One more Time ‒ HighlandHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:60
Počet zobrazení:6 019
One More Time je švédská popová skupina. Jejími členy jsou Peter Grönvall, jeho žena Nanne Grönvall a Maria Rådsten. Čtvrtá členka, Thérèse Löf, opustila skupinu krátce poté, co byla v roce 1992 vydána jejich první deska. Svou kariéru započali úspěšně vydáním singlu Highland, který ihned dosáhl na druhé místo žebříčku hitparád ve Švédsku i Anglii, Rakousku, Švýcarsku a v mnoha jiných zemích. Celosvětový úspěch podtrhla dokonce i Zlatá deska v tehdejší době jinak ne příliš prodejně aktivní Jihoafrické republice. Jejich druhé studiové album z roku 1994 již ovšem příliš slávy nepobralo, přesto však skupina funguje aktivně dodnes a zúčastňuje se různých Eurovizí a podobných „soutěží“. Jejich oblíbenost do jisté míry zaručuje zpěvačka, herečka, moderátorka a profesionální celebrita Nanne Grönvall, která je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších stálic švédského uměleckého nebe již od roku 1998, kdy vydala své první sólové album.
Za zmínku stojí i zajímavost ohledně frontmana a skladatele skupiny Petera Grönvalla. Jde totiž o syna legendárního člena skupiny ABBA, Bennyho Anderssona.

Přepis titulků

Překlad: ISNS www.videacesky.cz Dívám se ven a přemýšlím, kde to jsem, zatímco trčím v dopravní zácpě, rozhodla jsem se vystoupit a nechat auto za sebou. Všude prochází lidé kolem, tváře bez výrazu a bez přátelského úsměvu. Stresovaní, osamělí, běžná součást našeho města. Ale teď jsem se konečně odhodlala, hodím to vše za hlavu a objevím něco lepšího a vím, kde to najít, najít místo plné souznění, smíchu a snů.

Chceš-li mě, tam mě najdeš. Budu čekat na Vrchovině, s její úžasnou poklidností. Kde hvězdy září a říčky tečou.

Tak chci totiž žít. Tam na Vrchovině, kde mě hory a příroda obklopují, kde větry dují, toť vše, co potřebuji, co potřebuji. Na Vrchovině, ještě když jsem byla mrně, hrávali jsme si s přáteli a oddávali se divočině a všichni jsme milovali vřesoviště, přírodu a její svobodu.

Lovili jsme strašidla v mlze zahalená, pamatuji, kdy jsem byla prvně políbená, stydlivým chlapcem ze sousedství, který šeptal „buď má zaslíbená“. Ale já toužila prostě po něčem víc, tak jsem cestovala podél světových souřadnic. Až poté jsem se usadila, městská dívka se ze mě stala, žila na plné pecky a večírky každou noc vymetala. Teď už ale vím, že to není život pro mne.

Budu čekat na Vrchovině s její úžasnou poklidností. Kde hvězdy září a říčky tečou, tak chci totiž žít. Tam na Vrchovině, kde mě hory a příroda obklopují, kde větry dují, toť vše, co potřebuji.

Krásná Vrchovino, krásná Vrchovino, jsi mi tak milá. Když se ke mně přidáš, mohu ti slíbit, že zůstaneš již navěky. Budu čekat na Vrchovině, s její úžasnou poklidností. Kde hvězdy září a říčky tečou, tak chci totiž žít. Tam na Vrchovině, kde mě hory a příroda obklopují, kde větry dují, toť vše, co potřebuji.

Krásná Vrchovino. Krásná Vrchovino. To je má země, však uvidíš. Krásná Vrchovino. Krásná Vrchovino.

Všechny ty hory na Vrchovině mě objímají a obklopují.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ať se v hudbě vrátěj vosmdesátky a devadestáky

20

Odpovědět

Videoklip je dobře komickej, píseň žádný klenot není, ale víc mě zarazil dost odbytej překlad i popisek. Ne že by to bylo vyloženě špatně, ale přijde mi to jako dělaný ve spěchu.

00

Odpovědět

Teda ten videoklip je dobře marnej XD. Text je taky celkem přiblblej, ale písnička napsaná a vyprodukovaná výborně. Je to mrda

14

Odpovědět

odpad, som rad, ze som sa tomu, v case vydania tejto skladby vyhol

017

Odpovědět

Ja mám teda radšej tú od Daft Punk (s rovnakým názvom) :-)

00

Odpovědět

Až na to, že tady je to název skupiny

20

Odpovědět

+DaevinAha, tak okej, nepoznal som ich a nedošlo mi, že je to naopak. Mal som si prečítať popis videa :-D

10

Odpovědět

Tak to jsem neslyšel už... dlouho :)

80

Odpovědět

Jo, jedna z písniček mého mládí, díky za ni. Musím říct, že jsem si dlouho myslel, že je to od ABBy, ani nevím proč, asi jsem z ní měl takový pocit.

Ale už dva týdny čekám, že se tu objeví I promised myself, když zemřel Nick Kamen. Sice si nemyslím, že by to byl umělec, který udělal nějakou zásadní díru do hudebního světa, ale ta jedna písnička bez pochyby hitem byla a řekl bych, že stále je.

70

Odpovědět

Díky za výborný tip. Bude příště. Díky.

40