Výměna manželekDěsivé dějiny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:992
Počet zobrazení:15 960

Reality show Výměna manželek jistě všichni, alespoň z doslechu, znáte. Avšak dokážete si ji představit v dávné historii? O tom, jak by taková výměna vypadala mezi Athénami a Spartou, se přesvědčíme právě teď.

Přepis titulků

Lidé z různých části starověkého Řecka byli velice rozdílní. Řekové z Athény a Sparty se lišili jako den a noc. Tohle je athénská rodina z Athén. Ahoj. Jsem autor divadelních her. A provedou výměnu manželek se sparťanskou rodinou ze Sparty. Jsem válečník! Jak si tyto dvě velmi rozdílné řecké kultury porozumí? Historická výměna manželek.

Antické Řecko. Pomoz mi s taškami, sparťanský otroku. A pak běž říct pánovi domu, že paní Athénská je zde. Já jsem pán domu! Ach, omlouvám se. A kde je váš syn? Myslela jsem, že stejně jako my, máte sedmiletého hocha. Mám. Je venku v kopcích a bojuje nahý s ostatními sparťanskými dětmi.

A kdy se vrátí? Až mu bude 15. Snad nás v athénské domácnosti potká lepší začátek. Vítejte. Vítejte, paní Sparťanská, v našem domě. Jsem pan Athéňan. Tohle je můj syn. Proč je tak malý a bledý? Proč jste ho neodnesli po narození do hor, aby tam umřel?

Co je to za vodu, která mu teče z očí? Jen si dělá legraci. Jen si dělá legraci. Ve Spartě mají velmi odlišnou představu o ženské práci. Tak. Je na čase sehnat něco k večeři. Skvěle. Co budeš lovit? Co TY budeš lovit? Běž pro nějakého králíka.

Ale já jsem jemná athénská žena, nesmím opouštět dům, kromě návštěv jiných žen a pohřbů. Jdeš na pohřeb! Králíkův! Tihle Sparťané jsou neuvěřitelní. Ve škole se sparťanské dívky učí prát a házet oštěpem. Představte si to. Dívky chodí do školy. Měly by být doma a učit se šít.

Takže, pane Athéňane, máte nějakou roli pro silnou ženu? Ano, ano. Já ji budu hrát. Ale ne. Jste žena. Všechny ženské role hrají muži. Dobře, tak se půjdu jen podívat. Nebuďte hloupá, to nesmíte, jste žena. Jací slaboši, tihle Athéňané.

Vlastně, co je to za práci psát divadelní hry? U nás ve Spartě, když chcete v noci někam vyrazit, tak jdete zabít vlka. Brnkačka. Je na čase, aby si Sparťané a Athéňané vyříkali své rozdíly. Koukejte, co jste udělal mé ženě. Nemůžu za to. Omdlela. Měla by být tvrdá, jako moje žena.

Ona není žena. Nejsem otrok jako athénská žena. Vy necivilizovaní sparťanští surovci. Vy zatracené athénské padavky. Dobře, dál už to nevydržím. Dobře? Dá se to vyřešit jen jedním způsobem. Souhlasím.

Boj na život a na smrt! Ne, ne. Myslel jsem hlasování o tom, čí život je lepší. Dobře. Volím Spartu. Volím Spartu. Volím Athény. Já nemám hlas.

Jsem jen žena. Tak to máme 2:1. Za Spartu! Utíkej, Jane.

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nefunguje, stejně jako většina HH videí :(

40

Odpovědět

Miluju knížky Děsivé dějiny a tohle je naprosto bezkonkureční seriál :D
Jdeš na pohřeb. Králika :D

250

Odpovědět

ty poucky co tam vzdycky vyletly :D

221

Odpovědět

Skutečný Sparťan by tohodle zmuchlal dvěma prsty (alespoň manželku mu mohli vybrat stejně vyzáblou), ale jinak docela dobré ;)

221

Odpovědět

To djcharlie... nemyslel nekdo spis prumer hodnoceni? A ten ozhodne neni pet ;)

230

Odpovědět

Nechápu, proč si stěžujete na nízký hodnocení, necelých 8 je až dost. Každý průměrný video nemusí mít 9. :-)
A tohle vážně není žádnej zázrak, není to špatný, ale z toho tématu šlo vyždímat víc. Akorát ten konec je hodně povedenej. Jinak průměr a to je tuším .... 5? :-)

2110

Odpovědět

Bohužel chápu nízký hodnocení... Tohle je především excelentní vyúkový video, který je podaný vtipnou formou tak, že člověk (hlavně dítě) se opravdu spoustu věcí naučí (i když si to třeba v tu chvíli neuvědomí). Je to naprosto úžasná forma vzdělávání.

Ne nějakej skeč ze Saturday Night Live.

251

Odpovědět

To je první video tady ,který jsem ani nedokoukal .
Velký potenciál => Velký FAIL

2224

Odpovědět

Hm, vždycky jsem četl o tom, že na (olympijských) hrách atleti závodili nazí a proto tam nesměly ženy ani do publika...

242

Odpovědět

Naprosto výborný díl :)! Nechápu relativně nízké hodnocení. Ale holt je to zábavně podaná historie a to ne každému sedne, kor pokud o Athénách a Spartě nic neví.

230

Odpovědět

Jo další dobrej díl :D

190

Odpovědět

Samco: Ne nutně. Existovali takové hry, ale na většinu her mohly ženy i děti, jelikož se tam hrálo v kostýmech. Ale jak to bylo při těch hrách, o kterých mluvíš, netuším. Myslím, že tam ženy asi opravdu nesměly.

190

Odpovědět

Mithril: nie, ženy v starovekom Grécku do divadla chodit nemohli... hrali tam nahí muži...

191

Odpovědět

až natu videokameru xDDD.. dobrý

190

Odpovědět

Overpowered: Pokud vím, tak ženy do divadla mohly chodit. Netuším, proč tady tvrdí, že ne. Ale co tam říkají, to já neovlivním.

186

Další