Pokračování hloupé WatergateLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:145
Počet zobrazení:11 384

Možná si pamatujete díl Hloupá Watergate, kde John Oliver probíral vyšetřování možného napojení Ruska na volební kampaň Donalda Trumpa. Uběhl už rok a jak tedy vyšetřování pokračuje? A co si o tom myslí přátelé Donald Trumpa?

Přepis titulků

Chtěli jsme přinést nové informace k Trumpově skandálu, kterému říkáme hloupá Watergate. Má totiž potenciál Watergate, ale každý zúčastněný je hloupý a pitomý ve všech ohledech. Minulý měsíc to byl už rok od začátku Muellerova vyšetřování, nebo jak to prezident a jeho zastánci nazývají... Nelegitimní hon na čarodějnice Roberta Muellera. Už od počátku je to hon na čarodějnice.

Je to hon na čarodějnice. Je to hon na čarodějnice. - Vlastně je to hon na čarodějnice. - Hon na čarodějnice. Je to zatracený hon na čarodějnice. Ano, neustále přirovnávají vyšetřování k honu na čarodějnice. Je to ironické, protože pokud by Giuliani, Hannity a Trump žili v době honů na čarodějnice, tak by stáli hned u ohňů a opékali si marshmallow, zatímco by se snažili zakrýt svou erekci.

Je to zvláštní tvrzení s ohledem na to, že Muellerův tým během posledního roku obvinil dvacet lidí a tři společnosti a pětkrát z nich získal přiznání viny. Pokud je to hon na čarodějnice, čarodějnice existují. Měli bychom v učebnicích změnit pasáže o honech na čarodějnice v 16. století na: "Doba, kdy jste měli právo utopit ty náctileté dívky v jezeře." Fakt, že vyšetřování postupuje, je dobrou zprávou. Na chvilku ignorujte to, jaký názor máte na Trumpa a politiky.

Na otázku: "Ovlivnil nepřátelsky naladěný stát naše volby?" by měl chtít každý rozumný člověk odpověď. A i přes to čím dál více Američanů chce vyšetřování ukončit. Loni v červnu byla podpora vyšetřování na 62 %. Ale podle současného průzkumu je to jen 54 %. To je znepokojivé. Pamatujte, Trump už přemýšlel o tom, že vyšetřování ukončí, a pokud budou čísla klesat, může se o to klidně pokusit.

Dnes si promluvme o Muellerovu vyšetřování. Ne o jeho závěrech, protože ty ještě neznáme, ale o snaze ho aktivně podrývat. Nejen ze strany Trumpa a jeho právníků, ale především z strany jeho televizních přátel. Ze strany Dýňového dědka, kapitána Panice, Mizerného soudce, bělejší Megyn Kelly, Pitomci, Mladší pitomci pro prezidenta a samozřejmě třetího nejlepšího klienta Michaela Cohena, Seana Hannityho, nejvíce šukatelného muže podle časopisu Chůva potřebuje nové brýle.

Pokud si říkáte, že Fox News nesledujete a tyhle nesmysly jdou mimo vás, tak je důležité, abyste věděli, co tam řeší. Důvod, a nemůžu uvěřit, že to říkám, nejlépe vysvětlil Rudy Giuliani. Když se ho zeptali, proč kolem sebe šíří takovéto nesmysly, nabídl nám toto vysvětlení.

Nakonec se bude rozhodovat o impeachmentu. Na členy Kongresu, republikány i demokraty se budou obracet voliči. Naší porotou budou Američané. Víte co? Má pravdu. Je pokrevně příbuzný se svou první ženou, ale má pravdu. Dlouhodobým stanoviskem ministerstva spravedlnosti je, že prezidenta nemůžete obžalovat.

Trumpa lze hnát k zodpovědnosti jen skrz impeachment, kde je klíčový názor veřejnosti. Když Giuliani vystupuje v televizi, promlouvá k porotě, kterou jsme my. Asi si právě myslíte: "Kurva, povinnost jít do poroty." "Je na čase se začít chovat jako rasistický idiot, abych se z toho vyvlékl." Ale to vás tentokrát nevyřadí.

Ani zdaleka. Proto se podívejme na několik technik, kterými ovlivňují veřejné mínění. Zaprvé se snaží předefinovat vyšetřování podle svých potřeb. Kdykoli ho probírají, nevyhnutelně to skončí takto. Mueller má objevit tajnou dohodu mezi Trumpem a Ruskem. Zatím nic nezjistil. Tak proč to neukončit? Kde je nějaký důkaz tajné dohody? Ven s ním! Zatím nezjistili vůbec nic.

Neexistují důkazy o dohodě s Ruskem. Jen si to ujasníme. Čtyři slova. Závěr? Tajná dohoda? Ne! Iluze a bludy? Ano! Tak jsme se pobavili se slovíčky. Nepobavili. Nepobavili jsme se slovíčky. Ale byli jsme svědkem toho, jak se někdo z Trumpovy vlády přiblížil k rapové hudbě.

Ale je nutné mít na paměti, že Mueller neměl najít důkaz tajné dohody. Sousloví "tajná dohoda" se ve jmenovacím dopise ani nezmiňuje. Byl pověřen hledáním spojitostí a spolupráce mezi ruskou vládou a lidmi z Trumpovy kampaně. Včetně veškerých poznatků, které z vyšetřování mohou vyplynout. To je obsáhlý mandát.

Tvrdit, že se vyšetřování má zrušit, protože neexistuje určitá dohoda, je jako tvrdit, že jste vyhráli ve Scrabble, protože jste si do pusy nacpali všechna písmena. Gratuluji, ale není to podle pravidel. To není jejich jediná taktika. Také užívají acošismus. Už jsme o něm mluvili. Debatu přesouvají k chybám někoho jiného.

Mistrem je Sean Hannity. Na každou negativní zprávu o Trumpovi odpoví bouří acošismů. Máme dvoustupňový soudní systém. A co vyhozený ředitel FBI James Comey? A co Bruce a Nellie Ohrovi? A co ta dvojice milenců Strzok a Page, kteří vystupují proti Trumpovi? A co prolhaná Susan Rice?

A co Christopher Steele, cizí státní příslušník, kterého Fusion GPS najala, aby spravoval peníze, které Hillary vydělala? Cizí státní příslušník, který použil ruské lži, aby ovlivnil Američany během voleb. A co ti, kteří lhali soudcům FISA? Vyvalil na nás spoustu jmen a pak jen dodal: "A co oni?" Je to laciný argument.

Dokážu to. Seane, znáš těhlech 15 lidí? A co oni? A co arcivévoda Ferdinand? A co Cher? Nebudeme se bavit o FBI, dokud mi neřekneš, co s tou Cher, Seane. Hannity tvrdí, že ostatní udělali také špatné věci, takže se ty Trumpovy nepočítají. Ujasním si to. I když někdo jiný udělal něco mizerného nijak to neospravedlňuje tvé jednání.

Kdyby tomu tak bylo, každý film se špatnými recenzemi by mohl říct: "A co Láska mezi superstar?" Po kritikovi by mohli u soudu požadovat, aby jim dal pět hvězdiček. Acošismus je důležitou součástí jejich třetí taktiky. Tvorba protichůdných zpráv. Snaží se zkriminalizovat vyšetřování a označit ho za obří konspiraci s cílem svrhnout Trumpa.

Hannity má hromadu konspiračních nástěnek. S Muellerem a Clintonovou jakožto hlavami dvou zločineckých rodin. A pak tuhle, ať je to, co je to. Každou noc Hannity vytváří obrázek, ve kterém je vyšetřování jen jeden obří skandál. Demokraté, FBI, Deep State a někteří vládní republikáni se mají snažit svrhnout Trumpa.

Rozsah té akce rád popisuje oblíbenou frází. Je to větší než Watergate. V porovnání s tím je Watergate jako krádež snickersky. Vedle toho Watergate vypadá jako krádež snickersky. Vedle toho Watergate vypadá jak krádež snipersky. To je podivně časté zmiňování tyčinky Snickers, přestože jeho pořad nesponzorují. Asi nemohou soupeřit s jeho skutečnými obřími sponzory, jako je MyPillow, krém proti hemeroidům RectiCare, a samozřejmě Sock Slider.

No vážně. Podívejte se. Trápíte se, rozčilujete se, je to náročné. Ohýbání se kvůli nasazení ponožek může být bolestivé. Ale nyní už ne. Představujeme Sock Slider. Bezbolestný způsob, jak si nasadit své ponožky. Díky bohu.

Na tohle jsem čekal. Čekal jsem, až někdo vynalezne nástroj, na který nasadím ponožkový kondom a pak si nohou prošukám cestu k pohodlí. Není překvapením, že se Hannityho tvrzení rychle rozpadají. Vezměte si dvě jména na jeho nástěnce. Peter Strzok a Lisa Page. Jsou to FBI agenti, kteří pracovali na vyšetřování Hillary a Trumpa. A asi nejdůležitější je, pokud sledujete konzervativní média, že spolu měli sex.

Měli tito dva nevěrníci, kteří v té době byli stále v manželství s jiným člověkem, vůbec čas se věnovat skutečné práci u FBI? Tady je, hrdlička z FBI Lisa Page. Peter Strzok a jeho kolegyně z FBI, a tajná milenka Lisa Page. Peter Strzok a právnička FBI Lisa Page se spolu spustili během boje o záchranu státu před Donaldem Trumpem. Jo, šukali spolu!

Dělali prasárničky. Strčili krocana do trouby, nechala si namastit kočku, protáhli kocoura komínem, vyklepal jí kožich a ona mu našlehala smetanu, zastrčil jí hůlku do ohnivého poháru, naprskal jí do jeskyně a dali si snídaní u B.J. Prasáka. Měli spolu aférku. Během toho spolu komunikovali přes pracovní telefon, aby to utajili před jedním z partnerů.

Je to špatný úsudek. Navíc tyto zprávy jasně naznačily, že by za prezidenta měli raději Hillary než Trumpa. Na tento politický názor mají právo, dokud neovlivní jejich práci. DOJ už to prošetřuje. Ale Robert Mueller nečekal. Strzoka z vyšetřování převelel hned po zveřejnění zprávy a Page tam tehdy už ani nepracovala. Tito dva lidé nejsou součástí vyšetřování už skoro rok.

Wall Street Journal si pročetl všech 7 tisíc zpráv mezi nimi a nenašel žádný důkaz konspirace proti Trumpovi. A na chvilku oceňte práci reportéra, který si musel pročíst 7 tisíc sexuálních zpráv mezi nadrženými zaměstnanci FBI. Tohle mu slávu nepřinese. Hannity Strzoka a Page neustále vytahuje. Popisuje je jako dvě hrozby v tomto obřím příběhu. Jeho nejnovější posedlostí je takzvaná Spygate.

Nepřesné tvrzení, že FBI do Trumpova štábu dosadila svého zvěda. Na tomto je celá Spygate založena. Během vyšetřování vlivu Ruska na volby agenti FBI poslali informátora ke dvěma poradcům Trumpa, kteří měli podezřelé vazby na Rusko. To je vše. To je celé. Ale tahle teorie je naprostá kravina. Republikánský Kongresman Trey Gowdy, který přes dva roky vedl vyšetřování Benghází, takže to je někdo, kdo nemá problémy s hledáním špíny na Hillary, si také myslí, že je to kravina.

Věříte, že FBI jednala řádně. Podle toho, co jsem viděl, netuším, co by FBI mohla nebo měla udělat jiného, než vyšetřovat podezření, že někdo okrajově napojený na kampaň si dělá vazby na Rusko.

Všichni bychom měli chtít, aby FBI prošetřila pravdivost toho, co ti lidé tvrdili. Dobře, tvrdí, že FBI udělala to, co měla. A titulek: "FBI vyšetřuje možný zločin" je jako titulek: "Domino's doručuje pizzu" nebo: "Harley-Davidson prodává řešení krize středního věku". Nedělám si legraci, existují jen z toho důvodu.

A než aby to přijali, někteří Trumpovi zastánci obrátili pozornost ke Gowdymu. Mohl bych tu říct spoustu jmen. Trey Gowdy je naprosto schizofrenický. Je zcela jasně ve službách establishmentu a deep state, ať už úmyslně, vědomě, nebo jen účelově. Je přesně takový. A to je ta potíž.

Kdokoliv konspiraci zpochybní, hned se stává její součástí. Jen aby bylo jasno, jediné, co je na Treyovi Gowdym schizofrenní, jsou jeho účesy. Co se tu děje? Treyi, Treyi, příteli, když se narodíš s hroznými vlasy, vyber si jeden účes a u něj zůstaň. Věř mi, já jsem na to expert. Ale tenhle stroj nyní jede tak agresivně, že ho nezpomalí ani důkazy.

Pokud to chcete vidět, sledujte, co Hannity řekl v přímém přenosu. Neexistuje důkaz napojení Trumpa na Rusko. Muellere, pokud ho máš, přijď sem a řekni to Americe. A pokud ostatní média přinesou důkazy, že to není hon na čarodějnice, fajn, neuvěřím vám. Páni. Chci víc faktů a pokud mi je přinesete, neuvěřím jim.

Dokazuje, že na něj důkazy neplatí. To je superschopnost, kterou nikdo nechce. Jako schopnost hodit dítě na 100 yardů s perfektní rotací. Je to úctyhodné, ale radši to nedělej. Díky tomu všemu můžeme snadno zapomenout, jak zlé je už to, co víme. Například víme, že se v roce 2016 Don jr. vědomě sešel v Trump Tower s osobou, kterou mu představili jako ruského návladního a která mu slíbila informace, které povedou k očernění Hillary a jejích dohod s Ruskem.

Mělo to být jako gesto, že Rusko a jeho vláda podporuje pana Trumpa. To vše nám nepřineslo Muellerovo vyšetřování, špion v kampani ani tito dva milenci, kteří se nespikli. Víme to, protože Don jr.

zveřejnil na Twitteru emaily ohledně schůzky a noviny to přetiskly. To je prostý fakt. Pro Trumpa to nevypadá dobře. A pokud si myslíte, že tohle Hannity nemůže popřít, tak ho sledujte. Pamatujete tu nechvalně známou schůzku v Trump Tower z roku 2016 mezi Donaldem Trumpem Jr., ruským právníkem, a rusko-americkým lobbistou a dalšími?

Máme nové informace. Nedávno se objevil přepis ze slyšení v senátu z roku 2017, kde rusko-americký lobbista přiznal, že osobně zná Hillary Clinton. Tak si to ujasněme. Naznačuješ, že Hillary Clinton poslala někoho do Trump Tower, aby soupeři nabídl špínu na ni samotnou. Víš co, gratuluji Seane Hannity, právě jsi přišel s neuhozenější konspirační teorií všech dob.

Ale nic z toho nevysvětluje zásadní otázku. Pokud byl úplně každý od Hillary, přes FBI až po Treye Gowdyho, na straně Deep State a chtěl sabotovat Trumpa, jak je možné, že je nyní prezidentem? Všichni v tomto státě chtěli sabotovat volby, ale pak to nějak zapomněli udělat. Podívejte, mohli bychom konspirace rozebírat celou noc, ale to nemá smysl.

Vždycky se objeví nová králičí nora. Samozřejmě metaforická, nepleťte si to s Králičí norou, gay klubem, kde před lety mladý Marlin Bundo dal volný průchod své zvědavosti, a tak potkal někoho výjimečného, sám sebe. Ale o vytváření králičích nor tu jde. Dovolím si tvrdit, že Hannity, Trump a ostatní nemají zájem o to, aby se dobrali jakékoliv odpovědi.

Jen se snaží rozvířit pochyby, aby toto číslo kleslo pod 50 % a oni to vyšetřování mohli zastavit. Jen zpracovávají porotu. A pokud jste v televizi viděli skupinové debaty, tak víte, že někteří lidé na to slyší. Říkám tomu podvod, který vytvořil Deep State. Je to hon na čarodějnice s cílem změnit výsledek voleb.

Tvrdí, že to udělal Trump a že objeví pravdu, ale oni to udělali demokraté. Trvá to rok a půl a nic nenašli. Pořád říkají, že něco objeví a nic. Přesně, dnes jsme tu tvrdili, že to celé je průhledné, nelogické a hloupé. Ale také je to bohužel až depresivně účinné. Tahle taktika v minulosti fungovala.

A docela dobře. Sociopatický mysoginní milionář se změnil z celebrity na lidového hrdinu, objevily se důkazy, že udělal něco hrozného, a tak začal zpochybňovat celý systém. Pokud vám to zní povědomě, je to kvůli tomu, že tohle je příběh O.J. Trump jde cestou O.J. a funguje to. Co to znamená jít jeho cestou? V určitém smyslu to znamená zabít dva lidi.

Ale také to znamená ovlivňovat porotu vytvořením divoké a lákavé konspirace o tom, jak je systém zkažený. Hannity kolem sebe šíří tolik teorií, protože ví, že může zdiskreditovat všechny části Muellerova vyšetřování tím, že lidi přesvědčí, že je to celé podraz. Stejný přístup zaujali obhájci O.J. Poslechněte si jednoho, jak se snaží zdiskreditovat všechny důkazy, protože vytvořil pochyby o zakrvácené ponožce.

Pokud vytvoří důkaz na ponožce, jak můžete věřit všemu ostatnímu? Porota mu to zbaštila. Ale i já mám otázky ohledně toho, jak policie získala tu ponožku. Sock Slider tehdy ještě neexistoval. Zdá se to nemožné. Jistě, mezi oběma případy existují rozdíly. O.J.

tvrdil, že pokud to nesedí, musíte odejít, my máme dohoda, deluze, výsledek, iluze. To je snad ještě horší. Podívejte, netvrdím, že je Trump vinen. To nikdo neví. Ale i kdyby Muellerovo vyšetřování nepotvrdilo, že Trump měl dohodu s Rusy, neznamená to, že to byl hon na čarodějnice nebo ztráta času. Proces zjištění pravdy je důležitý a musíme se dobrat rozuzlení.

Já se ale bojím, že míříme do situace, že i kdyby Mueller získal nevyvratitelný důkaz, Trump by si udělil milost, napsal by knihu Kdybych to udělal a velká část národa by si ji koupila. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co dělá holčička bez rukou na houpačce?.............................nic :(

04

Odpovědět

Hanny je takový český TV Barrandov s Jaromírem Soukupem :D

101

Odpovědět

to mi pripomenulo radičovej vládu, dlažobné kocky, piatu avenue

13

Odpovědět

Budete taky překládat díl rehab?

51

Odpovědět

Souhlasím, s tím závěrem, že v procesu zjištění pravdy by se nemělo bránit, ať je jakákoliv. I když každému musí být jasné, že určitě Rusko vliv na volby mělo s cílem protlačit Trumpa, protože Hillary by byla schopná ještě více eskalovat napětí, pumpovat jednotky k jejich hranicím a uvalovat další a další sankce.

Ovšem do voleb se vměšují všechny velmoci, které se tak snaží uplatnit svůj vliv. Dělá to tak Čína, Rusko i USA a můžeme se bavit o tom, kolik na kampaň skrze svůj fond nebo různé zahraniční bílé koně dostala peněz Hillary například od Saudů, Němců nebo různých miliardářů a zájmových skupin. Rovněž se můžeme pobavit o tom, kdo asi tak podporuje Navalného v Rusku, kdo zinscenoval a platil Majdan, Arabské jaro v Egyptě a Libyi nebo "Syrskou demokratickou armádu" atd..

O moc a vliv stojí každý, s tím je potřeba se smířit. Dokud ale lidé nebudou chodit k volbám, popřípadě nebudou přemýšlet nad tím, koho a proč volit (což zahrnuje i to, kdo toho kandidáta platí a v čím zájmu asi jedná), lepší to nebude nikde na světě ;)

329

Odpovědět

amen

42

Odpovědět

Ptát se: "kdo zinscenoval a platil Majdan" je stejně stupidní jako ptát se, kdo zinscenoval a platil listopad 89 u nás. Pokud tedy nečteme Aeronet a nevěříme té oficiální ruské propagandě.

233

Odpovědět

Jinak je ten komentář geniální příklad whataboutismu zmíněném ve videu.

"Jo, Rusko chtělo více Trumpa. ALE, to samé ASI dělá i Čína, MŮŽEME SE BAVIT (nic nevíme a důkazy nemáme) o zahraničních fondech bílých koňů pro kampaň Hillary od Němců (to je vtip?) nebo RŮZNÝCH miliardářů, ZÁJMOVÝCH skupin nebo PŘEDSTAVENSTVA REALU MADRID. Rovněž SE MŮŽEME BAVIT (nic o tom nevíme) o tom, kdo podporuje jedinou hlasitou opozici v Rusku Navalného a kdo zinscenoval spontánní protest lidí na Ukrajině, kdo jim zaplatil aby se nechali zastřelit od vládního Berkutu a kdo zaplatil tomu prodejci pomerančů v Tunisku, aby se upálil na protest proti vládnímu útlaku a odstartoval tím protesty a vlastně i arabské jaro. Zkrátka a dobře, napsal jsem milion věci, abych podtrhl fakt, že Trump byl sice protlačen Rusy, ale když k tomu přimíchám desítky nepodložených konspiračních žvástů, vyrovnám počty a všechno bude OK, no ne, lidičky?"

192

Odpovědět

+WTF2?Pokus dobrý, nicméně hned v prvních větách jsem jasně deklarovar to, že věřím, že každá velmoc světa ovlivňuje cokoliv, co ji zajistí posílení (nebo alespoň neoslabení) svého vlivu. Souhlasím s tím, že Rusko mělo vliv na americké volby s cílem posílit Trumpa nebo zdiskreditovat Hillary. Hlavní problém ale mají amící s tím, že nemůžou uvěřit, že i když oni to dělají po celém světě (viz. například špehování představitelů OSN, vlád Izraele, Itálie, Německa či Francie), někdo tu samou medicínku dává jim. Do teď jsi asi mysleli, že jsou nedotknutelní.

Navíc se o tom (zcela logicky) mluví pouze proto, že Trump vyhrál. Pokud by prohrál, nikoho by to nezajímalo a my bychom se (možná) bavili o tom, kdo sponzoroval kampaň Hillary. Ano, mohli bychom se bavit, protože nejsme vyšetřovací ani rozhodovací orgány, tedy nic nevíme a (zcela logicky) důkazy nemáme (což možná nakonec platí i pro ty orgány). Ale pokud odmítáte takové informace a argumenty přijmout, tak se bavit samozřejmě nedá. Není potřeba příliš dlouho googlit, abychom došli k oněm informacím, že například Německá vláda přispěla na účet Clinton Foundation v době voleb 5 milionů EUR (https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nadace-clintonove-behem-voleb-ziskala-miliony-od-nemecke-vla/r~303fe1e4b63511e687f70025900fea04/?redirected=1529302582) - mimochodem jsou tam uvedeni i další zajímaví sponzoři a lobbisté (Goldman Sachs, Barcalys, HSBC, Duke Energy, Exxonmobil, Boeing) a dokonce se na tomto ovlivňování voleb podílely i celé státy (SAE, Omán, Katar).

Ten váš "spontánní protest lidí na Ukrajině", který jako náhodou vznikl poté, co Janukovič odmítl podepsat ekonomicky nevýhodnou Asociační dohodu (https://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=427012), byla pro-EU demonstrace, která se po tomto odmítnutí zvrhla v násilné zabraní majdanu, kde si pár stovek tisíc lidí v 48 milionovém národě vymohlo revoluci (i přesto, že "According to December 2013 polls (by three different pollsters) between 45% and 50% of Ukrainians supported Euromaidan, while between 42% and 50% opposed it.).

A pokud si myslíte, že revoluce ve 3 různých arabských státech byly zapříčiněné jedním upáleným prodejcem pomerančů v Tunisku, dobře Vám tak ;) :)))

25

Odpovědět

"Syrská demokratická armáda" se vytvořila ve chvíli, kdy vládní jednotky Asada začaly pálit do demonstrantů - cizí vliv v té chvíli nebyl zapotřebí. Ten nastoupil až později.

Btw. u toho výčtu jsi zapomněl zmínit, že se nedávno prokázalo, že sestřelení civilního letu na Ukrajinou udělala Ruská federace.

51

Odpovědět

S tím SockSliderem mě docela zklamal. Popravdě to pomáhá hodně starým lidem, kteří se prostě neohnou (buď záda, nohu nebo obojí). Díky tomuhle nepotřebují asistenci a mohou se obléct sami. A zrovna ponožky jsou tím nejproblematičtějším bodem v oblékání.

410

Odpovědět

Súhlasím. Autori na to buď nepomysleli alebo si z toho robili srandu, pretože sa na to ešte párkrát v dieli odkazuje.

13

Odpovědět

Jezisi jdete s tou utlocitnosti do p****e. Sranda se ma delat ze vseho, protoze kdyz vyloucime vsechno, co muze nekoho urazit nebo zklamat, tak nezbyde nic.

281

Odpovědět

+MartinatorKdo říká, že jsem útlovitný? A že mne to urazilo? Jen mě někdy ty jeho vtipy přijdou až moc na hůl. :) A na názor mám snad právo a proč to nenapsat. ;)
Mě je jedno, že si dělá legraci z toho či tamtoho, abych to upřesnil, spíš mě zklamalo to, že lidi se tam řehtaj takovým kravinám jak ovce. ;)

00

Odpovědět

+MikeŘekla bych, že problém byl i v tom, že v reklamě vystupovali lidé dejme tomu středního věku, tedy asi ne cílová skupina, bylo by to natočeno s důchodci, kteří těmito problémy trpí více, už by to tak vtipné nebylo...

20

Odpovědět

acošismy?? omg, díky že překládáš, ale tohle slovo už prosím nepoužívej

1110

Odpovědět

...a jaké je správné slovo ?

22

Odpovědět

+0ooqV literatuře se používá například "vodebautismus", ale to zní ještě hůř.
Jinak opisem se to dá nazvat různě, třeba "argumentační klam".

02

Odpovědět

+MikeVodebautismus zní asi jako softvér. Takže klidně whataboutismus. A je to jen jeden z mnoha druhů argumentačních klamů.

20

Odpovědět

ja bych dal ACOismy :D

40