Hitlerova skrytá choroba

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:259
Počet zobrazení:9 433

O zdravotním stavu Adolfa Hitlera se toho píše mnoho a ještě více. Kromě potíží s tračníkem, srdcem nebo ušima, ho údajně trápil také syfilis a ateroskleróza. Hodně probíraná a propíraná je v Hitlerově případě také diagnóza Parkinsonovy choroby, jejíž symptomy ho ke konci války vůdce údajně provázely. Je důležité si ale uvědomit, že ať už měl Hitler jakékoliv nemoci či psychické splíny, neměli bychom jimi omlouvat jeho činy.

Přepis titulků

Theodor Morell byl Führerovým spolehlivým osobním lékařem po devět let. Hitler na něj pěl chválu na každém kroku. Měl na starosti diagnózu Hitlerova kritického stavu. Vyčerpávající nemoci, která uspíšila pád Hitlerovy Říše. Když se rozdrcené zbytky SS a armádních jednotek naposledy postavily na odpor, Hitler uprchl do podzemí, do rozlehlého betonového bunkru pod budovou říšského kancléřství v Berlíně. Führer se na velitelství vítá s velitelem Hitlerjugend společně s delegací jejich dvaceti členů.

Toto byl jeden z posledních okamžiků, kdy byl Hitler viděn mimo bunkr a naživu. Propagandistický snímek měl ukázat Hitlera stále ve vedení, jak dekoruje odvážné mladé říšské vojáky. Ale důležitá část záznamu byla označena za nevhodnou. Byla vystřihnuta a údajně zničena. Snímek ovšem přežil. V 70.

létech ho nalezli ve filmových laboratořích ve východním Německu. Na ukázce lze jasně vidět třas, který Hitler nebyl schopen ovládat. Během války se u Hitlera začaly projevovat symptomy Parkinsonovy choroby. Třásla se mu levá ruka. Poté, co se 20. července 1944 uskutečnil pokus o bombový atentát, třas na chvíli odezněl. Hitler říkal, že by se ho raději zbavil jinou metodou. Ale po nějaké době se třas objevil znovu, Hitler začal chodit šouravou chůzí, vlekl se. Mluvil více monotónním hlasem, v jeho promluvě nebylo žádné vzrušení, ačkoliv při záchvatech vzteku se Hitler choval jako obvykle.

Srovnání snímků z filmového týdeníku ukazuje, jak moc stačila Parkinsonova choroba pokročit. V ukázce vlevo z roku 1940 stojí Hitler vzpřímeně, je čilý a ve středu dění. Na snímku vpravo z roku 1944 je Führer shrbený a bez života. Morell si Hitlerova třasu poprvé všiml už v roce 1941, ale vinil z něj stres. Až v posledních dnech války učinil tu správnou diagnózu. "Nemoc třaslavých rukou" neboli Parkinsonova choroba.

Tato nemoc dokáže narušit myšlenkové procesy, stejně jako držení těla a motoriku. Svědci ale tvrdí, že Hitlerova mysl byla bdělá až do úplného konce. Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já osobně si myslím, že veškeré jeho problémy, ať již fyzické či psychické, pramenily z jeho hraniční poruchy osobnosti. Z vlastní zkušenosti vím, že člověk trpí různými bolestmi zad, kloubů, zubů, má výrazné změny nálad. Hitler měl silné maniodepresivní nálady, které samozřejmě sám podporoval užíváním většího množství drog a léků. K tomu již zmíněné bolesti, hypochondrické stavy, narcistické rysy. Později se k tomu přidala Parkinsonova choroba. A to dokáže narušit už i tak dostatečně narušenou psychiku člověka.

53

Odpovědět

Četla jsem knížku o Evě Braunové (Hitlerova manželka). K tvému výčtu bych dodala: nejspíš nepříliš uspokojivý sexuální život (ke vzrušení potřeboval, aby na něj partnerka močila a "ovládala ho", případně obráceně + skutečnost, že měl jen jedno varle).

31

Odpovědět

+ZelviAno, to docela taky může souviset s hraniční poruchou. Různé BDSM praktiky a fetiše.

20

Odpovědět

Ten konečný dovětek (ozdrojovany jako "svedci tvrdi") tam stopro nacpali jen proto, aby je někdo neobvinil, že ho omlouvaji :)

151

Odpovědět

To vypadá na zajímavý dokument :)

102

Odpovědět

To musí být skvělý pocit cestovat časem a umlátit Hitlera baseballovou pálkou. Vím - nic originálního, ale klasiku není přece třeba nahrazovat. :)

431

Odpovědět

A myslíš si, že bys tím něco radikálně změnil na vývoji světa, ty naivko?

00

Odpovědět

"Neposlouchejte ho! Je to příšernej cvok! Ať zvedne ruku ten, kdo má jedno varle, jo!?"
- Dave Lister

753

Odpovědět

"...ať už měl Hitler jakékoliv nemoci či psychické splíny, neměli bychom jimi omlouvat jeho činy."
teoreticky by sme nimi mohli omlouvať, mnohí historici sú presvedčení že práve ten syfilis z neho spravil v poslednej dekáde takého magora ako si ho svet pamätá

112

Odpovědět

To znamená že syfilis či parkinson jímž trpěl Hitler můžeme být omluvou i pro činy 30% němců převážně nacistů, jež ho následovali už od samého začátku?

30

Odpovědět

Hitler... to mi neco rika, neni to ten malir z jizni ameriky co maluje nahy mulatky?

1313

Odpovědět

hitler jel moc thug life dával lajny a byl příliš kůl pro tehdejší dobu

326

Odpovědět

No co se týče těchto diagnóz tak jich jsou mraky. Spekulací o Hitlerově zdravotním stavu lze najít opravdu hodně ovšem je otázka nakolik se zakládají na pravdě a na kolik je to snaha udělat z Hitlera nemococnou trosku. V žádném případě se Hitlera nechci zastávat ale podle mě by se k němu mělo přistupovat co nejobjektivněji a nezaujatě. Osobně mi příjde že za to co Hitler udělal tak se mu mnozí alespoň po smrti snaží napařit nějakou strašlivou nemoc.

Ale teď k samotnému zdravotnímu stavu. Je logické že Hitler postupem let trochu zchřadnul. Podle jeho osobní asistentky Hitler pracoval dlouho do noci ( běžně až do dvou hodin ráno ) a velmi brzy vstával, takto pracoval každý den. Už toto samo o sobě není moc zdravé a po pár letech takového života se to někde musí projevit ale Hitler ještě ke všemu řídil celou Třetí Říši a taky vedl válku, takže se neustále musel rozhodovat a to pod velkým tlakem, takže jistě prožíval ohromný stres. Tyto okolnosti na něho tlačily denodenně, navíc s horšujícím se stavem na frontách a stále častějšími hádkami s generály ohledně válečné situace se stres určitě zvyšoval. Je tedy logické že porovnáme li Hitlera z roku 1940 a poté 1944 tak zcela logicky bude v roce 44 daleko více sešlejší a né tak energický. V roce 1940 byl Hitler ještě plný elánu a za sebou měl mnoho vítězných tažení, budoucnost se pro něho zdála být příznivě nakloněná. Kdežto v roce 44 měl Hitler za sebou 4 roky války a od roku 1942 neustále se zhoršující situaci na válečném poli. Navíc jako diktátor Hitler třímal veškerou moc nad Říší takže musel rozhodovat o všem a neustále být 100% soustředěný a připravený kdykoli o něčem rozhodnout. Je zkrátka jasné že za podmínek jež jsem popsal se to nějak na Hitlerovi muselo projevit, a jak mužeme vydět tak také projevilo. Nehledal bych za tím nějáké nemoci. Tím nevylučuji že nemohl být nemocen ale nemyslím si že trpěl nějakou vážnou fyzickou chorobou.

463

Odpovědět

Hitler byl především chronický hypochondr, který nejenom, že si sám myslel, že má samé smrtelné choroby, ale ještě ho v tom podporoval šarlatán Theodor Morell (osobní pseudolékař), kterého si najal a bezmezně mu věřil. To se pak stalo, že Morell naordinoval Hitlerovi výtažek z hoven (bez ironie) balkánského pastevce koz, aby mu zlepšil trávení. Hitler měl jednu velmi vážnou nemoc, byl to od reality odtržený blázen. Ke konci války trpěl Parkinsonem, svědčí o tom v podstatě vše. Jinak, Hitler měl extrémní problémy se zažíváním (nadýmal se) a dle jeho zubaře měl nejhorší zuby, které v životě viděl (to pochopitelně vypověděl až po válce) a zuby ho taky pekelně bolely. Vážné nemoci neměl asi žádné (až na Parkinsona), jen si myslel, že je má a Morell ho v tom ochotně podporoval. Morell zkrátka léčil nemoci, které neexistovaly, proto měl skvělou úspěšnost. Sám byl velmi zajímavá figurka Třetí říše, lidi okolo Hitlera jím opovrhovali, protože se odmítal mýt a jediný kdo mu bezmezně věřil byl sám hypochondr Hitler.

Jak je u mě tady zvykem, tady odkaz na zajímavý dokument na toto téma:
https://www.youtube.com/watch?v=fktXU0MCr74

1710

Odpovědět

+ZeckDíky za odkaz

61

Odpovědět

Každé století potřebuje svého Hitlera, Stalina apod. A už začíná být na čase.

2250

Odpovědět

K čomu ?

178

Odpovědět

+thorium.cekuj.netUdělat pořádek, zavést pravidla, eliminovat hrozby

1937

Odpovědět

+thorium.cekuj.netNe, že bych přímo souhlasil, ale podívej se na Islámský Stát... Bez většího sjednocení a nějaké vůdčí osobnosti asi budem mít za pár let velkej problém...

364

Odpovědět

+thorium.cekuj.netModerná civilizácia nepotrebuje Kaddafiho.
Krajiny ktoré ho potrebujú, ho majú a na poriadku sa pracuje. Nečítaš snáď správy ?

122

Odpovědět

+thorium.cekuj.netModerní civilizace přesně potřebuje někoho se železnou rukou.. jednu jedinou zkorumpovanou osobu místo 282 osob jak je tomu v našem státě..
Muammar Al-Kaddáfí pozvedl Libyi ve všech směrech, znárodnil ropná těžiště čímž zajistil stálý přísun prostředků státu, postavil nemocnice, silnice a také zvýšil gramotnost obyvatelstva na téměř 90%. Také vyhnal 20 tis. Italů/přistěhovalců, tohle někdo možná nechápe ale řekl bych že většina našeho obyvatelstva by s ním sdílela názor podle toho jak to je tady u nás s nepřizpůsobivými..

258

Odpovědět

+thorium.cekuj.netPřepokládám že Crow ty palce dolu dostal od lidi co si maximalne přečtou diskuzi na novinky.cz

144

Odpovědět

+thorium.cekuj.netZlopán doporučuji přečíst Kaddáfího zelenou knihu, probírá hlavní politické směry a vysvětluje svou vlastní myšlenku ideálního nástroje vlády... zajímavé čtení na wc :))

91

Odpovědět

+thorium.cekuj.netAno, maximálne na WC... tak neuveritelné žvásty by som čakal od nejakej nástky...
- Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne...
- Kaddafi bol tvrdý a socan, čo je super politika pre necivilizovanú časť obyvateľstva. Civilizované spoločnosti naopak potrebujú slobodu individuality aj trhu...
- Vid cirkev...

A že je tu zas plítvam prelami na prasce :)
Cmuk na p***l :)

05

Odpovědět

Zajeď si do Osvětimy a pak budeš mluvit jinak ... nejlepší borci jsou ti, kteří sedí doma u PC, maminka jim nosí zásoby kakaa a oni píšou o tom, jak byl Hitler užitečný když stavěl koncentráky. Kdyby Hitler vyhrál, hrál bys teď v lepším případě kuličky někde na Sibiři, ale spíš by si vůbec neexistoval ... svět potřebuje daleko víc lidí jako byli třeba Jan Kubiš, Jozef Gabčík, nebo Josef Bublík, pokud vůbec tušíš kdo to byl

113

Odpovědět

Podle mě to třesení rukou měl z jiného důvodu, připadalo mi, jako by si ho honil od rána do večera. Ale to nám samozřejmě historici nechtějí říct.

4229

Odpovědět

Neříká se tomu karma ?

1126

Odpovědět

Hitler měl dobrej nápad, kterej by se tu hodil hlavně dneska, ten by třeba s Mešitama a ženskejma s šátkama přes palici zatočil ... Bohužel to ale přehnala dopadlo to jak to dopadlo.

3258

Odpovědět

Keď sa ti nepáči, zmeň to ty... a... prepáč... zabudol som, že si neschopný hlúpy peón

1229

Odpovědět

A proto se pokoušel vyvraždit Evropu od moře po Ural a z arabských nejvyšších dělal své nejbližší... To chtělo dávat ve škole větší pozor.

287

Odpovědět

Právě naopak....Kdyby nebylo Führera, tak by turečtí gasarbeiteři neměli důvod se stěhovat do Německa zničeného II. světovou válkou. V Německu po druhé světové byl právě nedostatek pracovních sil...

14

Odpovědět

na to ze prezil nekde na 40 planovanych a uskutecnenych i neuskutecnenych atentatu si myslim ze si jeste vedl dobre, po zdravotni strance :D

701

Odpovědět

Chudak :_(

7415

Odpovědět

Po shlédnutí videa a následném přečtení popisku a hlavně jeho poslední věty mě tenhle koment rozbil :D :D

533
Další