New Order – True FaithHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:34
Počet zobrazení:3 469
Kapelu New Order jsme tu měli nedávno, ale v komentářích se připomněla skladba, kterou jsem v tipech od diváků také měla už delší dobu. „True Faith“ z roku 1987 je asi jejich nejznámější song a jako první ze singlů se umístil v hitparádě Billboard, kde se vyšplhal na 32. příčku. 
Surreální videoklip včetně choreografie režíroval Philippe Decouflé. Části textu jeden z aktérů „zpívá“ ve znakovém jazyce. Videoklip byl v roce vydání řazen mezi ty nejlepší a o rok později získal i cenu British Video of the Year. Podobnou choreografii Decouflé použil i při ceremoniálech na olympijských hrách v Albertville (1992).

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Cítím se nějak podivně, kdovíco mě popadlo. Jako bych byl v pohybu, náhlý pocit svobody. Je mi to fuk, protože tam nejsem, a je mi fuk, jestli tu budu zítra. Zas a znova jsem prožil až moc věcí, které tě stojí tak moc. Myslel jsem, že ten den nikdy nepřijde, těšil mě stín ranního slunce. Ranní slunce je droga, co mě přibližuje ke ztracenému dětství, které nahradil strach.

Myslel jsem, že ten den nikdy nepřijde, že můj život bude závislý na ranním slunci. Když jsem byl úplně malý chlapec, malí chlapci se mnou mluvili. Teď, když jsme spolu vyrostli, se bojí toho, co vidí. To je cena, kterou všichni platíme, a hodnota osudu je téměř nulová. Nemůžu ti říct, kam jdeme, jak bychom to jen mohli vědět? Myslel jsem, že ten den nikdy nepřijde, těšil mě stín ranního slunce.

Ranní slunce je droga, co mě přibližuje ke ztracenému dětství, které nahradil strach. Myslel jsem, že ten den nikdy nepřijde, že můj život bude závislý na ranním slunci… Cítím se nějak podivně, kdovíco mě popadlo. Jako bych byl v pohybu, náhlý pocit svobody. Je možné, že jsme zašli příliš daleko, vzal jsi mi čas i peníze.

Teď se bojím, že mě zanecháš ve světě, který je tak náročný. Myslel jsem, že ten den nikdy nepřijde, těšil mě stín ranního slunce. Ranní slunce je droga, co mě přibližuje ke ztracenému dětství, které nahradil strach. Myslel jsem, že ten den nikdy nepřijde, že můj život bude závislý na ranním slunci…

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Podme pomixovat co sa da a nezrozumitelny text, hura trhac hitparad :D

Neviem co na tom ludia vidia... ale jedno uz viem urcite - cena British Video of the Year je blbost.

14

Odpovědět

Příjemná popíková klasika. V době, kdy tomu říkali new wave to společně s videoklipem musela být velká pecka. Je to dobré i po těch letech, nadčasová záležitost.

61

Odpovědět

Tak New Order jsem vůbec neznal a Blue Monday mě vůbec neoslovilo, ale tohle musím říct bylo hodně povedené. Takže díky za rozšíření obzorů.

31

Odpovědět

Nejlepší, včetně klipu.

11