The Drifters ‒ Save The Last Dance For MeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:21
Počet zobrazení:4 488

Save the Last Dance for Me je píseň autorů Doca Pomuse a Morta Shumana, kterou roku 1960 nahrála kapela The Drifters a ve které jako hlavní vokalista zpíval Ben E. King. Ačkoliv zpěvák pár měsíců poté kapelu opustil, zůstává píseň jedním z jejich i jeho největších hitů, když se už v roce svého vydání držela nepřetržitě tři týdny na špici amerického popového žebříčku.

Text vypráví o muži, který nabádá svou lásku, aby ve víru taneční zábavy na večírku nezapomněla, že je zadaná. Doc Pomus jej napsal z vlastní zkušenosti, když sám upoutaný na invalidní vozík sledoval svou novomanželku tančit s ostatními muži. Pomus v dětství prodělal obrnu a chodit mohl pouze s berlemi. Naopak jeho žena byla zcela zdravá herečka a tanečnice na Brodwayi, Willi Burke. 

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Můžeš tančit každý tanec s klukem, co po tobě pokukoval, může tě pevně držet. Můžeš věnovat všechny své úsměvy muži, co tě držel za ruku pod bledým svitem měsíce. Ale nezapomeň, kdo tě povede domů a komu skončíš v náručí. Proto mi, drahá, věnuj svůj poslední tanec. Ach, já vím, že muzika je fajn jako šumivé víno, tak běž a bav se.

Směj se a zpívej, ale když nejsme spolu, nedej nikomu své srdce. A nezapomeň, kdo tě povede domů a komu skončíš v náručí. Proto mi, drahá, věnuj svůj poslední tanec. Zlato, copak nevíš, že tě miluji, necítíš to při každém dotyku? Nikdy tě nenechám jít, až tak moc tě miluji. Můžeš tančit, běž a pokračuj, než noc skončí a je čas odejít.

Ale pokud se zeptá, zda jsi sama, může tě vzít domů, tak mu řekni ne. A nezapomeň, kdo tě povede domů a komu skončíš v náručí. Proto mi, drahá, věnuj svůj poslední tanec. Zlato, copak nevíš, že tě miluji, necítíš to při každém dotyku? Nikdy tě nenechám jít, až tak moc tě miluji. Můžeš tančit, běž a pokračuj, než noc skončí a je čas odejít.

Ale pokud se zeptá, zda jsi sama, může tě vzít domů, tak mu řekni ne. A nezapomeň, kdo tě povede domů a komu skončíš v náručí. Proto mi, drahá, věnuj svůj poslední tanec. Věnuj mi svůj poslední tanec. Věnuj mi svůj poslední tanec. Věnuj mi svůj poslední tanec…

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takovej propadak. Kdyby jste radeji prelozili Radiohead Creep. To je skutecny klenot, ne tohle.

22