Jak vytvořit popový hit?

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:914
Počet zobrazení:14 841

Bohužel dnes ABigWhiteWolf nestihla přeložit další díl Equals 3, ale příští týden se alespoň budete moci těšit na dvojitou dávku Robba (pokud ovšem konečně přestanou mazat videa). Napadlo vás někdy, jak těžké může být napsat popový hit, který dobyde přední příčky hitparád? Jak uvidíte, tak těžké to není.

Přepis titulků

Ahoj, jsem Brett Domino a tohle je můj rychlokurz popových hitů. Zaprvé, chytlavá melodie. Nejdřív potřebujeme chytlavou melodii, kterou lidé nedostanou z hlavy. V tom je dobrý Jason Derulo, s tím jeho saxofonem nebo co to je. Třeba tohle. A nebo tohle. Nebo ta nová písnička se Snoop Dogem.

Tajemstvím je hrát to na vám neznámý nástroj, protože nechcete, aby to znělo moc dobře. Mám tu tenhle fagot, který je ideální, protože netuším jak se na něj hraje. Dále potřebujete nějaké funky bubnování. Něco jako tohle. K tomu zahrajeme pár not na tohle. AŤ JE MELODIE JEDNODUCHÁ Zadruhé, chytlavý refrén. Potřebujete chytlavý refrén nebo jeho část, která se bude opakovat a bude použitelná jako název.

Musí to být něco sexy, proto půjdu na Google a zadám "sexy fráze". POUŽIJTE INTERNET To je trochu... Tahle je dobrá: "Jsi sexy, když to děláš." To použiju. Zatřetí, slova.

Někdo tvrdí, že text je nejdůležitější částí, ale to není pravda. Ve většině písniček můžete zpívat cokoliv se vám zamane. Klíčem je, aby to bylo sexy. Jen by to mělo mít spojitost s tím naším refrénem. V tomhle případě to mám snadné. Musím si představit atraktivní ženu a seznam aktivit a scénářů, ve kterých vypadá sexy. Opět do Google zadám "sexy ženy".

Vítězkou je Jennifer Lawrence. Tipy. Ať je text trochu nejasný. V našem případě by nás to mohlo svádět k textu: "Líbila ses mi v Hunger Games." Ale to je moc specifické. Zkusím něco obecnějšího. "Líbí se mi, jak ovládáš luk a šípy." Výsledný popový hit.

Vymyslel jsem chytlavý refrén a text, který vyplní čas mezi ním. Teď už to jen musím dát dohromady, trochu to vypilovat a přidat kouzelný produkční prášek. Poslechněme si výsledek. Brett Domino! Zlato, miluju, když jsi smutná. Můžu pro tebe hrát hry a mám na tebe chuť. A když zatancuješ, tak jsem v tranzu.

Vše, co řeknu, je pravda. Miluju, když jíš dortíky. Miluju, když nosíš ten bordeux odstín. Miluju, jak nosíš ten luk. Zlato, vypadáš sexy, když to děláš. Vypadáš sexy, když to děláš. Vypadáš sexy, když to děláš. Zlato, jsem z tebe celý žhavý.

Tvoje tajemnost mi učarovala a když zatancuješ, tak jsem v tranzu. Máš vážně dobrou fyzičku. Miluju vše, co řekneš. Miluju, když piješ šampaňské. Miluju, když jedeš v Chevroletu. Zlato, vypadáš sexy, když to děláš. Vypadáš sexy, když to děláš.

Vypadáš sexy, když to děláš. Vypadáš sexy, když to děláš. Byl jsem podveden jak ve Špinavém triku. Propíchla jsi mé sny jako bublinu. Avšak moc se neznáme, co? Budu tvým Patrickem a ty mou Tiffany. Jistě to nevím, ale uvidíme. Ovšem jen pokud se mi nějakým zázrakem objevíš u dveří.

Ale to se asi nestane, takže mezitím si zahraju na tenhle fagot. Vypadáš sexy, když to děláš. Sexy, když to děláš. Vypadáš sexy, když to děláš. Vypadáš sexy, když to děláš. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já tedy nesnáším písničky, které nemají absolutně žádný děj, ale ve vrstevnících svého věku, kde každej poslouchá ty americký shity od Floridy atd., který jsem poslouchal asi tak v druhé a třetí třídě jsem jedinej.

21

Odpovědět

Pecka nejnovější filmy! :-D Na hraně zítřka (CZ) nebo Transformers 4? ENJOY ;-)
http://snurl.com/299pwz8

151

Odpovědět

No řekl bych že to je dost americký pohled na popový hit... mě to osobně připomíná tuctové r´n´b, které se větišnou chytá akorát v USA. Řekl bych že u nás v Evropě máme naštěstí sofistikovanější popové hity.

1055

Odpovědět

Genialne, napad aj spracovanie. Plus it's funny cause it's true.

424

Odpovědět

Fiddle Fiddle Fiddle

101

Odpovědět

myslim si, ze niesom sam, ked poviem, ze toto by mohlo nahradit =3 aj dlhodobo.

6010

Odpovědět

S tím fagotem to bylo fakt SEXXXY

171

Odpovědět

Ten prázdnej výraz jeho kolegy tomu dodává šmrnc :-D

1962

Odpovědět

To že tvrdí, že je to popový hit, protože to má jeho hudební prvky, neznamená že to je popový hit. Uvědomte si co se pod slovem pop skrývá. Nechci obhajovat dnešní pop produkci ale to co se pod tím skrývá, vypovídá také hodně o posluchačích, tak proč se obouvat do producentů kteří dělají to co se lidem líbí. Kdyby si dotyčný vytvořil nějaký pseudonym pod kterým by mohl vystupovat anonymně (aby to mělo smysl) a vytvořil by tento song a dal by ho na různé servery s hudbou a stal by se tak populární, tak pak by se o něčem takovém dalo hovořit.

1153

Odpovědět

Kdepak, to je stará pohádka. Dnes kdy je moc (čili finance popř. zdroje) velmi centralizovaná, může velmi malá skupina ovlivnit za pomocí nabytých prostředků ohromné masy lidí. Nabídka určuje poptávku. Dám příklad z filmového průmyslu: Za 20 let klesl počet vlastníků veškerých filmových studií v USA z 50 na 5. Neubylo studií, jen patří menšímu počtu lidí takže navenek to vypadá jako konkurenční boj, ale ve skutečnosti je to jedna a ta samá řiť. Proto už je dnes kvalita hollywoodských výměšků hluboko v p****i (můj subjektivní názor, každý má jiný vkus) - jeden film jako druhý, jako by je psal stroj, trapné a předvídatelné zápletky, enormní zvýšení reklamy ve filmech...
Je mi to líto, protože kvalitních a talentovaných filmových tvůrců je mnoho jen nemají moc šancí se v tomto šíleném systému prosadit.
Omlouvám se působil-li jsem útočně, ale přesně toto jsem měl na srdci :)

251

Odpovědět

+Sramkuv SplavAle posluchač/divák, si vždy může vybrat co bude sledovat a co ne. To, že dnešní divák zaplatí v kině každý měsíc za sledování jiného filmu se stejným scénářem je jeho blbost. Stejně tak jako existuje kvantum kvalitních filmů, tak i existuje kvalitní hudba. Nikdo nedrží lidem nůž pod krkem aby poslouchali/sledovali tyhle příšernosti. Pro mě za mě, třeba jsou ti lidé ovlivnění, ale to je rovněž jejich problém. " nabídka určuje poptávku" To funguje u primitivních organismů, které se adaptují na cokoliv. Bud jste člověk, který si vezme to co chce nebo potřebuje a nebo si vezmete cokoliv co se nabízí. To pak ale vypovídá o vašich niterních kvalitách.

43

Odpovědět

Pustil jsem si na to Jona Lajoie a zjistil, že už je to 4 roky, co to tady bylo a málem spadl na záda. Ještě párkrát se otočíme a hurá do rakve :D Každopádně tyhle parodie za to stojí :)

461

Odpovědět

Jon Lajoie už tu dlouho nebyl. Zase by to od něj něco chtělo.

312

Odpovědět

I liked you in The Fappening :D

940

Odpovědět


Odpovědět

dosť trefné, väčšinou je popový (s)hit veľmi ľahké vytvoriť, do textu stačia - jednoduché, primitívne vety, ktoré sa celú dobu piesne opakujú, v drvivej väčšine prípadov dobre vyzerajúceho netalentovaného speváka, či peknú speváčku( speváčky to majú ľahšie, tým stačí vo videoklipe byť polonahé, otrčiť prsia a zadok) a zvyšok nám bol predvedený vo videu a voala máme úspešný (s)hit

383

Odpovědět


Odpovědět

je nejaka spojitost medzi českým "fagot" a anglicko americkym "faggot"?

100

Odpovědět

faggot je b******t

812

Odpovědět

Stačí si zapnout google a obě slova si vygooglovat. Já ti z půlky pomůžu, fagot vznikl v Itálii v 16. století, název je z italského fagotto - svazek, otep. Etymologický původ slova faggot si jistě už vygoogluješ sám a tak se dozvíš odpověď na svojí otázku ;)

92

Odpovědět

Jak ti napsal Alanis, faggot je ze svazek, otep.
V seriálu Louie to vysvětlovali takto. Slovo faggot je taky ze slova otep.
Když ve středověku upalovali čarodějnice, tak k nim přihodili na hranici i homosexuály bokem, jako otep dřeva. Proto je to slovo tak uráží, jako vzpomínka na to, když je pálili.
Stejně jako církev nesnáší čarodějnictví, tak nesnáší i buzíky.

113
Další