Conan vzdává hold Finsku

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:574
Počet zobrazení:6 044

Conan není oblíbený jenom v Americe. Už dlouhou řadu let ho až nezvykle milují Finové. Conanovi chodí spousta dopisů a vzkazů, kterými mu obyvatelé Finska dávají najevo svou náklonnost. Nejzvláštnější na tom ale je, že Conanova show není ve finské televizi, stejně jako u nás, vůbec vysílána a celé epizody na webu teamcoco.com jsou regionálně omezeny pouze na území Spojených států, tudíž se k pořadu legální cestou nemůžete moc dobře dostat. Nicméně finský fanatismus byl natolik velký, že se Conan v roce 2006 vydal až na sever Evropy, aby se setkal se svými fanoušky osobně. Od té doby čas od času Finy v průběhu pořadu zmíní nebo pozdraví. V dnešním videu dokonce uvidíte, jak se kdysi pokusil originálním způsobem vzdát hold jejich rodné zemi. Kéž by se něco podobného jednou podařilo nám. Co říkáte? Nezačneme Conanovi také spamovat poštovní schránku a posílat české pivo?

Přepis titulků

Ve Finsku mě mají za boha a nevy... Nevymýšlím si ani mi nepřeskočilo. Je to tak. - Ve Finsku mě lidi žerou. - Já ti věřím. A nejen, že se v žádné z tamních televizí náš pořad nevysílá. Ve Finsku si dokonce nemůžete ani pustit celé epizody našeho pořadu online. Jo, vážně to nejde. Ale víte co? Už o ně zase přicházím.

To znělo jako stádo krav v noci. Každopádně se situace teď mění. Celý tento týden budou kompletní epizody našeho pořadu dostupné finské veřejnosti na teamcoco.com. Přesně tak. Není to úžasné? Ano, je. A to není vše. Tento týden bude mít podtitul "Týdenní finská sprcha".

- To jsou informace. - Ano, informace. Dnes jsme se rozhodli na počest našich finských diváků vzdát hold jedné z jejich největších... Protože chceme udělat Finům radost. Takže dnes vzdáme hold jednomu z nejlepších finských produktů - mobilnímu telefonu Nokia. Přesně tak. Pochází z Finska. Není to skvělý mobil?

Jo. Především vzdáme hold světoznámému vyzváněcímu tónu. Naše kapela si pro vás připravila rockovou verzi tohoto vyzváněcího tónu... i se slovy. Finsko, tohle je pro tebe. Raz, dva... Ahoj, Finsko! Jsi fakt boží. Miluji tě z celé duše. Pijete tam vodku jako vodu a ryby taháte z děr. Jíte soby...

Ty bláho, to je vostrý! Prosím, vynechte Rudolfa. Milujete hokej. Jste reprezentativní demokracie, v jejíž čele stojí 200člený jednokomorový parlament zvaný Eduskunta! A mrznou vám zadnice! Jo! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Finové jsou známý svým entuziasmem pro cokoliv (viz když se vožerou, zpívají buď pořád stejnou písničku nebo, znělky z reklam) Ale jsou strašně fajn vůbec nejsou chladní, jak by někdo čekal, ale ten jejich jazyk...vůbec nepoužívají latinský základy slov dokonce ani s všeobecně srozumitelným "Phone" se nechytáte, ale zase jsou magoři do čehokoliv amerického..(westernová městečka kam se podíváš), takže maj angličtinu na dobrý úrovni a jejich televize přebírá americký show třeba Idol atd. Přízvuk mají stejnej jako my ale to je asi tak všechno :D a pro lidi co maj angličtinu jako mateřtinu je to nerozluštitelný :D Já se chytám jen se třemi slovy"Moi - ahoj" "Kittos - děkuji" "Mitta-cože".... (Pravopis nejistý;)

220

Odpovědět

Není sloveso pass ve smyslu "vynechat"? Nepřijde mi pravděpodobné, že by Rudolfa chtěli zdlábnout.

181

Odpovědět

Asi jo, přemejšlel jsem o tom, protože "pass" má spoustu významů a osobně bych tam jako vynechat použil spíš něco jinýho, ale asi to dává větší smysl, takže opravím. Díky.

182

Odpovědět

No docela hloupý, vzhledem k tomu, že Finsko patří k nejvyspělejším zemím a rozhodně je to 1000x lepší místo pro život než posraný USA... ale tak hlavně že se Amíci zasmáli.

2029

Odpovědět

Tomu se říká humor.

194

Odpovědět

+NinjerDovol abych to rozvedl. Tomu se říká primitivní humor, který by dokázalo vymyslet i 5 leté dítě, a navíc použit v nesprávnou dobu (nehledě na to, že i kdyby to bylo ve správnou dobu, tak to stejně není vtipný)

1916

Odpovědět

Finové se dokážou prazvláštně zamilovat téměř do čehokoliv viz. třeba ten finskej komentátor :D

1910

Odpovědět

po dlhej dobe konecne zase conan, zaujimalo by ma preco ho nedavate castejsie ako kedysi?

185

Odpovědět

Protože celé prázdniny překládám 3. řadu The Middle pro dabing a pak už většinou nemám chuť do překladu na web. Conana tu překládám hlavně já, takže proto ubyl.

1813

Odpovědět

+BugHer0aha, nevedel som ale uz viem, aj tak vdaka ;)

181

Odpovědět

+BugHer0Takže ty si jeden z těch co s prominutim kurvěj seriály a filmy? :-D Neber to pls něják osobně, ale uroveň toho dabingu v českejch televizích je veškerá žádná :-D

1810

Odpovědět

Conana mám rád, ale todle se mu podle mě moc nepovedlo.

1814

Odpovědět

Prakticky je to výsměch, ikdyž si Finů asi váží, jako všech svých fanoušků. Ale Conan se jako pravý američan nezastaví a už vůbec neprojeví žádný respekt. Je faktem, že jen 5% američanů má cestovní pas, což může vysvětlovat tu jejich "omezenost" v pohledu na to jaký je svět i mimo tu jejích dokonalou zemi snů, na kterou dohlíží jejich největší fanoušek Bůh.

1817

Odpovědět

Nevím, jaká je přesná statistika pasů Američanů. Ale pochybuju že je to jen 15 mil ze 300 mil obyvatelstva. Ale určitě bude menší než v jiných státech. A víte proč?
Protože oni nepotřebují nikam jinam jezdit. Oceány, velehory, pláže, sníh, národní parky, přírodní rezervace, atd. To všechno mají. Jediné, co ji chybí jsou historické památky starší než 500 let. Musíte si uvědomit, že když oni cestují třeba na dovolenou, tak jim prostě stačí jejich země, než to běžný Evropan při dovolené opouští svůj stát a stejně třeba nacestuje míň než Američan, který přitom neopustí území USA.

182

Odpovědět

+dejfSice reakce na víc než rok starý post, ale uvedení na pravou míru snad vadit nebude. Než sejmuli dvojčata, tak Amíci pas nepotřebovali, protože se spoustou států v Karibiku a střední i jižní americe jim stačil jiný doklad (třeba řidičák). Ale to se samozřejmě po roce 2001 změnilo, protože v rámci boje proti terorismu zavedli mnohem důkladnější kontrolu kdo, kam cestuje a tohle bylo s většinou států zrušeno.

Druhý políček nastal kvůli krizi. Amíci totiž ve velkém začali ulívat daně a zvýšil se počet těch, kteří emigrovali na ty srandovní ostrůvky v karibiku (Bahamy, Panenské ostrovy, Aruba...) případně se repatriovali do zemí, které tuto možnost nabízí poměrně snadno (příkladem Irsko, Polsko...). Tohle bylo nutné zatrhnout, protože to bylo ohromné množství peněz, které státu utíkalo. Proto se v roce 2007-2008 znovu ztížili podmínky pro vydání pasu (často k vyřízení žádosti potřebuje platný pas) a hlavně emigrace z USA se o mnoho, mnoho ztížila. Navíc ve spoustě zahraničních bank si Američan otevřít účet nesmí vůbec a ani mu nebude otevřen. (A tohle se netýká jen sranda bank v karibiku, ale i některých např. ve Švýcarsku apod.)

Takže v roce 2000 si Američan zaletěl do karibiku a otevřel si účet v bance na řidičák či přímo emigroval a do dvou měsíců a zaplacení 50000USD dostal místní občanství a na ostrově zůstal už není dnes možné. A už jen s emigrací do Kanady je spousta papírování. (Pakliže se tedy chcete do US ještě někdy v životě vrátit, protože pokud ty papíry nevyplníte, tak vás IRS po návratu ukřižuje).

Informace z
expatforum.com

Statistika s počtem pasů
http://travel.state.gov/passport/ppi/stats/stats_890.html

180

Odpovědět

Pošleme Conanovi Svijany a bude náš! 8-)

1825

Odpovědět

Ale prdlajs Svijany, Plzeň mu pošlem!!!

2035

Odpovědět

+MealerPošlem mu obojí, ať se rozhodne sám!

187

Odpovědět

+MealerDobrej nápad. Chtělo by to doplnit textem, posílám nejlepší a nejhoší pivo co se u nás vaří. Zkus uhádnout které je které.

1810

Odpovědět

Jasně, ty bys tomu dal... Pošli mu Svijany a místo Conana budeme koukat na Lena... ZASE! :D

187

Odpovědět

Spíš se mi zdálo jako by se jim smáli. Ale Finsko a Finy mam taky rád :)

181

Odpovědět

Těch medailonků a vstupů o Finsku má Conan víc a vždycky si spíš dělá srandu z toho, že Amíci o Finsku skoro nic nevěděj stejně jako o většině evropskejch zemí. :-D

191

Odpovědět

Bohužel už mě Conan nebere, protože sem se totálně oddal Craigovi :D

Btw : Četl jsem tu návrh na založení Craigovo vlastní složky.. jsem pro..

1826

Odpovědět

Craig má vlastní českou FB stránku: http://www.facebook.com/CraigFergusonCz
Co
myslíš tou složkou, netuším. Žádný složky tu nevedeme. ;-)

185

Odpovědět

Já bych šel do toho! :))

193