nejlepší v rotě, takže to, že by byl bez špetky výcviku, se říci nedá
2) od hvězdy smrti se nevrátil jenom Luke sám, vrátilo se jich opravdu hodně
3) R2D2 nebyl vyroben Anakinem, byl to robot, který byl na lodi, která nalodila malého Anakina v prvním díle, Anakin sestrojil jen C3Po a to navíc v době, kdy byl mladý a ještě kladný.
Jinak je to hezký příklad toho, jak se dají manipulovat informace a jak se v našem světě často děje :)

544

Odpovědět

1) pak řikaj minimální výcvik

21

Odpovědět

Tohle video bude legendární ;-)

3210

Odpovědět

Takhle to běžně funguje. Záleží na tom, která strana zvítězí. Ta pak řekne, jak to vlastně bylo.

352

Odpovědět

Tak. A je to venku.

292

Odpovědět

Star Wars už nebudou to, co bývaly :D

344

Odpovědět

+PopcornPísnička je to pěkná ale to je o remástrech původn trylogie, kdežto anonymus si stěžuje na star wars od disneyho.

236

Odpovědět

Tohle mi změní pohled na Star Wars :D

271

Odpovědět

Tady už vynechali jen fakt, že Leia během jejího pobytu na Hvězdě Smrti otěhotněla s vlastním otcem a pak se jim narodilo velice ošklivé dítě, které kvůli utajení schovali na Dagobah a vydávali za Yodu...

294

Odpovědět

Tak takhle nějak se vytvářejí konspirační teorie. Vezmete fakta, která se vám hodí, vynecháte ta, která se nehodí, připojíte řadu spekulací a na pozadí strčíte zajímavou hudbu. Takhle někdo vznikly konsporační teorie o přistání na měsíci, 11. září, Templářích, Iluminátech a tak dále. Protože vždycky se najde někdo, kdo vám to sežere, protože bude příliš líný si shánět informace.

2520

Odpovědět

Tato konspirace ale vznikla překroucením faktů. Vader neměl žádnou konstrukční firmu, nevěděl, že má syna a nevěděl, že má dceru. Leia ani Luke nevěděli, že droidi patřili Anakinovi. Luke se trefil torpédy bez bojových zkušeností, protože použil sílu. A Vader si četl scénář, takže věděl, že stanice vybuchne, tak musel jít do stíhačky...

Zjisti si prosím nejdřív PRAVDIVÉ informace, než začneš mluvit o věcech, o kterých nevíš vůbec nic...

2431

Odpovědět

Fakta: 1) WTC7 byla řízená demolice. 2) Naplánovat demolici trvá měsíce.
Zrovna u 11. září platí to, cos napsal, o té oficiální verzi. (Vezmete fakta, která se vám hodí, vynecháte ta, která se nehodí, připojíte řadu spekulací a na pozadí strčíte zajímavou hudbu. ... Protože vždycky se najde někdo, kdo vám to sežere, protože bude příliš líný si shánět informace.) Lenost bych konspiračním teoretikům nevyčítal :) Pohodlnější je rozhodně věřit těm oficiálním verzím :)

2228

Odpovědět

Něco na tom je. A ještě bych tam přidal, že mistr Yoda byl určitě dvojitý agent temné strany síly nasazený mezi Jedi, protože byl malý, zelený a ještě divný slovosled měl. :-D

322

Odpovědět

Zajímavé,velmi zajímavé :) Ale spíše než dělat spekulace by se autoři tohoto videa měli naučit vyslovovat správně Alderaan a ne "Aldebran" :P

213

Odpovědět

Už to tu autor titulků vysvětloval, autor videa se přeřekl, spletl si Alderaan s planetou ze Star Treku a prý se na YT v popisku videa omlouvá ;)

230
Další