Historicky přesná disneyovka

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:899
Počet zobrazení:16 859

Taky vám přišlo, že si Disneyho klasické kousky příliš romantizovaly realitu? V tomto animovaném hudebním čísle uvidíte, jak by taková pohádka s princeznou hledající pravou lásku vypadala v opravdovém středověku. Za tip na video děkujeme Pavlu Kochtovi!

Přepis titulků

Jé, ptáčkové. Při západu slunce se toulám po vesnici. Při soumraku září a je tak tiše. Tiše, protože většina lidí zemřela na mor, za který můžou závistivé čarodějnice. Při potulce po vesnici si tak říkám, že mému životu něco chybí. V pauze na odkašlání krve říkám si, kde asi je princ můj?

Při potulce po vesnici si povšimnu, že každý už našel lásku svou. Támhle si jde kovář se svou dcerou manželkou, co je v deseti těhotná a čeká svého syna a brášku. Při potulce po vesnici si povzdechnu. Snad poradí mi socha na náměstí. Ježíšova socha zdobená rukama zlodějů.

Kde asi je princ můj? Heleme se, mí přátele z lesa! Židé! Ahoj! Proč vlastně žijete v lese? Aha. Abyste se schovali před lidmi, co vás chtějí zabít. Jak mazané! Povězte, máte také nějaký nenaplněný sen? Aby vás lidi nechtěli zabít? Tak na to můžete zapomenout. Pá pá! Židi.

Ach, se svým princem bych měla svatbu nádhernou. Večeřeli bychom smetanu z ledvin a koňskou vagínu. Pili šampaňské a týrali medvěda. Ach, se svým princem by náš hrad byl plný lásky a radosti. Surově by mě naplnil semenem svým. Dala bych mu syna a při porodu zemřela! Při potulce po vesnicí hledám odpovědi. Ale lásku nikde najít nemohu!

Není tady v krámku ani ve voze mrtvých mimin. Kde asi je princ můj? Pověz, ručkový Ježíši! Kde asi je princ můj? - Můj princ! - Zdravíčko! Ku*va. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Připomínka předpokládám jen pro staré páky - rozbor Sněhurky a sedmi trpaslíků od Jana Vodňanského, nalezeno zde:
http://a.da.mek.sweb.cz/vodnansk.j/sa7t.htm

32

Odpovědět

Jojo, středověk byl hnusný, špinavý, a dlouho se v něm asi žít nedalo... ale stejně bych se do takové doby chtěla aspoň na chviličku přenést :D

290

Odpovědět

Dneska by se usekany ruce nevesly ani na vsechny sochy v republice...

706

Odpovědět

No tak ted uz si dam jenom to kaficko a pujdu si pustit warlocka Richarda.

60

Odpovědět

btw mohli byste prelozit dalsi video od nich http://www.youtube.com/watch?v=d-UkXAFbYZU . Ja vim ze se tipuje na FB ale nekdo proste nechce vyuzivat tuhle zatracenou aplikaci.

31

Odpovědět

+DarketahTipy na překlad můžeš posílat samozřejmě i normálně - jen se tím nezúčastníš soutěže.
Ideálně zde: http://www.videacesky.cz/o-webu/vzkazy-a-pozadavky

10

Odpovědět

+Darketahjo tusim ze to uz sem taky kdysi davno delal ze sem tam psal jesi by neprelozili par videi ale nedostalo se mi tam zadny odpovedi.

10

Odpovědět

+DarketahPokud chceš i odpověď, asi nezbyde než využít T.Z.A.

10

Odpovědět

Zdravím, chci se jen zeptat, to se opravdu ve středověku vozila mrtvá miminka takhle v nějakym vozíku po ulici a useknuté ruce zlodějů se věsily na Ježíšovu sochu uprostřed obyčejné vísky? Já jen, že o takových věcech slyším poprvé a celkem mě to zaskočilo :) vím že středověk byl tvrdej, ale tohle ... jsem teda netušil :)

353

Odpovědět

Jsem studovaný historik, můžu potvrdit. :)

335

Odpovědět

+Il DottoreA v které zemi to bylo, Dottore? U nás určitě ne, nebo znáš aspoň jedno středověké místo u nás, kde měli "sochu" Ježíše na náměstí nebo návsi? Asi jsem z chudého kraje, u nás ve středověku byli i ve městech rádi za malý kostelík (pro těch pár obyvatel popravdě stačil) a na vesnicích většinou nebyl ani ten. A že by si na kříž s Ježíšem někdo u nás dovolil pověsit kus masa, opravdu silně pochybuju.

41

Odpovědět

úmrtnost dětí byla velká, takže asi nechodili s každým zvlášť ho někam zahrabat, ale počkali třeba tejden než se naplní vozík a pak teprve vyrazili :D

151

Odpovědět

Vypreparovaný kožuch z Bambiho, moje detstvo je v troskách :-(

340

Odpovědět

Jedno musim ale Disney uznat, Na vlásku(Tangled) a Ledové královstvý(Frozen) byly dva užasné filmy, kterých se do teď nemožu nabažit. :)

4910

Odpovědět

Takže po odstranění veškerý dětský naivity dostaneme... brutální pohádky blížící se k japonským anime? :-) Nice.

667

Odpovědět

no nevím co za parodii na disnyeho v tom bylo páč to se většinou stejně odehrává v pohádkovém světě

je to spíš parodie na velice drsnou dobu středověku a ikdyž na té době nebylo nic moc vtipného tak jednou za čas se pobavit u takového videa není od věci :-)

P.S.: nemyslím si že by to video uráželo holky

1215

Odpovědět

Hezké. A na Paintovo Disney After Ever After se taky dostane? :)
http://www.youtube.com/watch?v=diU70KshcjA

155

Odpovědět

Krásná pohádka,víc takových :D

344

Odpovědět

Jako je to vtipný, ale je to všechno jen ne historicky přesný ;-)

3224

Odpovědět

Tak na to bych se klidně koukal! A doporučil to všem holkám, které si myslí, že jsou princezny!

939

Odpovědět

Pokud chceš princeznu, musíš se chovat jako princ, jen na vola doma čeká kráva :D
A většina mužů chce mít ve společnosti dámu (princeznu) a v posteli děvku :D Takže každý máme své životní role a je jen na nás jak je dokážeme hrát.

84

Odpovědět

Něco tak dokonalýho jsem dlouho neviděla! :D

3811

Odpovědět

"Helemese, mí přátelé z lesa! Židé!" Moc :D

1574

Odpovědět

Jsem si hned vzpomněl na Family Guy :D http://www.youtube.com/watch?v=Xlk36vgygh4

294
Další