Conan v Grónsku #1: Přílet do NuukuCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:143
Počet zobrazení:10 858
Conan O'Brien se opět vydal na cesty a tentokrát po Trumpově prohlášení zamířil do Grónska. Ne všichni obyvatelé jsou ale z potenciálního prodeje své země nadšeni.

Přepis titulků

Stanice CBS potvrdila, že prezident projevil zájem o obří realitní dohodu. Prezident Trump několikrát zmínil úmysl koupit od dánské vlády Grónsko. Jak vážný podle tebe tento zájem je, Michaele? Vlastně docela dost. Donald Trump se od Dánska pokouší koupit v podstatě poloautonomní území. Grónská vláda na to zareagovala prohlášením: "Nejsme na prodej."

Říct, že něco není na prodej, je klasický první krok vyjednávání. Co kdybych jako zkušený státník večerních pořadů tenhle obchod vyjednal já? S vyjednáváním mám zkušeností jako Trump, ne-li víc. No tak, vysílání v sobotu odpoledne na VideaČesky? To vám do klína jen tak nespadne, vážení. Dnes večer si ohledně koupě Grónska nechám poradit od špičkových realitních makléřů.

Dnes ráno jsem se byl na Grónsko podívat a doporučil bych tohle. Ten ledovec bych dal pryč. Otevře nám to prostor, kam přidáme kuchyňský ostrůvek. Rozhodně bych přidal ohniště se spoustou míst k sezení, a když budete chtít, odstraníme i tu horu, aby šlo ze severu víc přirozeného světla. Došlo mi, že abych obchod uzavřel, budu se do Grónska muset vypravit osobně. Má cesta do Grónska bude součástí seriálu Conan bez hranic. Než jsem ale vyrazil do Grónska, musel jsem si vygooglit...

Grónsko. Grónsko leží na obřím území třikrát větším než Texas a 80 % jeho plochy je celoročně pod ledem. Za svůj domov ho přijali Vikingové a Inuité a od roku 1814 Grónsko spadá pod Dánsko. Teď, když už ze mě byl expert, zbývalo jen sbalit jelení lůj a zamířit na sever. A na sever a na sever. Conan v Grónsku. Nuuk, Grónsko.

Zdravím! Jak se máte? Uklidněte se, vážení! - Jak se máte? - Dobře. - Přijel jsem koupit vaši zemi. Zdravím, přijel jsem koupit vaši zemi. Dobrý den, přijel jsem koupit vaši zemi. Dobrý den, přijel jsem koupit vaši zemi. Taky se mi líbí vaše šála, tu můžeme zahrnout taky. - Přijel jsem koupit vaši zemi. - To se obávám... Podle vás k tomu nedojde?

Ale dojde, trochu se napijeme... Co rád pijete? - Mléko. - Mléko? Aha. Právě opouštíme letiště. Tohle je Vivi. Otočíte se rychle, Vivi? Nenabourejte. Tohle je Vivi. Vivi je... Omlouvám se, kvůli mně jste se podívala do kamery a my pak málem zemřeli. To by byla moje chyba. Podívejte se na to, je tam ledovec.

To je šílenost. Skvělé. Tady je modrá bouda. Vy tu fakt máte všechno. - Chcete vidět golfové hřiště? - Vy tu máte golfové hřiště? Přišlo mi, že spíš jedeme do lomu. Tohle je Golfový klub města Nuuk. Prezidente Trumpe, tady budete hrát golf, až ten obchod uzavřeme. Máte radost z toho, že budete součástí USA? - Ne. - Nemáte? Vy nechcete být součástí USA? - Ne. - Proč ne?

Jsme skvělá země. - Ale jste všichni tlustí. Co jste to říkala? Nejsme! Nejsme všichni tlustí! Přijdu vám tlustý? Chytněte si to do ruky! Chytněte to! - Co vy na to? - Je tam dost tuku. To je tak neslušné! Máte o Američanech mylnou představu. Ujasníme si to, jen 90 % Američanů je tlustých. Neuvěřitelná krajina. Jak dlouho tu bydlíte? Celý život.

Pocházím ale z jihu Grónska, ne z Nuuku. Jo, máte trochu jihogrónský přízvuk. Tohle je náš hotel. Řekněte mi o něm něco, je dobrý? - Je tu jediný. - Aha, je tu jediný. To by byla skvělá recenze. Jediný hotel. Ten pravý hotel. - Jak se máte? - Dobře. A vy? - Velmi dobře. Rád bych se u vás ubytoval, prosím. - A taky bych rád koupil vaši zemi.

- Ne, moji zemi si koupit nemůžete. - Promluvte si s naším premiérem. - Vyřiďte mu, že je tu Conan O'Brien a že chce pokoj a taky koupit Grónsko. Mám u sebe 8 tisíc dánských korun. To vám určitě stačit nebude. Co tím myslíte? Kdo to říká? Vy nejste premiér. - Za to si nekoupíte ani iPhone. - Za 8 tisíc si tu nekoupím ani iPhone? Možná iPhone 5. Pokud vám to nevadí, napište to na kreditku Bílého domu.

Domluvte se po telefonu, dobře? - Dobře? - Dobře. Je to snazší, než jsem čekal. - Máte radost, že budete součástí USA? - Ani ne. - Docela dobrá země. - Mívali jste dobrou hudbu. Mívali? Pořád máme dobrou hudbu! O čem to mluvíte? Že už v Americe není dobrá hudba? O jaké hudbě mluvíte? - O hudbě z 50., 60.

a 70. let. - A od té doby nemáme dobrou hudbu? - Co to říkáte? - Ještě 80. léta, Michael Jackson. Fajn, takže se vám líbí Michael Jackson. Dobře. Tenhle chlápek asi zprávy moc nesleduje. Pošlete sem nějaké noviny. - Promiňte, máte radost z toho, že se stanete součástí USA? - Ne. Proč ne? Co je na naší zemi špatného? - V USA máme skvělé fast foody. - Super. - Fast foody nejsou zdravé. - Prosím? - Nejsou zdravé. - Nejsou zdravé?

Vy tu ale jíte velrybí tuk. - Jo. Něco vám povím. Jako americký občan byste mohl jíst ostatní americké občany. - A tuku, kolik byste chtěl. - Pozemský tuk není dobrý. - Vítejte v Americe. - Ne, vítejte v Grónsku. - Vítejte v Americe. - Vítejte v Grónsku. - Povídám v Americe! - V Grónsku. Já toho chlápka miluju. Povězte mi, Vivi, tohle je centrum Nuuku? Ano, tohle je centrum Nuuku, hlavního města Grónska. - Jste ochoten stát se součástí USA?

- Ani ne. Proč ne? Vy naši zemi nemilujete? Pro mě je příliš cizí. Ale jakmile si vás koupíme, už vám tolik cizí nepřijdeme. - Máte rád filmy Rychle a zběsile? Máte rád Vina Diesela? - Ne. Já taky ne. Nedávají smysl. Jak můžete řešit zločiny ježděním v autě? Nedává to smysl, souhlasím. Jak že se jmenujete? Jmenuji se Conan!

V Grónsku děti bydlí uvnitř reklamních ploch. Zastavte, prosím! Vy taky zastavte! Tak jo, můžete přejít, děcka. Přejděte. Tohle my Američané děláme. Do chaotického systému přinášíme řád. Tudy, pojďte. Vydržte chvilku. Je něco, co se vám na Americe líbí? Děláme pizzu s okrajem plněným sýrem.

To jsme vymysleli my. Měli jste to někdy? - Nemám ráda sýr. - Vy nemáte ráda sýr? Tak to se vás tohle vyjednávání asi netýká. - Amerika! - Grónsko! - Ne, povídám Amerika! Nebudete tomu věřit, ale nejlepší pizzu v životě jsem neměl tady. Vítejte v Grónsku! Máte čepici s nápisem "Udělejme Ameriku opět skvělou". - Podporujete Trumpa?

- Ne, ale rád bych mu poděkoval za to, jak Grónsko zpropagoval. - Takže jeho čepici nosíte ironicky? - Ano. Je nějaká část Ameriky, kterou máte rád? Aljaška. - Jak se jmenuješ? - Rinuk. - Rinuk? - Rinuk. - Rinuk. Rinuk? - Ú. - Ú. - E. - Ú, e. - E.

- Ú, i, u, i. To je moc samohlásek. Každou jsi řekla dvakrát. Dobře, jak se jmenuješ ty? Panebože! Zopakuj to. - Jen si vymýšlíš jména! - Ne! - Já jsem Conan. - Conan – normální jméno. - Věděly jste, že prezident Trump chce koupit Grónsko? - Jo. - Máte z toho radost? - Ani ne. Co kdyby Grónsko koupilo Ameriku?

Bylo by to lepší? Myslíte, že je to dobrý nápad? Já u těch děcek válím! Jste nejlepší! - Nechcete přijet do L.A., sedět v publiku a smát se všemu, co řeknu? Chcete? - Jo! Zaplatím vám. Cokoliv řeknu... Kabadůba! Sandamů! To je moje publikum! Jste nejlepší, děcka! Nejlepší! Přijeďte do USA! Prezident Donald Trump chce koupit Grónsko.

Nechci mít Trumpa za prezidenta... Dobře, nebude ale prezidentem napořád. Maximálně na tři čtyři období. Do konce roku 2048 bude nejspíš vystaráno. - Potom asi nastoupí Joe Biden. - Joe Biden... - Tou dobou mu bude tak 120. - Jo. - Jen mozek v zavařovačce. Rád bych to dotáhl. Copak byste mě nechtěl za moderátora talk show? - To by bylo milé. - Dobrý důvod to provést, nemyslíte? Tak jo, pojďme to uzavřít.

- Dobře, to jste rychle změnil názor! - Teď to vidím optimisticky. Berte to takhle. Budu vám moderovat talk show. Pojďme do toho. - Už docela dlouho vás držím za rameno. V pohodě? - Já vím, nevadí mi to. - Ale všiml jste si? - Jo, ale jsem váš fanda. - Ale všiml jste si, že? - Jo. Je to divné, už je to dlouho. A pořád je to dlouho. - Je to divné všude na světě. - Asi udělám totéž. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"vysílaní v sobotu odpoledne na VideaČesky" :D

182

Odpovědět

ja neverím tomu, že Trump vie kde je Grónsko a už vôbec nie, že spadá pod Dánsko.

86

Odpovědět

Trump chcel kupit Gronsko preto, aby US mali otvorenu severnu trasu kvoli obchodu. Ladovce sa topia, Rusi sa tlacia na Arktidu, a je dobre mat obranne stanovisko aj na asi najsevernejsom ostrove, kde sa to da. Trump je svojsky, ale vacsinou nie je kkt :)

710

Odpovědět

+skavenv poslednej vete máš jedno slovo navyše

163

Odpovědět

+Cobravacsinou? :-)

18

Odpovědět

+Matokkt :)

22

Odpovědět

+Richmond153slovo navyše je "nie" :D

20