Kouzelnický trik pro Johna Cleese

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:360
Počet zobrazení:5 582
Známá kouzelnická dvojka Penn a Teller, z nichž druhý jmenovaný na pódiu nikdy nemluví, zatímco první mluví hodně a rád, vám v tomto videu předvede jeden (ne)obyčejný kouzelnický trik. Pomáhat jim bude slavný herec a člen kultovního uskupení Monty Python, John Cleese. Snad vás toto video pobaví, i pokud nejste kdovíjak velcí vyznavači kouzelnictví.

Přepis titulků

Ano, chtěl jsi vidět něco zblízka a něco malého. A kamery sice karty zachytí snadno a vyhovovaly by ti, jenže pro lidi vzadu je to moc malé. Navíc je to trochu nudné. Takže jim dáme něco na koukání, zatímco si dáme karty. Jen si vezmu rekvizitu a hned se vrátím. Uděláme to tady. Opatrně, Rosie. Díky, Robbie.

- To je ten druhý? - Můj parťák Teller. John Cleese. Teller. A teď... Jo, v žádném případě se ničeho nebojte. Teller nyní nezadržuje dech. Jak vidíte podle bublinek, Teller pohodlně dýchá skrz tuto nádrž a přestane dýchat, až začne trik s kartami. Johne, poprosím tě, vezmi si od Tellera zámek.

- A zamkni Tellera do jeho vodní rakve. - Dobře. A je to. Teller drží v levé ruce klíč k tomuto zámku a doslova ke svému životu. A přísahal jako džentlmen, že ten klíč nepustí, dokud tyto zručné ruce nenajdou tvou kartu. Nádrž byla navržena speciálně pro Tellera. Železná zábrana mu brání ve vystrčení nosu nebo pusy, aby přijal ten úžasný vzduch, který my dva často bereme jako samozřejmost.

Pro nadšence do statistik: Světový rekord v (úmyslném) zadržení dechu je 4 minuty 35 sekund a drží ho Harry Houdini. Rosie, nezapomněl jsem na tebe, pozoruj prosím Tellerovy rty. A hned jak mu vypadne regulátor, hned jak přestane dýchat, stiskni tlačítko. A stůj na značce, to je taky tvá úloha. Stiskni tlačítko, aby se spustil odpočet. Johne, zatáhni prosím za hadičku a vytrhni mu z pusy regulátor.

Robbie, odneseš to? Rosie, čas jede? - Ano. - Dobře. Jenom jednou to zmáčkni. Co to děláš? Jo, nějak jsi to přepnula na datum. Tak. Řekněme prostě... Řekněme prostě, že... Že jsme teď začali.

16 sekund... Neboj, Tellere, drobná chybička. Mám pro tebe karty. - Prozkoumej, že nejsou ničím zvláštní. - Ano, vypadají normálně. - Otevři to. - Podej mi... - 10 sekund. - Skvělá práce, Rosie! Otevřeno? Odtrhni i pečeť, aby bylo vidět, že se s tím nemanipulovalo. Ne, je tam. Vytáhni karty.

Obal prostě hoď na podlahu. Zahoď letáčky a jokera. Joker je vzadu, myslím. Zamíchej karty a žádný spěch - ledaže bys v sobě měl zbytek slušnosti. - 1 minuta! - Dobrá práce, Rosie! Karet jsem se zatím ani nedotkl. Teď to bude poprvé. Zamícháno, Johne? Hnedka. Pěkně je zamíchej.

Ruce mám prázdné, teď si vezmu karty, rozevřu je a ty si jednu vezmi a samozřejmě mi ji neukazuj. Počkej, až se otočím, a pak ji ukaž ostatním. - Ukazuje jim kartu, Tellere! - 1 minuta 30! Hezká práce, Rosie. Johne, vezmi si fix a napiš své jméno přes líc karty. To je ta strana, co se od ostatních liší. Napiš tam jméno, zavři fixu a podej mi ji, prosím.

A kartu ukaž divákům, ať vidí tvé jméno. Teď se otočím, tak kartu schovej, prosím. A neohýbej ji, to by se našla snadno. - 2 minuty! - Hezká práce, Rosie. - Kolik je to přesně? - 2 minuty 6. 2 minuty 6 vteřin a porazili jsme Němce. Znám tvé křestní jméno i příjmení. Jaké je tvé prostřední jméno? Marwood.

Rodinné jméno. Dobře. Natáhni prosím ruku, Marwoode. - M-A-R-W-O... - 2 minuty 30. Dobrá práce. O-O-D. A je tvá karta, Marwoode, devítka piková? Ne. Dobře. V pořádku. - Marwood, že? Rodinné jméno. - Marwood. M-A-R-W-O-O-D.

A je tohle tvá karta, Johne Marwoode? Kárový kluk? - 3 minuty. - Hezká práce, Rosie. Žádné strachy, Johne. Protože před začátkem jsem si do levé kapsy saka vložil kartu. A aby to bylo zajímavější, je v zapečetěné obálce. Přečti, co je na ní napsáno. Je na ní "18:33" - a dnešní datum.

- Takže před začátkem šou. Pokud tomu věříš, tak otevři obálku, vytáhni kartu - a ověř, že... - 3 minuty 30. ...je to tvá karta a tvé jméno. - Kolik máme? - 3 minuty 37. - Řekni: to je moje karta. - To je moje karta. Ale není. - Opravdu to není tvá karta? - Ne. Někdo na ni napsal "Basil".

Neděláš si srandu? - To opravdu není... - 4 minuty. Musel jsem... Není tu jiná karta? Ukryl jsem špatnou kartu. Podrž mi to na chvíli. Ukryl jsem špatnou kartu. Dej mi klíč, Tellere! Dej mi ten klíč, sakra!

Má pravdu. Něco jsme slíbili. M-A-R-W-O-O-D. Sakra! - 4 minuty 30. - Díky! - M-A-R... 4 minuty 30? - Ano. Raz, dva, tři, čtyři... Blahopřeju, pokořil jsi Houdiniho. Začnu znova. J-O-H-N... M-A-R-W-O-O-D. C-L-E-E-S-E. Ježiši.

- Byla černá nebo červená? - Černá. 5 minut! Neviděl jsi svý jméno? Hledej na zemi, Johne! Nemám ho pustit? Jsou tady dole. Hledej, Johne. - Nemám ho pustit? - Jaký je čas? - 5 minut 20.

- Pusťte ho ven! - Pustím ho. - Já to tu sesbírám. Zatřes s tím. Je to anglický zámek. - Vypadá to na špatný klíč. - Jaký je čas? - 5 minut 40. - 5 minut 40? Kašli na to, Johne, je mrtvej. Škoda ho. To je špatnej klíč. Johne?

- 6 minut. - Díky. Johne, v cirkusu existuje takové pravidlo. Když někdo dělá nebezpečný trik, je to na jeho zodpovědnost. Sám provazochodec naposledy kontroluje lano. Byla to tedy Tellerova zodpovědnost mít pravý klíč. Žádný soud na světě tě za to neodsoudí... Ačkoliv to ty jsi mu odejmul přívod kyslíku. 6 minut 30!

Mám důležité oznámení. Rád bych věnoval své budoucí vystoupení ve vězení, jménem Nepříjemný svět... Penna, svému bývalému parťákovi. Podívejme se na tvář pravého hrdiny své generace. - Dámy a pánové, Teller! - 7 minut. A je to tvoje karta, Johne? Dvojka piková? Velmi chytré.

Díky moc. Díky. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud si dobře pamatuju,tak ti dva kouzelníci byli aji ve Faktoru strachu.

181

Odpovědět

To je ten borec, jak nabízel Joeymu ty encyklopedie.

191

Odpovědět

Předání karty se dá vytušit z toho frmolu na závěr, ale jak vyřešili dýchání, z toho mi zůstává rozum stát :-) Nějaké nápady?

181

Odpovědět

Stačí, když v té kyslíkové bombě měl skoro čistý kyslík (ve vzduchu je normálně 21%), a potom i normální člověk bez tréninku dá zhruba 8 minut.

1834

Odpovědět

+MDChodím se potápět a vím, že to tak jednoduché jak tu ty píšeš není :-) a 8min pod vodou je hodně ldouhá doba. :-) Ten fígl bude v něčem jiném. Jinak tu kartu není problém strčit pod brýle to je celkem jednoduché.

191

Odpovědět

+MDdychat cisty kyslik ? :D neni to nahodou skodlive ?....trocha chemie,co ? :D

192

Odpovědět

+MDok... vem si bombu a dychej cistej kyslik :D :D :D

181

Odpovědět

+MDproč by to mělo být škodlivé? může to být v důsledku třeba trochu nebezpečné, jak se ukázalo na Apollu 1, ale ti astronauté zahynuli kvůli ohni, nikoliv kvůli vdechování kyslíku..

183

Odpovědět

+MD100% kyslík je pro organismus toxický,... na to prostě člověk nemá uzpůsobený plíce,... jako když ryby dýchají žábrami mikrobublinky vzduchu ve vodě (ne nerozkládají H2O na vodík a kyslík),... ale na vzduchu prostě dýchat nemůžou

180

Odpovědět

třeba měl do těch brýlí, konkrétně do nosu přivedenej vzduch a nějakým způsobem i odvod, kdo ví :)

181

Odpovědět

+tsunamiProč myslíš že měl celou dobu zvedlou ruku s černým rukávem, do kterého ukryješ pohodlně trubičku na dýchání.

191

Odpovědět

Všimni jsi, že má ruku pořád nahoře ... má vyvedenej vzduch z tech brejlí přes rukáv nahoru.

181

Odpovědět

Nijak. Prostě je mrtvej. Ano, je to smutné, ale nezbývá nám než pohlédnout pravdě do tváře.

200

Odpovědět

Ten kouzelník vypadá jako Geňa :D :D (Richard Genzer)

203

Odpovědět

Žejo :-D Taky jsem si řikal :-D

182

Odpovědět

Richard Genzer really high plays magician and s**t...

1817

Odpovědět

Penn Jillette se dokonce objevil v Přátelích (s04e03), kde hrál podomního prodejce encyklopedií. :D

182

Odpovědět

+DendelinA já celou dobu přemýlel odkud ho znám! :-D

180

Odpovědět

+DendelinStejně tak s Simpsnech "11x06 Všechna sláva, polní tráva"

180

Odpovědět

nicely done Rosie :D

183

Odpovědět

Ten kouzelník musí mít obrovskou spotřebu asistentů... :D

188