Kde bydlí velikonoční zajíček?

Thumbnail play icon
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:18
Počet zobrazení:2 343
Velikonoce se slaví v každé zemi jinak. V tomto videu se dozvíte, co je typické pro Velikonoce v Německu a kde vlastně bydlí velikonoční zajíček.

Přepis titulků

Kraslice, jehňátka, králíčci… Blíží se Velikonoce. Ten nejstarší křesťanský svátek a hlavní svátek církevního roku. Jak se Velikonoce slaví ve světě a kde bydlí velikonoční zajíček? To vám ukážeme v naší reportáži. Domov velikonočního zajíčka je jedna malá vesnice v Dolním Sasku, Ostereistedt. Tady bydlí v ulici Am Waldrand 12, a lidé mu dokonce mohou napsat. Už 19 let odpovídá zajíček Hani na dopisy dětí z celého světa.

Opravdu. Pošta pro tuto událost každoročně najímá speciální velikonoční pracovníky a přebírá také veškeré náklady na psaní odpovědí. Zajíček je jedna z mnoha velikonočních tradic v Německu. Ne všechny pochází z biblické historie Velikonoc. Zajíček a kraslice jsou jednoduše symbol úrodnosti. Velikonoční oheň symbolizuje růst a život, ale je to i křesťanský symbol, který ztělesňuje Ježíše jako světlo světa.

Další biblickou tradicí je velikonoční jehně, které díky své bílé srsti znázorňuje samotného božího syna. Velikonoční čokoládky jsou jen prodejní strategie cukrovinkářského průmyslu. Velikonoce jsou mezinárodní svátek a v každé zemi se pojí s jinými zvyky. Hledání vajíček se v německy mluvících zemích a Nizozemsku traduje už od 18. století. Proč velikonoční zajíček vajíčka schovává, to nikdo přesně neví.

Na Ukrajině se podle pravověrných zvyků peče obrovský velikonoční dort, který je na konci postní doby na velikonoční neděli rozdán v obci. Velikonoce se slaví hodně také v USA. Newyorské Easter Parade na Páté avenue se účastní lidé v maskách, které nepřipomínají pouze králíčky. Velikonoce slaví i americký prezident. V Bílém domě ve Washingtonu se každoročně pořádá tzv. egg roll. Samozřejmě s dřevěnými vajíčky.

Tak veselé Velikonoce. Překlad: losenka www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář