Conan recenzuje hru Watch DogsCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:690
Počet zobrazení:10 434

"Můžu se s ní líbat?" Nebyla by to videoherní recenze, aby Conan nepronesl právě tuto větu. Tentokrát se vydal do futuristického Chicaga, aby hackoval ve hře Watch Dogs kanalizační potrubí a jezdil na motorce bez helmy.

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz BEZRADNÝ PAŘAN S CONANEM O'BRIENEM Ahoj vespolek, tady Conan O'Brien s další epizodou Bezradného pařana. Dneska to bude pecka. Watch Dogs. Jedna z nejočekávanějších her léta a my tady máme malou ochutnávku. Znovu se ke mně připojí, a tentokrát poprvé s brýlemi, Aaron Bleyaert. Můj kyberkámík. Ty brýle jsou fajn.

Vypadáš jako švýcarský hodinář a režisér porna v jednom. - Tak povídej. Je to na PlayStation 4? - Na PlayStation 4 a vypadá to výtečně. Plně to využívá té všemocné síly PS4. - Dokonce pro hru vytvořili nový engine. - Paráda. - Engine Disrupt, - takže to má úžasnou fyziku a... - Je mi to absolutně fuk. Odehrává se to ve futuristickém Chicagu. - Je to blízká budoucnost, nebo vzdálená? - Blízká budoucnost, kde město řídí jeden operační systém.

- Město běží na jediném operačním systému... - Přesně, takže semafory, městské služby, všechno... můžeme hacknout a ovládat. - Tohle jsme my... - Takhle vypadá kabát budoucnosti. Že jo? Drží to pohromadě kožená náplast. Mrkni na tohle. Můžeme hacknout tuhle kameru. Páni! Můžete vidět, co vidí bezpečností kamery během obyčejnýho dne, kdy se nic neděje.

Zkus zmáčknout čtverec a odpálíš támhleto potrubí. Proč jsem to udělal? Proč? Já nevím. Protože jsi mohl. Všechno by v Chicagu asi neměl řídit jeden počítač. Je to celkem pitomej nápad. Chtěl jsem si na mobilu pustit Coldplay a místo toho jsem odpálil kus města. Hackni tohohle chlápka. Zmáčkni čtverec. "Kde chceš provést výměnu?"

"Nikde. Pošlu ti souřadnice, kam máš položit tašku." Dojdeme pro tu tašku dřív než on. Ukradni to auto. A je to. Musíme se tam dostat jako první. Víte co? Tohle není moje auto! Jako z půjčovny. Takhle se chovám k autům, které si vypůjčím. - Kde je ten balík?

- Asi nahoře. Tady je. - Našel jsem ho. - Máš ho! - Bylo tam pár chemikálií. - Dobře... Má takovej nihilistickej vzhled. Říká si: "Kam život vlastně směřuje?" Na tom chci jet! A jéje... Teď vypadám drsně. Ten kabát se k tomu dokonale hodí.

Vypadni! Teď budu rozvážet já. Měl bych mu ukrást dodávku a rozvézt zásilky za něj. Nechat se najmout UPS. Pardon! Musím rozvézt zásilky! Víš, co teď dělám? Reklamu na FedEx. "Jestli si vyberete UPS, dostane se vám přesně takovéto služby." Tohle je výborný způsob roznášky. Balíček už se nese!

- Jak se dostanu na tu loď? - Doplaveš tam a vylezeš na ni. Pěkně. A je to. To je ženská? Nechci jí ublížit. Můžu se s ní líbat? - Nevím, jestli jde přímo někoho líbat... - Proč má župan? Podívej, co má na sobě! Kdo se v tomhle jede projet na lodi? Má takovou depresi, že se mi ani nepodívá do očí. Právě jsme narazili na Sylvii Plath na lodi.

To jsem nechtěl! Nechtěl jsem ji zastřelit! Právě jsem bezdůvodně zastřelil... Omlouvám se! Je tam motorka! A další zločin! - Kde? - Probíhá další zločin. Víš, co mi nejde? Hraní videoher. Musíme tam dřív, než k tomu zločinu dojde. Ježiši, to ne!

Nevyndavej samopal! Jak chceš zabránit zločinu, když budeš střílet na ulici? Občas je nejlepším způsobem, jak zabránit zločinu, spáchat nový zločin. To je staré čínské přísloví. - Schovej ten samopal! - A máš to, strome! A máme po autě. Beru tohle. - Tam bych nejezdil. - Kde jsme? - Na hřbitově. Mě nedostanete, fízlové!

Zastřelí tě. Co se stalo? Vjel jsi na hřbitov, narazil na pár policajtů, střílel do stromů a pak tě zabili. Alespoň už jsem na hřbitově. Takže jsem jim ulehčil práci. Tohle je náš úkryt, středisko všech operací. Jsme napíchnutí na systém města, můžeme vidět, co se kde děje. Můžeš vidět cokoliv, co se ve městě děje.

Na něco se tě zeptám, protože to určitě diváky zajímá... Můžeme sledovat lidi při sexu? Je to součástí hry? Můžeš, vždycky se to naznačí, ale skutečný tamto... tam není. Jsi blbej? Tohle nedělej. Dělá se to takhle. Otoč se a napíchneme se do nějakých videí. Můžeme se dostat do téhle sítě... Líbí se mi, jak videohry udělaly takovej kruh.

Dřív to bejvalo tak, že se zabíjeli draci, že jo? Teď můžeme jít do sklepa a hrát si s počítačema a serverama! Představím vám teď našeho odborníka na IT Chrise Hayese. Chrisi, můžeš sem na chvilku? - Jak je? - Chrisi, rád tě vidím. Na něco se tě zeptám, Chrisi... Co si myslíš o tom, že celé město řídí jediný program? Myslíš, že je to možné? Stalo se to někdy? To by byla nejhorší možnost. - Byla?

- Pak by se do toho mohl takhle každej dostat. Ale tohle je Chicago. Někdo to navrhl, druhej mu to neodsouhlasil a on na to: "Žádnej strach. Prostě to udělej." Díky moc za tvůj profesionální názor... Chtěl potřást mojí rukou. Ukažte to zpomaleně. Chris mi chce potřást rukou a ty to narušíš. Takže Watch Dogs, co na to říkáš? Tohle vás naprosto odrovná. Watch Dogs vychází 27. května. Jestli jste pohodář, bude se vám to líbit.

Jestli jste hacker, co si ve sklepě rád hraje s hypotékama obyčejných lidí, bude se vám to hodně líbit. Ostatní videohry můžete vidět pod tagem Bezradný pařan. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kedy už bude u vás conan (god of war) ?

00

Odpovědět

No tak jsem tu s komentářem trochu s křížkem po funusu, ale tak co, stejně asi neřeknu nic nového, co by tu, nebo i jinde, nezaznělo, ale přes to si taky přihodím jedno polínko do ohně.

Trochu mě překvapuje, že se takový flame o válce PC vs. konzole tady na videacesky vůbec rozhořel. No Zingu a dalších herních magazínech to je normálka, ale sem si to moc nehodí. Přeci jenom smyslem Conanových recenzí není skutečné hodnocení her, ale především pobavit (mimochodem taky mu čím dál tím víc přestáváte věřit, že ho ty hry nebaví?). Na druhou stranu na Zingu bych se k celé záležitosti vůbec nevyjadřoval, protože to tam nemá cenu, podobné diskuze tam totiž už dávno nejsou o argumentech, ale jenom o vzájemných urážkách.

Ale k věci. PS je super věc, kdysi jsem míval PS one a nedávno jsem si říkal, že dám šanci nové generaci a jsem maximálně spokojený. Po pravdě trochu mě konsternovalo, že www prohlížeč kvůli nějaké podivné politice sony nepodporuje flash, takže si prozatím videacesky na televizi nepustím, ale furt doufám, že se to časem některou aktualizací snad zlomí.

Co je však důležité si uvědomit je, že konzole nikdy nemůžou nahradit počítač a žádný rozumný člověk tohle nemůže tvrdit, ani nevím, že by to někdo skutečně tvrdil. Veškeré argumenty typu "na konzoli příspěvěk do komentářů na videacesky nenapíšete" (mimochodem to není pravda, napíšete, ale virtuální klávesnice je úplně naprd) jsou bezpředmětné, protože nevím, proč by to někdo měl chtít dělat.

Nejde a nemůže jít ani o spor v technologiích. Je zřejmé, že počítačové komponenty stárnou takovou rychlostí, že v tomhle ohledu nemůžou konzole s osobními počítači držet krok, protože to by tady už musel být minimálně playstation 24 a nejenom 4. :-)

Přes to konzole mají svoje kouzlo a místo v našich obývacích, což ostatně dokazují i čísla o prodejích next gen konzolí. Je to jednoduché, pohodlné, nestaráte se o žádné ovladače, nastavení počítače a jiné optimalizace systému. Nestaráte, na jaké detaily a jestli vůbec hru spustíte. Prostě strčíte disk a máte jistotu, že vše je předem optimalizováno na to, abyste si bez problémů zahráli.

A snažit se dohnat celou hádku do sporu o grafiku, je taky o ničem. Dneska už jsou hry nak vysoké grafické úrovni, že počítat nějakej pixel sem nebo tam, mi přijde zbytečný. A tvrzení, že někdo na playstationu viděl čtverečky a že si kvůli tomu ani hru neužil, to jsou prostě kecy.

No a jestli se chcete dohadovat o cenách her, tak tady stejně jako v případě jakéhokoliv jiného nákupu zboží platí, že zaplatíte tolik, na kolik jste šikovní. Já jsem si koupil AC IV v bazaru, a když jsem hru dohrál, tak jsem ji za skoro stejné peníze zase prodal dál. Teď hraju shora recenzovaného WD a až ho dohrauju, tak ho zas prodám. A nemám strach, že bych ho neprodal. Zájem je mezi hráči veliký. Tak co to tu někdo povídá o předražených hrách?

No a závěrem snad jenom dodám, pokud si chtějí PCčkáři připojit počítač s gamepadem k televizi a nevyhozovat kvůli tomu peníze za konzoli, no tak prosím. Užijte si to, já vám to přeju. Na druhou strany vy zas nechte v míru a pokoji žít konzolisty.

52

Odpovědět

Sice dost pozdě, ale mám připomínku, ikdyž konzoli nevlastním ani jednu (krom PSone) a jsem zarytej PCčkář, tak mi konzole nevaděj, ale ono je to s hrama u PC trošku jinak, tam když si hru koupíš musíš ji aktivovat přes net klíčem, kterej je potom bezcennej, takže hru dál neprodáš jako u konzolí.

10

Odpovědět

Taky vás s prominutím serou ty trollové, co tu řeší jestli je lepší PC nebo PS? Samozřejmě nic proti nim, ale každý preferuje něco jiného, proto shledávám, že jejich diskuze postrádá jakýkoliv význam, zejména když video je absolutně o něčem jiném... snad jen jejich ješitnost a ego hledá příležitost, jak utvrdit nadřazenost svého názoru při vzájemném sepjetí skupiny trollů :-D

91

Odpovědět


Odpovědět

Hra mi přijde nudná.. :/ Ale co se týče grafiky a toho prostředí, obzvlášť ta voda jak byl na té loďce, to je mega :))

63

Odpovědět

Nudná? Hrál jsi to vůbec? :-D Neopakují se mise typu "dojdi, najdi, zabij, přines". Má to svoji jiskru ;-)

518

Odpovědět

+czechiaaA hrál si to ty? :D každá mise je o tom samém

131

Odpovědět

+czechiaavedlejší mise jsou všechny naprosto stejné, jen se ti vždy změní místo a hlavní mise? dojdi, hackni, zjisti, uteč či zabij všechny

40

Odpovědět

Koukám, že se tu na to docela nadává. Ale ono je to v podstatě hodně podobné GTA V, na který naopak moc lidí nenadává.. čím to tedy je?

Mně se to líbí.

75

Odpovědět

Hodně lidí vadí ta přehypovaná reklamní kampaň, kde pořád říkali jak bude WD nejvíc super hra a přitom je to průměrná hra (nesoudím ji, takhle se to říká). Tady je jedna objektivní recenze http://thaindegu.zing.cz/clanek/2726/recenze-watch-dogs-trefa-do-cerneho-nebo-prusvih-roku.

100

Odpovědět

Muze v budoucnosti ridit cele mesto jeden program? - muze, staci kdyz odpovedni dostanou do kapsicky jako v Praze s Opencard... :-)

230

Odpovědět

Nvm - První oznámení hry bylo skvělé, ale podle toho, co jsem slyšel hackování a příběh (což jsou věci na které jsem se nejvíc těšil) jsou zvádnuté průměrně až podprůměrně.
Jinak abych se připojil k debatě PC vs Konzole - víc hraju na konzoli (nebo na PC připojeném k TV), protože přiznejme si to je to pohodlnější. Grafika je mi vpodstatě ukradená, takže nevidím důvod, proč se křívat u počítače.

43

Odpovědět

A je to tu zase, klasická hádka konzole/PC.

Jen pro připomenutí, PS3 - věc z roku 2007 - utáhne bez problémů hry jako jsou GTA V nebo BF 4 - bez sekání. Normální počítač z roku 2007 je dnes prostě za horizontem (o tom, že kdyby se na PC dělala lepší optimalizace bych se tu moc nebavil, s tím prostě nehneme).
Konzole jsou jednoduché - ovladač zapojíš, hru vložíš, a hraješ. Nic víc, nic míň. Říkáte - dokupte ovladač - nainstalujte ovladače, přenastavte ovládání, zkontrolujte kompatibilitu (obzvlášť jste-li fajnšmekr a máte ještě XP) - a nebo si pořiďte konzoli a prostě hrajte.

Sám mám oboje - relativně slušný PC (8GB RAM, Intel i5, AMD Radeon bůhvíkolikátku) a PS3, a považuji to za nejlepší možnou kombinaci, mám tak přístup k indie hrám (FTL, Legend of Grimrock, Papers, please! a další), i exkluzivkám (The Last of Us, Beyond Two Souls, GTA V) na PSko.

A ještě k ceně - ta je prostě jinde. PS3 pořídíte za 6 000 (nový a se hrou) a utáhnete top hry, zatímco počítač za 6 000 vám neutáhne nic.
Howgh.

2147

Odpovědět

Konzole zas takovej vejvar není. Grafika je ořezaná jako prase, hry jsou o 10-15€ dražší, na nic jinýho konzoli moc nepoužiješ, jasně dá se na tom sledovat třeba film, ale zase omezeně (přehrávač, titulky atd), koupíš počítač za 20k a každý dva roky vyměníš grafiku (prodáš za 4k koupíš za 6k) a každý 4-6let procák, jednou za čas zdroj a máš kompletní mašinu na všechny multimedia. Nebýt joudů jako ty, tak exkluzivky jsou na PC (BFU)... Jasně, chápu, že BFU jako ty nezajímá co že za Radeonku tam má, ale mě by teda hryzalo svědomí

317

Odpovědět

Já bych řekl, že to má obojí pro a proti. Kdyby bylo něco z toho jednoznačně lepší, tak nevěřím tomu, že by existovalo takový množství blbců, kteří to z nějakýho důvodu používají.

Protože tak to obvykle na světě je, milé děti. ;)

64

Odpovědět

mám PC z roku 2005, už se na něm pařilo téměř všechno, od Simíků, po Assassins Creed (1,2(1,2,3) a 3), Star Stable online, Mount & Blade... a všechno bez problémů. jediný co mi na tomhle PC nešlo byli the Sims 3, ale stejnak mě moc neuchvátili (radši si pařím svou famílii na dvojce, kde už mám hezky příbuzensky prokřížené celé město :D)...
z konzolí mám leda tak starý PS2 a pár her na něj (co byli někde ve výprodeji, protože neobsahují český jazyk), a upřímně, abych si mohla zahrát tyhle hry musela bych utratit nesmyslné peníze, které bych mohla dát na něco užitečnějšího... vždyť PS4 je tak drahá, že když si přimyslím nějakých 5 her, co bych do toho chtěla, můžu si koupit orpavdového živého koně (ne sice nějakého sporťáka na vysoké parkury, ale volnočasového kámoše do přírody úplně v pohodě)

20

Odpovědět

Já to těm, co se zastávají PC, říkám pořád. Xbox 360, rok vydání 2005, 512 MB RAM a guess what, narozdíl od nich mám GTA V. A je mi celkem jedno, jestli je ta grafika hnusná nebo ne, jde především o hratelnost.

Chtěl bych vidět, co všechno si člověk zahraje na 6 let starým PC s 512MB RAM... :D

13

Odpovědět

Tak jsem se definitivne rozhodla, ze je Conan sexy a dala bych mu prednost treba pred Clooneym (vim, ze by me nechtel ani jeden :-D). Vam chlapum staci poradny smysl pro humor a nemusite byt kdovijaci fesaci a zenskou dostanete, teda aspon na me to zabira (a samozrejme nadita penezenka, aby to tu nemusel nekdo pripominat -_-).

3015

Odpovědět

Taky bych si tu hru rád konečně zahrál, když jsem si za to zaplatil už jak dávno, kdyby ovšem Ubisoftu totálně nepadal uplay.. Snad ta hra nebude nic moc, jak tak všude čtu, když jsem se na ní tak těšil :)

20

Odpovědět

Uz ked tu hru ohlasili, som vedel, ze to bude hovadina.. absolutne nezaujimavy koncept, skareda grafika, nerealne pohyby, fyzika...

1347

Odpovědět

Trolly přijímáme pouze v otevírací době od - "chyba" hodin, do "chyba" hodin. Děkujeme za pochopení.

688

Odpovědět

+Meg.A.ByteTrtko, hlavne, ze si vtipny.

565

Odpovědět

Celkem mě fascinovala grafika - teda to jak byla zastaralá. PC verze je úplně zase někde jinde. Konsolisti fakt sorry, ale vy jenom vyhazujete peníze do vzduchu v podstatě za to co na PC máte levněji, s lepší grafikou a s celkově je PC dlouhodobá investice, kde jenom časem vylepšuješ jednotlivé komponenty (grafika, deska atd.)

3314

Odpovědět

Když nemáš konzoli tak to nepochopíš. Jinak i některé hry na PS3 vypadají graficky skvěle a tato konzole je už starší kousek. A spousta her ani na pc nevyjde jen na konzoli. Takže vyhozené peníze to podle mě nejsou.

1210

Odpovědět

+Tom86Pokud vím, tak PC má mnohem více spešl titulů (či jak to nazvat) než obě dvě konzole dohromady :) DinoCop má pravdu :)

512

Odpovědět

+Tom86co nepochopime? chces hrat na gamepade? dokupis si. chces na televizore? pripojis. chces napisat komentar na videacesky.cz? aha, tak to bude trosku problem.
technologicky, co zvlada ktorakolvek konzola, to zvladne moderne PC v podobnej cenovej kategorii. pre vacsinu veci ktore zvladne bezne domace PC si ako konzolista musis zaobstarat aj to PC ;)

ano, mas niektore hry, ktore vysli len na konzoly, ale to je chyba vyvojarov, nie technologii. ked uz sme pri tom, su hry, ktore su LEN na xbox a su hry len na PS. aj ako konzolista si ich nezahras vsetky, pokial neinvestujes do kazdej jednej konzoly.

grafika - na konzole si 4k rozlisenie nevychutnas este niekolko rokov.
upgrade - v PC upgradujes kedy co potrebujes, na konzole ani len ten operacny system nemozes zmenit aby ta sony nezazalovala.
ovladanie - na mnohe hry je ovladac super, ale ruky nohy polamat tomu, kto vymyslel FPS na ovladaci. RTS tiez na si konzole nevychutnas.
usability - konzola je na hry. mozno na tom pustis tiez hudbu alebo pozries film ale to je tak vsetko, kdezto PC je multifunkcne zariadenie na ktorom si pocas pisania bakalarky s priemnou hudbou na pozadi a vyhladavanim informacii, mozes na chvilku oddychnut pri hre.

245

Odpovědět

+Tom86@K-NinetyNine - proč by jsi si nezahrál 4k rozlišení u konzole? Sony už televize s takovým rozlišením dělá, PS4 to podporuje, tak proč ne? :O (a btw, kolik lidí má pro 4k vhodné PCčka?)

66

Odpovědět

+Tom86pretoze vsetky hry na konzolach maju fixne nastavene rozlisenie. a pokial je napr. Watch Dogs na konzole na 900p, tak je na 900p a nie vyssom.
a mozno nie kazdy ma PC vhodne na 4k, ale kazdy si moze zaobstarat PC v cene konzoly vhodne na vsetko, na co je vhodna konzola. plus ma k tomu pridanu hodnotu multifunkcnosti.

71

Odpovědět

Další děcko co má krámy jenom z grafiky.

88

Odpovědět

+R3diNe ty vyližmozku, rozkostičkované textury a textury "vody" mě dokážou docela vytrhnout z děje hry, když je to příšerné. A to už stojí za zamyšlení

42

Odpovědět

Zrovna dneska sem to hrál (dokonce za peníze :D) a je to vážně dobrý. Zábavný, ovládání a hratelnost skvělá, grafika taky fajn (konečně něco co nestaví jen na grafice jak většina dnešních kravin) a mise a vedlejší mise se dají plnit logicky bez střílení, což je skvělí (o čem by asi bylo GTA bez střílení a násilí..). Za mě má hrá palec a těšim se na další zítřejší hraní :)

162

Odpovědět

No grafika teda nic moc, při ukázce na E3 hra vypadala o hodně líp. Doufám, že na PC to bude lepší.

226

Další