Bonitní hodnoceníLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:315
Počet zobrazení:7 820

Takzvané bonitní hodnocení (anglicky credit report) je systém, který v USA a mnoha jiných zemích funguje už dlouhá léta. Pokud si půjčujete a splácíte včas, vaše hodnocení roste, pokud někde dlužíte a nesplácíte, hodnocení klesá. Ale toto hodnocení nemá vliv pouze na bankovní služby, podle něj se rozhodují i například zaměstnavatelé. A jak to může dopadnout, když ve vašem hodnocení je vážná chyba? A co když si někdo nechá prověřit vaši kriminální minulost?

Přepis titulků

Bonitní hodnocení. Jsou to ta nejdůležitější tři čísla ve vašem životě. Tedy až na 311, Beatles rap-rocku. Bonitní záznamy usnadňují společnostem rozhodování, komu půjčí. Pro naši ekonomiku jsou velmi důležité a vždy byly. Miliony lidí používají bonitu k nákupu věcí k lepšímu životu. Určitě bych si rád koupil spoustu věcí k lepšímu životu. Co mi tak nějakou bonitu dát?

Bonitu ti nikdo nedá, Johne. Tu si musíš zasloužit. Bonitu si zasloužíte. Nejprve si musíte rozvinou charakter. Poté musíte mít schopnost splácet dluhy. Zatřetí potřebujete kapitál. Získat vysoké hodnocení v těchto třech C je velmi důležité. Získejte dobré bonitní hodnocení. Tehdy existovalo čtvrté C, které ovlivňovalo vaši bonitu.

Jakou barvu kůže máte. Je zvláštní, že se to do filmu nedostalo. Ale může vás překvapit, jak velkou část vašeho života může bonitní hodnocení ovlivňovat. Nejenže se banky podle něj rozhodují, zda vám půjčí peníze, ale domácí se rozhodují, zda vám pronajmou byt, v pojišťovně vám podle toho nastavují platby a dokonce i zaměstnavatelé se podle něj rozhodují, zda vás přijmou. 47 % zaměstnavatelů kontroluje bonitní hodnocení uchazečů.

Je to legální, pokud zaměstnavatel získá povolení od uchazeče. Ano, skoro polovina zaměstnavatelů při náboru kontroluje bonitní hodnocení. Podívejte se na Craiglist. Kontrola bonity je vyžadována u obřího množství povolání. Od pozice manažera Benihany v Cincinnati, až po tento inzerát s textem: "Kdo tu odpaluje ohňostroje?" "Můžeš to být TY! Vyžadována žádost s dobrým bonitním hodnocením." To je zcela směšné.

Pro tuto práci dobrou bonitu nepotřebujete. Spíš by se měli ptát: "Co si myslíte o ohňostrojích?" A měli by čekat odpověď: "Ohňostroje jsou ku*evsky boží, kámo!" "Ku*va, jak já je rád zapaluju!" Jediná tři čísla, která potřebují vidět, jsou ta na uchazečově rukách. Existují tři velké firmy spravující bonitní hodnocení. Equifax, Experian a TransUnion. Všechny tři svou službu silně propagují k využívání i mimo půjčky.

Podívejte se, jak Experian přesvědčuje zaměstnavatele, že vaše bonita může ovlivnit vaše výsledky v práci. Pokud vedete dobře své bonitní hodnocení, pravděpodobně dobře povedete i firemní finance. Vážně? Podívejte se na mě. Moje bonitní hodnocení je asi v pořádku, ale běžně plýtvám penězi HBO na pitomé kostýmy, pyrotechnické efekty a kostkované košile.

Zcela očividně nedokážu dobře vést firemní finance. Na stránkách TransUnionu vyloženě stojí, že bonitní hodnocení umožňují zaměstnavatelům se rychle a snadno rozhodnout zda přijmou potenciální kandidáty. Je to překvapivé, když vezmeme v úvahu rozhovor zástupce TransUnionu a zákonodárce z Oregonu. Jaký je důkaz toho, že existuje korelace mezi přístupem k žadatelově bonitnímu hodnocení a možnými problémy způsobenými zaměstnavateli?

Nebo nějakému klientovi? Momentálně nemáme žádný výzkum, který by ukazoval statistickou korelaci mezi bonitním hodnocením a pracovním výkonem. Nebo pravděpodobností spáchat podvod. Přiznávají, že nemají nic, co by dokazovalo spojitost. Dává to smysl. Dobré bonitní hodnocení může znamenat, že podvody nepácháte, ale také to může znamenat, že jste v tom tak dobrý, že vás nikdy nechytli.

O 30 vteřin později ten chlap řekl tohle. Vezměte si dva či tři žadatele o práci, z nichž jeden má vysoké dluhy a druhý ne... Aby to bylo fér, možná by to zaměstnavatel mohl chtít zohlednit. Moment, takže tvrdí, že neexistuje důkaz korelace, ale smíte si představovat, že tam je. To není moc silný argument. Můžu si představovat, že písmenková polévka obohatí můj slovník.

Ale to se nezpochybnitelně nestane. Nezpochybnitelně. Včera jsem snědl spoustu písmenek. Nezpochybnitelně. Ale přikládat bonitnímu hodnocení příliš velký význam může být velkou chybou. Přes polovinu dluhů v bonitním hodnocení tvoří lékařské výdaje. Nepřijde mi fér někoho soudit za tohle. Nemoc si nikdo nevybírá.

Teda kromě Julianne Moore, když chce být nominována na Oscara za nejlepší herečku. Ale bonitní hodnocení může obsahovat až šokující množství chyb. Nový vládní výzkum zjistil, že 25 % obyvatel má chybu ve svém bonitním hodnocení. Navíc 1 ze 20 tam má tak závažnou chybu, která způsobí, že budou platit více za leasing nebo hypotéku. Zamyslete se nad tím. 1 ze 4 tam má chybu a 1 z 20 tam má vážný omyl.

To není dobré. Kdyby se ukázalo, že každá 20 zmrzlina u Wendy's je teplé kozí sperma, hnali bychom je velice rychle k zodpovědnosti. Aspoň ho zmrazte. Tyto chyby mohou mít mnoho podob. Mohou vám připisovat dluhy, které jste splatili, nebo vás spojit s někým úplně cizím. Podívejte se, co se stalo ženě jménem Judy Thomas.

Nemohla pochopit, proč jí jsou neustále odmítány půjčky. Pak se podívala na své bonitní hodnocení. Viděla jsem tam dluh u Utažského lékařského centra, dluh z veterinární kliniky v Utahu viděla jsem inkasa... Pro Judith Kendall. Judith Kendall. - Ne pro Judy Thomas.

- Správně. Co jste si myslela? Co, sakra, dělá v mém bonitním hodnocení? Proč jsou její dluhy na mém bonitním hodnocení? Jak si může někdo splést Judy Thomas s Judith Kendall? A když už si jí s někým pletou, tak proč ne s Leslie Stahl. Ta podoba je děsivá. A bude to horší.

Pokud vás bonitní společnost spojí s kriminálníky, proti kterým USA vyhlásily sankce, jako v případě Amida Patela, můžete se dočkat nemilého překvapení. Když mu nebyl pronajat jeho vysněný byt, zeptal se domácího, proč. Domácí mu podal jeho bonitní hodnocení. Můžete mi to přečíst? Co tam je? Terorista. No ty krávo!

To je hrozné. Zaprvé, není to terorista. Zadruhé, doufám, že pro boj s teroristy máme lepší strategii, než snižování jejich bonitního hodnocení a znemožnění jim pronajmout si vysněný byt. V USA ne. V USA teda ne! Ale být označen za teroristu není to nejhorší, co vám bonitní společnost může udělat. Helen McGill byla šokována, když si chtěla koupit obytný přívěs. Zjistila, že je mrtvá.

Finanční poradce přišel a řekl: "Máte kopii svého průkazu, protože mi to ukazuje, že jste mrtvá." Byl to nesmysl. Tři hlavní bonitní společnosti ji označily jako zesnulou. Ani jsem si nemohla zažádat o zaslání bonitního hodnocení. Když jste mrtví, nic nezískáte. Bonitní hodnocení ani nic jiného, neexistujete. Jen jedna chyba na vašem bonitním hodnocení a svět s vámi začne jednat jako nafrněná holka v debatním kroužku.

Jsi nicka, Amberly. Ani neexistuješ! Jde o tohle. I kdyby existovaly pouze tyto tři společnosti, bylo by to už i tak špatné. Dnes existují stovky různých společností, které poskytují zkoumání minulosti. Spojí bonitní informace s kriminálními nebo řidičskými záznamy.

Některé společnosti pracují zodpovědně, jiné, jako například General Information Systems, čili GIS, vás donutí o tom pochybovat. Našli jsme toto vtipné video, které vytvořili, ve kterém si k nim pro pomoc přijde Sněhurka. Pohádky nejsou odvětvím, na které bychom se specializovali. Ale naštěstí pro vás, naše kouzelné zrcadlo dokáže najít vše podstatné. Pokud byste pracovala v pojišťovnictví, tak pro vás máme spoustu řešení.

Páni, to byla víla? Poskytujeme rovnou příležitost všem. Moment. To byl homofobní pohádkový vtip? Je těžké brát vážně společnost, která tohle natočí. Navíc když tam hraje někdo s hereckým talentem stydlivého třeťáka. Společnosti provádějící zkoumání minulosti mohou přebrat problémy bonitních společnosti a přidat pár dalších.

Začněme něčím jasným. Jak jsme už dřív řekli, kriminální záznam nutně neznamená, že jste špatná osoba a že nemáte dostat práci. A pokud potřebujete kriminální prozkoumání minulosti, aspoň by mělo být přesné. Často nejsou. Podívejte se na Samuela Jacksona z Chicaga. Nemá nic společného s hercem.

Očividně. Ani se třemi různými sexuálními násilníky, se kterými si ho jedna společnost spletla. I přes to, že jeden útok se stal, když Jacksonovi byly 3 roky. Nebo jak to podává jeho právník... Společnost si byla vědoma toho, že mu byly 3 roky, takže to nemohl udělat. Taky nemůže být třemi sexuálními násilníky najednou. Jistě, že ne. Pouze jedna osoba by mohla být třemi sexuálními násilníky najednou. A to Neil Patrick Harris.

Netvrdím, že jimi je, ale má schopnost to zahrát. Donutí vás uvěřit, že je to možné. Pokud se do toho pustí, může být trojitou hrozbou. Je tak dobrý. Je tak dobrým hercem. Pamatujte, že tyto chyby mohou lidi stát bydlení a práci. Není divu, že kvůli tomu mnoho společností čelí žalobám. Jen loni GIS a její sesterské společnosti musely vypláznout 13 milionu dolarů na pokutách a odškodněních.

Sice tvrdí, že nic špatného neudělaly, ale už takhle musely zaplatit tolik peněz, že jejich další debilní video bude o vypelichaném papouškovi ve skladišti, který bude skřehotat: "Poly chce prozkoumat minulost." Asi vás teď napadá: "Ty krávo, asi bych se měl podívat na svá bonitní hodnocení." Dobrou zprávou je, že podle zákona "Fair credit reporting act" vám velké společnosti musí jednou ročně poskytnout výpis. Existují oficiální stránky, kde si zažádáte.

Ale pokud najdete chybu, vaše potíže mohou teprve začít. Pamatujete si Judy Thomas? Oprava jejího hodnocení jí trvala překvapivě dlouhou dobu. Stal se z toho 6 let trvající spor s bonitními společnostmi, který vyžadoval tuny korespondence, ve snaze dokázat, že je Judy Thomas, ne Judith Kendall. Tak, jak byla známa jim. Najala jsem si advokáta ve snaze to urovnat.

Nechala jsem si úředně potvrdit, že jsem Judy Thomas, kde mám své bydliště, že jsem se nikdy nejmenovala Kendall a že jsem ani nikdy nebyla v Utahu. Takže už vůbec nemůžu dlužit kabelové společnosti v Utahu. - A co se dělo dál? - Nic. No tak. V této chvíli se divím, že neudělala: "S*át na to, jsem Judith Kendall. Přestěhuju se do Utahu a pořídím si nemocného mazlíčky a kabelovku.

Potom mi aspoň můj život bude dávat smysl!" Asi není překvapivé, že pro prozkoumání čísel jsou tři největší bonitní společnosti od minulého roku nejčastějším předmětem stížností u úřadu na ochranu zákazníka. Mohou říct, že občas dostanou nepřesná data, takže chyby nezpůsobují oni. A pokud je to pravda, jejich způsoby řešení těchto problému musí být lepší. Ve své smírčí dohodě z minulého března se zavázali ke zlepšení tohoto procesu.

Ale než se tím necháte uklidnit, stojí za zmínku, že průmysl už desítky let tvrdí, že "zvyšuje svou přesnost". A během 25 let se všechny televizní reportáže nesou v podobném duchu. Podle výzkumu má 25 % bonitních hodnocení tak vážné chyby, že mohou způsobit zamítnutí půjčky. Studie zjistila, že ohromné množství bonitních hodnocení obsahuje chyby. Studie zjistila, že bonitní hodnocení obsahují chyby, které mohou zákazníky přijít draho. Průzkum vládní skupiny ukázal, že skoro 1/3 bonitních hodnocení vykazuje vážné chyby.

Nemusíte se dlouze potýkat s bonitními společnosti, než se dozvíte nepříjemnou pravdu. Každý, tím myslím naprosto každý, se může stát součástí noční můry. Je zcela jasné, že problémy bonitních společností jsou klasickým tématem zpráv. Podobně jako "Nejstarší člověk zemřel" nebo "Děsivé sexuální trendy náctiletých". Každý jsme už slyšeli o "sledování Netflixu", ale co to znamená, když vaše dítě řekne, že jde dělat "Hulu a rimjob"?

Není to tak nevinné, jak to zní. Jde o to, že tenhle problém není žádnou novinkou. Když jsme zkoumali příběh Judy Thomas, narazili jsme na záznam z roku 2002, který nám připadal jako deja-vu. Byla to kombinace šestiletého soudního sporu, ve kterém se Judy Thomas opakovaně snažila donutit TransUnion napravit chyby v jejím bonitním hodnocení.

Další Judy Thomas! Judy Thomas nebyla jedinou Judy Thomas, které se to stalo. Dává nám to jasnou lekci. Pokud se vy, nebo někdo vám známý, jmenujete Judy Thomas, vzdejte se, pro takové Judy na světě není místo. U společností provádějící průzkum minulosti je to ještě horší. Také vám musí dát kopii vašeho hodnocení, pokud o ni zažádáte. Ale je v tom obří háček.

Na rozdíl od bonitních společností nemají aktuální hodnocení pro všechny lidi. Data vyhledají pouze tehdy, když jim někdo zaplatí. Pokud se ucházíte o práci nebo o byt, může vás napadnout: "Chci si být jistý, že v mém hodnocení není problém." "Nejprve si za něj zaplatím já sám." Zeptali jsme se těchto společností, zda nám to dovolí. Všechny řekly, že ne. Takže když si vás spletou se sexuálním násilníkem, nezjistíte to, dokud ta práce nebo byt není pryč.

A určitě víte, kdo tu práci nakonec dostane. Neil Patrick Harris. Ani jste netušili, že je kvalifikovaný na práci účetního. Dělá to tak skvěle a dělá to s grácií. Je tak dobrý! Abychom byli fér. Některé společnosti vám vaše hodnocení prodají.

Pár naších spolupracovníků si své hodnocení od pár společností koupilo. Většina z nich byla v pohodě. Pět našich zaměstnanců tam našlo své alias, o kterém nikdy neslyšeli. A zaměstnanec Charles Wilson byl zaměněn za muže z Floridy, který byl obviněn z podvodu s léky. Ano, na stránce bylo uvedeno, že to čeká na potvrzení, a později to z hodnocení úplně zmizelo, ale bylo moc pozdě.

V té chvíli jsme mu ukázali podporu ve stylu Spartaka, všichni jsme se sešli kolem Charlese a spáchali podvod s léky. Záleželo nám na něm! Můžete si myslet, že když hodnocení jsou tak důležitá, jsou tyto společnosti pečlivě hlídány. Ale jak tato úřednice FTC přizná, nevědí skoro nic. Existuje nějaký národní seznam těchto společností? Ne, neexistuje.

Takže nevíte, kolik těch společností existuje? Nevíme. To je něco, co bychom měli změnit. Jasně, že byste to měli změnit! Nemůžete nevědět, kolik společností provádějících průzkum minulosti je. To si můžeme dovolit u příchutí sušenek Oreo. Příchuť kořenového piva se zmrzlinou? Děláte si prdel? Jste na hlavu, Oreo. Jste na hlavu. Problémem je, že celý tento průmysl působí dost samolibě.

Pamatujete si tu studii od FTC, kterou jsem zmínil na začátku, podle které je v 1 z 20 hodnocení chyba? Obchodní skupina těchto společností poté vydala tiskové prohlášení. Jeho nadpis zněl: "Zpráva FTC potvrzuje přesnost bonitních hodnocení." Tvrdili, že zpráva ukázala, že 95 % lidí není chybami v hodnocení nijak ovlivněno. Ale když spravujete záznamy více než 200 milionů jedinců, těch 5 % chybných záznamů ovlivní 10 milionů lidí. Vlastně tím říkají: "Máme dobré zprávy."

"Život jsme posrali pouze skupině lidí, kterých je stejně, jako žije obyvatel ve Švédsku." Jsme ti nejlepší, ku*va! Kéž bychom mohli těm společnostem ukázat, do jakých situací lidi uvádějí. Vlastně bychom mohli. Pamatujete si tři hlavní bonitní společnosti? Equifax, Experian a Trans Union? Založili jsme tři hrozné společnosti, které se jmenují až nepříjemně podobně. Přesněji Equifacks, Experianne a TramsOnion.

Co tyto společnosti dělají? Dobrá otázka. Pokud se podíváte na equifacks.com, zjistíte, že berou zvířata z útulků domů, kde zvířata olizují burákové máslo z lidských genitálií a pak je okamžitě odvezou zpět do útulku. Equifacks je odpornou společností. Ale Equifax se bát nemusí. Nedovedu si představit, že by si to lidi spletli. Pokud půjdete na experianne.com, najdete společnost, která vysílá lidi, kteří šeptají pasáže Main Kampf dětem do ucha.

Bez svolení dítěte i rodiče. A nevynechejte tramsonion.com. Tam můžete koupit chutné steaky vyrobené z uhynulých kosatek z Mořského světa. Pro bonitní společností by bylo katastrofální, kdyby si je s těmito firmami spletli. Ale nebojte, věřím, že se to v 95 % případů nestane.

To očividně bohatě stačí. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (82)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ha škoda, čekal jsem na konci Neila :D

30

Odpovědět

3:02 z Oregonu

00

Odpovědět

Díky, dobrý postřeh:)

10

Odpovědět

To zní jak něco z roku 2145

10

Odpovědět

Speciálně ta část, kde zmiňuje, že by Oreo mělo příchutě...

60

Odpovědět

zakazdym sa len pozastavujem ake to maju v tej amerike cele na hlavu a tvaria sa ako najvacsia velmoc na svete, ze nic nad nimi uz neni a zvysok sveta ani neexistuje alebo ked existuje je to zaostala zem kde sa vozia na konoch :D stacilo mi 110 dni v USA uz len vramci programu WaT aby som si o amerike a americanoch urobil obraz... ja osobne by som tam nechcel zit ani zadarmo zlate europske staty.. a europske zmyslanie... ano ani tu neni vela veci vyhrou.. avsak chodte tam a pochopite ze sa az tak moc nemame na co stazovat

101

Odpovědět

Trošku mi pro méně znalé AJ chybí vysvětlení vtipu s GIS.
(jizz = sperma, ejakulovat)

210

Odpovědět

1:35 - Cincinnati, ne Cincinnaty
7:20 - označily místo označili (společnosti)
8:03 - Information, ne Inforamation
10:30 - papouškovi místo papouškovy
16:26 - Problémem, ne Prtoblémem.

To už tady nefunguje ani nějaká korekce?

1416

Odpovědět

95 % titulků bylo v pořádku.

1592

Odpovědět

Papáš moc písmenkové polévky..

213

Odpovědět

Díky za info a omlouvám se. Korekturu jsem dělal, ale evidentně mi pár věcí uteklo.

130

Odpovědět

Prostě jen gamifikace 2.0; bylo by zajímavé, kolik Američanů by za 100 dolarů vyvěsilo čínskou vlajku; kolik Američanů by za tisíc dolarů zmlátilo nosiče tibetské vlajky.

33

Odpovědět

Opäť sú tu vyťahované výroky o mešitách na Slovensku atď. , nechcel som sa vyjadrovať ale čo už.
Ako Slovák by som sa chcel za to všetkým ospravedlniť. Oliverov názor je samozrejme pre všetkých dôležitejší a hodnotnejší než ohavné slobodné rozhodnutie slovenského národa nepríjimať uprchlíkov, nestavať mešity. Vo svojej nevedomosti sme si neuvedomili, že neexistuje nič iné než západná pravda, ktorá nám určuje ako by sme sa mali "slobodne" rozhodovať. Na večné časy a nikdy inak!

1124

Odpovědět

Brečíš že tě někdo kritizuje? Vadí ti že má většina západního světa jinej názor než ty? Proč? myslel jsem že jste demokratická země. kdybyste za to měli sankce tak ten brekot chápu, takhle vůbec.

88

Odpovědět

+AutoNebrečím. Vyjadrujem svoje sklamanie z toho, že vyspelé západne mocnosti nedokážu bez stupídneho osočovania a škatuľkovania rešpektovať iný názor než je ten ich.

49

Odpovědět

+AutoAha, předpokládám, že vaši politici se o bruselu vyjadřují bez osočování a škatulkování...

113

Odpovědět

+AutoAuto, slovenská politická scéna je zaiste plná idiotov. Ja sa tu ale bavím o národe. Nech si politici nadávajú medzi sebou koľko chcú, je mi to jedno. Ale ak sa rozbehne cielená diskreditačná kampaň a osočovanie národa len preto, že si vybral inú cestu, je to zlé. A obvzlásť od Západu som očakával vyspelejší prístup. Drvivá väčšina slovákov ich tu nechce, čo takto povedať ok, a prijať to? Až sa USA rozhodnú postaviť Trumpov plot na hranici s Mexikom, tak ok, je to ich interná vec. Keď sa taliani rozhodnú dať si na vlajku špagetu, ok, je to ICH interné rozhodnutie. Až nemci zavedú klingončinu ako úradný jazyk ok, nebude sa mi to páčiť ale je to zase ICH interné rozhodnutie. Dúfam, že si tentokrát pochopil podstatu veci a nezačneš ma chytať za slovíčka...

45

Odpovědět

+AutoSlovenská politická scéna je plná idiotů. O.K. Nevím o ničem, co by toto tvrzení rozporovalo. Ale malá otázečka: Kdo tam ty idioty navolil?

To, že se člen nějakého společenství odmítne podílet na řešení problému, které nevyhnutelně zasáhne do fungování tohoto společenství, to není jeho interní rozhodnutí. To je rozhodnutí na mezinárodní úrovni. Pokud se vám dojednané řešení nelíbí, tak za a) sežeňte si spojence po celém společenství, a dojednejte jejich změnu, b) podřiďte se vůli celku, c) požádejte o to, aby vás ze společenství vyloučili (To by ale mohlo stát docela dost.). S čímkoli jiným vás právem pošlou k čertu.

84

Odpovědět

Ale samozřejmě, dělejte si co chcete. Ale počítejte s tím, že pokud to bude zahrnovat věci typu porušování lidských práv (ano, tam patří i svoboda vyznání), nebo to bude šalamounštění ve stylu "my si z naší spolupráce vezmeme to dobré, a náklady a závazky budeme ignorovat" tak musíte počítat s tím, že to bude mít negativní následky.

166

Odpovědět

+komunardSamozrejme, rozhodli sme sa a ponesieme za to následky. Ale v prvom rade, nech sa naše slobodné rozhodnutie rešpektuje a následky nech sa dostavia slušnou cestou.

210

Odpovědět

+komunardTahle "vychcanost" je rozšířená i v ČR a leze mi už krkem úplně stejně. Fuj, hnusná EU, zakazuje žárovky, pomazánkové máslo, cpe sem migranty (co utečou při první příležitosti), etc. Ale prachy z EU dotací, kdepak, ty nikomu nesmrdí. Když se začalo mluvit, že země, co nepřijmou kvóty, přestanou dotace dostávat, hej, to bylo řevu o vydírání. Akorát, že takhle může řvát o vydírání každý, kdo si půjčí v bance, nesplácí a navštíví ho exekutor. Ironie přitom je, že tito "euroskeptici" nejhlasitěji ječí o neomarxismu nebo levičáctví - přitom ale postoj "brát z cizího a nic nedat" je komoušský, až to bolí.

51

Odpovědět

Názor moderátora televíznej zábavnej šou je dôležitejší ako postoj členskej krajiny európskej únie? :D hehe... vtipálek :)

13

Odpovědět

+ehmV niektorých(tunajších) diskusiach to naozaj tak vyzerá...bohužiaľ. Škoda, že to nieje vtip.

06

Odpovědět

Ok, v pořádku. Jsi Slovák, za to ses omluvil, já osobně to přijímám a toleruji tě jako internetového migranta na videích česky. Teď by ale bylo na místě místo off topic patosu o migrantech a hrdém Slovensku se zvolenými fašouny v parlamentu psát třeba k tématu videa, co ty na to? Nebo můžeš po vzoru svého vlasteneckého komentáře založit web videačobolsky.sk a tam v diskuzi třeba pod Conanem psát o tom, jací jste frajeři. Mě ale skladba duchovních budov na vašem území, ze kterého ekonomicky migrujete do ČR už 27 let, natož aby někdo migroval k vám, nezajímá, nepromiň.

174

Odpovědět

+ZeckSúhlasím. Bohužiaľ, na Slovensku je takýchto "vlastencov" príliš veľa. Nehovorím, že by sme nemali byť hrdí na to, kým sme, ale mali by sme sa aj správať tak, aby sme na to mohli byť hrdí.
Ten celonárodný strach z migrantov je až smiešny, lebo migranti na Slovensko ani dobrovoľne prísť nechcú. Načo by tu chodili, keď samotní občania tu nemôžu slušne žiť?
Ako napísal Zeck, sám som prednedávnom odišiel do ČR. Som učiteľ a podľa toho, čo sa dialo na Slovensku v poslednom období a ako samotní rodičia žiakov nechceli, aby mali ich deti kvalitnejšie vzdelávanie a nadávali učiteľom za to, že sa im ho snažia zabezpečiť, som si povedal dosť.
Aj keď podľa momentálnych nálad Zemana, ktoré predčia aj tých najväčších idiotov v slovenskej vláde sa obávam, aby som čoskoro nemusel ísť ešte trochu ďalej. Alebo sa vydám opačným smerom. Kamarát pracuje v Rumunsku a je mu tam oveľa lepšie, ako sa mal na Slovensku. Myslím, že aj to už niečo hovorí o pomeroch na Slovensku.

93

Odpovědět

S každým videem vidím, jak jsou v USA totálně v p****i základní, nutné věci. Je sice fajn, že v jiných ohledech jsou na tom dobře, ale pokud nefunguje takovýhle základ, jako ty věci, o kterých mluví, a co hůř, pokud s tím nikdo nic nedělá, tak je to špatně. Jsem rád, že tam nebydlím, protože muset řešit tu neskutečnou stupiditu…

170

Odpovědět

Vidíš malicherné problémy lidí v jedné z nejvyspělejších zemí světa, kde by chtělo žít 90 procent světové populace. Jsem rád, že žiju v tomhle českým ráji, kde ve firmě dostaneš poloviční plat jako tobě podřízenej němec a když si vyjedeš na dovolenou na západ od hranic, tak si můžeš koupit koblihu a kafe a jet dom.

812

Odpovědět

+AutoV USA? Really? Vždyt do Evropy od ledna připlulo dalších 200 000 lidí. Jen za víkend do Itálie 10 000. Ne do USA.

47

Odpovědět

+AutoDo USA ročně 1 000 000 lidí. Ještě něco?

107

Odpovědět

+AutoAuto: Do EU28 200 tisíc měsíčně, což je 2,4 milionu ročně. Tedy 2,4x více.
(Už v roce 2013 to bylo 1,4 milionu. _Odhaduje se, že z těchto 3,4 milionu přistěhovalců za rok 2013 představovali 1,4 milionu státní příslušníci třetích zemí,_ zdroj: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Migration_and_migrant_population_statistics/cs)

Prostě si EU28 nesmí lhát do kapsy a uznat, že je tou největší (a nejvyhledávanější) destinací pro migranty. I když ji Američané popisují jako socialistické peklo. (Také asi nejsnazší vysvětlení pro žvást o "kulturních levičácích.")

21

Odpovědět

+AutoTo bude asi tím, že do USA je to přes ocean a k nám to je nejblíž z nejvíc postižených krajin. Kdyby mohli, tak jdou všichni stejně do USA.

41

Odpovědět

Problém je ten, že tyto společnosti mají určitě pobočky ve velkých městech, kde je populace černochů 60% a vyšší. Tito tvorové s IQ 75 pak dělají ve firmách přesně toto. Do 20 let je USA na dně.

851

Odpovědět

Jsem rád, že palce dolů. Je dobré si potvrdit tvrzení, že kulturní levičáci jsou prostě úplně mimo :)

335

Odpovědět

+nevimjmeno2Žádní kulturní levičáci, jen nejsme rasisti :)

269

Odpovědět

+nevimjmeno2Fakt je taktika "dovezem si zahraniční pracovníky nejlépe ze zaostalé země" levicová?

Co by tím "kulturní levičáci" získali?

Nižší plat pro dělníky v globální konkurenci? To je přece pravicová mantra uplatňovaný už de Gaullem.
Uplatňování univerzálního étosu pro Zemi, měsíc a blízké planety? To je také pravicová mantra.

62

Odpovědět

+nevimjmeno2orcinuorca2014: To nemá smysl komentovat, to je prostě rasistický žvást. Že USA bude do 20 let "na dně" tvrdili už komunisti - někdy v roce 1950. Podívejme se dnes, kde je USA a kde SSSR.

72

Odpovědět

+nevimjmeno2Co čekat za názory lidí ze země, kde je adopce těžší než potrat.

05

Odpovědět

+nevimjmeno2ještě tak používat správné termity..

polovina potratů je spontánních a "přirozených"; jak trestat ženu, že samovolně potratila, nebo že se vajíčko začalo vyvíjet mimo dělohu? tady jsou data, správná terminologie a docela zneklidňující trend, že počet samovolných potratů roste....

(http://hnutiprozivot.cz/?a=34&id=78)

21

Odpovědět

+nevimjmeno2BorgDog: Stávajícím tempem a směřování se sice na dno (třeba na úroveň Nigérie) dostanou za 200, 300 let. Ale i to je docela děsivé.

300 milionové ekonomiky už dnes nejsou ničím ohromujícím, EU28 má dokonce 3x více (přesněji 3.5x více) a právě ona je tahounem a světovou ekonomikou číslo 1.

21

Odpovědět

+nevimjmeno2orcinusorca2014 : Jakékoliv prognózy zahrnující 200 či dokonce víc let nejsou nic než science-fiction. Zkuste si představit, jak někdo v proce 1700 předvídá ekonomickou situaci jakékoliv země v roce 2000. Skutečnost je taková, že všichni hlavně východně orientování pořád a pořád škodolibě strouhají mrkev, těší se, že ta odporná USA už určitě do pěti let bude na břiše... a ono furt nic. :-) Akorát jsou čím dál víc pro smích... a spíš na tom břiše končí sami.

20

Odpovědět

+nevimjmeno2BorgDog: a jakou superextra změnou prošla evropská ekonomika v posledních 200 letech?

Hlavními evropskými centry jsou stále Londýn, Paříž, Řím, Madrid, Berlín, Moskva a sever Itálie; ostatní jsou tak nějak jen do počtu.

00

Odpovědět

Nepomohlo by s vyřizováním jména Judith Kandell to, že by v USA měli občanské průkazy, jako v Evropě?

240

Odpovědět

No, mám silný pocit, že kdyby některým paním na ouřadech v Česku integrovaný systém vypsal, že jsi kus nábytku, tak můžeš mávat občankou jak chceš, ale budeš prostě kus nábytku.

350

Odpovědět

+VethPřesně. Zápletku "vám amputovali nohu - ale já mám obě!" jsem zažil zblízka a byla to podobná groteska jako tady, jen tehdy "úřadoval" systém VZP. A občanské průkazy v našem smyslu je něco, co by v USA nikdy nepřijali - každého, kdo by to navrhnul zavést, by tam sežrali.

70

Odpovědět

+VethBorgdDog:
významy "směnárníků" ještě v Rakouském císařství dobře ilustruje třeba seriál "Sňatky z rozumu" ve svém první díle;

Američané tomu dali pouze moderní podobu.

00

Odpovědět

Takže takhle se zjistilo, že Bruce Wayne je Batman.

250

Odpovědět

16:26 máte překlep: Prtoblémem

00

Odpovědět

Díky, opraveno!

00

Odpovědět

Překládejte to líp. Máte tam General InfoRAMation Systems místo Information Services, ale hlavně, ty lidi se nesmáli tomu, že zkratka je GIS. Smáli se tomu, že to zní jako jizz. Já vím, trošku překladatelský oříšek, ale od toho tu jsou poznámky, ne?

61

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver.
Krásne výročie ku dňu vysielania tohto dielu a to 8 mŕtvych v Izraeli. Ale nestalo sa to v EU a nakoľko na blízkom východe sú takéto útoky na bežnom poriadku, tak koho by to zaujímalo..
https://en.wikipedia.org/wiki/Yagur_Junction_bombing

1578

Odpovědět

Čeho se tímhle snažíš docílit? :D

366

Odpovědět

+SmichNičeho, je jen nasranej ži si Oliver udělal p***l z Fica, respektive SR, protože nechápe že mešity se dají postavit a tudíž argumentovat proti přijetí uprchlíkům tím že v SR nejsou mešity ja kravina. :D

197

Odpovědět

+SmichSnad sa nikto z mojich znamych nedozvie, ze obhajujem Fica, pravdou vsak je, ze on nikdy nic take nepovedal.

70

Odpovědět

Jen ho nech. :)
Už jsem si tu na ten jeho červený penіs s dvěma hřebíky skrz celkem zvykl.

275

Odpovědět

kamikaze.NB : A ten John Oliver se neustále vrací, jako by měl někde pravidelný vysílací čas, filuta jeden.

191

Odpovědět

Vlastně jsou tvoje komentáře docela praktické. Další informace navíc.

Pro příště by bodlo víc informací o více událostech. :)

20

Odpovědět

To zní jak něco z roku 2145

00
Další