Everything But The Girl ‒ Missing (Todd Terry Remix)Hudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:34
Počet zobrazení:3 802

Missing je název písně od britského indie-rock-dance-popového dua Everything but the Girl z jejich osmého studiového alba Amplified Heart, vydaného v roce 1994. Píseň napsala zpěvačka Tracey Thorn a kytarista Ben Watt, který album společně s Johnem Coxonem produkoval. Píseň vyšla jako druhý singl 8. srpna 1994 u Atlantic Records a Blanco Y Negro Records. Singl zpočátku příliš úspěšný nebyl, dokud ho v roce 1995 nezremixoval a nevydal Todd Terry, čímž dosáhl celosvětového úspěchu. Singl bodoval napříč všemi světovými hitparádami, dosáhl na první místa v žebříčcích USA, Austrálie, Nového Zélandu, Belgie, Německa, Rakouska či na druhá a třetí místa ve Velké Británii, Francii, Kanadě a mnoha dalších zemích. Prodejní čísla tohoto singlu dosáhla na úctyhodnou metu tří milionů certifikovaných kusů, z toho 870 tisíc bylo prodáno jen v Británii samotné.

Videoklip režíroval anglický režisér Mark Szaszy a natáčelo se v londýnské čtvrti Balham a v okolí stanice metra Clapham South. Singl je uváděn v mnoha výběrech různých hudebních časopisů a portálů jako jeden z nejzásadnějších tanečních a elektronických počinů let devadesátých minulého století ať už v jeho původním, akustičtějším provedení, či v pozdější remixované taneční verzi.

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Vystupuji z vlaku, kráčím zase tvou ulicí, kolem tvých dveří, ale ty už tu nebydlíš. Jsou to roky, cos tu byl naposledy. A teď ses vypařil někam jako do dalekého vesmíru.

Našel sis lepší místo. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť. Mohl bys snad být mrtvý? Vždyť jsi byl vždy dva kroky napřed před všemi.

My šli ještě pozadu, kdežto tys už běžel. Vzhlížím k tvému domu a téměř jako bych tě slyšela volat na mě dolů, kde jsem vždy bývala. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť.

Jsem zpět ve vlaku a ptám se, proč jsem zase přišla? Smím se doznat, že se toulám v okolí tvé staré adresy? Celé ty roky mě utvrdily, že mi nemají co nabídnout, co ses odstěhoval. Jsi dávno pryč, ale já nevím, jak dál.

A moc mi chybíš, jako pouštím chybí déšť. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť. Chybíš mi. Vystupuji z vlaku, zase kráčím tvou ulicí, kolem tvých dveří, a vím, že už tu nebydlíš.

Jsou to roky, cos tu byl naposledy. A teď ses vypařil někam jako do dalekého vesmíru. Našel sis lepší místo. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť.

A mně chybíš, moc mi chybíš, jako pouštím chybí déšť. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť. Jako pouštím chybí déšť. Jako pouštím chybí déšť. Jako pouštím chybí déšť.

Jako pouštím chybí déšť. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť. A mně chybíš, jako pouštím chybí déšť.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Má to příjemnou melancholickou atmosféru. Sice zpěvačka je pro mě antipřitažlivá, ale co, má taky city, tak to působí emotivně i tak :-)

30

Odpovědět

Jsem hledal-klikal na refrén a on tam žádný není, wtf?

04

Odpovědět

Vidím, že pán nikdy nezabrousil do vod progresivního metalu či rocku...

00

Odpovědět

+ProggyNějaký příklad, kromě toho metalu, líbí se mi asi 2 písničky od Slipknotů jestli je to metal nevím.

00