Monty Python – Mrtvý papoušek

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:379
Počet zobrazení:12 840

Další scénka z pořadu Monty Pythonův létající cirkus. Tentokrát jako krásná ukázka synonym při stížnosti ve zverimexu. Účinkují John Cleese a Michael Palin.

 

Přepis titulků

Dobrý den, rád bych podal stížnost. - Dobrý den, slečno. - Jaká slečno? Promiňte, mám rýmu. Rád bych podal stížnost. - Máme pauzu na oběd. - To nevadí, kamaráde, rád bych si stěžoval. na tohoto papouška, kterého jsem si koupil, ani ne před hodinou, v tomhle obchůdku. - Ano, norský modrý, co je s ním? - Já vám řeknu, co s ním je. Je mrtvý, to s ním je. Ne, ne, on odpočívá.

Podívejte. Podívejte, příteli, poznám mrtvého papouška, když ho vidím a zrovna se na jednoho dívám. - Ne, ne, není mrtvý. Odpočívá. - Odpočívá? Jo. Pozoruhodný pták, ten norský modrý. Nádherné peří, že? Peří s tím nemá co dělat. Je tuhý. Ne, ne, on odpočívá. Dobrá tedy. Pokud odpočívá, tak ho vzbudím.

Haló, Polly. Mám pro tebe nádhernou sépii, pokud se probudíš, papoušku Polly. - Podívejte, pohnul se. - To teda ne. - To jste jen strčil do klece. - To teda ne! - Ale ano. Haló, Polly. Polly! Papoušku Polly, vstávat! Polly!

Tomuhle já říkám mrtvý papoušek. Ne, to není. Je omráčený. Podívejte, příteli, mám toho akorát tak dost. Tenhle papoušek je rozhodně po smrti. A když jsem ho před hodinou koupil, ujistil jste mě, že jeho nedostatek pohybu je způsobený únavou a vyčerpáním z dlouhého krákání. Pravděpodobně teskní po fjordech. Teskní po fjordech?

Co je to za řeči? Podívej, tak proč padl na záda v momentě, kdy jsem ho donesl domů? Norský modrý rád zůstává na zádech. Nádherný pták, krásné peří. Podívejte, dovolil jsem si prohlédnout toho ptáka. A zjistil jsem, že jediný důvod, proč vůbec seděl na bidýlku, je ten, že tam byl přibitý. Samozřejmě, že tam byl přibitý. Jinak by se protáhnul mříží a frnk. Podívejte, příteli...

Tenhle papoušek by nefrnknul, ani kdybych jím prohnal čtyři tisíce voltů. - Je zatraceně zesnulý. - Není, on teskní. Neteskní, odešel na onen svět. Tento papoušek už není. Přestal existovat. Vypršela mu spotřební lhůta a setkal se se stvořitelem. Tohle je prošlý papoušek. Je tuhý.

Zbaven života odpočívá v pokoji. Kdybyste ho nepřibil k bidýlku, tak by čichal k fialkám zespoda. Zbavil se své pozemské schránky a odešel do věčných lovišť. Toto je ex-papoušek. Tak to ho asi nahradíme. Pokud v téhle zemi chcete něčeho dosáhnout, tak si musíte stěžovat až do zmodrání. - Promiňte, vašnosto, došli nám papoušci. - Chápu, chápu, už je mi to jasné. Mám slimáka.

A mluví? - To ani ne. - Tak to je sotva náhrada, že ano? Poslouchejte, něco vám řeknu. Pokud půjdete do zverimexu mého bratra v Boltonu, tak vám dá nového papouška. - V Boltonu? - Jo. Dobrá. PODOBNÝ ZVERIMEX V BOLTONU, LANCASHIRE. PODOBNÉ OBCHODY S.R.O.

Promiňte. Tohle je Bolton, viďte? Ne, ne, pane, tohle je Ipswich. To znamená cestu vlakem. STÍŽNOSTI Rád bych podal stížnost. Já tohle nemusím dělat, víte? - Promiňte?

- Jsem kvalifikovaný neurochirurg. Dělám to jen proto, že jsem rád svým pánem. Promiňte, ale to je irelevantní, že ano? To jo, ale není lehké to natáhnout na třicet minut. No, já bych rád podal stížnost. Nastoupil jsem na vlak do Boltonu a ocitnul jsem se zde, v Ipswichi. Ne, tohle je Bolton. Bratr majitele zverimexu mi lhal. Za to nemůžete vinit Britské dráhy.

Jestli je tohle Bolton, tak se vrátím do zverimexu. O NĚCO POZDĚJI Vypadá to, že jsme v Boltonu... Jo. Ale vy jste mi řekl, že jsme v Ipswichi. To byl dvojsmysl. Dvojsmysl? Ne, ne, dvojsmysl.

Ta druhá věc, která se čte stejně pozadu i popředu. - Palindrom? - Jo, jo. To není palindrom. Palindrom Boltonu by byl Notlob. To nefunguje. - Co byste rád? - Ne, já se omlouvám. Nejsem připraven pokračovat ve svém vymáhání dál. Začíná to být příliš švihlé. Úplně souhlasím, úplně souhlasím. Švihlé, švihlé, švihlé. Dobrá, popojeďte s tím. Popojeďte s tím!

Překlad: Zikato Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

video smazali z YT jako několik jiných od MP co tu máte :( kdysi tu bývalo "tlačítko" na nefungující videa, ale nemůžu ho najít (nebo bylo odstraněno..) šiklo by se

10

Odpovědět

Děkují zá pěkné videa které mně pobavilí.Sdílela přátelům na FB

00

Odpovědět

typickej anglický humor

180

Odpovědět

vymrdat s takovýmahle videama!

2074

Odpovědět

Všechen humor MP se vztahuje buď k době a stavu společnosti Anglie té doby, nebo k minulosti a pak to dává smysl a zábavu. Je to asi stejné jako s vtipy z dob socialismu, taky je cizinci těžce chápou.

184

Odpovědět

Do ted jsem myslel, ze mam docela dobry smysl pro humor, ale toto video mi moc usmevu na tvari nevykouzlilo :(, ikdyz slimak jako nahrada za papouska me pobavila.

1912

Odpovědět

BugHer0: konce scének Monty Pythonů musíš vnímat v kontextu celého pořadu. Tohle je vystřižená scénka a dost často všechny scénky v rámci jednoho pořadu končí nějak podobně (třeba že na scénu vtrhne policajt a všechny zatkne, nebo tam přiběhne viking s obřím kladivem a všechny rozežene a podobně). Samostatně to vtipné není, ale když to vidíš v šesti scénkách po sobě a ještě následuje nějaká samostatná scénka pro tu postavu, tak je celkový dojem podstatně lepší.

200

Odpovědět

Klasika, naprostá dokonalost, díky moc :D

220

Odpovědět

Konecne! Mockrat dakujem. Dufam, ze sa tu bude objavovat coraz viac Monty Pythonov, su super!!!

200

Odpovědět

sorry z obchodu ne s obchodu :-)

180

Odpovědět

Ještě by jste sem mohli dát scénku s obchodu se sýrama a hlavně hru na schovávanou :-D

200

Odpovědět

Dobrý den slečno. Slečno? Promiňte, mám rýmu.

210

Odpovědět

And now for something completely different:)

210

Odpovědět

Taky to tam píšou, je těžké natáhnout ten pořad na 30 minut :-D . Mají víc verzí, v některé se ti účinkující hádají, že to měli utnout po tom slimákovi :)

190

Odpovědět

už nikdo nemůžete být první smůla!

191

Další