Jsou Vánoce v ohrožení?heute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:18
Počet zobrazení:2 265
Zrušené vánoční trhy, nedostatek zboží a k tomu všemu to vypadá na další Vánoce v lockdownu. Jak se s tím vypořádat?

Přepis titulků

Řekněme si to upřímně, Vánoce jsou v ohrožení. Možná se zase omezí kontakt, za příbuznými jen s očkováním a s dárky to taky vypadá bledě. Je to tak, protože… k tomu všemu ještě zažíváme globální doručovatelskou krizi. Všechno možné je teď nedoručitelné. Pravý duch Vánoc. Neomezený konzum je tedy opravdu v ohrožení.

Vánoce s dědou, babičkou, tetou, strejdou a dětmi jsou ohroženy, stejně jako vánoční trhy. Je nedostatek hus, budou se zdražovat. To už by stačilo! Teď už je to osobní! Vánoce bez husy! Přinejhorším se dá nějak improvizovat. Můžete si třeba nenápadně půjčit morče vašich dětí, krátce osmažit, přidat kuřecí stehýnka jako křídla a nikdo nic nepozná.

V Peru je to specialita. Ještě horší je situace s německými vánočními trhy. Dnes v Bavorsku všechny zrušili, další se sice asi budou konat, ale s omezením. Jak říká tento muž. Trh se koná, ale bez Santy, to podle mě rozhodně není v pořádku. Nesmějte se.

Když už jsme u toho, ještě jedna špatná zpráva: ty neexistuješ. Ne, tohle je Santa z Celle, ten letos nemůže na vánoční trhy, protože by prý nalákal moc lidí. To je přece jeho práce. Já vím, že vánoční trhy se nedají moc uhlídat, to je jasné, dav opilých lidí moc nepomůže proti šíření infekce.

Proto některá města zavádějí 2G a na dalších místech jsou zase vyhrazené prostory pro neočkované. Nedělám si srandu. Takže na jedné straně super nálada se svařákem, na druhé straně můžete být šťastní i bez alkoholu. Lipsko plánuje 0G a dokonce bez nošení roušek, místo toho… Místo toho se to rozděluje na tzv.

pobývací a pohybové zóny. V pohybových zónách by měl být neustálý pohyb kontrolovaný ochrankou a policií. Úplně nový koncept, jestli můžou fungovat lipské pohybové zóny… Dobrá otázka. Oni… oni se nakonec nebudou konat vůbec, těsně před naším pořadem přišlo ohlášení, že i Sasko ruší všechny trhy. Hořké, fakt hořké, Vánoce jsou na odpis.

A kvůli problémům dopravních řetězců nakonec všichni dostaneme jen poukázky. Úplný horor! Jestli si třeba přejete kolo, tak nemáte žádnou šanci. Trh s koly se má vrátit do normálu nejdřív v roce 2024. Kola! Na zábavní elektroniku rovnou zapomeň. Doručovací problémy má Ikea, Douglas i Baumarkt. Jinými slovy, kdo chce něco darovat, musí být kreativní.

Dva tipy ode mě: V obchodě už je jen jedno kolo, ale vy máte dvě děti. Tak jim prostě oběma dejte jednokolku! Problém vyřešen! A nemusí to nutně být ten stále vyprodaný PlayStation 5, místo toho darujte prostě PlayStation 2 a 3. To dá dohromady taky 5! Ale nic si nenamlouvejme, ani Vánoce 2021 nebudou v normálním režimu. Spojíme se živě do bytu našeho kolegy Martina Klemna, který se svou rodinou už dnes, tedy 19.

listopadu, slaví Vánoce. Martine, proč? No proč… Když koukám na zprávy, sám jsi to řekl, na Štědrý den už nebudou žádné dárky. Než mi manželka zase dá poukaz na masáž krku… Bez výčitek, lásko. Totální výčitka. Odbudeme si to už dneska.

Já určím, kdy budou Vánoce! Dá si někdo ještě jedno Feuerzangbowle? No moc rád! Ale pane Klemno… pro nás očkované to přece mohou být relativně normální Vánoce. Jasně. A Marie byla panna, rozumím.

Welke, už za pár dní budeme stejně zase všichni v lockdownu a omezí nám i vycházení. A proč? Protože nic jiného nepomáhá a podcenili jsme léto. Určitě budete zase koukat na telku, kde budou hrát na varhany a bude tam zpívat sbor. Když teď zabojujeme a teď v říjnu vydržíme… - Teď bojujeme za to…

- …abychom mohli oslavit Vánoce. …abychom pořádně oslavili Vánoce. Vánoce jsou… vlastně tím nejdůležitějším svátkem roku. Pardon. Jdou mi nahoru kostičky domina. Vyhnout se vánočnímu sádlu a vlastnímu selhání. Všechny ty věty z loňska, které zanedlouho budou zase aktuální. Ještě naposledy zatneme zuby.

Bla bla bla. Spoiler! Když neproočkujeme populaci, nic se nezlepší a podzim a zima budou už vždycky na nic. Každý rok. To teda lidi dvakrát nepovzbuzuje. Potřebujeme přece nějakou konstruktivní perspektivu. Tu mám!

Prostě už všechno oslavíme teď. Co vás jen napadne. Dokud to jde, chápete. Vše za sebou, pěkně v tempu. Pojďme, rodino, Štědrý večer! To je krásný, společně! Tichá noc…

Stačí! Teď dárky! Ale podívejme se! Stefi, ty drahé kopačky, které jsem si sám vybral, objednal a ještě k tomu zaplatil. Ty jsi blázínek! Silvestr! Tři, dva, jedna, šťastný nový rok!

Ježiš, mami! Vždyť tobě bude v březnu 80 a ještě nemáš termín 3. dávky! Tak to pro jistotu oslavíme dneska, kdybys náhodou… Hodně štěstí, zdraví… Mami, ty jsi ta… A co teď? Už vím! V lednu je ten švédský svátek, den svatého Knute, kdy se vyhazují vánoční stromečky z okna.

Kevine, vyhoď ten krám ven! Super! Právě mě napadl ten vůbec nejdůležitější svátek. Stefi, příští rok jsme se chtěli nechat rozvést, když bude mladej mít maturitu. Co? Víš co? Já se odstěhuju už teď.

Jo, mějte se! Beze srandy, Welke. To jsou ty nejkrásnější Vánoce, které jsem kdy zažil. Martin Klemno! Moc děkujeme! Ahoj lidi, já jsem… tvůrce memů této show. Jestli chcete víc žhavých novinek a memů, tak odebírejte tento kanál.

Co je sakra tvůrce memů? Překlad: losenka www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář