Ještěrkář Klaus

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:555
Počet zobrazení:16 085

To, co ze začátku vypadá jako trapné školící video ze 70. let, má k trapnosti daleko. Zhruba po 3. minutě začne přitvrzovat a od 6. minuty nebudete věřit. A pokud budete s dalšími lidmi ve školící místnosti s instruktorem vysokozdvižných vozíků, jako jsem byl i já... no, tohle video si určitě zapamatujete. Překládal jsem z anglických titulků, takže němčináři snad odpustí nepřesnosti.

Přepis titulků

Milí řidiči motorových vozíků, absolvovali jste školení, abysteteď s nimi mohli jezdit. S radostí vám oznamuji, žezkoušky jste udělali všichni. A teď vám rozdám vaše průkazky. Takže, tady má pan Berseck. To je Klaus. Právě dokončil zkoušky nařidiče motorových vozíků. Teď je jeden z 37.000 vyškolenýchpracovníků v Německu. kteří si mohou říkatřidiči vysokozdvižných vozíků.

"JEŠTĚRKÁŘ" KLAUS Dobré ráno, Klausi. Tvůj první den v práciřidiče vozíku začíná. A co takový řidičudělá jako první věc? Přesně tak, vše zkontroluje. Protože dobře fungující pracovnívybavení je základ bezpečnosti. Brzdy brzdí? Vidle fungují správně?

A co řízení? Vše v pořádku?No, tak jdeme na to. Pojedeme. Kvůli bezpečnosti jsou cestypro vozík a chodce odlišeny, zvláště u výjezdů nebo vjezdů. Ale pozor! Bohužel sevždy najde někdo, kdo těchto pravidel nedbá avystavuje tak všechny riziku. To bylo o fous.

Vždy sidávejte pozor na chodce, i když jedete správněpo vyznačené cestě. A tady už čeká spolupracovník. Ahoj, Klausi.Blahopřeji ke zkoušce. - Díky.- Potřebuju se dostat nahoru. Můžeš mě tam vytáhnout? Ale Klausi, přece víš, že vytahování lidí navidlích je zakázáno. To nemůžu, je to příliš nebezpečné. Hele, hodím sem paletu aje to úplně bezpečný.

Ajéje, kolega přišel s řešením. To ale není podle předpisů,spíše proti nim. A najednou je to tady. Paleta senakloní... ztráta rovnováhy a pád. Nikdy nevozte lidi na vidlích. Použijte speciální zvedací kleck tomu určenou. Tak Klausi, zboží teďprofesionálně uložíme. Najeď si přímo před zboží napíchni vidlemi a zvedni náklad.

Neviděl jsi tady někde můj nůž? Kam jsem ho jenom dal? Potom pomalu popojeďa polož náklad na regál. Přestávka na oběd! Dobrou chuť. Tak Klausi, půjdeme na to ještě jednou. Nejede?

Postarám se o to.Vím jak na to. Počkej, Klausi... Pamatuješ? Jakoukoliv údržbu mohouprovádět pouze školení odborníci. Nikdy nezkoušej něco opravovat sáma nenech ani nikoho jiného. Co je? Vždyť je to brnkačka.Nejsem lempl, rozumíš. Technické problémy nikdy neřešte sami. Problém nahlašte svému nadřízenému,který zavolá odborníka. Náš řidič vozíku je zase připravenzaložit další náklad.

Správně, Klausi... když je unákladu riziko sklouznutí je důležité, aby byl navidlích rozložen rovnoměrně. Ale, Klausi... neměl jsi náklad ještěnějak zajistit, aby nemohl sklouznoutnebo spadnout? Vždy zajistěte náklad,který je náchylný ke sklouznutí. Nejlépe speciálními přepravními popruhy. Na některých pracovištích, napříkladv ocelárnách a podobně, je vysoká hladina hluku.

Na takových místech se používá ochrana sluchu. překlad: Ajvngouwww.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak přesně tohle toto video nám dneska pouštěli na firmě v rámci školení...:-D

10

Odpovědět

A legenda praví, jedou ještěrkou dodnes :D

20

Odpovědět

tohle je stará dobrá klasika, pamatuju ještě když sem to viděl jako malej, co jsem se u toho nasmál :D

190

Odpovědět

Take chcete řidiičák na ještěrku? :D to bylo super

190

Odpovědět

nevite jestli je i nejake jine?

190

Odpovědět

tohle video nam pousteli po skoleni na VZV :-)

200

Odpovědět

Masakr... :-D

200

Odpovědět

Toxa: Tohle je nezvratný ještěrkář klaus...celkem dobře se mu podařilo redukovat stav zaměstnanců...

200

Odpovědět

Lepší než nezvratný osud :D:D

190

Odpovědět

Zariene? Děsíš mě =D

190

Odpovědět

Mně to připomíná Happy Tree Friends... :D

210

Odpovědět

asi sem divnej ale po tomhle videu sem dostal strašnej hlad

201

Odpovědět

Toto bolo maximalne trapne.
Trapnjesie uz bolo len Ked bojoval Jet Lee a Chusk Noriss

1816

Odpovědět

nám to pouštěli ve škole na začátku roku o informatice, aby jsme dodržovali pravidla bezpečnosti v blízkosti PC :D je to dokonalý :)

190

Odpovědět

looll

190

Další