Conan v Grónsku #4: VyjednáváníCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:86
Počet zobrazení:9 389

Conan se v Grónsku konečně dostává k vyjednvání o koupi země, neobejde se to však bez problémů.

Poznámka: Alexandria Ocasio-Cortezová je nejmladší američankou, která byla zvolena do Kongresu.

Přepis titulků

Tady v centru Nuuku je právě ranní dopravní špička. Stojím u jednoho z pouhých dvou semaforů v celém městě. Tady je. A tamhle vzadu je ten druhý. Tohle je číslo jedna a tamto je číslo dva. To je tak všechno o centru Nuuku. Jak vidíte, provoz je dost hustý. Tady máme Schludena. Ten vždycky jezdí ve svém Volkswagenu. Schluden je pryč. Vždycky tudy projede. To byl Gluk!

Zrovna tu projel. Gluk dneska dost spěchá, znáte ho. Musí postavit tu… ptačí budku. Máš slovo, Conane. Tohle je vtipné. Jde o jediného zástupce paparazzi v celém Grónsku. Nikdy tu neměl nikoho, koho by mohl vyfotit. Konečně má něco na práci. - Kdo jste? - Jsem Cate Blanchett, herečka. - Vážně? - Jo. - Vítejte v Grónsku. - Díky. Poté bylo načase předložit nabídku nákupu grónské vládě.

- Dobrý den. - Zdravím. - Jak je? - Jsem Pele Broberg. Jak jistě víte, prezident Trump by rád Grónsko koupil a udělal z něj součást USA. Já tu jsem proto, abych usnadnil vyjednávání. Povězte mi, jak to provedeme. Pokud by měl někdo Grónsko prodat, je to Grónsko a jeho obyvatelé, ne Dánsko. Takže vám alespoň děkuji za to, že jste tu správně. Druhou věcí je, že jsme zatím nikde prodej země neinzerovali.

O to jsem se dnes ráno postaral. - Vážně? - Zašel jsem do realitní kanceláře tady v Nuuku. Náš prezident ke koupi této země předložil vážnou nabídku. Bavíme se tu o bilionu dolarů. Provize je šest procent. Rozdělím se s vámi. 30 miliard pro vás a 30 pro mě. Dobře? Letos už nebudete muset prodat vůbec nic. Třicet miliard. GRÓNSKO – NA PRODEJ - Bylo mi potěšením.

- Rádo se stalo. Grónsko je teď na prodej. - Jako poslanec máte moc. - Ano. Máte pravomoc dát věci do pohybu. A já jsem nyní připraven vám předat tento dárkový poukaz do Starbucks. Podzim je za rohem a dýňové latte mocha bude k dispozici. Abych dokázal, že to myslím vážně, přinesl jsem vám ještě speciální dárek.

Tohle je 120 tisíc amerických dolarů. Nejsou to mé peníze. - Nerad bych vám říkal, kde jsem k nim přišel. - To chápu. Řekněme, že jsem si je půjčil od vážně zlých lidí. A samozřejmě jste je při převozu do Grónska zdanil. To je další věc, o které chci mluvit. Do této země jsem je přivezl nelegálně. Vystavil jsem se velkému nebezpečí. Nechám vám je tady.

Ten kufřík bych si rád nechal, protože jsem si v něm přivezl spodní prádlo. - Plácneme si? - Ne. Je to těžší, než jsem čekal. Tohle je Malene Rasmussenová. Je to grónská poslankyně. A je vám 24 let. To je neuvěřitelné.

Tak mladá a chopila jste se moci. Dobrá práce. Jste grónským ekvivalentem Alexandrie Ocasio-Cortezové. - Ano. - Paráda. Co chcete pro Grónsko udělat? Ráda bych grónskou mládež více nadchla do politiky. V USA ten problém máme taky. Potřebujeme do politiky zapojit mladé. - Líbí se mi vaše kancelář. - Díky. Myslím, že byste tu mohla mít víc věcí, co myslíte? - Chtěla byste tu mít moji fotku? - Ne. Odmítla jste to tak rychle.

Jednu tu s sebou mám. Můžete si ji zarámovat a mít ji v kanceláři. - Vy ji nechcete? - Ne. Líbí se mi ta modrá, ale… - Líbí se vám ta modrá, ale můj obličej ne? - Přesně. To je ta nejurážlivější věc, kterou jsem kdy slyšel. Podívejte… Prosím, tady. Když si ve své kanceláři pověsíte moji fotku, tyhle peníze budou vaše. Ne.

Neuvěřitelné. Tohle je Kim. Jak je? - Dobře. - Žijete v Nuuku? Narodil jsem se a vyrůstal jsem v Sisimiut, což je… tak hodinu odsud. - Dobře. - Letadlem. Mezi městy tu nemáme silnice. Všiml jsem si, že tu nejsou silnice. - Mezi městy musíte cestovat letadlem, že?

- Přesně. Proč nepostaví silnici z jednoho… Jak by řekl Arnold Schwarzenegger: "Tohle je prostě Arktida." Jo, jo. - To byl celkem dobrý Schwarzenegger. - Jo, učil jsem se to celkem dlouho. Jo. Vaše imitace je ve skutečnosti příliš srozumitelná. Musíte žvatlat. Tohle je prostě Arktida. - Běž k vrtulníku! - Běž k vrtulníku! - Dobře!

Na kameru. - Běž k vrtulníku! - Prožijte to. Běž k vrtulníku! - Běž k vrtulníku! - Běž k vrtulníku! - Ne! - Ne? - Ne! - Ne? Ne? - Čím se živíte, Kime? - Jsem umělec. Vyřezávám mroží kly a další věci, které můj dědeček uloví. Páni, zajímavé! Asi už ze zpráv víte, že prezident Trump má zájem koupit Grónsko. Co si o tom myslíte?

- Mám pocit, že většina lidí je se současnou situací spokojená. - Jo. Nemáme tu války ani žádné velké politické neshody… se zbytkem světa. - Jasně. Jste prostě šťastnej chlapík, co vyřezává kly. - Jo! Co si někdy dát červené víno a vyřezat pár mrožích klů? To záleží na mé ženě. Mohla by vás zabít nebo tak. - Umí to se zbraněmi. - Vaše žena to umí se zbraněmi? To bych řekl.

Když skolila svého prvního pižmoně, požádal jsem ji o ruku. Když skolila svého prvního pižmoně, požádal jste ji o ruku? - Přesně. - Co jste jí řekl? - Poklekl jsem. - A zeptal se: "Vezmeš si mě?" - Jo. Někde doma to mám vyfocené. - A prstýnek jsem vyrobil. - Vážně? Z mrožího klu? - Jo. - Jakmile zabila pižmoně, věděl jste, že je to láska? - Víc než láska. V ten moment objevíte něco víc, než je láska.

- Nevěděl jsem, že existuje něco víc. - Přesně. Takhle jsem se cítil, když si má žena vzpomněla na heslo na Netflix. To je americký ekvivalent. V ten moment jsem věděl, že je ta pravá. Svým způsobem jsme my dva v podstatě stejní, že? To nevím. Ale jo, proč ne? Myslíte, že bych se v téhle zemi prosadil? Jsem na to dost mužný? Jo, v pohodě.

Zvládl byste to. Tohle je vzrušující. Oslovili mě tři středoškoláci s tím, že by mě rádi vyzpovídali pro školní noviny - a probrali Trumpův nákup Grónska. Je to tak, pánové? - Ano. - A jak se jmenujete? - Liam. - Kasden. - Nojus. - Nojus? - Ano, z Litvy. Se jmény tu trochu bojuji, takže vám budu říkat Schluden, Duden a Luden. Dobře, Schludene, Dudene, Ludene? Ludene, Schludene, Dudene? Jak se mi zrovna zachce.

Mně říkejte Schteivy. Začneme. Jaké máte otázky? Myslíte si, že je Trumpova nabídka koupit Grónsko nezdvořilá? Rozhodně není nezdvořilá. Trump je realitní génius. Tomuhle člověku se podařilo otevřít kasina v lukrativní oblasti, kde lidé rádi a neúspěšně hrají hazardní hry. To je oříšek. Tenhle člověk ví, co dělá. Jasné? Většina Trumpových nápadů se mi nelíbí, tenhle je ale dobrý. Mám Grónsko rád.

Měli bychom ho vlastnit. - Copak byste tu nechtěli mít McDonald's? - To by bylo fajn. - Chtěli byste McDonald's? Nebo Arby's? - Já jo. Arby's byste mít neměli. Je divné. Omlouvám se, Arby's. Podle mě Trump není nezdvořilý. Jen říká, že chce koupit vaši zemi. Kdybych ti řekl, že se mi líbí tvá čepice a že ji chci koupit, urazilo by tě to? - Ne. - Přesně tak. Vidíte? - Chápu. Pokud ti to nevadí, rád bych ti dal dárek.

Vyměnil bych ti tvoji čepici za tuhle. "Udělejme Ameriku i z Grónska." Tohle je pravý americký sen. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To každý Kim vypadá podobne ? Každopádne je to klasik a skvelo ma pobavil, viac takýchto ľudí ! :D

22

Odpovědět

Vážně se nebudem bavit o té nádherné političce? :P

26

Odpovědět

Dneska jsi tu holt asi jediný panic, co si stříkne do textilu z každé pěkné holky, co někde vidí a musí se o tom s někým pobavit, no.

60

Odpovědět

+Kafka TamuraProtože pěkná mladá estonská politička se vidí za každým rohem.

02

Odpovědět

+fdddffdJo aha. Ty ses chtěl o ní pobavit z hlediska jejího profesního života, jak toho v takovém věku dosáhla, znát její příběh a jak dělá, že je přitom všem tak krásná. Tak to sorry, já žes chtěl jenom pohonit. :D

31

Odpovědět

+Kafka TamuraJedno nevylučuje druhé :D

10

Odpovědět

Kim vypadá jako moc fajn týpek, jeden z těch lepších, který Conan na cestách potkal. :D

70

Odpovědět

Dobře ho dojebávají. :-D

30

Odpovědět

Hrozně rád bych od toho chlapíka Kima slyšel: "I'll be back!"

80