Phil Collins ‒ In The Air TonightHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:5 107

„In The Air Tonight“ je debutovým sólo singlem anglického bubeníka, zpěváka a autora písní Phila Collinse. Byl vydán 9. ledna 1981 jako hlavní singl Collinsova debutového sólo alba „Face Value“. Singl se vyšplhal na 2. místo žebříčku UK Singles, zatímco v Rakousku, Německu, Švýcarsku a Švédsku obsadil první pozici. Dále se umístil v top 10 v Austrálii, na Novém Zélandu a v několika dalších evropských zemích.

V roce 2016 během interview uvedl Collins na pravou míru historky o původu a významu textu, které se táhly s písní již od dob vydání. Byla totiž opředena legendou, kdy měl Phil Collins během koncertu mezi diváky poznat tvář muže, který kdysi v minulosti nechal utonout svého přítele, aniž by mu pomohl, a Collins měl vše pozorovat z protějšího břehu neschopen zasáhnout a pomoci: „Ten text jsem napsal spontánně. Nejsem si moc jistý, o čem přesně je, ale je v něm mnoho zloby, spousta zoufání a spousta zmaru.“ Collins totiž tuto píseň napsal v důsledku smutku, který cítil kvůli rozvodu se svou první ženou Andreou Bertorelli během roku 1980.

Videoklip, který režíroval Stuart Orme, se stal jedním z nejhranějších startovních hitů stanice MTV při jejím vzniku v srpnu 1981. Za zmínku také stojí prohlášení Ozzyho Osbourna, který považuje bubnovou vsuvku ke konci písně za tu nejlepší vůbec ‒ dodnes“.

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Cítím ve vzduchu, že to dnes v noci přijde, ach Pane. Čekal jsem na tento okamžik celý svůj život, ach Pane. Cítíš ve vzduchu, že to dnes v noci přijde? Ach Pane, ach Pane. I kdybys mně řekl, že se topíš, nepodal bych ti ruku. Já už jsem tvou tvář viděl, můj příteli, ale nevím, jestli víš, kdo jsem já.

Já tam tehdy byl a viděl jsem, cos udělal, viděl jsem to na vlastní oči. Takže si odpusť ten úsměv, vím, kde jsi byl, vše to byla jen snůška lží. A cítím ve vzduchu, že to dnes v noci přijde, ach Pane. Vždyť jsem čekal na tento okamžik celý svůj život, ach Pane. Cítím ve vzduchu, že to dnes v noci přijde, ach Pane, ach Pane.

No já si pamatuji! Já si pamatuji, neboj se. Jak bych mohl někdy zapomenout? Dnes je to poprvé a naposled, co jsme se setkali. Ale já dobře vím, proč teď mlčíš. Ne, mě neošálíš. Ta rána není vidět, ale bolest je čím dál větší, není nám oběma cizí.

Cítím ve vzduchu, že to dnes v noci přijde, ach Pane. Vždyť jsem čekal na tento okamžik celý svůj život, ach Pane. Cítím ve vzduchu, že to dnes v noci přijde, ach Pane, ach Pane. Vždyť jsem čekal na tento okamžik celý svůj život, ach Pane. Cítím ve vzduchu, že to dnes v noci přijde, ach Pane, ach Pane. A já čekal na tento okamžik celý svůj život, ach Pane. Cítím ve vzduchu, že to dnes v noci přijde, ach Pane, ach Pane, ach Pane. Vždyť jsem čekal na tento okamžik celý svůj život, ach Pane.
 

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná Collins trochu mlží a dobře ví o čem to je. Třeba o tom, jak přistihl nějakého muže (někoho cizího nebo možná opravdu přítele) s Collinsovou manželkou Andreou. Collinsovi je z toho na umření, čeká že už dnes zemře, a muži vyčítá to, co viděl jak udělal. A to je důvod proč by mu nechtěl pomoci ani kdyby byl v nouzi (topení je pouze metafora).

00

Odpovědět

❤👍

01