Conan v Grónsku #3: Místní médiaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:123
Počet zobrazení:10 639
Conan se v dalším pokračování návštěvy Grónska mimo jiné dostane do hledáčku největší (a jediné) grónské televizní stanice, která mu kromě rozhovoru poskytne i možnost zaujmout roli rosničky.

Přepis titulků

Jak je známo, Grónsko obydleli vikingové a já tu zrovna narazil na prvního chlápka, který jako viking vypadá, Nickyho. Vypadáte jako viking, ale taky jako baseballový ranař z bostonských Red Sox. - Dobře. - Je to tak. - Víte, co mají USA a Grónsko společného? - Co? Můžete tu zajít do obchodu a koupit si zbraň. - Můžete si koupit zbraň?

- Jo. - Ale násilnosti tu nemáte? To ne, my je umíme požívat. Před pár týdny jsem šel z tohohle města... do 120 kilometrů vzdáleného města a trvalo mi to tři dny. - Vy jste šel tři dny? - Jo. - Jste snad Láďa Zibura? - Ani nevím, kdo to je. To nemusíte, je to vtipná narážka. U nás se tomu zasmějí a u vás to nikdo neuvidí. Ale k věci.

Šel jste tři dny v kuse. Proč? Chtěl jsem vědět, jestli to zvládnu. Až příště půjdete na třídenní procházku... - Chcete se přidat? - Jasně. Vezmeme s sebou jídlo? Můžeme vzít pušku a ulovit si třeba soba. - A to bychom ho jen tak u cesty snědli syrového? - Jasně. - Vy už jste syrového soba jedl? - Jo. Ze svého posledního soba jsem snědl syrová játra. - Vy jste snědl syrová sobí játra?

- Ne celá. Vzal jsem nůž a ukrojil si. No jasně, nejste přece zvíře. Tohle je neuvěřitelné. V žilách máte vikingskou krev. Myslím, že by z vás tu taky mohl být viking. - Myslíte, že bych jako viking prošel? - Jasně. - Jsem na to dost mužný? - To můžeme napravit. - Co napravit? Mluvím teď o sobě, co byste měnil? Existovali... Určitě existovali i vikingové, jako jste vy. Brzy po mém příletu mě vyzpovídala KNR, největší – a jediná – televizní stanice v Grónsku.

Americká komediální hvězda Conan O'Brien je tento týden v Grónsku. Americký prezident chce koupit naši zemi a Conan O'Brien svým divákům slíbil, že pro Donalda Trumpa tento obchod uzavře. - Máme tu Conana O'Briena. - Jak se máte? - Jak je?

- Dobře, potuloval jsem se tu mezi kameny. - Nejsou krásné? Ano. Viděl jsem, že točíte reportáž, tak jsem se stavil. Conan O'Brien do Grónska dorazil ve čtvrtek, aby se pokusil dohodnout odkup Grónska. Co vás na Grónsku lákalo? Přijet sem a poznat místní mi přišlo jako fajn příležitost. Když sem navíc pojedu v rámci své show, nemusím za to platit. Platí to pořad samotný, takže tohle je pro mě výlet zdarma. O'Brien věří, že hodnota Grónska je mnohem vyšší než miliarda dolarů.

Možná i bambilion dolarů. - S takovou cenovkou byste byli první. - Pokud Donald Trump Grónsko koupí, co bude podle Conana O'Briena první věc, kterou Trump změní? Golfové hřiště. Máte tu golfové hřiště a říkáte mu Golf Klub. Máte tu golfové hřiště nazvané Golf Klub. To se musí změnit. Je příliš malé a nemáte tu golfové vozíky. Musíte koupit golfové vozíky, protože Donald Trump od roku 1955 nepoužil vlastní nohy.

Kdo vás v osobním životě nejvíce inspiroval? Páni, těžko říct. Inspirovalo mě tolik lidí. Rodina Kelloggových. Myslím, že se jmenoval William Kellogg. Vymyslel snídaňové cereálie. Neměl jsem vždycky šťastné dětství a útěchu jsem mimo jiné hledal ve sladkých cereáliích. V Kakaových křupinkách, Kapitánu křupkovi, Kapitánu křupkovi s křupavým ovocem, Kakaových bocháncích, ve všem čokoládovém.

Taky v Maršmelouních talismanech. To je všechno od Kellogg's. Tohle ovlivnilo mé dětství a je to jeden z důvodů, proč nedokážu zvednout věci nad ramena. Není to úplně zdravé. Naše reportérka Conana O'Briena požádala, aby řekl pár vtipných frází v grónštině. Další zastávkou mého tiskového turné byl rozhovor a focení s ředitelem největší a také jediné grónské letecké společnosti.

- Díky, že můžu být ve vaší krásné zemi, Jacobe. - Já děkuji. Vaše společnost se mi líbí. Bylo mým snem být v palubním časopise. - Jo? - Vždycky jsem v něm chtěl být. Dlouho jsem to zkoušel a zkoušel, málem to klaplo aerolinkami Virgin, než zjistili, že jsem panic. Prý by to byla špatná reklama. Jak se vám zatím Grónsko a místní lidé líbí?

Je to úchvatná země. Vážně překrásná. A teď to možná přeženu, ale řekl bych, že jsem nikdy nebyl v zemi, kde by měli lepší sušené ryby. Sušené ryby máte v malíku. Nevím, jak to děláte, ale ryby sušíte nejlíp ze všech. Navíc jde o skvělý způsob, jak ryby zpracovat. Můžete je mít v peněženkách, v ledvince, slisovanou sušenou rybu můžete použít jako záložku, a když knihu přečtete, můžete svoji rybí záložku sníst.

Je to úžasné. Vidím lidi na ulici, jak si je vyměňují jako baseballové kartičky. Nevím, kdo tu chodí s fénem po pláži... - Ale podle mě odvádíte skvělou práci. - To je skvělé. Díky, Conane. Než jsem se nadál, byl jsem opět v televizi KNR, abych jejímu nočnímu vysílání propůjčil punc celebrity. Mějte prosím na paměti, že tohle se opravdu vysílalo po celém Grónsku. To byly dnešní zprávy.

Nyní je na řadě počasí. Pěkný večer. Já jsem Conan O'Brien a mám pro vás aktuální zprávy o počasí v Grónsku. Informace o počasí budu prezentovat v grónštině, protože, přiznejme si to, jak těžké to asi může být? Přijde zima! Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dávám palec za Láďu Ziburu.. :D

80

Odpovědět

Conan za to nemuze... pocasi jde proste lip slecnam.
První výročí s Yanet Garciovou

50