Všichni se bojí vedlejších výdajůheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:24
Počet zobrazení:2 077
Pomazlete se s domácími mazlíčky, nebo si oblečte svetr! Ceny energií stoupají do nebes a do státních kas teče mnohem víc peněz. Jak je možné, že se tyto peníze nevrací obyvatelům? Nemůže si Německo vzít příklad z Francie a udržet ceny energií na uzdě? Jednorázové příspěvky situaci opravdu nezachrání.

Přepis titulků

Vedlejším účinkem války na Ukrajině jsou rozhodně ty absurdně drahé energie. Odečty doplňkových výdajů se staly přirozeným nepřítelem německých nájemníků. Cena plynu se během jednoho roku více než zdvojnásobila. Topný olej je dražší o 65 %. Samozřejmě to má různé příčiny, třeba znovu se probouzející trh v Asii, oceňování CO2… Myslím, že abychom to pochopili, potřebujeme experty.

Je jasné, že ceny energií jsou razantně zvyšovány hlavně kvůli nedostatku plynu a stoupajícím cenám energií. Chápete, ne? Ceny energií stoupají kvůli stoupajícím cenám energií. Tady se hned pozná absolvent eokonomky. On tam nestudoval?

Politiku a filozofii? To mě mrzí. Stát ovšem taky vesele kasíruje. Jen z daní z energií a elektřiny přibude 1,4 miliardy navíc do kasy Christiana Lindnera oproti roku 2021. Gratuluji. Ještě v srpnu ale muž se stejným jménem po GroKo vyžadoval, aby snížili daně z elektřiny. Nevadí.

To se nedá srovnat, byl v opozici. Teď jde o jeho peníze. Ceny energií nejvíc popohání inflaci. A už se to týká opravdu každého produktu. I těch nejdůležitějších. Všechny tyto faktory, ať už zdražení dieselu nebo stoupající ceny koření, ceny benzínu, to všechno zvyšuje cenu zboží. Je to začarovaný kruh, který nemůžeme ustát, takže musíme zdražit i currywurst.

To už by stačilo! Tady končí sranda! Zdraží nám currywurst! Moc díky! Žijeme opravdu v šílené době. Warmduscher už není urážka, ale kompliment. Sprchování se teplou vodou je koníček pro bohaté lidi. Chudší domácnosti oproti tomu fakt trpí.

Kdo například vydělává méně než 1300 € čistého, dává zhruba 10 % svých konzumních výdajů za energie. Šílené. To mění všechno. I výběr partnera. Jsi svobodná, mrzneš a hledáš někoho, pro koho vedlejší výdaje nejsou problém? EnergiePartner, seznamovací platforma, se kterou konečně najdeš vysněného muže, který si může dovolit teplý byt, a to tak teplý, jak jen budeš chtít.

S podlahovým topením. Má opravdu všechno, dokonce i elektrické světlo. Žhaví singles z tvýho okolí tě chtějí rozhicovat. Tak budeme mít sex, nebo?

EnergiePartner, protože teplý je nový sexy. Fakt děsivý. Z těch 1,4 miliard navíc z daní musí Semafor lidem vracet mnohem víc. V létě dostávají lidé pobírající dávky a studenti jednorázový příspěvek: 135 € pro svobodné a 175 € pro páry. Ale to je podle svazů pro sociální péči jen kapka v moři.

Důchodci například ostrouhají úplně. Všechno k dohledání v knize Stoletý stařík, který vylezl z okna, protože venku bylo tepleji než uvnitř. Jen pro porovnání: Francie teď investuje 8 miliard, jen aby udržela nižší ceny elektřiny. Takhle se to dělá! Hartzova komise požaduje kompletní převzetí nákladů na vytápění pro lidi s nízkými důchody, bylo by to možné? Úplné převzetí nákladů vždycky vybízelo k tomu, že lidé s topením naplno otevírali okna, měli by se tedy nabádat ke svědomitému zacházení s energiemi.

Jasně, musel začít být starostlivý, jinak by ztratil nervy. Ale pak si svojí vířivku naplněnou šampaňským vyhřívá na stálých 30°C. Tušíme, co asi myslí, ale nešťastně to formuluje. Mně se líbí britský dodavatel OVO Energy, který v Anglii právě dokazuje, že to jde mnohem citlivěji.

Dodavatel energií OVO Energy se nedávno omluvil za dopis zákazníkům. V něm radil lidem, aby se mazlili s domácími mazlíčky nebo skákali, aby se udrželi v teple. To je zlý. Teď se veřejně povzbuzuje k sexuálnímu obtěžování psů! Kde je Martin Rütter, když ho potřebujeme? Zkrátka, jestli se kvůli oceňování CO2 v energetickém sektoru ještě zdraží, musí se spotřebitelům něco vrátit.

Hodně rodin teď škudlí, na čem se dá. Například Wiprechtovi. Alexandr Wiprecht si dělá starosti. Celé dny už kouká na plynoměr a vidí mizet svoje peníze. Je to fakt… Lidi, tohle byla naše letošní dovolená na Mallorce. Martino, tohle byl tvůj dárek k narozeninám i za příští rok.

Jasně že úplně bez teplé vody to nejde, ale když má Bettina stejně čas, může rovnou i umýt nádobí. Samozřejmě se nemusí vytápět každá místnost, prostě podle potřeby. Všechno v pohodě, mami? Tihle už to přece znají ze Slezska. Cool, to je Fortnite! Ale víš, co je taky cool a zadarmo?

Malefiz! Super, hodil jsem šestku! Tato rodina dokazuje, že když se spolupracuje, nejsou nesmyslné ceny energií problém. To je super! Když vevnitř nespotřebujeme nic, můžu si v klidu nabít Teslu. Na tu taky dostanu 6000 € od strejdy Habecka!

Pak že je vláda lakomá. Čau, Jonasi! Užij si to ve škole! překlad: losenka www.videacesky.cz A sakra! Natáčení!

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář