Jordan Schlansky recenzuje masku Darth VaderaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:251
Počet zobrazení:13 809

Kdysi jsem tu přeložil první ze tří recenzí Jordana Schlanskyho, ve které se podělil o své zkušenosti s ubrousky na hemeroidy.Dnes uvidíte Jordanovu "recenzi" speciální masky známé z filmové série Star Wars.

Příští týden už se těšte na první videa z Conanova výjezdu do Mexika, který si v AMerice odbude svou premiéru již zítra večer.

Přepis titulků

Jedním z nejpůsobivějších výtvorů v dějinách kinematografie je maska Darth Vadera, která byla použita při natáčení prvních tří Star Wars filmů. Obdivoval jsem ji již od útlého dětství a vždy jsem chtěl vlastnit její repliku v životní velikosti. Přinesl jsem s sebou několik různých verzí Darth Vaderovy masky. Toto je model z 90. let. Jde o model z filmu Impérium vrací úder.

Je to velmi nablýskaná a čistá verze. Má velmi hladké hrany s velkým průduchem na bradě. Také má zahlazené oblouky nad obočím. Jedna firma z Jižní Kalifornie... Mohl bych tě na chviličku přerušit? Ano. Umřeš v osamění. Pokračuj.

Jedna firma z Jižní Kalifornie s názvem eFX Collectibles nedávno vydala verzi masky z roku 1977 a ve velmi omezeném nákladu ji uvedla na trh. Jak ses prosím tě dozvěděl... že se na trhu objevila nová verze masky z roku 1977? Pravidelně sleduji dění v rámci Star Wars komunity. Takže jsi jednoho dne seděl u stolu u mě v kanceláři, nepracoval jsi pro mě a radši sis prohlížel pochybnou stránku se Star Wars maskami.

Když vtom se ti ozval kamarád JabJab86 z NerdNetu a spustil: "Božínku, nová helma. Prodávají novou helmu! Prodávají novou helmu! V omezeném nákladu!" Přihořívá?

Teď mě jen neopodstatněně zesměšňuješ. Tu masku jsem sháněl velmi dlouho a dodává mi rozkoš. Jakou rozkoš? - Vizuální. - Smyslovou? Sexuální? Smyslovou po vizuální stránce. Kinestetickou ve smyslu, že mi dopřává pocit zadostiučinění. - Jsi vzrušen, když ji máš na hlavě?

- Ano. - Fakt? - Myslíš sexuálně? To napadne jako první každýho. Jasně že sexuálně. Mně nezajímají názory ostatních. - Když mě něco vzruší... - Že tě nezajímaj názory ostatních, je mi jasný. To je do očí bijící. Dokážeš si představit, že by ses při pohledu na tu masku uspokojval? - To je nepravděpodobné.

- Ale možné? Cítím tu náznak opovrhování. Když máš rád umění, taky se v muzeu kocháš obrazy a sochami. Proč by měla být tato maska, kterou vyrobil britský sochař Brian Muir, jakkoli méněcenná? Já neříkám, že je méněcenná. Vůbec jsi mě nepochopil. Slyšel jsi v tónu mého hlasu opovržení, i když jsem to tak nemyslel. Otázka zněla jasně. Honíš si ho při pohledu na tuhle maškarní masku?

Vůbec tebou neopovrhuju. Jen se to snažím trochu odlehčit. Klídek. Ukážeš nám tu masku fyzicky? Je pořád zabalená, neboť si na ni nechávám v Británii vyrobit pouzdro na míru. Do Spojených států dorazí to pouzdro až za několik měsíců. Proto jsem ji prozatím ponechal v původním balení a rozhodl se, že ji nebudu rozbalovat, aby zůstala neporušená a nedotčená.

A otevřeš tu krabici, abysme ji viděli? Můžu vám ukázat krabici. Můžu ji dokonce otevřít. Ale nerad bych riskoval jakékoli poškození produktu samotného. Přísahám, že jí nic neudělám. Tuším, že vnímáš slovo "poškození" trochu jinak než já. Nechci, abys na ni sahal svými umaštěnými prsty. Umaštěnými?

No dovol! To má bejt narážka na můj irskej původ? "Nestojím o tvoje umaštěný ruce od bramborový kaše, - kterejma biješ manželku?" - To je vědecký fakt. Naše pokožka produkuje oleje, které zvhlčují naše těla a udržují v sobě velké množství špíny. Proto používáme mýdlo jakožto emulzi, - která váže... - Musím tě zastavit. Cítím, že nás stahuješ do propasti, ze který bysme se nevyhrabali ani za šest let. Řekni mi, co musím udělat proto, abys mi byl ochoten tu masku ukázat?

Právě před sebou vidíš... repliku masky Darth Vadera z roku 1977 v životní velikosti. Povšimni si především metalického designu ve dvou barevných odstínech. Hotový div filmařského sochání. Ta maska vypadá stejně jako všechny ostatní. Tvůj názor na tuto problematiku nepokládám za relevantní. - Můžu ji už vyndat z té...

- Ne, nemůžeš. - A ty? - Ne. - Opravdu ji chci nechat v původním balení. - Takže ji nemůžeme vyndat? - Ne. Není třeba. - Dobrá, dovol mi tedy otázku. Proč na sobě mám rukavice, když mě na ni nenecháš sáhnout? Kvůli nepředvídatelnosti tvého chování to bylo na místě. Opravdu nečekané rozuzlení. Otevřeli jsme krabici a máme před sebou dva kusy plastu, které nemůžeme vzít do ruky, ukázat na kameru ani složit dohromady.

Přesně tak. Takže... Tento kouzelný televizní zážitek vám dopřál pan Jordan Schlansky. Prosím, už se mě neptejte... Všichni se mě pořád ptají, jestli se takhle chová. Ano, opravdu se tak chová. Prostě je takovej. Už se mě na to neptejte. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejlepší unboxing, co jsem kdy viděl. :D

80

Odpovědět

obidvaja super skvele som sa nasmial na Jordanovi sa mi strašne páči presne to že mu je jedno čo si o ňom ostatný myslia to je skvelá schopnosť ktorej sa snažím priučiť už roky ale stále som sa nedostal na takú úroveň ako nap Jordan snád sa mi to raz podarí

10

Odpovědět

zajimalo by me, kdo z nich prisel na toto rozdeleni roli. hraji to dokonale. ja bych neudrzel ten brutalni poker face.
btw: misto rozkos bych volil slovo poteseni. me tedy takove veci spis tesi, nez boneruji...

03

Odpovědět

Tak teď se vážně těším. "Jordan v Itálii". :D
http://www.postimg.cz/images/2017/03/03/JordanItaly.png

20

Odpovědět

Přišlo mi to super a vtipný jako většině americkým divákům (soudě dle likes na yt) ale nerdi z česka tu prostě musí plakat a brát do detailu a dělat ze sebe zajímavý a největší znalce star wars.. jak vás proboha mohlo napadnout že tu uvidíte něco informativního? když je to díl se Schlanskym ?? to musíte bejt ultra vypatlný hlavy:)
PS: star wars jsem viděl několikrát, už jako dítě(je to nějaký ten pátek zpět), žeru to.. ale neposeru se z toho, že si z toho dělá p***l..

102

Odpovědět

Tu som sa trochu cítil ako Jordan, vlastne som teraz úplne chápal jeho povahu. Hlavne v časti, keď spomínal, že ho maska vzrušuje, a Conan to tak ako väčšina ľudí previedol do sexuálnej sféry na čo Jordan zareagoval "Je mi jedno čo si väčšina ľudí myslí" :) Tiež často používam slovo vzrušenie v iných kontextoch než sexuálnych a tiež sa po "vtipných" reakciách ľudí na nich len pozerám ako na blbov a je mi jedno čo si ľudia myslia :) Plus sa mi páči jeho zásadovosť. Má to v krabici, je to cenné, nechce sa toho chytať. Plne to chápem a nepríde mi to vtipné, ba naopak..príde mi to správne :) A Conan tu Jordanom fakt opovrhoval až príliš, nesmial som sa na tom, prišlo mi to trápne ( a to sa väčšinoch na týchto dvoch rehocem ako blázon keďže viem že je to divadlo a mám nadhľad) :)

1412

Odpovědět

Conanova arognace byt jen hrana (aspon si to teda myslim) mi tady vadila hodne. Jako fanousek SW sem si rikal ze se treba i neco dovim a zase prd.

1620

Odpovědět

A je libo zajímavá informace o světelných mečích? :)
https://www.youtube.com/watch?v=3_FieJToFKc

10

Odpovědět

Conan si to asi neuvědomuje, ale v rámci televizní historie má ta maska daleko podstatnější místo, než Conan O'Brien...

3813

Odpovědět

Žvejkal je super a nejlepší jsou světelný meče. Pew Pew hvězdný války jsou skvělý, je mi 32 a nikdy jsem neviděl naživo vagínu, Darth Vader je frajer, mám 40 jebáků na ksichtě a 5cm péro. Představitelka princezny Leah (p**o nevím jak se to píše) zemřela, mám sociální fóbií a trpím parurézou. Pew Pew. Jakej je váš oblíbenej díl? Původní trilogie je nejlepší, Abrams to zase p****l, jsem nezaměstnaný a bydlím u mámy.

1924

Odpovědět

+hvězdnépárkyfagdoporučuji návštěvu odborníka, nedostatek sebevědomí, projevující se takovouto online agresí, se dnes dá bez problému řešit...uleví se Vám.

62

Odpovědět

Vzhledem k tomu, že Hvězdené války jsou film (pokud tedy nemáš na mysli nechvalně známou Vánoční epizodu, popř. zdařilé ale rozhodně nijak historicky vyčnívající animované seriály) a že Conan O'Brien stál u zrodu Simpsonových, podílel se na SNL a moderoval mnoho předávání cen, tak si dovolím nesouhlasit.

85

Odpovědět

+Paesmě jde o to, co tu z naší doby zůstane za 50 let... jasně, co je větší fenomén - Star Wars nebo Simpsonovi je dobrá otázka... ale Simpsons by se bez Conana obešli, Star Wars bez Vadera, či jeho masky, spíš tak jednoduše ne... na SNL se podílelo milion lidí a milion cen předávalo taky milion lidí, to zapadne... takže si dovolím tvrdit, že za 50 let lidi budou vědět, že Vaderova maska je symbolem filmové klasiky Star Wars, ale lidi si nebudou pamatovat, kdo byl Conan O'Brien (pokud teda do té doby třeba nezabije prezidenta, nebo tak něco :) )

22

Odpovědět

+freak thinkerZ hlediska popkultury obecně nemá cenu srovnávat (tady vítězí Star Wars na plné čáře), ale je otázka, jestli jde o férové srovnání. Přeci jen talk show je něco, co vzniká tady a teď. Za rok to už většinou ztrácí kouzlo a za 50 let už je to úplně o ničem. Kdo bude za 50 let znát Lettermana? Pochybuji, že někdo krom pamětníků a vyloženě zápalených lidí. Podobné to máš s divadlem . Je to proste nefér srovnání. Taky bys neřekl, že spisovatel je více než novinář. Když to přeženu, tak bys mohl říct, že tvůrci Star Wars (nebo třeba architekti, ať se hvězdnépárkyfag nezblázní) znamenají víc než lékaři či hasiči, protože jejich práce taky platí jen tady a teď a zítra může přijít vniveč. Můj závěr tedy je, že ano, souhlasím s tebou, že za 50 let bude určitě mnohem víc lidí znát Hvězdné války než Conana (a dost možná i více než Simpsonovi), ale to automaticky neznamená, že Conanova práce je méně kvalitní nebo že by si snad z Vaderovy masky neměl utahovat.

30

Odpovědět

Tak tady mi vyloženě Conan vadil. To video znělo zajímavě... než do toho začal kecat a to ho mám rád .

3311

Odpovědět

Stejně jako u Krause stojí valná základna vtipu (v tomhle videu) na urážení hosta... Nevím, asi jsem se toho už ňák přejedl, protože mě fakt docela zajímalo něco po informativní stránce.

Místo toho mám alternativu v podobě přesně 6 sekundového rádoby parodování nerdů, kdy dělá jeden otravný pohyb a zvuk :D

3910

Odpovědět

Až na to, že Jordan není host, ale jeho zaměstnanec a tenhle pořad stojí očividně na jeho špičkování s Conanem. Conanova show rozhodně nemá za cíl inzerovat Vaderovu masku nebo ubrousky na hemoroidy (mimochodem u nich ti taky vadilo, že tu inzerci neberou vážně?). Neříkám, že Conan občas v roli tázajícího se moderátora neselže, ale zrovna tomuhle videu bych to rozhodně nevyčítal.

162

Odpovědět

+PaesZaměstnanec a definice hosta se nemusí vylučovat, ale jasně, chápu jak to myslíš

Já jsem takové hovado a klidně se přiznám, že se rád naučím něco o ubrouscích na hemeroidy

V pořádku, nic nevyčítám. To co jsem napsal nutně neříká, že Conana jako takového nemám rád. Právě si myslím, že je jeden z těch originálnějších (nebo má za sebou minimálně tým, který nejede pořád to samé dokola), ale tohle video se mi prostě nelíbilo, nic víc, nic míň :)

51

Odpovědět

Aká stará je asi tak tá Conanova bunda?

81

Odpovědět

Dyť je to pravá kůže tvojí prababičky! :-P

35

Odpovědět

Sakra, dnes mě víc zajímala ta maska, než Conanovi hlášky. Proč ji sakra nevybalili ?!?!

274

Odpovědět

Řekl ti to. :) Na Monu Lisu si taky nešáhneš, a někteří berou tyhle relikvie celkem vážně. Kdybys věděl, kolik to stojí, tak bys to pochopil. :)

00

Odpovědět

Co bylo dřív? Sheldon Cooper nebo Jordan Schlansky?

102

Odpovědět

Jordan Schlansky - on je totiž skutečný a Sheldon pouze vymýšlená postava co inkasuje milion za jednu epizodu :D

162

Odpovědět

+5825To by němej neřekl i kdyby mu hubu roztrhli.

13

Odpovědět

Sheldon a Jordan mají dost odlišné osobnosti a motivace, i když navenek mohou na první pohled působit podobně (chladně, odtažitě, nelidskyú. Jordan se chová vždy přísně logicky. Vše, co dělá má přesný důvod a umí ho podat. On chápe Conanovu ironii a posměšky, ale snaží se je svou logikou vyvrátit a čelit jim. Podobně určitě umí vnímat emoce, jen k nim přistupuje technicky. Sheldon je autista a není se tedy schopen vcítit se do jiných lidí (a např. sarkastického humoru), proto často naletí na lep (a myslím si, že on by Conanovi rukavice nenasadil). Jeho kroky často nejsou logické a spíše plynou z jeho zvyků a rituálů. Asi by tě nenapadlo srovnávat Rain Mana a Jordana. Sheldon má lehčí formu autismus a tím může působit jako racionálně se chovající jedinec, ale přitom často chybuje jen z toho důvodu, že lpí na něčem, co za to nestojí. To by Jordan neudělal.

13

Odpovědět

+PaeszzzZzzzZzzzZzzzzzzz .....vážně chceš porovnat skutečnou postavu a vymýšlenou? zzzZzzZzzzZzz

01

Odpovědět

By mě zajímalo jestli je takovej i ve skutečnosti.

500

Odpovědět

Zeptej se Conana.

281