Jak fungují chronografické hodinky

Thumbnail play icon
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:323
Počet zobrazení:10 818

Dostali jste na Vánoce nebo k narozeninám náramkové hodinky, ale jediné, co na nich poznáte, je malá a velká ručička? Nevíte, k čemu sakra jsou ty malé budíčky a ručičky? Tak to je video přímo pro vás a pro mě taky. :) Velice stručně vysvětleno a ukázano. Teď můžete machrovat. :) A co vy? Máte radši digitální, nebo strojkové hodinky? Nebo snad hodinky vůbec nenosíte?

Přepis titulků

Přeložil: Rizyk www.VideaČesky.cz Všechny tyhle hodinky jsou chronografické. To znamená, že mají časovací funkce skoro jako stopky. Všechny mají menší ciferníky. Tyhle tři malé. Nebo někdy dva. A mají jiné funkce, než jen ukazování času. Na těchto hodinkách, stejně jako na dalších chronografech, hodinová a minutová ručička je zde a na tomto menším ciferníku vidíte sekundy.

Vidíte, že se otáčí a tyto tři ručičky mi ukazují aktuální čas. Tyto dva ciferníky nahoře, spolu s ručičkou na 12. hodině, mají chronografické funkce stopek. A většinou na takových hodinkách tím horním tlačítkem, tady, zapnete stopky. Takže to zmáčknu. A teď vidíte, že odpočítávám sekundy. Na chronografech bývá někdy jeden z těch ciferníků desetina sekundy.

Takže když to stopnu, tak mi ukáže čas na desetiny sekundy. A ten druhý bude minutový ciferník. Nebo taky minutový a hodinový. Takže vidíte, že jsem naměřil asi dvacet sekund. Můžu to zastavit a resetovat chronograf tady tímto tlačítkem dole. Vidíte, že to mám zase na nule a můžu začít znovu. Všimněte si, že tyto hodinky mají desetinný ciferník.

Tady. Takže když to zastavím, tak mi ukáže, že to bylo 8,6 sekund. Můžu je obnovit. A přidat k odpočítávání. Zastavit znovu. A vidíte, že to bylo 13,9 sekund. Tak takhle použijete stopky. A resetujete tady dole. Některé chronografy mají navíc funkci, kdy můžu zastavit ručičku tímto spodním tlačítkem.

A můžu si zapsat čas. Třeba to je nějaký mezičas. 5,3 sekundy. Takže si to můžu třeba zapsat. Ale když jsem je zastavil tímto tlačítkem, hodinky pořád měří čas, takže když ho zmáčknu znovu, tak mi ručička skočí tam, kde zrovna je. Takže třeba je tohle můj druhý mezičas, zastavím je dolním. Zapíšu si čas druhého kola.

A spodním tlačítkem se dostanu zase k aktuálnímu času. Horním zase zastavím a spodním resetuju. To je vše. Chronografické hodinky, jsou prostě hodinky s funkcemi stopek.

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

casio edifice efa-121d-1avef

špicový hodinky, možná trochu těžší, ale už bez nich nedám ani ránu :)

200

Odpovědět

LOL, jsem si říkal, co to je ten chronograf a ony to jsou hodinky se stopkama? .-D

1912

Odpovědět

LOL, jsem si říkal, co to je ten chronograf a ony to jsou hodinky se stopkama? .-D

1810

Odpovědět

LOL, jsem si říkal, co to je ten chronograf a ony to jsou a href="http://chronomio.cz/">hodinky se stopkama? .-D

1810

Odpovědět

je to trochu mimo ale neviem de mam napisat dotaz na preklad videa . Keby sa dalo prelozit toto je to k navodom : http://www.youtube.com/watch?v=IdANMg3J7TU a je to rozdelene do viac casti keby sa aj tie dali prelozit by osm bol hrozne rad .

181

Odpovědět

Původně jsem chtěl taky s chronografem, ale nevýhodou těchto hodinek je, že zde chybí číslice, a to já nesnesu včetně toho že většina je na stříbrným tahu a to se mi nelíbí. Nakonec jsem si koupil hodinky dvoje: Casia s mraky funkcí na výlety/sport a černé, ocelové Timex na koženým pásku na běžné, denní nošení.

Jo a ještě jeden postřeh: když někomu řeknete, že máte hodinky s chronografem, dívají se udiveně, co že tam nemáte a pak se jen smějí, když jim řeknete, že jsou to "jen" stopky.

180

Odpovědět

Já mám digitální a tyhle bych ani nechtěl :)

182

Odpovědět

já mám slíbený za promoci pořádný hodinky (rolexky asi), takže do té doby to budu muset vydržet.. :)

180

Odpovědět

Já teď dostal čerstvě Swiss Military by Chrono a zamiloval jsem se do nich :) Asi jsem objevil novou zálibu.

190

Odpovědět

to Sugy:
Ahoj, no pokud jsi z Brna, tak vím přesně kde si takové hodinky koupit :)
Já sám mám Troje hodinky, všechny okolo 20 tis., ale teď plánuji Breitling:) Sice trošku dražší, ale stojí za to :)

180

Odpovědět

To me zajima.. Vic takovych videi...

180

Odpovědět

Timex Atlantis 100 (digitální), mám je už 15 let na ruce :) , skoro pořád. A pořád pracují, byť teda už ne úplně stoprocentně, tlačítka jdou špatně mačkat a jsou odřený.... ale jdou. Je pro mě mnohem pohodlnější kouknout se na ruku, než vytahovat mobil z pouzdra nebo kapsy, mačkat čudlík aby se probudil a ukázal čas a pak ho zase zandavat.

190

Odpovědět


Odpovědět

Měl jsem kdysi dávno klasické strojkové, pak digitální, teď binární a zjistil jsem, že se často na čas dívám jen tak pro radost :-D

180

Odpovědět

To Kaja:
Nalevo Rolex a v ruce Tag Heuer :) :D
A všechny je prodáváme, nemůžu napsat kde :D

180

Další