Jak fungují restaurace s neomezenou konzumací?

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:8 810

Restaurace fungující ve stylu sněz, co můžeš (anglicky all you can eat) jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Ale když se nad tím zamyslíte, jak mohou vydělávat, když v nich sníte tolik jídla? Mají na to několik triků.

Přepis titulků

Snězte tolik palačinek, kolik chcete. Bezedné krevetí hody se vrací do Red Lobster. To vše jen za 6,99 dolarů. Neomezené jídlo. V těchto restauracích toho můžete za fixní cenu sníst, kolik chcete. Zní to hodně dobře. Ale jak mohou tyto restaurace vydělávat? JAK VYDĚLÁVAJÍ RESTAURACE NA PRINCIPU SNĚZ, CO MŮŽEŠ?

Bufety většinou fungují tak, že každá osoba zaplatí fixní cenu, a tím získá přístup k jídlu, které si sama nandavá. Vezmete talíř, naložíte si ho jídlem, sníte ho a to opakujete, kolikrát chcete. Začalo to v 70. a 80. letech. Ty restaurace byly velmi populární. Trendem té doby byly rodinné restaurace, kde se nepodával alkohol, ale najedli jste se za rozumnou částku.

Populární řetězce, které tento systém využívaly, byly Golden Coral a Home Town Buffet. Jiné sněz, co můžeš bufety se zaměřují na jeden typ kuchyně. Čínské jídlo, indické jídlo nebo na různé druhy pizzy. Je očividné, že musí ušetřit za číšníky. Nepotřebují plnou obsluhu restaurace, protože si jídlo sami nandaváte a nosíte.

Ale tyto restaurace používají i méně viditelné strategie. Zaměřte se na rozložení jídel. Bufety často umisťují levné a sytější karbohydráty na začátek řady. Budou mít na menu spoustu položek, na kterých budou mít velkou marži. Ale všechny přílohy a karbohydráty umístí před hlavní chody. Takže když se k nim dostanete, už máte plný talíř. Aby si lidé nebrali víc, než snědí, tyto restaurace mohou mít i menší talíře nebo obří sklenice na pití, abyste se zasytili limonádou.

Ale to lidem nezabrání, aby si naložili obří porci nebo nešli pro další talíř. To bude předkrm. Některé bufety se snaží šetřit ještě víc, aby neprodělávaly. Protože marže jsou velmi malé, kvalita není tak dobrá, jak by mohla být.

Riggsová říká, že to přispělo k jejich ústupu. Mezi roky 1998 a 2017 počet sněz, co můžeš restaurací klesl o 26 %. A to i přes to, že celkový počet restaurací vzrostl o 22 %. Částečným důvodem pro ústup bufetů je rozvoj příležitostných restaurací jako Applebee's, TGI Fridays, Olive Garden a Outback Steakhouse.

Tyto restaurace nabízejí sněz, co můžeš na určité produkty. Například Red Lobster nabízí sněz, co můžeš krevety. Nejsou levné a zákazníci je mají rádi, takže to považují za dobrou nabídku. Platí to jen asi 6 týdnů, takže vytvoří i časový nátlak. Honem, bezedné krevety tu nebudou věčně. Doufají, že jakmile zákazník vstoupí dovnitř, objedná si další věci.

Ozkouší je, bude spokojen a vrátí se. Pokud chcete dnes provozovat restauraci, musíte si budovat loajalitu. Za pomoci pár triků jako menší talíře, umístění levných jídel dopředu a využívání pití ke snížení ostatních nákladů dokážou sněz, co můžeš restaurace dosáhnout toho samého co jiné restaurace: Lidé se tam vracejí.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Carbohydrates bych přeložil spíše jako sacharidy, karbohydráty je nesprávný pojem.

134

Odpovědět

U nás to funguje tým spôsobom, že máme stále v sebe dosť slušnosti a hanby aby sme si nenabrali ako prasa pred ostatnými. Všetko toto ovšem padá keď do reštaurácie vstúpi černý alebo pajeet, ktorí berú kopcom celú ponuku a na stole nechávajú nedojedený svinčík za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani generácie našich ošípaných.

1020

Odpovědět

já ti nevím ale přesně tohle dělají češi na dovolených, minimálně já jsem toho byla už několikrát svědkem... a bohužel ne pouze u Čechů ale i u slováků. Prolezou cele hotelovej bufet, naberou si padesát talířů, naskládaj je na stůl a z každýho užerou jen malej kousek odloží a už nedojí, takže odcházejí a na stole nechávají pyramidu z talířů s kupou nesnězeného žrádla

230

Odpovědět

No nevím, já sem restauraci AYCE navštívil v Kanadě spoustu a kvalitativně tam bylo jídlo mnohem lepší než ve většine českých podniků. Na druhou stranu je pravda že vlezny bylo většinou mezi $10-$15.

142

Odpovědět

Což je v přepočtu stejná cena, jak za ošizenej řízek a jedno pivo v naich restauracích.
Ale pořád je to Kanada, v USA nemají tolik slušnosti a morálka je tam jinde, než v Kanadě.

10