Jak vytvořit popový hit #2

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:554
Počet zobrazení:8 415

V minulém videu nám Brett Domino ukázal, jak vytvořit popový hit. V této druhé části se zaměří na některé pokročilé techniky a opět přidá k dobru výslednou píseň. Překlad písně je místy hodně volný, aby byly jakž takž dodrženy rýmy.

Přepis titulků

Ahoj, jsem Brett Domino a tohle je Jak vytvořit popový hit, část 2. Pokročilé techniky. Můj návod, jak vytvořit popový hit, se objevil na několika stránkách. Byl hodně populární, tak jsem se rozhodl udělat druhý díl s pokročilými technikami Pardon, mám rýmu. Refrén. Minule to bylo o části skladby, co se usadí v hlavě, tentokrát to bude o melodii refrénu.

Důležité je moc nepřemýšlet. Použijte to první, co vás napadne. Zkusím si vyčistit hlavu. Raz, dva, tři! REFRÉN Ne, to je znělka z E.T. Zkusím něco bez přemýšlení znova. Dva, tři! REFRÉN Přijde mi to povědomé, ale nevadí, s tím můžu pracovat.

Rýmování. V textu musíme rozebírat něco cool a sexy. Dobrý způsob, jak se s tím vypořádat, je seznam hlavních měst. Vyberu Tokio a vložím ho do programu na hledání rýmů. Mělo by mi to najít rýmy. Je tu pár dobrých. Romeo, Pinocchio, sólo. To se rýmuje. Milo, to se nerýmuje. Londýn, Paříž, Tokio, myslím na tebe víc, než je mi milo.

Mohl bych být tvůj Romeo, ale podle tebe jsem jen Pinocchio. Jako že lžu. To by asi šlo. Nemusí to dávat moc velký smysl. Autotune. Mluvili jsme o textu, teď se vrhneme na úpravy hlasu. Mám tady dole přístroj Autotune. Je docela těžký. Předvedu vám přirozený mód. To zní dobře.

Teď to přeženu do extrému. To je divný. Nastavím to nějak na střed. Efekty s hlasem. To jsou efekty k tomu, aby váš hlas zněl zajímavěji. Jeden jste zrovna slyšeli. Další použiju teď... Nikdo nechce koukat na někoho, kdo zpívá do mikrofonu. To by bylo nudné a divné.

Můžete použít hodně digitálních způsobů, jak ho vymazat. 808 bubny. Zárukou úspěchu je tenhle zvuk bubnů, který se používá asi v 85 % hitů. Prostě to tam někam zakomponuju. Euforické stupňování. Já používám moji pračku při nejvyšších otáčkách. Můžete použít vařící se vodu v konvici nebo vzlétající letadlo.

Prostě něco, co zvyšuje hlasitost a vybuzuje to nadšení. Finální popový hit. Jako předtím použiju nějaký odrazový můstek, aby můj hit zněl aktuálně. Použiju žebříček z Bill Budd's. Iggy Azalea. Použiju Iggy Azaleu jako odrazový můstek, smíchám to se všemi těmi ingrediencemi a přidám produkční kouzla. Uvidíme, co vznikne.

Pamatujte na zlaté pravidlo. Ať je to sexy a provokativní. Tady je výsledná skladba. Zlato, copak bych ti lhal? Zlato, myslíš, že ti lžu? Copak bych ti někdy lhal? Zlato, víš, já bych ti nikdy nelhal. Myslím na tebe víc, než je mi milo, navštívil jsem Londýn, Paříž i Tokio.

Víš, mohl bych být tvůj Romeo, ale podle tebe jsem jen Pinocchio. Jednáš se mnou, jako bych byl ze dřeva. Zlato, víš, že kvůli tobě mi něco ztvrdne. Taháš mě za nitky, jsem tvou loutkou. Točím se dokola jako přehrávač. Pořád tě mám plnou hlavu, v mé hlavě se točíš na tenisovém hřišti.

Dost, pauza, pojedeme do Stockholmu, nebo jinam, třeba do Helsinek nebo Dublinu. Doma? Můžeme si dát pizzu a sledovat Netflix, můžeš na pohovce líbat Brettovy rty. Podělíme se o porci ryby s hranolky, pak odzátkuju nějaké levné pití. Myslím na tebe víc, než je mi milo, navštívil jsem Londýn, Paříž i Tokio.

Víš, mohl bych být tvůj Romeo, ale podle tebe jsem jen Pinocchio. Vždy létám jen sólo, ať je cílem Londýn, Paříž nebo Tokio. Připadám si jak opuštěné molo, ale pro tebe jsem jen Pinocchio. Dívám se na film a postavy nepoznávám. Mimochodem, kdo z tebe udělal obhájce zabíjení postav?

Taky animovaných poprav! Udělal to ten zloduch Fox, když tak mě oprav. Prý jsem lhář, ale rozkrok mám v jednom ohni. Mám nehořlavé oblečení, je stylové a pohodlné. Hoďme to za hlavu, jsem milovník, ne bojovník. Proto jsem tolik k pomilování! Zlato, copak bych ti lhal? Zlato, myslíš, že ti lžu?

Copak bych ti někdy lhal? Zlato, víš, já bych ti nikdy nelhal. Myslím na tebe víc, než je mi milo, navštívil jsem Londýn, Paříž i Tokio. Víš, mohl bych být tvůj Romeo, ale podle tebe jsem jen Pinocchio. Vždy létám jen sólo, ať je cílem Londýn, Paříž nebo Tokio.

Připadám si jak opuštěné molo, Brett Domino... Pinocchio... 2014... Pinocchio... Myslím na tebe víc, než je mi milo, navštívil jsem Londýn, Paříž i Tokio. Víš, mohl bych být tvůj Romeo, ale podle tebe jsem jen Pinocchio.

Pinocchio... Pinocchio... Pinocchio... Hotovo. Stáhnete to zde. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Myslíte si, že takový Beethoven nebo Mozart skládali hudbu s tím, že dělají nějaké extra umění? Prdlačky, oni jenom dělali pop music své doby. A tak jako my si dneska pamatujeme právě je a ne ty desítky a stovky dalších skladatelů jejich doby, protože jejich díla nakonec měly nějakou tu kvalitu, budou si naši potomci za 150 let z dnešní pop music jen těch pár umělců, jejichž výtvory za něco stojí a většina dnešní produkce upadne v zapomnění.

929

Odpovědět

Vždyť motáš hrušky s jabkama, dělali KVALITNÍ hudbu a zasloužili si ten obdiv. S druhou polovinou souhlasím. Ale tvrdit, že to nebylo extra umění je blbost, byli to géniové, moc nerozumím lidem co si myslí jako ty zřejmě opak.

181

Odpovědět

Velký rozdíl mezi dnešním popem a klasickou hudbou je ten, že pop je dělaný pro co největší prodej (popularitu) a základem je jednoduchý rytmus a jednoduchá, opakující se slova.
V klasické hudbě máme převážně inovátory, co se týče rytmu, kdy zkoušely, jaké tóny a stupňování probudí jaké emoce. Viz Lisztsove zábavné skladby, Wagnerove nabuzovačky či Šopénove poklidné skladby, které při poslechu umí dokonale vytlačit napovrch agresi.

Z pohledu inovátorství bys je mohl přirovnat v dnešní době tak akorát k Karlheinzovi Stockhausenovi.

00

Odpovědět

Mě se ba naopak líbí, jak všichni kvůli tomuhle odsuzují pop. Každý hudební styl má své prvky a pokud je splníte, uděláte k tomu nějaký ten text a upravíte to, tak vždy z toho bude písnička v tom daném stylu. To že vám to tenhle klučina předvede vcelku jednoduchým způsobem, že si myslíte, že to stihl za těch 6 minut udělat, je vcelku jiná věc. Když se o to trochu zajímáte, tak zjistíte, že ten kluk je celkem blázen, do "předvádění" známých písniček pomocí různých zařízení tudíž to pro něj nebude tak složité, když tomu věnuje tolik času.
PS: Doporučil bych ještě třeba shlédnout: https://www.youtube.com/watch?v=oTFpMYhRbkQ , abyste trochu otevřeli oči.

83

Odpovědět

Ja nezavrhuju pop, kvalitni pop teda ovsem... na takoveho michaela jacksona nedam dopustit, ale 90% "popovych" pisni, co ted vyjdou, jsou k smichu. Treba takovy Pitbull...vyloudilo mi to usmev na tvari jen jak jsem to napsal, strasny sasek :D

151

Odpovědět

Zamichat to mezi pisnicky do radia, tak nikdo nic nepozna. Stejne tak Jona Lajoie. Chytlava melodie, refren, pekna holka/kluk, co to odrecitujou, provokativni kreace = hit. Je to fakt az k neuvereni, jakeho stupne vymyti mozku uz jsme dosahli... Kdyz je az takhle jednoduche odvest pozornost od realnych problemu, tak se nedivim, co se pak ve svete deje. Vse je delano tak, aby se co nejmin premyslelo - je to jednodussi a funguje to krasne.

/nudny proslov konec :D

221

Odpovědět

Je smutný, že je to lepší než většina současných popových hitů :D

662

Odpovědět

Málo fagotu!

671

Odpovědět

Tak pop je obyčejná sra.ka pro lidi, co náročnější hudbu nezvládají.

1823

Odpovědět

Hudba je pro mě hlavně relax tak proč by měla být náročná, a hlavně co je to podle tebe náročná hudba? Jinak pop skoro neposlouchám, ale nic proti němu nemám.

61

Odpovědět

Co je podle tebe náročná hudba? Beztak je ti třináct a zrovna jsi objevil Metallicu s Nirvanou a zjistil jsi, že jsi se narodil ve špatné generaci viď?

232

Odpovědět

Hej se hned nečertěte, když si zahraju na trola. Ono vlastně dnešní hudba Iluminátů jako Lady Gaga a Miley Cirus ani není pop jako sladká Britney Spears. Jinak je mi třicet a poslouchám taneční hudbu minulého desetiletí

00

Odpovědět

Když už jsme u těch hit songů :D kollektivet tady taky krásně ukazuje jak to chodí :) https://www.youtube.com/watch?v=Da4V5vKcGl8 určitě by bylo super někdy něco od nich přeložit!

100

Odpovědět

Jeho kolega by si měl střihnout pořádný sólo :D

510

Odpovědět

dafuq? :) ten typek me zajimavej hlas.. zpiva normalne? nebo dela jen tyhle kokotiny :)

90

Odpovědět

Skvěle zmáknutej překlad! A zase ten dokonale prázdnej výraz jeho kolegy to naprosto skvěle doplňuje :-D

841

Odpovědět

Ve 2:36 myslím kouká na billboard charts (billboard.com) :) Ale jinak má štěstí, že se mu do toho rýmuje i jméno. :D

30

Odpovědět

Ten refrém je fakt brutálně chytlavý :D :D :D Stydím se :D

kdyby zbytek přezpíval nějaký černoch, tak by to asi byl i YT hit :)

801

Odpovědět

Tady ten to udela a rad :) https://www.youtube.com/user/TayZonday

30

Odpovědět

+rodierČoklit Rejna mám rád :) Tay je týpek :)

21

Odpovědět

Krásná ukázka toho jaký sračky se dneska vydávaj za hity ...

825

Odpovědět

"dneska" (popř. "dnešní"), univerzální mantra nevzdělanejch k****? :DD

1017

Odpovědět

+eXedi do p**e kretene

47

Odpovědět

+eXeJíbí se mi, jak se potrefený husy ozvaly palcováním a komentováním :D Zásah na komoru vždycky zabolí ^_^

22

Odpovědět

ten chlap je genius z hovna upliest bic sa len tak dakomu nepodari
a ako pisal dakto minule, tieto jeho "blbosti" su 100krat lepsie ako to co do ludi tlacia v radiu

394

Odpovědět

Vtip je právě v tom že se to úspěšně daří lidem, které hrají v rádiu.

70

Odpovědět

Ja som si pozrel video a prvo si povedal...No čo ja viem, minule to bolo lepšie, toto ma nejak nenadchlo...Otvoril som si pracovné dokumenty že idem niečo porobiť a zrazu som sa pristihol, ako si hmm-kám: tu tu tu tu Tokio...tu tu tu tu romeo :D :D :D :D Tomu chlapovy sa vážne darí robiť chytlavé veci :)

941

Další