Jsem stará

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:42
Počet zobrazení:2 686

Jaké to je být starý? 

Bref. In short. Stručně. Miniepizodky francouzského seriálu Kyana Khojandiho.

Přepis titulků

Čekal jsem na schůzku, když jsem si všiml staré paní. Vždycky, když mám s někým schůzku, vstanu v 5:30, protože se nudím. Koupu se deset minut a z vany pak vstávám dvě hodiny. Navoním se, pak zapomenu, navoním se znova a zas zapomenu. Navoním se, ale už je to moc, a tak se jdu zas koupat. Jsem hotová. On se jmenuje Osamělost, všude chodí se mnou. Každý den, co Paul odešel.

Nikdy na něj nezapomenu. Hlava už mi moc neslouží, ale srdce ano. Ale navoněla jsem se? Navoním se. - Se Geneviève se bavím o počasí. - Dnes je ošklivo, viď? - Se Jean-Pierrem se bavím o počasí. - Dnes je ošklivo, viď? - S lidmi v obchodě se bavím o počasí. - Dnes je ošklivo, viďte? Ano, pospěšte si. Ale oni nemají čas.

Někdy hlídám vnoučka. - Chodíme do parku. - Babi, koukej! Bývali jsme… Jo jo… - Někdy se mě ptá: - Babi, s kým si to povídáš? - Ale to víš, že s nikým. - Je to můj poklad. Učíme se pískat na trávu. Je šťastný, hraje si, je tak mladý… Někdy jsem z toho smutná. Pak zapomenu.

Vrátíme se domů, hrajeme si a pak pro něj přijde taťka. Nevím… Ahoj mami. - A oba jsou pryč. - Nemám čas… Tak zítra mami. Zítra. Pořád tady? Pojď, pustíme si televizi. Prostě a zkrátka. Jsem stará.

- Dobrý den. - Dobrý. Dnes je ošklivo, viďte? Ano. Překlad: jitkii www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nerozumím té osamělosti. Má kamarádku, kamaráda, vnoučata. To potká za den mnohdy víc lidí než já... Chvíle o samotě přeci nejsou automaticky osamělost.
Jinak milé a vtipné video. :-)

10

Odpovědět

Právě že ani chvíle s lidmi neznamenají že se člověk necítí osamělý. Povídat si s lidmi jen o počasí tak se tak cítím taky.

30