George R.R. Martin u Conana O'Briena

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 403
Počet zobrazení:13 379

Conanovým hostem dnes bude spisovatel George R.R. Martin, který je autorem populární fantasy série Hra o trůny (to je ve skutečnosti název prvního dílu a celá série se jmenuje Píseň ledu a ohně, ale...) a na ní založeném televizním seriálu. Seriál je na HBO nebývalým hitem a zejména o předposledním dílu třetí řady a událostech v něm se v posledních týdnech v médiích hodně mluví. Odehrála se v něm totiž Rudá svatba - a ti, kteří neví, oč jde: NEPOUŠTĚJTE SI VIDEO! Conan totiž s Georgem neprobere jen psaní, inspiraci a zkušenosti s herci, ale také se podívají na YouTube sestřih reakcí nic netušících diváků na události Rudé svatby. Ve čtvrté části nám pak George sdělí, co se chystá pro čtvrtou řadu. Nebo ne? :) Chtěli byste něco z toho opravdu vidět? A co? Poznámka: Ve třetí části rozhovoru George zmiňuje "Alexandrovy nahé jezdce ledních medvědů" - naráží tak na předchozího hosta Alexandera Skarsgarda, se kterým Conan mluvil o představách Američanů o jeho rodném Švédsku.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Je mi velkou ctí, že jsi tady. Jsem velkým fanouškem seriálu, všichni jsme tu do něj vážně zažraní a... máme spoustu témat k hovoru. Děkuju za pozvání. Ze všeho nejdřív pojďme mluvit o poslední epizodě odvysílané minulou neděli. Diváci z toho byli úplně na větvi. Nejen já, i když mi úplně lezly oči z důlků... Reakce byla ohromující a já si říkal, co jen to na seriálu Hra o trůny je?

A uvědomil jsem si, že nás nutíš opravdu si oblíbit postavy, milovat je a myslet si, že to kolem nich se všechno točí a pak je zabiješ! Zvrhlíku jeden! Ano, to dělám. To je pravda. Proč to děláš? Proč to...? Dokážeš diváky neskutečně překvapit. Říkají si: "Alespoň, že tahle postava bude žít dlouho."

Ale ne, nebude. Prostě nás vždycky dostaneš. Myslím, že platí, že píšeš to, co rád čteš. A já, coby čtenář i divák, mám rád nečekané věci. Rád jsem opravdu napjatý. Všichni jsme viděli filmy, kde je hrdina v úzkých, je obklopený 20 nepřáteli, ale víme, že to přežije, protože je to hrdina. - Ano. - A proto se o něj opravdu nebojíme. Já chci, aby se moji čtenáři a diváci báli, když jsou moje postavy v nebezpečí.

Chci, aby se báli otočit stránku, protože někdo může umřít. To se ti povedlo. Máš teď... Teď, když je to seriál, a jde o velice populární seriál, jsou tam herci, pro které jde o životní role. Ti herci musí doslova škemrat, abys nezabíjel jejich postavy. - Stalo se to někdy? - Ano. Nedávno jsme v Los Angeles měli premiéru třetí řady seriálu.

Měli jsme velkou party v Graumanově čínském divadle a v jednu chvíli jsem na téhle party před premiérou mluvil se třemi herci, některé z nich jsem potkal poprvé, vedli jsme příjemný rozhovor, a já si najednou uvědomil, že jsou všichni mrtví. A oni to neví? Nevědí to? Jeden z nich to věděl, druzí dva ne. Věděli by to, kdyby si přečetli knížky! - Jsem celé roky napřed.

- Přesně tak! - Nečtou, a pak se budou divit. - To musí být, jako bys znal budoucnost. Někdo ti říká: "Zbožňuju hraní v tomhle seriálu. Úžasný! " A ty víš, že mluvíš s mrtvolou. Jo, mluvím. Na té party byla taky jedna herečka, kterou nebudu jmenovat, co říkala: "Nezabíjej mě, nezabíjeje mě, prosím. Já tuhle roli miluju." A já vím, že umře, takže... Připadal jsem si vážně provinile.

Když to byly jen postavy v knížce, bylo to jiné, ale když znáš herce, kteří je pak hrají a ty víš, že kvůli tobě budou bez práce... To v člověku vyvolává pocity viny. Je zajímavé, že, jak jsi sám řekl, máš ve zvyku vzít nějakou ústřední postavu a vůbec se nebojíš se jí zbavit. Kdybys měl na starosti psaní téhle show, Conanovy show, koho by ses tu zbavil, aby to mělo co největší efekt na diváky?

Záleželo by na tom, kdo by za tím stál. Předpokládám, že ty, jako dědic trůnu, bys byl tím konspirátorem, který pomalu vyzbrojuje kapelu kušemi... - Rozhodně. - ...aby se tě zbavil. Takže bys relativně rychle nechal Andyho a kapelu zavraždit mě? Jo. Kdo tomu tleská?!

To chceme vidět! Máme jistotu, že tam žádné kuše neschovávají? Věř mi... nejsou ve stavu, kdy by se na cokoliv zmohli.

Komentáře (90)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Joffrey dostane lvíče a pochopí pravý význam vánoc :-D

850

Odpovědět

teraz nechápem či on iba píše knihy alebo aj senár alebo či aj režíruje :D

2213

Odpovědět

Napsal knižní předlohu, na níž stále ještě pracuje. Na scénáři se jen "podílí," scénáristi mají prakticky volné ruce. Tohle ale je jak v popisku videa, tak ve videu samotném.

400

Odpovědět

Toto je úplne super video,prosím preložiť :)
http://www.youtube.com/watch?v=HO5imsViKp0

181

Odpovědět

S03/10díl mám za sebou. výbordelnej seriál!

266

Odpovědět

No, já už jsem natahovala, když se loučil Bran s Rickonem :( Doufám, že v příští knize se o Rickonovi dozvíme víc!

214

Odpovědět

Tak Kingslayer bych si poslechnul :D Ilyn Payne, Jaime vokály, a bratři Cleganovic u bubnů a kytary :D Jejich největší hity by byly asi "Culdn't let them burn", "Phantom hand", "My kids aren't allright" a "The Lion and the Ironmaiden fair"

460

Odpovědět

* Ilyn Payne u basy

250

Odpovědět

+trisscoeto by bylo zajímavý, kdyby měl Ilyn Payne s Jaimem vokály :D

280

Odpovědět


Odpovědět

Bude se překládat i rozhovor se zmíněným Alexandrem?

201

Odpovědět

Je to jen otázkou času. :)

201

Odpovědět

Kdo má Píseň ledu a ohně přečtenou a chce si zkrátit čekání na další díl nebo řadu, doporučuji Malazskou knihu padlých.
http://www.legie.info/serie/120-malazska-kniha-padlych
Ze začátku možná budete trochu zmatení kvůli počtu postav, ale osobně to považuju za nejlepší ságu co jsem kdy četl. A narozdíl od Písně ledu a ohně kvalita stoupá, což se bohužel o Martinově 4. a 5. knize říct nedá. :)

1811

Odpovědět

Nedavno som to zacal citat, a vyzera to tak ze tych vyse 8000 stran celej sagy pojde dole dost lahko

180

Odpovědět

Nedavno som to zacal citat a musim povedat ze s tym poctom postav je to dost sila :D som sice len na 100. strane ale musim povedat ze je to super. Aj ked pre niekoho sa moze vyse 8 000 stran celej sagy zdat vela :D

180

Odpovědět

Musím jen souhlasit, Erikson jde daleko za hranice klasického fantasy. Úžasná série!

180

Odpovědět

Vypadá to dobře, díky, po zkouškách se po tom zkusim podívat :)

180

Odpovědět

Zhlédnout ze "z".

181

Odpovědět

Ne, není to tak vtipné, jak se to zdálo. Tak jen: Zhlédnout se "z".

184

Odpovědět

+HrdlodusHodor :/

292

Odpovědět

Visí to tu už měsíc a ve videu je pořád "s". :/

180

Odpovědět

Rudá svadba - dokoukal jsem celou sérii a pak jsem dočítal děj. Škoda, že filmaři tak odbyli...

1822

Odpovědět

Nevím jaké byly reakce diváků na první sérii GoT, ale musím říct, že alespoň pro mě nebyla Rudá svatba takový šok (a to ani když jsem to četl v knize). Jistě, byla to brutální, překvapivá a perfektně vygradovaná scéna, ale celým svým vyzněním dokonale zapadá do celkového rámce Písně ledu a ohně. Skoro by se dalo říct, že byla i logická.
Oproti tomu smrt Neda Starka v prvním díle knihy (první sérii seriálu) byla něco, co mnou otřáslo do morku kostí. Postava, která nám byla podsouvána jako hlavní charakter celé ságy zemře poměrně brzo a v žádném případě se nejedná o nějakou hrdinskou smrt. Vidíme zlomeného muže, který se vzdal své cti, aby zachránil své nejbližší a rozmazlený sadistický fracek mu nechá useknout hlavu a dá ji nabodnout na kůl na hradbách. To byl pro mě šok jaký jsem dosud nezažil u žádného filmu/knihy... snad jedině u filmu Velké ticho.
Musím říct, že G.R.R.Martin (alespoň u mě) dosáhl toho, o čem se zmiňoval v rozhovoru. Vážně mám strach o své oblíbené postavy. Skoro si říkám, že by byl dost "zvrhlý" na to, aby nechal mou asi nejoblíbenější postavu Aryu skončit někde ve škarpě znásilněnou a s podřezaným hrdlem... brrrr... úplně mi z toho běhá mráz po zádech.

263

Odpovědět

já ač jsem to nepřiznával nahlas jsem od začátku fandil Tirionovi - i s osobních důvodů - a ted vím že jsme udělal dobře: nezemře až do páté knihy (a jsem terpve na konci třetí) a o to víc mě baví to číst

1829

Odpovědět

+Hall3006a proč si to nepriznaval? Tyrionovi fandim od zacatku a hrde jsem se k tomu hlasil. Pak mam rad Johna(muj tip na trun), Davose, Sama, Tywina(je to nejvetsi pragmatik a ikdyz je to hajzl, tak neni sadisticka zruda). Nesnasim Jeofryho, Pycellea a Daenerys. U ostatnich mam neutralni postoj.

222

Odpovědět

+Hall3006Tyrion je už od začátku jedna z nejsympatičtějších postav (btw doufám že ten spoiler od tebe neznamená to, že zemře během 5 knihy, ale to, že je tam ještě naživu a další osudy nevíš, protože novej díl ještě není napsanej, jinak si mě pěkně nasral, vlastně dvojnásobně oproti tomu když si jenom vyzradil děj).
Daenerys je podle mě jedna z posledních četných postav s nadějí na trůn a zrovna jí bych i přál, aby na trůn dosedla.

257

Odpovědět

+Hall3006to jako fakt fandis Daenerys? To je hrozna nana, ktera by privedla svet do zahuby - hloupa, arogantni a naivni

2014

Odpovědět

tračník mám to podobně rudá svadba byla naprosto logickým vyústěním takřka sebevražedného politického tahu (v našich dějinách se podobných přídpadů stalo více než dost např myslím že kdyby diváci viděli realisticky zpracované vyvraždění Slavníkovců Boleslavem II. "Odvážným" asi by pak musela přijít do pokoje úklidová četa a psychiatr) jinak jediný dva důvody proč přečtu další díl budou Arya a Tyrion zbytek až na vyjímky šel dolů nebo umřel ( :) nechci spoilovat)

181

Odpovědět

+Deccadent*šel kvalitativně dolů XD

182

Odpovědět

Vcelku by mě zajímalo, jak budou točit pátou sérii, respektive ze kterých kníže budou vycházet. Již teď ve třetí sérii jsme mohli vidět scény, které byly v knížce jen zmíněny na pár řádcích, tady ale vydaly na pěkných pár desítek minut - mučení Theona Greyjoye.
Hostina pro Vrány, co si budeme nalhávat, nevydá sama o sobě deset epizod, už jen z toho prostého důvodu, že by jsme celou pátou sérii neslyšeli o Jonovi, Tyrionovi a Daenerys. Dle mého tedy nějakým prapodivným způsobem již od čtvrté série začnou míchat knížky více do sebe. Hodně tomu napovídá i to, že Daenerys již dobyla Yunkaii - stalo se tak ke konci knihy, seriál je v půlce.
Já osobně jsem nikdy nebyl fanouškem seriálu, vlastně jsem na něj byl hodně zlý, ale třetí sérii jsem si vcelku oblíbil, protože jde o zatím nejvěrněji zpracovanou knižní předlohu. I když samozřejmě úplně spokojený nejsem. Ale zaráží mě fakt, že seriál vcelku opomíjí Bílé chodce, kteří mají přijít spolu s nastávající zimou. V knize o nich slyšíme vcelku pořád a připravujeme se na velkolepou bitvu R'hllora a Jiných. V seriálu jsme Jiného viděli zatím pouze jednou a ještě vypadal jen jako velký modrý člověk. No, asi se budu nechat překvapit. Každopádně doufám, že šestá kniha už je na cestě a uvidím ji do jednoho roku. A snad také překoná, podle mě, moc nepovedené poslední dvě knížky.
Winter is Coming.

1913

Odpovědět

no oni tvůrci předeslali že čtvrtá řada bude čerpat z konce třetí, čtvrté a páte knihy - protože 4 a 5 jsou vlastně paralelní - když jsem se to dozvěděl tak mě vomejvali ale furt je kniha lepší - seriál je taková rekapitulace s pěknýma ženskýma...

192

Odpovědět

+Hall3006Já sem zase rád že to spojí, přece jenom se ty knihy prolínají časově takže uvidíme co se stalo a kdy.

190

Odpovědět

Nezlob se na mě, ale nejvěrněji zpracovaná knížní předloha ? Těch scén, které byly doslova v knize je tam málo, naopak scén vytvořených či převořených scénáristy je daleko víc.
Ukázkové zpracování knižní předlohy byla 1. série( podle mě nejlepší) . Škoda, že se toho nedrželi, protože potenciál třetí knihy byl obrovskej...

204

Odpovědět

jsem zvědavej na tu heavy-metalovou skupinu :D

231

Odpovědět

Mohl by mi, prosím, někdo přiblížit co to Rudá svatba je? O Hru o trůny se nezajímám (čekám mínusy)... Díky

2025

Odpovědět

jeden z hero si mel vzit jednu borku aby utvrdil spojenectvi mezi rody a ziskal vojáky ale vzal si jinou a misto sebe tam dohodil strýce ale šef toho druheho rodu se nasral a behem svatby secky opil a pozabijel

217

Odpovědět

Král Severu, Robb Stark, poruší svoji přísahu a místo smluvené svatby se dle vlastního uváží ožení s jinou dívkou. Robb ale potřebuje vojáky a tak nabídne Walderu Freyovi, že se s jeho dcerou ožení jeho strýc, Edmur Tully, pán Řekotočí. Frey ale požaduje osobní omluvu krále, a tak se Robb Stark dostaví na svatbu. Jde ale o již předem domluvenou zradu, kterou sjednal Walder Frey, Tywin Lannister (pobočník krále (Jihu) z rodu Lannisterů, nepřátel Robba Starka) a jeden z vazalů Starků, Roose Bolton. Při svatební hostině je Robb Stark zabit, stejně jako jeho matka, Catelyn Stark a je také zmasakrována jeho armáda. Tím vlastně končí povstání rodu Starků, už druhé velké vítězství Tywina Lannistera. O tom prvním vypráví tato úžasná skladba, kterou napsal sám George R. R. Martin: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2EhFCdRcL2Y

202

Odpovědět

+InkTahle verze se podle mě víc hodí k tomu tématu: http://www.youtube.com/watch?v=ECewrAld3zw :) Taky možná materiál na překlad :D

200

Odpovědět

+InkSouhlasím, PŘELOŽIT! :)

191

Odpovědět

+InkV 2.sérii s titulky je již přeloženo, na konci jednoho z dílů je přeložena verze co tu propagoval Vojtond ;)

200
Další