GiedRé: Jako dřív (Karanténní song)

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:32
Počet zobrazení:3 152

K výročí začátku epidemie tu máme další písničku od GiedRé. Určitě si už spousta z nás přeje, aby všechno bylo Jako dřív. Video je z youtubového kanálu litevsko-francouzské písničkářky a komičky Giedrė Barauskaitė.

Mimochodem, kdybyste se podivovali, co v textu dělají ti delfíni, autorka nejspíš mluví o tomhle.

Přepis titulků

Vzpomínáš si, jak jsme si nikdy nemyli ruce? Jak jsme sahali na tyče v metru a hned potom jsme si vydloubávali ze zubů zbytky oběda? Vzpomínáš si ještě, jak jsme na sebe prskali v dopravních prostředcích? Jak z nás kapal pot ve fitku a jak jsme se na sebe na letišti lepili? Chtěla bych, aby bylo zase všechno jako dřív, abychom nemuseli trávit čas s dětmi a nemuseli volat rodičům, jak se mají.

Chtěla bych, aby bylo všechno zase jako před karanténou. Pamatuješ si, jak nám byly ukradené pracovní podmínky pokladních a zdravotních sester? Byly to skvělé časy, když jsme si nepřišli blbě, že si necháváme donést nákup domů, i když už nic nepotřebujeme. Vzpomínáš si, jak jsme se měli ze všech nejlépe, jak nám přístavy neokupovali delfíni?

Mohli jsme dokonce přebarvit nebe jemným šedivým filmem, vzpomínáš? Chtěla bych, aby bylo zase všechno jako dřív, abychom nemuseli trávit čas s dětmi a nemuseli volat rodičům, jak se mají. Přála bych si, abychom zase byli hovada jako před karanténou.

Překlad: KrCh www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už samotný začátek je odporný, a ukazuje co je zač ten "vysněný západ".
"Pamatuješ jak jsme si nemyli ruce"...
No tak my, zaostalí Slovani, si ruce myjeme a taky se doma přezouváme. Covidu je to u p****e. Ale třeba na takový mor nás zemřelo násobně méně, kdysi.

44