Deklarace lidských práv

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:207
Počet zobrazení:5 116

Video z trochu jiného soudku. Univerzální deklarace lidských práv má nyní kampaň na vložení tohoto dokumentu do každého cestovního pasu a podporu Aung San Sun Kyi, politické vězenkyně v Barmě, kde se lidskými právy, stejně jako třeba v Číně, zrovna moc neohání.

Přepis titulků

Překlad: AjvngouKorekce: scr00chywww.videacesky.cz KAŽDÝ MUŽ, ŽENA ČI DÍTĚ NA ZEMI SE NARODÍ SVOBODNÉ A SE STEJNOU DŮSTOJNOSTÍ A PRÁVY JSME BRATŘI A SESTRY TOHOTO SVĚTA MÁME ROZUM A SVĚDOMÍ A MĚLI BYCHOM BÝT PŘÁTELŠTÍ JEDEN K DRUHÉMU KAŽDÝ MÁ NÁROK NA PRÁVA ZVEŘEJNĚNÁ VE VŠEOBECNÉ DEKLARACI LIDSKÝCH PRÁV BEZ OHLEDU NA VĚK, POHLAVÍ RASU, VÍRU, NÁZORY BARVU, NÁRODNOST, MAJETEK...

MÁTE PRÁVO ŽÍT VE SVOBODĚ A BEZPEČÍ NIKDO NEMÁ PRÁVO ZACHÁZET S VÁMI JAKO S OTROKEM NEBO VÁS TÝRAT PRÁVO PLATÍ STEJNĚ PRO VŠECHNY MÁTE PRÁVO NA OCHRANU MÁTE PRÁVO NA SPRAVEDLIVÝ SOUD NIKDO NESMÍ BÝT ZATČEN, DÁN DO VĚZENÍ NEBO DEPORTOVÁN BEZ DOBRÉHO DŮVODU JSTE NEVINNÍ, DOKUD VÁM NENÍ PROKÁZÁNA VINA MÁTE PRÁVO NA SOUKROMÍ VOLNOST POHYBU UŽÍVAT SI SVOBODY BEZ PERZEKUCÍ V JINÝCH ZEMÍCH MÁTE PRÁVO NA NÁRODNOST MÁTE PRÁVO SI KOHOKOLIV VZÍT A ZALOŽIT RODINU VAŠE VLÁDA BY MĚLA VAŠI RODINU UMĚT OCHRÁNIT MÁTE PRÁVO VLASTNIT MAJETEK MÁTE PRÁVO MYSLET JAK CHCETE A ŘÍKAT CO CHCETE MÁTE PRÁVO SVOBODNĚ VYZNÁVAT SVOU VÍRU A MÍRUMILOVNĚ SE SJEDNOCOVAT MÁTE PRÁVO SE ÚČASTNIT POLITIKY VE VAŠÍ ZEMI VLÁDA BY SE MĚLA VOLIT PRAVIDELNĚA VŠECHNY HLASY MAJÍ STEJNOU VÁHU SPOLEČNOST, VE KTERÉ ŽIJETE, BY VÁM MĚLA POMOCI SE DÁLE ROZVÍJET MÁTE PRÁVO NA PRÁCI A NA ODPOVÍDAJÍCÍ PLAT ŽÁDNÝ PRACOVNÍ DEN BY NEMĚL BÝT PŘÍLIŠ DLOUHÝ MÁTE PRÁVO OČEKÁVAT SLUŠNÝ ŽIVOTNÍ STANDARD MÁTE PRÁVO CHODIT DO ŠKOLY VZDĚLÁNÍ BY MĚLO USILOVAT O PODPORUMÍRU A POROZUMĚNÍ MEZI LIDMI MÁTE PRÁVO SE PODÍLET NA UMĚNÍA VĚDĚ VE VAŠÍ SPOLEČNOSTI MUSÍTE RESPEKTOVAT SPOLEČENSKÉ POŽADAVKY TO JE NEZBYTNÉ ABY TATO PRÁVA BYLA MOŽNÁ MUSÍTE RESPEKTOVAT PRÁVA DRUHÝCH, SPOLEČNOST A VEŘEJNÝ MAJETEK NIKDO SE NESMÍ POKOUŠET ZNIČIT TATOPRÁVA JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM STANOVENÉ VE VŠEOBECNÉ DEKLARACI LIDSKÝCH PRÁV Aung San Sun Kyi, demokraticky zvolenápolitička v Barmě, je nyní držena v domácím vězení.

Od svého lidu žádá, aby bojovalza svobodný a demokratický stát. Je žijícím symbolem této deklarace. Lidé si zaslouží znát svá práva. Požádejte i vy svou vládu, aby dalatento dokument do každého cestovního pasu. Pro více informací navštivtewww.humanrightsactioncenter.org

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nemozme rozpravat a konat slobodne ked tym porusime pravo niekoho ineho...

180

Odpovědět

GR: Ano, deklarace lidských práv je v podstatě "jenom" víra. Ale víra je to, co drží lidskou společnost pohromadě. Žijeme společně ve státech, ve víře lepšího života. Hledáme partnery, protože věříme v lásku. Přesto většina znás tvrdí, že jsou nevěřícími.

180

Odpovědět

Bylo by to pěkné, kdyby to platilo pro všechny.

180

Odpovědět

Ing Z. Urbanec, CSc: souhlasím s Vámi. Aneb tam kde končí svoboda jednoho, začíná svoboda druhého, pokud nemá ten druhý víc peněz...

180

Odpovědět

PLEASE DONT READ THIS!In 1971 a guy named Kyle an his girlfriend Emily were in side a house that was said to claim peoples lives if they entered the house.The next morning a guy named Alex saw fingernail marks on the door.dont post this to 5 videos,and youll be getting a visit from Kyle and Emily tonight!WARNING:this has been proved to be real,i value my life!whoever reads this may God be with you! I TRULY DO APOLOGIZE!!! PS i got this from another vid ( i am not taking my chances

184

Odpovědět

to jsou děsný kecy :-( Podlě mě by bylo príma kdyby někdo vytvořil upřímnou deklaraci lidských práv. Tohle je něco ve smyslu bible. Věřte tomu, ale nic víc než víra to nikdy nebude(ne že by víra byla málo). To je jedna věc, ale co mě opravdu žhaví do běla jsou aktivisti, organizovaní snad nejhloupější a nejnaivnější lidi co Země nosí.

183

Odpovědět

1) Nemám právo na bezhlučné prostředí, když nemám peníze.
2) Nemusím respektovat právo druhých, když mám peníze, a tím i více moci.
3) Mám právo vlastnit přírodní bohatství, které je bohatstvím všech lidí.

182

Odpovědět

K těmto právům patří i povinnosti, ale to je vyjádřeno i v samotné Deklaraci - skrývá se to za formulací o ochraně veřejného majetku (ale celkově prostoru) a povinností respektovat práva druhých.
Ulrichu, ty říkáš, s prominutím, strašný kecy - to říkám jako pravičák. A raději si nedávej svá slova do programu, protože je to v naší společnosti trestné. :-D Ale to bys musel znát náš ústavní pořádek...:-D ubožáčku

180

Odpovědět

No hezký... nicméně si myslím, že takováto "práva" se nedají jen tak nařídit... K těm prostě musí každý člověk, potažmo společnost dojít sama.
To je asi jako jsou relativně vysoké tresty za řekněme vraždu... a stejně se vraždí.
Člověk prostě není tak jednoduchý aby byl schopen dodržovat nějaká vnější pravidla (natož pak celá společnost) jediná pravidla, která je člověk schopen dodržovat, jsou ty jeho vlastní...

Neodstraňujme následky, ale příčiny...

180

Odpovědět

Možná, kdyby jsi z těch socialistických, iracionálních a nemravných požadavků neměl ani jedno, změnil by jsi názor, pravicový rozumbrado.

180

Odpovědět

Tuto deklaraci naprosto odmítám. Skládá se z neurčitých blábolů ( např. "rozumným" důvodem k uvěznění může být prakticky cokoli a právo nebýt bez takového důvodu uvězněn je tudíž fiktivní, prázdné ) a z vysloveně socialistických, iracionálních a nemravných pořadavků jako např. právo na slušný životní standard, vzdělání, práci a podobně. Moje alternativní deklarace: Každý má právo:

1. Nebýt úmyslně usmrcen s výjimkou případů nutné obrany, což se vztahuje u každého na celé období od početí ( ! ) do přirozené smrti.

2. Nebýt násilně zbaven majetku s výjimkou a) výkonu soudního rozhodnutí a b) odvodu daní, jejichž výše nesmí u žádného občana překročit v žádném kalendářním roce 20% jeho hrubého příjmu za tentýž rok.

3. Bez souhlasu státu ( veřejné moci ) i jakýchkoli jiných osob užívat libovolným způsobem svůj majetek a s tímto majetkem libovolně nakládat, zejména uzavírat jakékoli smlouvy a stavět stavby na vlastních pozemích.

4. Vlastnit, nosit a legálně užívat střelné zbraně za podmínky, že je bezúhonný.

184

Odpovědět

a kde se mluví o povinostech... Každej pořád mává a fackuje ostatní s tím na co má nárok co může, ale už nikdo nepípne s tím co musí!

Tohle video je pěkný jen způlky.
Osobně je mi celkem nablití z toho jak si většina lidí představuje svobodu... samí já můžu já můžu ts to je hnus!

Základem by mělo být nejdřív to co musí a pak až to co může. Nebudu říkat že by to vypadalo teď jinak kdyby se to dodržovalo protože by to byla jen spekulace, ale říkám že mít jen práva a né povinosti je pěkná zhovadilost.

180

Odpovědět

Sice hezky, ale vetsina z nas si neuvedomi, ze kdyby tam nepracovali tolik hodin denne a i male deti tak je tady vsechno drahy - pulka vyrobku ma na sobe "Made i China" a ta druha pulka tam ma "Made in PRC" - nase zavody jsme nechali zkrachovat a ty zbyle musi prodavat za draho aby se uzivily. A protoze takhle je to v mnoha zemich tak musi Cinani vyrabet jak vstekly..
Druha vec je: Americke dokumenty o lidskych pravech, kde se protestuje proti neslusnemu zachazeni s vezni, bezduvodnemu zatykani,... Pritom USA jsou v cele zemi kde se tato prava vubec nedodrzuji - muceni veznu (ten slavny waterboarding nbc, braneni spanku, zavirani v malych mistnostech a kdyz uz to nejde jinak tak prevoz veznu z USA do zemi kde je muceni povoleno) je v americe na beznem poradku, stejne tak jako pouzivani zakernych zbrani (fosfor, testy bojovych plynu a jine prototypy ve valce,...)
pokud chcete:
http://www.youtube.com/watch?v=8akV3xldqJM

180

Odpovědět

asi takhle muuze kazdy zdelit co chce ae neznamena zhe za to nemuuze byt potrestan ... to je rozdil napr. verejna urazka atd.

180

Odpovědět

Vzdyt neni pravda ze mame pravo rikat si co chceme...

181

Další