Žijeme na úkor mladé generaceheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:29
Počet zobrazení:3 347
Ani v časech koronavirové krize neustaly problémy s klimatem. Na konci století má dojít ke globálnímu oteplení až o tři stupně. Jak je možné, že i přesto politici nastavují jen dlouhodobé cíle a o ochranu životního prostředí se zajímá jen mladá generace?

Přepis titulků

Velmi špatná zpráva tento týden. Klimatické změny vůbec nepřestaly. Myslel bych si, že s ohledem na koronu si dají pauzu, ale ne. Nezdvořilé. Naše GroKo si myslela, že klima šlape, ale potom přišla ťafka z Karlsruhe. Části zákona o ochraně životního prostředí jsou oficiálně proti ústavě. Všichni, kteří to podepsali, jsou vlastně nepřátelé ústavy.

Vlastně průlomový rozsudek. Politici si teď musí nutně něco vymyslet. A naše média mají očividně násilnickou fantazii. Spolkový ústavní soud dal politice facku. - Pořádnou facku. - Tu nejráznější a nejhorší facku. - Facka jak se patří. - Facka od nejvyššího německého soudu. Pořádnou facku. - Obří facku.

- Pořádnou facku. - Facka. - Facka. Facka. Skvělý film! To je jako nakládačka GroKo s Terencem Hillem jako ústavním soudcem. V Karlsruhe vytýkají, že zákon nechává redukci CO2 až na mladou generaci. Co se týká období po roce 2031, není v něm nic konkrétního. Ale to je právě ta pointa. My určíme, že se má docílit klimatické neutrality do 2050, a mladí lidé vymyslí, jak se to udělá. No co by po nás rodičích ještě chtěli?

Bolestivý rozsudek pro GroKo. Co na tu blamáž říkají lidé, kteří s tím zákonem přišli? Stydí se? Rozsudek Spolkového ústavního soudu je nanejvýš významný pro ochranu klimatu. A to je významné na tomto cool rozsudku Spolkového ústavního soudu. Vlastně to můžeme říct takhle: Je krásné mít cíle, ale říct, jak se splní, je mnohem lepší. Tak proč jsi to jako vicekancléř neudělal?

To by teprv bylo cool. A jak může ten rozsudek oslavovat právě Peter Altmeier? Ten, který osobně spustil výstavbu větrné energie. Osobně. Možná jsem to ale špatně pochopil, možná GroKo fandí Fridays For Future. Jen to nemohli veřejně přiznat. Možná také tajně demonstrovali proti zákonu o ochraně klimatu. Ano, to by bylo opravdu hezké.

Obrovská záhada. Jedna z největších záhad novodobých dějin. Jak reagují na ponížení ze strany Spolkového ústavního soudu. Jako kdyby někdo dostal zpátky svou špatnou práci a... Jessico, ty holko hloupá! To byl ten nejhorší německý sloh, který jsem kdy musel přečíst. To jsi úplně hloupá? Pět minus! Super, pět minus!

Děkuji za zpětnou vazbu. I mně to přišlo hrozný. No, není divu, že tolik učitelů chlastá. Od toho rozsudku se, a teď pozor, denně určuje mnoho klimatických cílů. Ještě dříve a ještě víc omezit CO2, tentokrát ale opravdu. Můžeme taky říct, že cíle, které míjíme, jsou pořád velkolepější. Jen Markus Söder měl v pondělí, beze srandy, tři tiskové konference. Hlavně aby předčil Armina Lascheta. Školka.

Cituji Lascheta: Klimatické neutrality se docílí dlouho před koncem století v roce 2040 + X. A jak Söder při té nejglobálnější krizi zvládá myslet vždy na sebe a na Bavorsko? Cílem musí být, a to mluvím hlavně za Bavorsko, aby Německo bylo vzorem ekologické ekonomiky v EU. Aha, moc děkujeme Bavaria's Next Rolemodel. V Bavorsku platí pravidlo o větrných kolech, ty podněcují větrnou energii. S těmito opatřeními dojde na konci století ke globálnímu oteplení o circa dva až tři stupně.

Katastrofa, katastrofa. Samozřejmě se cena za CO2 musí projevit ve všech odvětvích. Samozřejmě se musí nabádat všichni najednou. Ohledně přijetí energetického převratu by bylo fajn, kdyby např. ceny za elektřinu neodvíjeli od spotřeby. Lidi, těším se na novou verzi zákona o ochraně klimatu, to bude bomba. Až oznámí nová předsevzetí a zase to bude: Rozumím i těm, kteří říkají: Jak můžu vědět, že se to opravdu vyplní?

A kteří tomu tak úplně nevěří. Správně, lépe bych to neshrnul. Ochrana životního prostředí tady má ústavní hodnotu, od teď už i písemně. Žít na náklady mladší generace je asijský styl. A jestli chce někdo vědět, jak to chodí u generace Baby boomers, vyjadřuje to obličej Fridricha Merze. Totiž že ochrana klimatu je základní právo, se kterým se docílí mezigenerační spravedlnosti, a přesně to je ten bod...

Vtípek. Mezigenerační spravedlnost. To neexistuje. Fritze Merz, sympaťák jako vždycky, ale příznivci FFF oslavují jeho zvolení. Třeba si i přiťuknou s fair trade rebarborovým schorle, nebo jak oslavují. Ostatní jsou pěkně naštvaní a v pozadí zvou na pomoc temné síly. Například šéfredaktor světa, pan Pocher, píše: Dobře financované a z daní zaplacené zelené lobby se v Karlsruhe setkalo s úspěchem.

Proboha, rozumíte vůbec, co se tu odehrává? Já ne. HEUTE SHOW: ZÁHADA Německo, zdá se jako demokracie, ale kdo tady skutečně tahá za nitky? Banky, automobilový průmysl, ještěří lidé? Špatně!

Nejmocnější lobby jsou ti malí eko výrostci z Fridays For Future. Ti kontrolují všechno. Teď mají pod palcem už i Karlsruhe. Kvůli šikaně a potupě se nejvyšší soudci děsí těchto násilnických teenagerů. Diktují našim soudcům své zákony a nutí je být vegetariány, protože jsou zlí. Na podzim tato sekta všechny zhypnotizuje a jako kancléřku dosadí vlastní loutku.

Jen o tři minuty později se musí vzdát poslední řidič auta na naftu. Zůstává jen jedna otázka. Co jsme jen těmto zuřícím dětem udělali? Přesně, mocné mladé lobby. Vina je přece na druhé straně. Kdo ukázal solidaritu se staršími a utrpěl v časech korony? Proto teď někteří tvrdí, že ohledně klimatu by jim to starší měli oplatit a něčeho se vzdát.

Zeptám se kolegy Ulricha von Hesen, klasického best-agera. Připadá to v úvahu? Jasně že o tom přemýšlím. Právě jsem na okružní plavbě, abych o tom mohl intenzivně přemýšlet. Doma na nic nepřijdeš. Tři týdny all-inclusive na Aidě od AstraZeneca. Jen pro plně očkované. Ale zpátky ke klimatu.

Máte úplnou pravdu. Nemůžeme pokračovat jako doposud. Jasně. Soucítíte tedy s mladými lidmi. Absolutně, hlavně oni strádali v časech korony: lockdowny, online škola. A později mohou splatit moji horu dluhů z důchodu, který už nebudou dostávat. Jsou v háji. Proto jsou možná naštvaní i kvůli klimatu.

Je to naše budoucnost, my tady taky chceme žít. Je to protest, ve kterém vlastně požadujeme, abychom mohli dál žít. Dospělí neudělali žádný konkrétní krok. Hlavně špatně a prolhaně, to je pro nás strašné. Je to naše budoucnost, ne těch dospělých, kteří teď umřou staří. Takže... co je tohle za tón? Odkud ten malý chytrák ví, kdy zaklepu bačkorama?

Já jsem soukromě pojištěný, to může trvat věčnost. Obsluho, moje sklenička je prázdná. Servis jako ze Středomoří. V Karlsruhe mají přece pravdu. Zkazíme budoucnost další generaci. Neustále spotřebováváme CO2 a oni pak nebudou moct... Jasně, ano, pardon, na to je úplně jednoduché pravidlo.

My jsme tu byli první, tečka. To je jako při rautu. Když přijdu pozdě, nemůžu nadávat, že už došly krevety nebo CO2. Měli prostě přijít dřív. Přece nemůžou za to, že se narodili později. Vymlouvat se umí každý.

Já jsem v zásadě pro ochranu životního prostředí, ale s dlouhodobými cíli. Rozhodl jsem se například, že od roku 2050 už nebudu létat letadlem. To mi bude 108 a budu jezdit jen na kole. Ale to je právě ten problém, na planetě není ani jedna země, která si nastavuje dostatečně krátkodobé cíle. Proč taky. Kdo ví, co mladí později vymyslí.

Jsou přeci tak bystří. Jasně. Oteplení až o tři stupně zní děsivě. Na druhou stranu, speciálně tady na horní palubě si občas večer říkám, že by bylo skvělé, kdyby bylo o tři stupně tepleji. Ale to už se dneska nesmí říkat. Aha. Takže vy se máte dobře.

No, ne. Za chvíli tady začíná show, na to jsem se dřív rád koukal, pár sexy tanečnic a tak, ale když na palubu pustíš jen očkované, získáš jen určitou věkovou kategorii. Dobrý den, zdravím. Dneska půjdu asi brzy spát. Ulrich von Hesen, děkuji. Ahoj lidi, to jsem já...

tvůrce meme pro heute show. Pokud chcete více žhavých novinek a meme, odebírejte náš kanál. Co je proboha tvůrce meme? Překlad: losenka www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Svět je nejlepší za celou historii lidstva. Likvidujeme chudobu, hlad i nemoce. Technologie je na úrovni (viz Internet a Videačesky :) ) jaká umožňuje debaty a porozumění přes celou Zemi. Problémy, kvůli nimž se dříve válčilo, snažíme se vykomunikovat.
Tak tohle je to špatné co jste od nás dostali???
No tak si to zničte.
Ale pak si stěžujte sami na sebe a svou rozežranost.

35

Odpovědět

Vždyť je přece nesmysl koukat na to takhle. Starší generace pomohli vybudovat svět jak jej známe. A to jak s klady tak i zápory. Proč by se mělo ničit to co je dobře? Pojďme napravit to co je špatně a to dobré nechme. Vždycky když čtu v diskuzích názory lidí jako vy , tak si řikám, proč to berete jako nějaký osobní útok. Proč je takový problém říct : Ok, tohle se tolik nepovedlo,pojdmě to udělat líp.

62

Odpovědět

+KrabMožná by stálo za to zabývat se podstatou mého sdělení o chlup dříve než jej svrhnete coby osobní :)

10

Odpovědět

U těchto videí si vždycky postesknu, že jako lidstvo nemáme šanci. Taková videa přesně prezentuje sousoší (nevím kde se nachází), jedná se o kašnu , kde sedí politici u stolu a jednají a voda jim sahá až po pas.

32

Odpovědět

Tak jako byl vymyšlen covid (Y2K). Byla vymyšlená globální klimatická krize. Kapitalismus musí z něčeho fungovat.
Člověk zvládne max. tak ovlivnit mikroklima (větrníky=záplavy). Globální klima člověk nemůže ovlivnit.

120

Odpovědět

Globální klima už člověk ovlivnil, ovlivňuje a bude ovlivňovat.

112

Odpovědět

+Ikko IkkiŘíkala stará Blažková, prý to cítí v kloubech.

26

Odpovědět

Vážně, řekněme, že jsem pivovarník a někdo mi řekne, že při vaření piva vzniká CO2. Pak se podívám, co ten CO2 je a vyskočí odkaz, že vlastně potrava pro bakterie, které se změní v hnojivo pro chmel a obilí.

Tak bych byl přece nekapitalsta, kdybych tento svůj zdroj nevyužil.

Nejsou naopak viníky různé ohýbací kliky, které tvrdí řízek, svíčková, dovolená u moře a láhev šampaňského za dotovanou cenu do každé rodiny ( Rozpočet EU pro zemědělství tvoří 30% celého rozpočtu, ale zemědělství tvoří pod 2% výkonu celé ekonomiky EU?

02

Odpovědět

+LA co když už všichni pivo mají a není komu prodávat a cena piva klesá. Co dál? Prohlásit pivo za škodlivé a vyhlásit nové pivo bez CO2.
No vždyť to píšu: "Kapitalismus (zemědělství) musí z něčeho fungovat."

03

Odpovědět

+Komentáře (6)Pak máš pořád zařízení na výrobu organického hnojiva. A z obilí můžeš vyrábět i chleba, těstoviny.

Pointa mého příspěvku byla, že čistý kapitalismus už definice směřuje k ' Zemi přívětivým ' metodám právě proto, že neohýbá skutečný stav. (Nenutí pivovarníka prodat mláto dětem, ale nabízí možnost pivovarníkovi si vybrat dle jeho uvážení rostlinnou výrobu - živiny se vrací půdě, živiny slouží prasatům a ty následně obohatí půdu mrvou, živiny jsou prodány dětem.)

02

Odpovědět

+LNo, samozřejmě, s tím souhlasím, přirozenost je důležitá, ale ta už byla dávno narušena a nezbývá než v tom pokračovat nebo nechat zemřít vše nemocné-krize, napadlo mě třeba Řecko jako příklad.

03

Odpovědět

Ty tvrdíš, že covid byl vymyšlen. Já tvrdím, že nebyl. Ani jeden z nás dvou nemá žádné důkazy, kterými by mohl své tvrzení na 100 % potvrdit, takže tady akorát po sobě házíme své dojmy a názory.

21

Odpovědět

já se velice omlouvám, jeden z našich pacientů utekl a schovával se na komentářích videacesky.
On normalně nemá dovolené vycházky.
Psychiatrie Kroměříž se omlouvá za spůsobené škody.

31

Odpovědět

Ten děda na lodi byl super :D

20

Odpovědět

Aj tí starí boli kedysi mladý.Tiež im predchádzajúce generácie niečo zanechali.Museli sa prispôsobiť,alebo s tým začať niečo robiť.V jednom rozhovore,kde sa reportéri pýtali mladých,prečo pijú(drogujú),im odpovedali,"Nepáči sa nám realita,nechceme v nej žiť".Ale to je podstata života.Tí kadejaký duchovný guru hovoria o tom,byť tu a teraz,žiť v prítomnosti.Terajšie generácie mladých odmietajú dospieť.Dospelosť=zodpovednosť.Zodpovednosť=spraviť to čo treba,nie iba to čo sa nám chce.Narodili sa do demokracie,čo im padajú pečené holuby do úst,sú vychovávaný bez zodpovednosti.Nemusia nič robiť.Kedysi sa chodilo pomáhať do záhrady,nachovať domáce zvery,kosiť záhrady,zemiakové brigády atď.Povinná vojenská služba bola.Dnes si dajú na uši sluchátka,od rána do večera sa hrajú na mobiloch,PC videohry,pozerajú filmy,seriály.Žijú si u rodičov,ktorý všetko zariadia.Celkovo,ludia,si dnes žijeme ako v rozprávke.Potom zrazu príde nejaké obmezdenie a ludia sú z toho na prášky.Nechcú sa vdať toho lážo-plážo života.Na dobré sa lahko zvyká.Ale keď už treba aj niečo spraviť,tak už je problém.Nech to spravý niekto druhý,my si chceme užívať život bez obmedzení.

28

Odpovědět

Je to pochopiteľné ak vážne chceme rýchlo napraviť situáciu treba doslova drakonicke opatrenia. A výsledok sa dostaví najskôr za desať rokov. Ľudia by si museli odpustiť veľa komfortu a samozrejme aj siahnuť hlbšie do vrecka a to by sa nikomu nepáčilo. A politici to dobre vedia a ak nechcú prísť o voličov nastavujú mierne ciele a riešenie odkladajú na ďalšie generácie. Problém je že neskôr budú dopady tak brutálne že opatrenia budú musieť byť ešte tvrdšie a náprava bude ešte zdlhavejsia. A pritom následky pociťujeme už teraz. Externé počasie ktoré bude horšie a horšie. Za pár rokov sa z bežných potravín stane luxusný tovar pretože kôli počasiu sa veľa plodín vonku ani nebude dať dopestovať. Alebo úroda bude horšia a horšia a ak je dopyt vyšší ako ponuka ceny poletia nahor. Alebo doteraz tornáda v Európe normálne ale také slabé a ojedinelé že väčšina ľudí ani nevie že aj tu bývajú. No a občas sa vyskytuje aj silné a ničivé ako v Čechách. A teraz je to výnimočná udalosť ktorá sa za pár rokov stane úplne bežná. Ale ľahšie je veriť že mi za to nemôžeme a všetko je to iba strašenie. Veď v budúcnosti určite príde zázračná technológia ktorá nás spasí. Lenže skôr prídu tvrdé následky než riešenia.

32

Odpovědět

Chápu, že na Slovensku nemáte kroniky, protože civilizaci vám tam dotáhli až maďaři, ale zkus trochu zalistovat v českých. Zjistíš, že počasí mělo extrémní výkyvy - i několikaleté - dlouho před průmyslovou revolucí.

31

Odpovědět

+JatobylAsi si nepochopil pointu videa.

Když nyní vytěžíš les, tak prostě musíš počkat dalších 80 let než doroste nový. A vytěžit sousedův les není řešení, protože to jen přesouváš problém jinam.

02

Odpovědět

+LJá nereagoval na video, ale na kydy ohledně počasí.

00

Odpovědět

+JatobylNo a dokonca aj slušné vystupovanie nam priniesli ktoré očividne tebe chýba. Extrémne počasie bolo vždy ale ani zďaleka tak často. Skús použiť rozum a premýšľať o com sú pranostiky o počasí. Tie sa zakladali na dlhoročných pozorovaniach počasia a skoro vždy platili. Ale dnes sú zbytočné pretože skoro nikdy neplatia. Keď som bol dieťa snech na Vianoce alebo všeobecne cez zimu bol normálny. A teraz? Len dvadsať rokov a už je sneh doslova vzácnosť a naše deti ho uvidia v telke alebo na horách.

13

Odpovědět

+MarioJednoduchou logikou přijde na to, že člověk je tu jen krátkou dobu aby mohl posuzovat globál a dělal dlouhočasé závěry, nějaké letokruhy ze starověkého dřeva jsou jen závěry z lokálních zkoumání.

01

Odpovědět

+Komentáře (6)Pak ale dojde k závěru, že když nemůže spoléhat na dlouhodobý lokální průměr, tak buď všechny rostliny můžou růst všude, nebo naopak musí vytvářet podmínky, které musí být člověkem regulovány - skleníky místo polí.

02

Odpovědět

+LNe musí dělat průměr z globálu a porovnávat stejná období a interakci mezi nimi, věřím v nějaké opravné funkce - oteplí se, roztají ledovce - ochladí vodu - ochladí prostředí - ochladí se - ledovce znovu zamrznou. Žijeme v demižonu, pokud něco nepoškodí atmosféru tak se nemůže nic stát.

11

Odpovědět

+Komentáře (6)Takže živiny nemůžou být splaveny do příliš slaného moře, ve kterém se ' náhle objeví ' dobře živené řasy, které jen překáží?

Nebo voda nemůže zatopit šachtu, kde se z ní stane příliš mineralizovaná voda?

Nebo (Aralské ) jezero prostě nemůže vyschnout kvůli příliš intenzivnímu zemědělství kvůli bavlně?

11

Odpovědět

+LV globálním měřítku jsou to jen drobnosti. Voda se odpaří spadne někde jinde a znova se nasytí, myslím, že už to funguje už ve vzduchu.
Řasy jsou hnojivo, vyplavená biomasa.
Mineralizovaná voda je hnojivo s mikro prvky a dá se ředit.
Koloběh vody.

11

Odpovědět

+MarioTo také není úplně pravda. Prvně je třeba říci, že tak podrobné sledování jako máme dnes, dříve nebylo. Takže trochu taháme koule z pytle. Za druhé je pravda, že aktuálně žijeme v období s mírnými změnani (nevím teď jaký to má konkrétní klimatický termín). Toto období končí a my ještě přitápíme pod kotlem. Uznávám, že člověk má na klimatické změny vliv, ale jaký to nevíme (opět připomínám, že je potřeba rozeznávat mezi kauzalitou a korelací). Ano také pamatuji sněhové nadílky, ale stejně tak úmorná vedra. A nakonec poslední dva roky byly celkem normální.
A pak teprve je otázkou, jaké změny provést. No myslím si, že třeba rozhodnutí Německa zavřít jaderky a nejmodernější uhelky bylo poněkud nešťastné rozhodnutí. Pokud se pomocí blackoutů nechcete dostat zpátky na stromy. To bude jistě hodně ekologické :) . Pointa videa, která směrovala satiru na obě strany, se mi líbila a je podle mě trefná. Ono je pěkné říct, musíme zavést drakonická opatření, Ale co to znamená. A kde chcete na ně vzít. Aktuálně je celý systém díky socialismu hodně napjatý. Takže jakékoliv plány formou "zklusíme, uvidíme", daňový poplatníci zaplatí. No super. Ti dospělí sice jedou párty, ale mnozí si ji taky odmakali. Děcka by rády změnu, ale do pěti počítat neumí.

40

Odpovědět

+MagReJe to stejné jako covid, přijde agresivní druh chřipky - pár nemocných a starých zemře - vyhlásí se pandemie, zastaví se život, způsobí se obrovské ekonomické škody - začne se s obnovou, vše se rozjíždí znovu v jiných horších podmínkách, další slzavé údolí pro příští generace.

02