Conan a jižanská etiketa

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 208
Počet zobrazení:13 951

Minulý týden se celá Conanova show dočasně přestěhovala do Atlanty a za ty čtyři dny toho stihl Conan opravdu spoustu. Dnes jsme si pro vás připravili první tzv. remote (tedy reportáž "z terénu"), ve kterém Conan zavítal do jednoho speciálního institutu, kde se dozví pár užitečných věcí o správném chování a etiketě.

Přepis titulků

Když už jsem v Atlantě, mohl bych se naučit něco o správné jižanské etiketě. A s tím mi pomůže Cindy Haygood, že ano? - Přesně tak. - Cindy, jak se máte? - Moc mě těší. - Právě jsme se seznámili. - Jak jsem si vedl? - Skvěle. - Máte hodně pevný stisk - Lidem se líbí mé držení těla. - Stojím hodně vzpřímeně. - To ano. V čem tkví tajemství?

Ramena dozadu? Chodidla byste měl mít v jedné rovině s rameny. A ruce vepředu nejsou ideální? Ne, protože jimi upoutáváte pozornost. Lidé se budou dívat tam, kde je budete mít. - Aha, jejda. - Ano. Takže takto je to nejlepší. - Občas taky dělám tohle. Je to chyba? - Ano. POZDRAV - Seznámili jsme se pevným stiskem.

- Dvakrát zabrat a odpadnout. - Cože? - Nesmí se to přehánět, protože by to mohlo unavovat. - Takže dvakrát a odpadnout? - Dvakrát zabrat a odpadnout. Jako má svatební noc. Bingo! STOLOVÁNÍ Začneme zleva, kde vidíte nejdřív ubrousek, salátovou vidličku, vidličku na předkrm, - poté samozřejmě talíř.

- Tohle je talíř? - Ano, to je talíř. - Děkuji. - Skvěle. A potom... Nůž, lžička, dlouhá tenká lžička. - A tohle je lžička... - Na co to je? Na co je tahle lžička? - Třeba na...

- Kokain. Na nějaké jižanské jídlo. POLÉVKA Polévku nejdříve naberete směrem od sebe a poté si ji dáte k ústům. Správně, jako loď vyplouvající z přístavu vzdaluji polévku od chřtánu. Skvěle. - Co jste to říkala? - Ještě jednou, zopakuji to. Jako loď vyplouvající z přístavu vzdaluji polévku od chřtánu.

A pak lžíce zmizí z talíře... a skončí pěkně v mé díře. - Vlastně byste měl... - Dobrá rýmovačka? Ne. KONVERZACE - Jak dlouho jsi už naším studentem? - Docházím sem již sedm let. Dobře. A jaký zločin jsi spáchal? Všiml jsem si, že je Adam patřičně oblečen.

Pokud dovolíte, rád bych se hodil taky do gala. - Jistě. - Bruci, můžeš? A teď jsi tu za trhana ty. Prosím tě, abys odešel. Padej! Adame, polož mu nějakou úvodní otázku, abyste mohli hovořit o něčem, co ho baví. Pane O'Briene, jakou hudbu posloucháte?

Já poslouchám to, co zrovna běží v rádiu. Hudba je mi ukradená. Jakou posloucháte stanici? Prostě přepínám, dokud neslyším něco povědomýho. Je mi to fuk. Cestujete? Já ven moc nechodím. Radši jsem doma, v klidu a bezpečí. - A co doma rád děláte? - Sedím v pokoji a snažím se toho dělat co nejmíň. - Takže spíte? - To ani ne. Mám špatné spaní. Mívám noční můry. - Teď se...

- Jak jsem si vedl? - Moc dobře ne. - Byl jsem upřímnej. Řekla bych, že jste dosáhl úrovně nulového šarmu. Nesdílel jste totiž jeho nadšení ze společné konverzace. - Neptal se mě na nic, co by mě bavilo. - Snažil se k tomu dostat. Ale neúspěšně, copak je to má chyba? Pojďme to otočit, teď začněte vy. - Jak se jmenujete? - Adam McLean. - Co vás baví? - Baví mě sport.

- Mě ne. Co jiného vás baví? - Rád chodím na pláž. - Já ne, vždycky se spálím. Co dál? - Jsem filatelista. - To nesnáším. Známky jsou divný. - Rád doma ležím a nic nedělám. - Přece jen máme něco společného. - Klidně se u mě někdy stavte. - Děkuji mockrát. - No vida, našli jsme společné téma. - Ano, skvěle, skvěle. A pokud chcete konverzaci nějakou dobu udržet, mohl byste říkat slova začínající na písmeno A, pak na písmeno B a písmeno C. - Byl jste už někdy v Anaheimu?

- Ne, nikdy v životě. - Už jste se někdy setkal s Beyoncé? - Ne, nesetkal. - Sledujete Conana O'Briena v televizi? - Ano, sleduji. A vy? Ano, sleduji. Připadá mi dokonalý. - Je excelentní. - Sympatický. - Fe... Co jste říkala? - F. Slyšel jsem, že je to... - Filatelista. - Filatelista. Vy tady děláte z lidí šílence.

Tohohle chlapce jste rozbila. Vymyla jste mu mozek. Podívejte, udělala jste z něj společenskýho robota. ZÁVĚREČNÁ ZKOUŠKA S pomocí Cindy jsem pečlivě studoval a věřím, že jsem dosáhl nejvyšší možné úrovně. - Tudíž budu teď hodnotit studenty. - Výborně. Jaké máte koníčky, pane? - Zajímám se o zahradnictví.

- Tak zahradnictví... Čili se zabýváte studiem rostlin a listů. - Ano, pane. - Jakou rostlinu máte nejradši? - Mám rád všechny. - Všechny, dobrá odpověď. Povedlo se vám neurazit žádnou rostlinu. Rád vás oba poznávám. Proč jste se ho pustila? Odradilo vás, že je to zahradník? - Trochu. - Trochu. Smím se zeptat, co baví tebe, mladá dámo?

- Tanec. - Mohla bys mi zatancovat? Radši ne? A mám ti zatancovat já? Ano, prosím. Co říkáš na můj tanec? Absolventka školy správného chování. Kam se pokládá moučníkový příbor, vzhledem k pozici talíře? Nad něj. Výborně.

Na co je dlouhá tenká lžička? Na polévku? Ne, na... Mohl bys prosím udělat tři kliky? Tři kliky, hned teď. Do toho. Tři stačí. Raz, dva... Musím říct, že jste na mě udělali dojem. Jste dobří lidé, jste milí a víte, jak se správně chovat.

Ale bohužel je mezi vámi vrah. Sdělím vám podrobnosti. Vydedukoval jsem, že jste to vy, pane. Před čtyřmi hodinami jsi zavraždil komorníka, že ano? Zavraždil jsi ho dlouhou... Na co že se ta lžička používá? Na nápoje? Právě se přiznal k vraždě.

Děkuji, pane. Správně, ke zločinu se musíte přiznat zdvořile. ABSOLVENT BLÁZEN VRAH Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

konan je prost2 nej. borec.

20

Odpovědět

Líbí se mi, jak ten kluk pohotově reagoval a nenechal se vykolejit :D

440

Odpovědět

Špica :D Jen drobnost, v 4:43 je "ZÁVĚŘEČNÁ". ;)
Škoda, že ten F-vtip se trošku vytrácí, ale stejně dobrá práce :D ;)

271

Odpovědět

Pěkné je, že ta paní Conanovi vytkne zvednuté ruce a pak udělá to samé. :DD

290

Odpovědět

výbornej nápad použít slovo filatelista :D

223

Odpovědět

Musel jsem podstoupit složitej registrační proces, abych mohl napsat, že ta holka v červené kostkované košili je prostě nádherná :)

445

Odpovědět

lžička na kokain lol

271

Odpovědět

Dobře je tam všechny utřel :D

212

Odpovědět

južanská etiketa ? videl som divokého Djanga a južanskú pohostinnosť :D

240

Odpovědět

Přesně, domácí pálenku, omlácené káry, střílení na značky...a oni tu místo toho řeší, na co je dlouhá lžička :-D

210

Odpovědět

Škola správného chování aneb jak se stát doživotním panicem.

2439

Odpovědět

Líbí se mi, že se ten kluk nenechal vykolejit a v rámci zachování své role se přizpůsobil Conanovi: Rád doma ležím a nic nedělám. :D

280

Odpovědět

2:45 jedno ze základních pravidel stolování, muž nesmí mít ruce pod stolem, nebo lokty na stole.

1811

Odpovědět

V tom případě bych si sedl mezi dvě dámy a ruce jim hodil kolem krku.

240

Odpovědět

Takhle se rodí posluhovači pro královskou smetánku ? Musim souhlasit s tim, že z nich doopravdy vytváří nesympatické roboty. Snad alespoň ten zahradník pěstuje trávu, aby někdo z nich byl normální :D

247

Odpovědět

Jasně! U nás na škole (česká zahradnická akademie) je fůra lidí co tam šli jen kvůli pěknejm holkám a trávě :D

241

Odpovědět

Nemohu souhlasit, slušné vychování rozhodně podle mého názoru není v dnešní době na škodu.

210

Odpovědět

+Jakub.007Není, ale nic se nemá přehánět. Slušnost je správná a na místě, ale přílišná škrobenost působí snobsky a odtažitě.

272

Odpovědět

Rád bych poděkoval za překlad.

200

Odpovědět

3:42 nejsem si jistej, ale neříkal fishing ?

187

Odpovědět

Myslím že je to přeloženo tak jak je, aby to později sedělo do F.

210

Odpovědět

+krajnik1nechapem ako sa stale moze niekto najst co nepochopi taku jasnu vec

1914

Odpovědět

Čekal jsem, kdo se ozve jako první. ;-) Jasně že říká fishing, ale jelikož je to potom v té hře s písmeny použito jako slovo začínající na F, tak jsem to přeložil poprvé i podruhé takto. Ten koníček tam nehraje žádnou důležitou roli. Jen zmíní, že je divný a pak ho použijí jako slovo na F. Když už šly bez problémů do češtiny převést slova na ty ostatní písmena, tak by bylo dost zvláštní napsat najednou místo F rybaření.

230

Odpovědět

+BugHer0Smith: já ten komentář napsal ještě před tou hrou s písmeny, kdyby sem věděl, že tam bude i tohle, tak to nepíšu

1839

Odpovědět

+BugHer0Zrovna tohle by si imho zaslouzilo poznamku u videa :) Neni to sice nijak dulezity, ale asi nejsem jedinej koho to zarazilo...

200
Další