Thumbnail play icon

Bonitní hodnoceníLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:313
Počet zobrazení:5 950

Takzvané bonitní hodnocení (anglicky credit report) je systém, který v USA a mnoha jiných zemích funguje už dlouhá léta. Pokud si půjčujete a splácíte včas, vaše hodnocení roste, pokud někde dlužíte a nesplácíte, hodnocení klesá. Ale toto hodnocení nemá vliv pouze na bankovní služby, podle něj se rozhodují i například zaměstnavatelé. A jak to může dopadnout, když ve vašem hodnocení je vážná chyba? A co když si někdo nechá prověřit vaši kriminální minulost?

Komentáře (82)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ha škoda, čekal jsem na konci Neila :D

30

Odpovědět

3:02 z Oregonu

00

Odpovědět

Díky, dobrý postřeh:)

10

Odpovědět

To zní jak něco z roku 2145

10

Odpovědět

Speciálně ta část, kde zmiňuje, že by Oreo mělo příchutě...

60

Odpovědět

zakazdym sa len pozastavujem ake to maju v tej amerike cele na hlavu a tvaria sa ako najvacsia velmoc na svete, ze nic nad nimi uz neni a zvysok sveta ani neexistuje alebo ked existuje je to zaostala zem kde sa vozia na konoch :D stacilo mi 110 dni v USA uz len vramci programu WaT aby som si o amerike a americanoch urobil obraz... ja osobne by som tam nechcel zit ani zadarmo zlate europske staty.. a europske zmyslanie... ano ani tu neni vela veci vyhrou.. avsak chodte tam a pochopite ze sa az tak moc nemame na co stazovat

101

Odpovědět

Trošku mi pro méně znalé AJ chybí vysvětlení vtipu s GIS.
(jizz = sperma, ejakulovat)

200

Odpovědět

1:35 - Cincinnati, ne Cincinnaty
7:20 - označily místo označili (společnosti)
8:03 - Information, ne Inforamation
10:30 - papouškovi místo papouškovy
16:26 - Problémem, ne Prtoblémem.

To už tady nefunguje ani nějaká korekce?

1416

Odpovědět

95 % titulků bylo v pořádku.

1582

Odpovědět

Papáš moc písmenkové polévky..

203

Odpovědět

Díky za info a omlouvám se. Korekturu jsem dělal, ale evidentně mi pár věcí uteklo.

130

Odpovědět

Prostě jen gamifikace 2.0; bylo by zajímavé, kolik Američanů by za 100 dolarů vyvěsilo čínskou vlajku; kolik Američanů by za tisíc dolarů zmlátilo nosiče tibetské vlajky.

33

Odpovědět

Opäť sú tu vyťahované výroky o mešitách na Slovensku atď. , nechcel som sa vyjadrovať ale čo už.
Ako Slovák by som sa chcel za to všetkým ospravedlniť. Oliverov názor je samozrejme pre všetkých dôležitejší a hodnotnejší než ohavné slobodné rozhodnutie slovenského národa nepríjimať uprchlíkov, nestavať mešity. Vo svojej nevedomosti sme si neuvedomili, že neexistuje nič iné než západná pravda, ktorá nám určuje ako by sme sa mali "slobodne" rozhodovať. Na večné časy a nikdy inak!

1124

Odpovědět

Brečíš že tě někdo kritizuje? Vadí ti že má většina západního světa jinej názor než ty? Proč? myslel jsem že jste demokratická země. kdybyste za to měli sankce tak ten brekot chápu, takhle vůbec.

88

Odpovědět

+AutoNebrečím. Vyjadrujem svoje sklamanie z toho, že vyspelé západne mocnosti nedokážu bez stupídneho osočovania a škatuľkovania rešpektovať iný názor než je ten ich.

49

Odpovědět

+AutoAha, předpokládám, že vaši politici se o bruselu vyjadřují bez osočování a škatulkování...

113

Odpovědět

+AutoAuto, slovenská politická scéna je zaiste plná idiotov. Ja sa tu ale bavím o národe. Nech si politici nadávajú medzi sebou koľko chcú, je mi to jedno. Ale ak sa rozbehne cielená diskreditačná kampaň a osočovanie národa len preto, že si vybral inú cestu, je to zlé. A obvzlásť od Západu som očakával vyspelejší prístup. Drvivá väčšina slovákov ich tu nechce, čo takto povedať ok, a prijať to? Až sa USA rozhodnú postaviť Trumpov plot na hranici s Mexikom, tak ok, je to ich interná vec. Keď sa taliani rozhodnú dať si na vlajku špagetu, ok, je to ICH interné rozhodnutie. Až nemci zavedú klingončinu ako úradný jazyk ok, nebude sa mi to páčiť ale je to zase ICH interné rozhodnutie. Dúfam, že si tentokrát pochopil podstatu veci a nezačneš ma chytať za slovíčka...

45

Odpovědět

+AutoSlovenská politická scéna je plná idiotů. O.K. Nevím o ničem, co by toto tvrzení rozporovalo. Ale malá otázečka: Kdo tam ty idioty navolil?

To, že se člen nějakého společenství odmítne podílet na řešení problému, které nevyhnutelně zasáhne do fungování tohoto společenství, to není jeho interní rozhodnutí. To je rozhodnutí na mezinárodní úrovni. Pokud se vám dojednané řešení nelíbí, tak za a) sežeňte si spojence po celém společenství, a dojednejte jejich změnu, b) podřiďte se vůli celku, c) požádejte o to, aby vás ze společenství vyloučili (To by ale mohlo stát docela dost.). S čímkoli jiným vás právem pošlou k čertu.

84

Odpovědět

Ale samozřejmě, dělejte si co chcete. Ale počítejte s tím, že pokud to bude zahrnovat věci typu porušování lidských práv (ano, tam patří i svoboda vyznání), nebo to bude šalamounštění ve stylu "my si z naší spolupráce vezmeme to dobré, a náklady a závazky budeme ignorovat" tak musíte počítat s tím, že to bude mít negativní následky.

166

Odpovědět

+komunardSamozrejme, rozhodli sme sa a ponesieme za to následky. Ale v prvom rade, nech sa naše slobodné rozhodnutie rešpektuje a následky nech sa dostavia slušnou cestou.

210

Odpovědět

+komunardTahle "vychcanost" je rozšířená i v ČR a leze mi už krkem úplně stejně. Fuj, hnusná EU, zakazuje žárovky, pomazánkové máslo, cpe sem migranty (co utečou při první příležitosti), etc. Ale prachy z EU dotací, kdepak, ty nikomu nesmrdí. Když se začalo mluvit, že země, co nepřijmou kvóty, přestanou dotace dostávat, hej, to bylo řevu o vydírání. Akorát, že takhle může řvát o vydírání každý, kdo si půjčí v bance, nesplácí a navštíví ho exekutor. Ironie přitom je, že tito "euroskeptici" nejhlasitěji ječí o neomarxismu nebo levičáctví - přitom ale postoj "brát z cizího a nic nedat" je komoušský, až to bolí.

51

Odpovědět

Názor moderátora televíznej zábavnej šou je dôležitejší ako postoj členskej krajiny európskej únie? :D hehe... vtipálek :)

13

Odpovědět

+ehmV niektorých(tunajších) diskusiach to naozaj tak vyzerá...bohužiaľ. Škoda, že to nieje vtip.

06

Odpovědět

Ok, v pořádku. Jsi Slovák, za to ses omluvil, já osobně to přijímám a toleruji tě jako internetového migranta na videích česky. Teď by ale bylo na místě místo off topic patosu o migrantech a hrdém Slovensku se zvolenými fašouny v parlamentu psát třeba k tématu videa, co ty na to? Nebo můžeš po vzoru svého vlasteneckého komentáře založit web videačobolsky.sk a tam v diskuzi třeba pod Conanem psát o tom, jací jste frajeři. Mě ale skladba duchovních budov na vašem území, ze kterého ekonomicky migrujete do ČR už 27 let, natož aby někdo migroval k vám, nezajímá, nepromiň.

174

Odpovědět

+ZeckSúhlasím. Bohužiaľ, na Slovensku je takýchto "vlastencov" príliš veľa. Nehovorím, že by sme nemali byť hrdí na to, kým sme, ale mali by sme sa aj správať tak, aby sme na to mohli byť hrdí.
Ten celonárodný strach z migrantov je až smiešny, lebo migranti na Slovensko ani dobrovoľne prísť nechcú. Načo by tu chodili, keď samotní občania tu nemôžu slušne žiť?
Ako napísal Zeck, sám som prednedávnom odišiel do ČR. Som učiteľ a podľa toho, čo sa dialo na Slovensku v poslednom období a ako samotní rodičia žiakov nechceli, aby mali ich deti kvalitnejšie vzdelávanie a nadávali učiteľom za to, že sa im ho snažia zabezpečiť, som si povedal dosť.
Aj keď podľa momentálnych nálad Zemana, ktoré predčia aj tých najväčších idiotov v slovenskej vláde sa obávam, aby som čoskoro nemusel ísť ešte trochu ďalej. Alebo sa vydám opačným smerom. Kamarát pracuje v Rumunsku a je mu tam oveľa lepšie, ako sa mal na Slovensku. Myslím, že aj to už niečo hovorí o pomeroch na Slovensku.

93

Odpovědět

S každým videem vidím, jak jsou v USA totálně v p****i základní, nutné věci. Je sice fajn, že v jiných ohledech jsou na tom dobře, ale pokud nefunguje takovýhle základ, jako ty věci, o kterých mluví, a co hůř, pokud s tím nikdo nic nedělá, tak je to špatně. Jsem rád, že tam nebydlím, protože muset řešit tu neskutečnou stupiditu…

170

Odpovědět

Vidíš malicherné problémy lidí v jedné z nejvyspělejších zemí světa, kde by chtělo žít 90 procent světové populace. Jsem rád, že žiju v tomhle českým ráji, kde ve firmě dostaneš poloviční plat jako tobě podřízenej němec a když si vyjedeš na dovolenou na západ od hranic, tak si můžeš koupit koblihu a kafe a jet dom.

812

Odpovědět

+AutoV USA? Really? Vždyt do Evropy od ledna připlulo dalších 200 000 lidí. Jen za víkend do Itálie 10 000. Ne do USA.

47

Odpovědět

+AutoDo USA ročně 1 000 000 lidí. Ještě něco?

107

Odpovědět

+AutoAuto: Do EU28 200 tisíc měsíčně, což je 2,4 milionu ročně. Tedy 2,4x více.
(Už v roce 2013 to bylo 1,4 milionu. _Odhaduje se, že z těchto 3,4 milionu přistěhovalců za rok 2013 představovali 1,4 milionu státní příslušníci třetích zemí,_ zdroj: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Migration_and_migrant_population_statistics/cs)

Prostě si EU28 nesmí lhát do kapsy a uznat, že je tou největší (a nejvyhledávanější) destinací pro migranty. I když ji Američané popisují jako socialistické peklo. (Také asi nejsnazší vysvětlení pro žvást o "kulturních levičácích.")

21

Odpovědět

+AutoTo bude asi tím, že do USA je to přes ocean a k nám to je nejblíž z nejvíc postižených krajin. Kdyby mohli, tak jdou všichni stejně do USA.

41

Odpovědět

Problém je ten, že tyto společnosti mají určitě pobočky ve velkých městech, kde je populace černochů 60% a vyšší. Tito tvorové s IQ 75 pak dělají ve firmách přesně toto. Do 20 let je USA na dně.

851

Odpovědět

Jsem rád, že palce dolů. Je dobré si potvrdit tvrzení, že kulturní levičáci jsou prostě úplně mimo :)

335

Odpovědět

+nevimjmeno2Žádní kulturní levičáci, jen nejsme rasisti :)

269

Odpovědět

+nevimjmeno2Fakt je taktika "dovezem si zahraniční pracovníky nejlépe ze zaostalé země" levicová?

Co by tím "kulturní levičáci" získali?

Nižší plat pro dělníky v globální konkurenci? To je přece pravicová mantra uplatňovaný už de Gaullem.
Uplatňování univerzálního étosu pro Zemi, měsíc a blízké planety? To je také pravicová mantra.

62

Odpovědět

+nevimjmeno2orcinuorca2014: To nemá smysl komentovat, to je prostě rasistický žvást. Že USA bude do 20 let "na dně" tvrdili už komunisti - někdy v roce 1950. Podívejme se dnes, kde je USA a kde SSSR.

72

Odpovědět

+nevimjmeno2Co čekat za názory lidí ze země, kde je adopce těžší než potrat.

05

Odpovědět

+nevimjmeno2ještě tak používat správné termity..

polovina potratů je spontánních a "přirozených"; jak trestat ženu, že samovolně potratila, nebo že se vajíčko začalo vyvíjet mimo dělohu? tady jsou data, správná terminologie a docela zneklidňující trend, že počet samovolných potratů roste....

(http://hnutiprozivot.cz/?a=34&id=78)

21

Odpovědět

+nevimjmeno2BorgDog: Stávajícím tempem a směřování se sice na dno (třeba na úroveň Nigérie) dostanou za 200, 300 let. Ale i to je docela děsivé.

300 milionové ekonomiky už dnes nejsou ničím ohromujícím, EU28 má dokonce 3x více (přesněji 3.5x více) a právě ona je tahounem a světovou ekonomikou číslo 1.

21

Odpovědět

+nevimjmeno2orcinusorca2014 : Jakékoliv prognózy zahrnující 200 či dokonce víc let nejsou nic než science-fiction. Zkuste si představit, jak někdo v proce 1700 předvídá ekonomickou situaci jakékoliv země v roce 2000. Skutečnost je taková, že všichni hlavně východně orientování pořád a pořád škodolibě strouhají mrkev, těší se, že ta odporná USA už určitě do pěti let bude na břiše... a ono furt nic. :-) Akorát jsou čím dál víc pro smích... a spíš na tom břiše končí sami.

20

Odpovědět

+nevimjmeno2BorgDog: a jakou superextra změnou prošla evropská ekonomika v posledních 200 letech?

Hlavními evropskými centry jsou stále Londýn, Paříž, Řím, Madrid, Berlín, Moskva a sever Itálie; ostatní jsou tak nějak jen do počtu.

00

Odpovědět

Nepomohlo by s vyřizováním jména Judith Kandell to, že by v USA měli občanské průkazy, jako v Evropě?

240

Odpovědět

No, mám silný pocit, že kdyby některým paním na ouřadech v Česku integrovaný systém vypsal, že jsi kus nábytku, tak můžeš mávat občankou jak chceš, ale budeš prostě kus nábytku.

350

Odpovědět

+VethPřesně. Zápletku "vám amputovali nohu - ale já mám obě!" jsem zažil zblízka a byla to podobná groteska jako tady, jen tehdy "úřadoval" systém VZP. A občanské průkazy v našem smyslu je něco, co by v USA nikdy nepřijali - každého, kdo by to navrhnul zavést, by tam sežrali.

70

Odpovědět

+VethBorgdDog:
významy "směnárníků" ještě v Rakouském císařství dobře ilustruje třeba seriál "Sňatky z rozumu" ve svém první díle;

Američané tomu dali pouze moderní podobu.

00

Odpovědět

Takže takhle se zjistilo, že Bruce Wayne je Batman.

250

Odpovědět

16:26 máte překlep: Prtoblémem

00

Odpovědět

Díky, opraveno!

00

Odpovědět

Překládejte to líp. Máte tam General InfoRAMation Systems místo Information Services, ale hlavně, ty lidi se nesmáli tomu, že zkratka je GIS. Smáli se tomu, že to zní jako jizz. Já vím, trošku překladatelský oříšek, ale od toho tu jsou poznámky, ne?

61

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver.
Krásne výročie ku dňu vysielania tohto dielu a to 8 mŕtvych v Izraeli. Ale nestalo sa to v EU a nakoľko na blízkom východe sú takéto útoky na bežnom poriadku, tak koho by to zaujímalo..
https://en.wikipedia.org/wiki/Yagur_Junction_bombing

1578

Odpovědět

Čeho se tímhle snažíš docílit? :D

366

Odpovědět

+SmichNičeho, je jen nasranej ži si Oliver udělal prdel z Fica, respektive SR, protože nechápe že mešity se dají postavit a tudíž argumentovat proti přijetí uprchlíkům tím že v SR nejsou mešity ja kravina. :D

197

Odpovědět

+SmichSnad sa nikto z mojich znamych nedozvie, ze obhajujem Fica, pravdou vsak je, ze on nikdy nic take nepovedal.

70

Odpovědět

Jen ho nech. :)
Už jsem si tu na ten jeho červený penіs s dvěma hřebíky skrz celkem zvykl.

275

Odpovědět

kamikaze.NB : A ten John Oliver se neustále vrací, jako by měl někde pravidelný vysílací čas, filuta jeden.

191

Odpovědět

Vlastně jsou tvoje komentáře docela praktické. Další informace navíc.

Pro příště by bodlo víc informací o více událostech. :)

20

Odpovědět

To zní jak něco z roku 2145

00
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK