Katy Perry - Firework

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:447
Počet zobrazení:6 379

Katy Perry je dalším videem na přání - dnes pro uživatele GlanDuin. Katy Perry, vlastním jménem Katheryn Elizabeth Hudson, je americkou popovou zpěvačkou. Vyrůstala v pastorské rodině v Kalifornii. V roce 2001 vydala pod jménem Katy Hudson své první gospel album, které se setkalo s neúspěchem - stejně tak jako roku 2007 píseň "Ur So Gay" (již vydaná pod jménem Katy Perry). Až o rok později se dočkala úspěchu s hitem "I Kissed a Girl" a prorazila i mimo USA. Píseň "Firework" byla ovlivněna - dle slov Katy - románem "Na cestě" od amerického spisovatele Jacka Kerouaca. Je pro ni nejdůležitější písní alba "Teenage Dream". Videoklip byl natočen 28. 9. 2010 v Budapešti a jeho závěr byl natočen na nádvoří Budai Vár - Budínského hradu.

Přepis titulků

Překlad: janica www.videacesky.cz Cítíš se někdy jako igelitová taška unášená větrem toužící po novém začátku? Cítíš se někdy tak tenký jako papír, jako dům z karet, který je zničen fouknutím? Cítíš se někdy, jako bys byl pohřbený za živa, uvnitř křičíš, ale vůbec nikdo tě neslyší?

Víš, že máš pořád naději? Je v tobě jiskra. Musíš jen nechat vznítit plamen a nechat ho zářit. Tahle noc je jen tvá jako 4. července. Protože jsi, zlato, ohňostroj.

No tak, ukaž jim, jak jsi výjimečný. Nech je nad tebou žasnout, když zazáříš celým nebem. Zlato, jsi ohňostroj. No tak, nech své barvy vyniknout. Nech je nad tebou žasnout, necháš je všechny tvrdě dopadnout. Nemusíš se cítit nadbytečně, jsi jedinečný, nenahraditelný.

Kdybys jen věděl, co na tebe čeká v budoucnosti... Po vichřici přijde duha. Možná že ty jsi tím důvodem, proč jsou všechny dveře zavřené. Jen ty můžeš otevřít ty, které tě dovedou k dokonalé cestě. Tvé srdce se rozjasní jako blesk a až nadejde ten pravý čas, poznáš to. Musíš jen nechat vznítit plamen a nechat ho zářit.

Tahle noc je jen tvá jako 4. července. Protože jsi, zlato, ohňostroj. No tak, ukaž jim, jak jsi výjimečný. Nech je nad tebou žasnout, když zazáříš celým nebem. Zlato, jsi ohňostroj.

No tak, nech své barvy vyniknout. Nech je nad tebou žasnout, necháš je všechny v úžasu. Dokonce zářivější než měsíc... Vždy to bylo uvnitř tebe a teď je čas nechat vše vyjít na povrch. Protože jsi, zlato, ohňostroj. No tak, ukaž jim, jak jsi výjimečný.

Nech je nad tebou žasnout, když záříš celým nebem. Zlato, jsi ohňostroj. No tak, nech své barvy vystoupit. Nech je nad tebou žasnout, necháš je všechny v úžasu. Dokonce zářivější než měsíc... Dokonce zářivější než měsíc...

Komentáře (56)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hudebně ok, ale ten klip je strašně povrchní a plný klišé. Jako chápou o jaké téma jde, ale prostě jsem tomu nevěřil.

00

Odpovědět

ONA JE ŮŽÁSNÁ ! <3 <3 <3

180

Odpovědět

nicca: Titulky normálně fungují.

180

Odpovědět

kde je ten překlad?

189

Odpovědět

Tadashi: Připomínku přijímám, ale jsem líná to už přepisovat. :D

180

Odpovědět

2Janica: Pěkný překlad, jedině mi přijde trochu krkolomná věta "Protože si, zlato, ohňostroj," když si to zkusíš říct nahlas, není to úplně klasické. Víc by mi sedělo "Zlato, jsi ohňostroj," které sice není doslovný překlad, ale význam má stejný. :-)
Všem ostatním: Nejsem gay, přesto mi přijde říkat, že bytí homosexuálním (sem zahrnuju i lesbičky) není vada, taky proč by měla být? To že není schopný reprodukce je blbost, on ji schopný je, ale líbí se mu víc stejné pohlaví než to opačné. Často by i chtěli mít dítě, ale v hodně zemích jim to ještě není povoleno, protože by dítě mělo "špatný vzor." Nechápu proč se lidi štítí homosexuálů, někteří říkají, že by je mohli ojet, tak těm se dá vzkázat jen to, že je mnohem větší pravděpodobnost, že narazí na delikventa opačného pohlaví a navíc gayové nechtěj jiné kluky než gaye... to jen vy si to myslíte, paka! Jinak písnička je samozřejmě skvělá, jinak bych tady na ni nebyl. Je to zvláštní, protože to vůbec není můj styl, ale líbí se mi. :-)
2Dorothy Harris: Lidi řeší to, co je jiné. Protože se toho tak trochu bojí většinou.

181

Odpovědět

Mlíčko: :D :D :D :D bambus nejlepší :D

180

Odpovědět

Jak tady můžete řešit gaye, když se v tom videu vyskytují asi jen 5 vteřin?!
Trochu tolerance!
Písničku miluju a jsem moc ráda, že jsem ji zde našla přeloženou.

180

Odpovědět

Ani sem si snad rači nečetla ty komentáře zaměřené "proti gayům". Mě gayové nevadí. A vlastně nechápu, proč se tady o tom diskutuje :) Ta písnička je skvělá, a to je hlavní ;)

180

Odpovědět

NoHál: Děkuju za tvůj příspěvek. Jinak jsem si dneska uklízela před svym prahem zrovna v MHD, když jsem pustila starší generaci sednout. :D

180

Odpovědět

NoHál...pod tvou reakci bych se podepsala!
Velice příjemná písnička s krásným posláním :-)

180

Odpovědět

Zdravím videačesky, děkuji za překlady nejen tyto, ale i jiné. Nikdo nikoho nenutí, aby se díval na překlady písniček, co nemá rád. Po zralé úvaze budu psát raději věty i s příklady, protože někteří jedinci neuměli na zš opsat z tabule ani kdy bude rodičák. To, že je někdo opačně orientovaný je jenom jeho problém. Je to prostě vývojová vada, ať si říká kdo chce co chce, prostě není schopný(á) reprodukce, takže je to vada. Stejně tak je ale vada, když někomu chybí noha a taky ho nikdo neodsuzuje. Chvilku se nadtím zastavíte a stejně pak jdete dál, takže vylévat si nezralé a uražené srdce, nebo naopak hrát si na zastánce práva s nic neříkajícími kazatelskými žvásty můžete doma v kuchyni. Každý ať si zamete před vlastním prahem a nešíří tady hovadiny ať už moralistické, nebo nedospělé a přízemně urážející. Zajímalo by mě, jestli ti co tady nadávájí do homoušů řekli 2metrové korbě s opačnou orientací, že je homouš, nebo řiťopich a na druhou stranu vy velcí moralisti, kolika jste dnes pomohli lidem? když jedu autobusem, tak pustím sednou staré lidi jediný. To ani nemluvím o kočárcích a podobně. Tak se vraťte zpátky na zem!!!

180

Odpovědět

pekna pisnicka, neni o sice uplne muj styl, ale rekla bych, ze spouste lidem to muze nahradit nekolik hodin u psychologa :-)
moc pekny preklad ;-)

180

Odpovědět

Janica the best!!! ;)

180

Odpovědět

aj napriek zbytočne negativným komentárom podomnou mám z tohto klipu fajn pocity. hudba bola výborná, speváčka celkom fajn, a to vravím aj napriek tomu, že moja expriateľka, ktorá mi bola vzorom a mala väčšinou pravdu, Katy Perry neznášala :) posolstvo ani text neriešte ak máte týmto niekoho uraziť, pieseň bola fajn tak načo to viac riešiť :))

180

Další