Každy zemře, ale ne každý žije

Thumbnail play icon
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:115
Počet zobrazení:6 824

Inspirativní video o vašich snech a odvaze za nimi jít od tvůrce úspěšného videa Lid versus vzdělávácí systém.

Přepis titulků

Smrti se většina lidí nebojí. Bojí se, že si na sklonku života uvědomí, že nikdy doopravdy nežili. Existuje studie, nemocniční studie, která zkoumala stovku důchodců. Čelili smrti, byli blízko svého posledního nádechu. Zeptali se jich, čeho nejvíce litují. Téměř všichni řekli, že nelitují věcí, které udělali, ale těch, které neudělali. Rizik, která nikdy nepodstoupili.

Snů, které si nesplnili. Budou i tvá poslední slova: Kdybych jenom býval...? Hej, ty, probuď se! Proč existuješ? Život není od toho, abys jen pracoval, čekal na víkend a splácel nájem. Ne, nevím toho moc, ale vím toto: Každý člověk na Zemi má dar. Omlouvám se černošské komunitě, ale už nemůžu déle předstírat...

Martin Luther King nikdy neměl sen, ten sen měl jeho. Lidé si sny nevybírají, to sny si vybírají je. Takže ta otázka, ke které se dostávám, je: Máte odvahu, abyste si splnili sen, který si vás vybral? Který se k vám hodí a drží vás? Nebo si ho necháte vyklouznout? Nedávno jsem se dozveděl něco o letadlech. Bylo to tak překvapivé.

Mluvil jsem s pilotem a ten mi řekl, že hodně pasažérů si myslí, že je nebezpečné létat v letadlech. Ale on řekl: "Ve skutečnosti je pro letadlo nebezpečnější, když zůstane na zemi." A já na to: "Co? Jak to?" A on řekl, že na zemi, letadlo začne rezavět, selhávat a opotřebovávat se mnohem rychleji, než kdyby bylo ve vzduchu. Jak jsem odcházel, tak jsem si pomyslel: "Jo, to dává smysl." Protože letadla postavili, aby žila v oblacích.

A každý člověk byl postaven, aby prožil ten sen, který má v sobě. Takže to, co je pravděpodobně tou největší ztrátou, je žít život na zemi, aniž byste vzlétli. Většina z nás má strach ze zloděje, který se nám v noci vloupá do bytu a vykrade nás. Ale zapomínáte na zloděje, který jde po vašich snech. Jmenuje se Nejistota, pokud ho uvidíte, zavolejte policii a držte ho dál od dětí. Je totiž hledána za vraždu, protože zabil mnohem víc snů než selhání. Nosí mnoho převleků a jako virus vás zanechá oslepené, nejednotné a promění vás v "tak trochu".

Tak trochu je smrtelné. Vy víte, co to je. Je tu hodně "tak trochu" lidí. Tak trochu chceš změnit práci, tak trochu chceš samý jedničky, tak trochu se chceš dostat do formy. Jednoduchá matematika, nemusíte se prokousávat čísly, pokud něco tak trochu chcete, výsledky budou jen tak trochu uspokojivé. Jaký je tvůj sen?

Co v tobě budí vášeň? Nemůžeš to tak trochu chtít, musíš to chtít celým svým srdcem. Budeš muset bojovat? Ano, ano, budeš bojovat, to se nedá obejít. Mnohokrát spadneš, ale kdo by to počítal? Prostě si pamatuj, neexistuje žádná hladká hora. Pokud se chceš dostat až na vrchol, musíš přejít ostré hřebeny, Přijdou chvíle, kdy budeš vystresovaný a v depresi, ale něco ti řeknu, Stevena Spielberga třikrát odmítli vzít na filmovou školu.

Třikrát, ale on šel dál. Vedoucí televize vyhodili Oprah, protože se prý do televize nehodila. Ale ona šla dál. Kritici řekli Beyoncé, že neumí zpívat, byla v depresi, ale šla dál. Strasti a kritika jsou předpoklady úspěchu. To je zákon našeho vesmíru, kterému nikdo neunikne. Protože bolest je život, ale ty si můžeš zvolit typ. Buď bolest na cestě k úspěchu, nebo bolest, kdy tě pronásleduje lítost.

Dám ti radu: Moc nad tím nepřemýšlej. Byl nám dán dar, kterému říkáme život. Tak to nepokaz. Nejsi definován svou minulostí, naopak, rodíš se znovu v každém momentě, tak ho popadni za pačesy, teď. Někdy musíš skočit a křídla ti narostou až po cestě dolů. Začni s tím, než vyprší čas, protože v životě neexistují přesčasy, žádné druhé pokusy.

Vím, že to vypadá, jako bych kázal a měl jen silácké řeči, ale pokud nepoužiješ svůj dar, tak šidíš nejenom sebe, ale celý svět. Jakou představu máš vypálenou ve své mysli? Jaký nápad, lék nebo dovednost můžeš vytáhnout na světlo světa? Do tohoto universa, "uni" jako jedna a "verse" jako píseň, kde je pasáž, kterou musíš zazpívat, tak popadni mikrofon a buď odvážný. Vyzpívej si srdce na pódiu. Nemůžeš jít zpět a vytvořit nový začátek.

Ale když začneš hned teď, můžeš vytvořit nový konec. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže mám vyskočit a čekat že mi během pádu narostou křídla a nerozbiju si držku? Dobrá metafora. :D

Problém je v tom, že někdy nezvládneme vše, nejsme na to stavění. A nejhorší v dnešní společnosti je generace lidí, kteří si myslí, jak jsou úžasní a narcismus v nich jen kypí. Někdy je pokora a potřeba odmítnutí stejně důležitá jako odvaha.

Zajímavý článek:
https://psychologie.cz/svet-patri-mne/

32

Odpovědět

ten titulek je pekna blbost. Pokud ma nekdo zemrit, musi predtim zit, jinak to nejde.

32

Odpovědět

ano žít musí každý.... ale žít není jako žít.....

00

Odpovědět

motivačné to je, ale vidí a podáva to hrozne čierno-bielo, buď si ideš naplno z ruky do huby ale preživaš každu minutu naplno a tak ako ťa baví, alebo sa zabezpečuješ ale menej žiješ pre seba a svoje vnútorné potreby.

dá sa aj oboje, ale ako to tu už bolo spomínané v iných komentoch nie každý má takú danosť, šťastie a možnosti v živote aby mal extra veľa času na seba a ešte aj extra peňazí na život a realizáciu.

ale o tom asi ani video nehovorí, skôr hovorí o tom aby sme nezabíjali svoje vnútro realitou ktorá nás núti robiť veci ktoré nechceme

30

Odpovědět

Negr se omlouvá černé komunitě. Tak už jsme viděl všechno.

144

Odpovědět

Kostky byly vrzeny davno pred Caesarem. Takze asi tak.

30

Odpovědět

Více videí od něj, prosím...

55

Odpovědět

Zajímavé leč já nemohu souhlasit. Tohle si mohou dovolit lidé, kteří měli zkrátka štěstí v životě. Že narazili na dobrou práci, dobrý nápad, narodili se do bohaté rodiny. Jenže ne každý z nás má takové štěstí. Někteří nejsou tak chytří, jiní nemají finance... On doopravdy neví, jaké to je, pracovat, čekat na víkend, a splácet nájem, protože nikdy nezažil život běžného člověka, který pracuje aby mohl přežít. Já bych si ráda splnila svoje sny... Dám vědět, až si na ně našetřím když po zaplacení nájmu a všech investic mi na účtu zbývá 40,- Kč. Nosím děravé oblečení staré i 5 let, většina kalhot má všude ve vydřených místech podomácku vyrobené záplaty z vyřazeného oblečení, protože si nemohu dovolit ani nové oblečení. Žiju tak jak můžu, snažím se, ale svým snům musím přistřihávat křídla

179

Odpovědět

To je proto, že jsi se dostatečně nenaučila školu života. Peníze leží všude na zemi, stačí sbírat:) Doporučuji knížky o finanční gramotnosti. Takticky se to naštěstí neučí na školách. Kdo je zvídavej a chce si pro to jít tak si najde i cestu.

75

Odpovědět

Zkus míň žrát.

15

Odpovědět

Tohle mě velmi mrzí a jsem si vědom, že tyhle smutné případy existují, z toho důvodu jsem také rád, že existují sociální stipendia na vysokých školách apod. I s veškerou snahou to však není možné. Nicméně, toto jsou opravdu vzácné případy. Většina lidí naší společnosti existenční problémy řešit nemusí a je to zkrátka pouze a jen lenivost, neschopnost převzít zodpovědnost. Nějaký anonym přede mnou psal, že jen vydělává pro ty "nahoře". Tenhle brek a shazování viny na jiné za svůj z******? život, je přesně ten případ.

23

Odpovědět

+Hans999Nevím no. V ČR je průměrný plat 27 000. (19 000 čistého) a na ten 70% lidí nedosáhne. Každý kdo má méně než 40 000 je žebrák dle cen.

51

Odpovědět

+nevimjmeno270%?
Víšv čem je problém? V ČR se do průměrného platu řadí i platy ředitelů apod... tedy, když ti tam hodí, já nevím, ředitele, který bere 4 mega měsíčně, nahodí ti to průměrnou mzdu o několik tisíc.
V našem městě a celkově v kraji je nejvyšší plat cca 15-16 tisíc čistého, ale abys na něj dosáhl, musíš umět plynule slovem i písmem němčinu a ruštinu. Jakmile umíš, byť bravurně, angličtinu, tak můžeš být rád, když máš výplatu 12-13 tisíc čistého.
A přitom zrona Karlovarsko je jeden znejdražších krajů, protože tady všechno zdražuje kvůli bohaté zahraniční klientele.

Já zatím existenční problémy neřeším, peníze na zaplacení svých závazků mám, ale nemám peníze na to začít si plnit svoje sny.
Kdybych prakticky nepodrazila svou babičku, která mi dala 50 tisíc s tím že "si nesmím koupit koně" a já si přesto koupila, tak bych neměla ani ten jeden splněný sen, protože sama bych si na koně as nikdy nevydělala

31

Odpovědět

+lenaciaTo se nedělá, takhle lhát babče. Snad jsi ji aspoň svezla.

31

Odpovědět

+pav1babička se koní bojí.

30

Odpovědět

+lenaciaMěsíčně mi zbývá 40,- nosím děravé oblečení a nemám na nové / koupila jsem si koně. :D
"Koupila jsem si koně". Protože hned po jídle a elektrice, takovej kůň je nezbytná součást života.

32

Odpovědět

+Matess_meTy jsi ji nepochopil, jde si za snem. V podstatě ani motivační video nepotřebovala...

50

Odpovědět

+Matess_meVíš, lidská potřeba seberealizace a mít smysl je důležitější, než jídlo a elektrika. Takže ano, kůň je možná ještě větší potřeba.

Přečti si něco od Viktora Frankla, nebo alespoň o jeho životě a Vůli ke smyslu.

20

Odpovědět

+Matess_meno to víš, v době, kdy jsem si koupila koně jsem ještě neměla zase až tolik děravého oblečení

00

Odpovědět

+lenaciaNechápu tvojí odpověď, vždyť máme stejný pohled na věc :D Ale mohla bys mi ukázat ty ředitele se 4 mega. Znám (ne kamarád nebo tak) generálního ředitele nadnárodní společnosti s miliardovými zisky co má 200 000/měsíc a bonusy stejné. ono to tak není, že by vedení soukromých firem vydělávali miliony. To jde jen ve státních firmách, kde jsou dosazení čuráčci politiků, které volíte.

10

Odpovědět

+nevimjmeno2já tady nikoho nevolím, resp. volila jsem Piráty, naše město je jediné, kde vyhráli. A změny žádné, tedy... kromě toho, že Starosta bral úplatky.
Nicméně i těch 200 tisíc, když se započítává do průměrné mzdy... dost to zahází s výslednými čísly

01

Odpovědět

+lenaciaPiráti jsou extrémní levota jako zelení a komunisti..pfuj.

01

Odpovědět

🐅

01

Odpovědět

Není mrtvé co může věčně žít...

02

Odpovědět

Člověk ani nemusí souhlasit s každým jeho slovem, ale jak již psal někdo předemnou, hlavně to člověka nutí trochu zapřemýšlet nad sebou a svém okolí. Asi málokterý člověk po nějakém takovém podobném videu nevstane a neobrátí svůj život o 360°, ale jsem pro aby se překládalo od něho víc, pokud má co. Dělá to čemu věří a podle mě to dělá víc než dobře. Svět ani systém ve kterém žijeme se nezmění sám od sebe :)

32

Odpovědět

o 360° a si tam kde si bol predtým .

90

Odpovědět

+Martin BrezíkLul, jn menší chybička :D:D Dík za opravu :)

11

Odpovědět

Jako video fajn, to jo, občas bych sice nesouhlasil (ne, doopravdy nejsme stvořeni. Jsme výsledkem náhody při kombinace DNA), ale jako jo…dalo by se.
Nicméně… Universe je trochu o něčem jiném. Do googlu stačí zadat „universe etymology“, a hned to tam vyjede.
A to je asi ten sen/myšlenka, co si zvolil mě. Vědět, co nejvíce relevantního, pro dobro vědění samotného. Ono se to stejně někdy bude hodit.

00

Odpovědět

Ráno vstanu. A říkám si. Zase musím do práce. Kde to vede ? Co to je ? Jsem obětí systému. Pracují pro ty k***y nahoře a bez jejich peněz jsem tady v tom světě hovno, neboˇdosáhli toho, že zadarmo ti nikdo nic nedá. Lidi jsou k***y a malo jich je jiných. Rád bych si plnil sny a hnul se vpřed, ale nic mi to neumožňuje. Vše je o penězích a to je naše klec. Peníze ti kurví život. To je ta věc. Kdybych se na to vše vysral, jsem na ulici. Co že bych chtěl potom jet do zahraničí, jak je mým snem ? Nikdo nevezme zadarmo bezĎáka nikam. Proto k***a makej a na konci života si řekni, že jsi nemohl srat na to být jen další ovce ve stádě, protože bez toho bys za pár drobných kouřil ptáky pod mostem.

51

Odpovědět

S Majsnerovym perem v jedny ruce a v druhy vajnos... Neni zivot krasny?

10

Odpovědět

Způsob podání nic moc, ale zpráva je to dobrá. Takové videa nemají změnit život, ale přinutit člověka trochu zauvažovat.

64

Odpovědět

Hen toho kripla uz som videl skor nech sa ide zahrabat zo svojou inspirativnou recou.

76