Ženy Jindřicha VIII.Děsivé dějiny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:559
Počet zobrazení:15 012

Minule jsme se dozvěděli něco o Vikinzích. Dnes se nám představí Jindřich VIII., anglický vládce z 16. století, který je známý především tím, že se za svůj život dokázal šestkrát oženit. Dozvíme se, jaké jeho ženy byly.

Přepis titulků

Strašní Tudorovci. Rozvedená, popravená a mrtvá. Rozvedená, popravená, přežila. Jsem Jindřích VIII., měl jsem šest nešťastných manželek. Dalo by se říct, že jsem jim zničil životy. Kateřina Aragonská byla první. Nedala mi syna. Požádal jsem ji o rozvod.

To jí samozřejmě zlomilo srdce. Mladá Anna Boleynová byla druhá. Nejlepší co svedla, bylo dát mi dceru. Řekl jsem, že koketovala s jiným mužem. A milá Anna šla na špalek. Sladká Jana Seymourová byla třetí. Byla pro mě životní láskou. Dala mi syna.

Malého prince Eduarda. Pak milá Jana padla mrtvá. Rozvedená, popravená a mrtvá. Rozvedená, popravená, přežila. Jsem Jindřích VIII., měl jsem šest nešťastných manželek. Dalo by se říct, že jsem jim zničil životy. Anna Klevská byla čtvrtá. Propadl jsem jejímu portrétu. Pak jsem uviděl její obličej a zakřičel.

"Je to kobyla! Musím mít další rozvod." Kateřina Howardová byla pátá. Mladé děvče, tak živé. Koketovala s ostatními, což bylo neomluvitelné. Sekera poslala mladou Kateřinu do hrobu. Kateřina Parrová byla poslední. Ale to už mé nejlepší dny byly pryč. Ležel jsem na smrtelné posteli, bylo mi 55 let.

Šťastná Kateřina zůstala naživu. To je tedy nefér. Rozvedená, popravená a mrtvá. Rozvedená, popravená, přežila. Jsem Jindřích VIII., měl jsem šest nešťastných manželek. Dalo by se říct, že jsem jim zničil životy. Skvělá zpráva! Jindřích VIII. hledá novou ženu. Ale ne!

Co jsem řekl? Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To chorálem zpívané logo HORRIBLE HISTORIES na konci nemá chybu! :D

211

Odpovědět

nu-da

1949

Odpovědět

Přesně tak, nástupník na trůn je nástupník na trůn ale v té době rozvody nebyly vůbec musel to udělat jinak, co už jako královny se měli brutálně dobře ale bohužel přežití dynastie by neměla bránit žena kterou ani nemiloval tak proč ne?

201

Odpovědět

Tak tohle je jedna z nejhorších písniček z HH. Nenápaditá, opakující se text a taky už mám dost té věčné popularity Jindřicha VIII., protože měl 6 manželek. To je naprosto nepodstatná záležitost. Udělal daleko důležitější věci: založil anglikánskou církev, což byl naprosto revoluční krok-Anglie získala daleko větší suverenitu než všechny ostatní země, rozvodem s Kateřinou zařídil věčné nepřátelství Anglie a Španělska a položil základy k tomu, aby jeho dcera Alžběta I. udělala z Anglie opravdovou velmoc. Těmi svými neustálými rozvody chtěl zabezpečit mužského následníka trůnu, aby Anglie po jeho smrti nespadla do občanské války nebo dokonce regulérní války s jinými zeměmi(viz. nástup Marie Terezie), nedělal to jen tak z rozmaru. Jenom historičtí barbaři si jako jedinou věc při zmínce o Jindřichovi vybaví jeho 6 manželek.

2025

Odpovědět

Super ale na vikinigy to nemá :D 9/10

209

Odpovědět

Co Mizerná první světová válka ? Příště

191

Odpovědět

budete vyslíta písničky z Désivej dějin knihy jsou dobrý a seriál vypadá podobné :)?

200

Odpovědět

Perfektní! :D "I'm Henry VIII. I had six sorry wives - someone could say i ruined their lives."

Na tohle jsem měl koukat, když jsem se učil děják :)

210

Odpovědět

lepší jak vikingové :)

212

Odpovědět

Chicken - já sem buran z vesnice a díky svobodě projevu si můžu říkat datumům jak chci.. Ok tak konec p****e, prostě sem si přečet komentáře, 2 lidi předemnou napsali "datumy" (pedros, mike) a já to zkopčil a nepřemýšlel sem nad tím.. Doufám že je spokojenost na obou frontách, a teď už přestaňte komentovat nepatrný chyby. Jo a taky by ses mohl naučit brát věci s nadhledem..

192

Odpovědět

Svut: datumy je ale fakt priserny slovo, a sem taky z brna a normalne rikame data

191

Odpovědět

pro mě to bylo vtipné a dokonce se mi to líbilo více než vikingové ... + nelze opomenout jistou informační hodnotu :-D 9/10

192

Odpovědět

nuda

1822

Odpovědět

Jaj tohle byla špaténka, vikingové byli o hodně lepší.

1812

Odpovědět

"Divorced, beheaded, died. Divorced, beheaded, survived." Presne tuhle rikanku nas ucil dejepisar na skole :D

191

Další