Conan na návštěvě v pivovaru GuinnessCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 015
Počet zobrazení:10 553

V dnešním vydání Talk show střípků se společně s Conanem vydáme do dublinského pivovaru Guinness. A pokud jste muži a už jste někdy byli na exkurzi v pivovaru, určitě vám bude sympatický Conanův přístup. Tak jako většinu z nás ho totiž nudí řeči o historii pivovaru a technologických postupech a nejradši by si hned u vchodu vychutnal sklenici chlazeného moku. Jenže s průvodkyní Kirou to nebude tak snadné...

Přepis titulků

Právě stojím před budovou pivovaru Guinness v Dublinu. A všichni si myslí, že sem jedu natočit další vtipné video z cest, ale ve skutečnosti jsem se přijel jen zadarmo napít. Byl to můj nápad. Je mi fuk, jestli tu nenatočíme 5 minut kloudnýho materiálu. Chci hlavně Guinness. Stojím tu s Kirou. Vy tu pracujete jako asistentka skladu, je to tak? - Přesně tak.

- Donesete nám nějaké vzorky na ochutnání? Samozřejmě, ale ne hned. Spíš až později. Dobrá, čím začneme prohlídku? Co bych měl na začátek vědět? Tuto nájemní smlouvu podepsal Arthur Guinness v roce 1759. Je to smlouva na 9 tisíc let. To je akorát... - Smlouva na 9 tisíc let? - Přesně tak. Toto je sekce příměsí ve skladu pivovaru Guinness. Za námi slyšíte močit lidi, co vypili moc Guinnessu. Mám pravdu?

Nemáte pravdu. Ten zvuk dělá náš vodopád. Aha, takže to je vodopád. Pardon, jen jsem hádal. Dále tu skladujeme ječmen, chmel a naše speciální kvasnice. Tyto čtyři příměsi společně tvoří Guinness. Hádám, že mi budete chtít všechny ty čtyři příměsi ukázat. Na prohlídce se to tak dělá. Když udělám na téhle ocelové traverze tři shyby, dáte mi Guinness? - Jdu na to!

- Uvidíme, uvidíme... Honem, Kiro, pomozte mi. Dobře. - Pardon. - To nic. - Takže tohle je ječmen, ze kterého se vyrábí Guinness? - Nesbíhají se vám sem kočky? - Ne, vůbec. Já že to vypadá jako místo, kam by šla kočka vykonat potřebu. Je možné, že když to rozžvýkám, zanechá to na mně... - podobný účinek jako pinta Guinnessu? - Určitě ne. Nezkoušela bych to.

Není to dobré. Velká chyba. Můžu to tam vrátit? - Já si to klidně vezmu... - Jasně, a prodáte to na eBayi. KVASNICE - Tohle je Arthurův portrét. - Ano, jediný dochovaný. Takhle se usmívá muž, který právě donutil farmáře podepsat smlouvu na 9 tisíc let. - Jak se jmenujete?

- John, jsem průvodce. Víte, kdo jsem já? Někdo z TV. - Ano, TV. - TV. - Jo. - TV... - Ano. - Moderovač. Moderovač? Televizní moderátor, správně! Zná mou tvorbu. To je slavná Guinnessova harfa. Přesně tak.

Vznikla na základě Downhill harfy v roce 1702. Dívejte na pohled toho hada na hoře. Nemůže uvěřit tomu, že jsem ještě pořád nedostal pivo. - Jenom žasne. - Tohle je Zeď slávy. Každou známou osobnost, která nás navštíví, se snažíme vyfotit. "Posádka Air Force One Guinnessu děkuje a přeje vše nejlepší." To se mi moc nezamlouvá. "Díky za všechen ten Guinness. Teď letíme někam s prezidentem." Tady uskrává prezident Guinness před první debatou s Mittem Romneym.

Tady je královna... - Bill Clinton... - Samozřejmě. - Paul Rudd? - Jak vidíte, také si vychutnává pintu Guinnessu. - Dostal ji zadarmo? - To vám bohužel nemohu prozradit. Vidím, jak se směje. Určitě dostal Guinness zadara. - To se podívejme. Víte, jaká fotka by se sem hodila? - Jaká? Představte si to. Conan O'Brien přebírá doživotní zásobu piva Guinness. Dokážete si to představit?

Většinu těch lidí jste určitě nezdržovali kompletní prohlídkou. Spousta z nich dostala Guinness hned po příchodu. Prezident ho dostal už ve dveřích, Jorge Garcia ho dostal už ve dvěřích... Ale mě musíte zdržovat dějinami ovsa, ječmene, zrní, chmele... Viděl jsem, jak rostou. Viděl jsem, jak se sklízí... To vše k tomu patří. Je důležité, abyste znal celý proces. Dobrá, pojďte mi ukázat, jak se vyráběla ocel na stavbu této budovy a jak se to zalévalo betonem, ano?

- To snad nebude nutné. - Ne, myslím, že bychom měli pokrýt všechno. To už by bylo trochu moc. Než si dáte Guinness, ráda bych vám někoho představila. Jmenuje se Fergal Murray a je to vrchní sládek. - Těší mě, Fergale. - Pane O'Briene, vítejte. Provokujete mě prázdnou sklenicí. Vidíte to? Mluvíme spolu už hodinu a půl a vy děláte pořád tohle. Musíte říct, že chcete vidět, jak se točí.

6 úžasných kroků. - Zvládnete to? - 6 kroků k tomu, abych si natočil Guinness. - Dobrá. - Chcete přece mít pěknou pěnu. - Jo, 6 kroků. - 1. krok: sklenice. - Mám dojem, že z toho vyleze 11 kroků. 1. krok: mám sklenici. 2. krok: úhel 45°. Pod pípu. - Co jsem udělal špatně? - Především jste nedodržoval instrukce. Počkejte, až bude perfektní.

Jednou jsem si doma dělal vlastní Guinness. Vzal jsem bochník žitnýho chleba, rozmixoval jsem ho a pak jsem ho na 6 týdnů zakopal na dvoře. Bylo mi pěkně blbě. - Dobrá, teď jdem na pití. - Ne, muži dělají při pití jednu chybu. Nikdy se nedívejte na sklenici s pivem, musíte se dívat na horizont. - Na horizont. - Zvedněte loket. A teď přibližte sklenici k hlavě.

Hledám tu sklenici jazykem. Fajn. Dobrá, a teď si srknu zpod pěny? Ano. Pořád hledím na horizont. Jste tu ještě? Nevidím vás. Tady. Dejte si ještě. To by mě ani nenapadlo! - Pod pípu.

- Pomalu a plynule. - Klidně to zvedněte. - Guinness. Předám vám ho. Fergal je tady. Vydžte. - Jedna zaměstnankyně. - Ahoj, Kiro, byla jsi výborná. Můžeš přijít za námi. Určitě se tu chvíli zdrží. - Prý jste byl milý. - To jsem rád. A teď dělejte, že jsem vás neohromil. Jo. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

On má tu ofinu čím dál tím větší :D :D

00

Odpovědět

To je číslo :)

210

Odpovědět

Conan je Conan... Bylo to opravdu srandovni a jeste jsme se neco naucili. Skoda, ze takovych videi neni vice. Ale jen bych chtel dodat, ze uzivatel Granis ma skoro pravdu, ale napriklad jsou i velke pivovary, jako je napriklad Budejovicky Budvar, ktery pouziva starou metodu, ac o neco vice pracnou, tak na pivu si urcite pochutnate i tak... Neni pravda, ze starou metodu pouzivaji jen male pivovary.. Diky za preklad a za Conana:)

210

Odpovědět

já ho žeru čim dál víc,. je to strašněj kašpar :D

200

Odpovědět

to mi pripomina navstevu pivovaru Radegast a neskutecne nudnou a dlouhou prednasku..ale nakonec jsem se dockal skvele bozske 12ky:))

180

Odpovědět

Ale ja chcu videt jestli dostal svoju fotku na zdi slavy sakra:D

190

Odpovědět

Ono aj tie české a slovenské pivá ktoré sú známe a varia ich veľké pivovary nie sú veľmi dobré. Roky som ich pil a potom som objavil, že existuje aj niečo ako malé, nezávislé pivovary. Na Slovensku a v Česku ich je takmer 200. Od kedy som niekoľko z nich navštívil a spoznal rozdiel medzi poctivým pivom a tým, čom sa bežne dá kúpiť v obchode, už mi bežné pivo nechutí. Veľké pivovary totiž robia pivo spôsobom zvaným "High Gravity Brewing" čo v praxi znamená, že uvaria vysoko koncentrované pivo a potom ho riedia vodou podľa toho, či to je 10, 11 alebo 12° pivo. Čiže to pivo je jednoducho povedané pančované. Okrem toho niektoré z týchto pivovarov používajú tzv. chmeľový extrakt, ktorý zvyknú dovážať aj z ázijských krajín a tá kvalita teda nie je dobrá. Samozrejme, oproti iným pivám Slovenské a České pivá aj napriek tomu vynikajú, ale to pravé, kvalitné pivo ochutnáte až v takomto nezávislom malom pivovare. Ono ich je hlavne v Čechách veľa (na Slovensku len niečo cez 10) a samozrejme nie všetky budú rovnako kvalitné, ale ak nájdete ten správny, neoľutujete. Určite to skúste, oplatí sa.

Pre Slovákov by som dal do pozornosti pivovary: Golem (Košice), Sessler (Trnava), Richtár Jakub (Bratislava)
A pre Čechov, tam veľa toho nepoznám z osobnej skúsenosti, takže odporučím len jeden, ktorý je ale možno najlepší v celom Česko-slovensku: Klášterní pivovar Strahov (Praha)

193

Odpovědět

presne tak, pivo z malych a strednich pivovaru je mnohem lepsi a hlavne chutna jako pivo. Za me muzu doporucit Modrou hvezdu (Dobrany), Baronka (Zatec) a tak dale treba Kral sumavy, Kout, Chyne, Chyse a kdybych sel jeste dal i treba Falter nebo psenicny Matuska a Herold. A pak muj oblibeny belgicky Kasteel Rouge, ale o tom by spousta lidi rekla, ze uz vlastne neni pivo. Ted jsou u nas oblibena ta ovocna piva, ale kdo nemel tohle belgicke, tak nevi co to je. Pokud vam ale chutnaji ty mocky od gecka, staropramenu apod. tak nic proti :) a dneska uz neni problem si udelat dobre pivo i doma.

180

Odpovědět

To myslíš vážně co si teď napsal? Vážně chceš srovnávat vaše pivo s naším? Vždyť většina vašich piv sou nehorázny blafy a i ty naše blafy sou furt ještě lepši jak ty vaše nejlepši piva (potvrzeno od samotných Slováků). Navíc si popsal výrobu europiva, ne našeho piva.

2041

Odpovědět

+saftTak po prvé som vôbec české pivá so slovenskými neporovnával. Neviem čo si čítal, ale môj príspevok asi nie. Po druhé, áno, slovenské pivá sú vo všeobecnosti kvalitou rovnako dobré ako české. Ale to ty ani nemôžeš vedieť kedže, podľa mňa, si v živote žiadne slovenské pivo ani nepil a čo sa týka výroby piva, tak pochybujem, že čo i len tušíš ako to reálne vyzerá. Mimochodom konkrétne práve na Pilsner sa používa chmeľový extrakt a ak neveríš, tak si to zisti než sa tu opäť začneš biť do pŕs. Zdá sa, že si ďalší z tých hejterov čo nadávajú na všetko slovenské. Tak si šetri energiu, o chvíľu sú majstrovstvá sveta v hokeji.

211

Odpovědět

+saftjo granis ma recht zas se tu objevil nejaky cesky brouk pytlik
slovensky piva sou taky dobry kdyz sem byl s kamosema na vychodnim slovensku tak tam meli hodne dobry pivo Saris nebo tak nejak pro mne jedno z nejlepsich co jsem kdy mel

181

Odpovědět

+saftJa uz mel nepreberne dobrych slovenskych piv. Ale opravdu se to chce zamerit na mensi pivovary. Stejna situace je u nemeckych ci belgickych piv.

180

Odpovědět

Má iPhone 5 :D

1919

Odpovědět

vždycky je mi líto těch lidí, s kterýma Conan tyhle videa natáčí :D

211

Odpovědět

Meanwhile..
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100718220127/simpsons/images/3/3f/Guinness.png

202

Odpovědět

conan je děsné fracek zralé na facana

1888

Odpovědět

Zajímalo by mě, co všechno bylo předem domluvený a sehraný :-)

201

Odpovědět

Budvárek je stejnak nejlepší :D

1895

Odpovědět

Konečně Amíci uvidí, jak vypadá pivo s pěnou. A ne ty jejich chcanky, co si schválně ještě nechají zvětrat, aby tam ta pěna nebyla :D.

1811

Odpovědět

No, voni Britové tu pěnu taky nějak extra nepěstujou.

231

Odpovědět

Asi tak. Když si dáš v Londýně nebo někde pintu Carlsbergu nebo jinýho piva, taky tam je pěna minimální. To není žádná speciální výsada Američanů. ;-)

211

Odpovědět

Reklamáá :D

195

Další