Již brzy: Přenosné počítače! (reklama z roku 1994)

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:50
Počet zobrazení:4 731

Jaké bylo hi-tech vybavení do kanceláře v roce 1994?

Poznámka k překladu:

  • Worth one's salt – být dobrý ve své práci
  • Rolodexpřeklápěcí adresář
  • Snappy – Ostré, štiplavé, kousavé (aneb koukejte tu želví polévku sníst dřív, než vás kousne)
  • Twiddling your thumbs – motání palců
  • Tighten up loose ends – dokončení (doladění) práce; doslova „utažení volných konců“

Přepis titulků

Jako mnoho otců i já jsem s počítači zaspal dobu. Víte, co chci ke Dni otců? Chtěl bych tuhle kancelář dát do pořádku. Páni, to je ale výhled! Tohle už je lepší. Žádný papír v dohledu, žádné děti. Sem patřím. Prohlédneme si to tu.

Copak to tu máme? Šéfující táta má nejnovější PowerBook. Trochu větší a těžší a mnohem dražší než předchozí generace PowerBooků. Ale s pěknými novinkami. Mrkejte na tohle – bez myši. Místo toho používáte trackpad, který reaguje i na nejmenší dotek. A k udržení kontaktu pouze nejnovější víceúčelový telefon!

Tento telefon s obrazovkou od Philipsu do sebe uloží celý adresář. Lze i platit účty z bankovního konta, aniž byste museli vypisovat šeky, či si vzít půjčku bez papírování. To vše pod 800 dolarů. Kancelář devadesátek je úplně jiná, dokonce i pera jsou chytrá. Hej, moulo, nezapomeň jim říct o rámečku Magic Memories. Ahoj, tati, mám tě ráda!

Tato udělátka od Machine Up stojí do 50 dolarů. Toliko k dvojkovým tužkám. Codde, vytiskni to! Černobílé tiskárny nejspíš brzy zastarají, když barevné tiskárny jako tato od Hewlett-Packard klesla na ceně a stoupla v kvalitě tisku. Série 560 se teď prodává kolem 700 dolarů. A vaše děti si ji zamilují!

Děti v každém věku se s videofonem AT&T vyřádí. Vážně, lidi, každý budoucí šéf, dobrý ve své práci, bude tohle chtít. Jak to funguje? Je to jen telefonní hovor se zvukem i obrazem, vysílaným přes ty linky, které nyní máte, dívejte. - Slečno Grimshaw? - Pane? Slečno Grimshaw, pište si. Sendvič a želví polévka, pořádně kousavá! Hned to bude, pane.

Protože ve videu je mnoho dat, dochází při přenosu k malému zpoždění. Čím více pohybu, tím větší zpoždění. Pokud chcete soukromí, můžete zavřít objektiv. Vlastně můžete během hovoru přepnout na přenos pouhého zvuku. Vše pod 1400 dolarů. Dokonce si před hovorem můžete zkontrolovat svůj vzhled. Nikdy nevíte, kdo může volat.

Ale moje snová kancelář devadesátek má skvělý výhled přímo z předního skla. Jo, přenosná kancelář dosáhla nových výšin. Proč se nudit v provozu, když můžete pracovat a uzavírat dohody. Co dřív zabralo celou kancelář, se teď vleze na přední sedadlo. Například Canon Notejet II může vypadat jako jiné výkonné laptopy, ale... je to i kvalitní inkoustová tiskárna, vše 3000 dolarů. A s připojeným telefonem můžete za cesty posílat faxy.

Pro rychlé dopisování je tohle nepřekonatelné. Tohle je Smith Corona HandiFax. Jako ostatní počítače do ruky, tenhle má kalendář, úkolníček a adresář. Ale vyklopte tyhle malé věcičky a máte malý fax! Pro rychlé zprávy, řekněme, že se změnil plán, budete chtít tohle, je to Motorola eXpress Pager.

Zavoláte na 800, předáte zprávu a operátor ji pak okamžitě odešle. Zprávy můžou obsahovat až 120 znaků. Další možnosti je koupit program pro PC, který vám umožní šifrovat a odeslat zprávy přímo. Tento program je pod 40 dolarů. Pager je něco přes 200 dolarů a prodává se v barvách, aby vám ke všemu ladil.

Musím jít, uvidíme se! Překlad: DrGuryon

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skvělá mobilní kancelář. A to ve skoro nejhnusnějším Mustangu, jakej se vyráběl :-)

00

Odpovědět

Wow, ten video telefon má lepší kvalitu přenosu a obrazu než skype.

10

Odpovědět

4:09 lehce nad $200

40

Odpovědět

Čtečka platebních karet v telefonu, integrovaná tiskárna v notebooku? :-D

50

Odpovědět

a nezapomen ten fax vole nezapomen na fax!

50