Thumbnail play icon

PutinLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 182
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:506
Počet zobrazení:21 404

Vladimir Putin je znám jako nemilosrdný vůdce a zkušený manipulátor. John Oliver proto prezidentovi pomocí populární písně vysvětlí, proč jeho snaha o dobré vztahy s Ruskem není až tak dobrým nápadem.

Poznámky k překladu:
DNV - Demokratický národní výbor
Ferguson - případ zastřelení černošského mladíka bílým policistou. Poté, co se porotci rozhodli, že policistu neobviní, zachvátily předměstí St. Louis nepokoje. Více o kauze zde.

Komentáře (151)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co maj furt všichni proti Krymu.
Krym si odhlasoval, že chce být mimo Ukrajinu a připojil s ek Rusku (to je pak už jeho věc).
Stejně jako se Slováci rozhodli o odpojení od Československa a pak si vytvořili vlastní republiku.
Kdo jsme abychom určovali cizí práva na vyhlášení nezávislosti od určitého státu? To ke komu se pak připojí je pak zase jejich věc.

719

Odpovědět

Odhlasoval si to až poté, co ho "zelení mužíci" zabrali :). Srovnávat to s naším "sametovým rozchodem" je trochu zavádějící ;)

96

Odpovědět

+.M.To si rozhodně nemyslím. Odhlasovali to? Odhlasovali. Takže to platí. 80% v referendu, to není ani u nás.
Nehledě na to, že USA tam poslali tuny jednotek a to bylo v pohodě? Tak kde je ta demokracie?

710

Odpovědět

+Mike„Heim ins Reich“ říkali i henlainovci a komunisti dodnes říkají, že v srpnu 1968 u nás proběhla internacionální pomoc. Vše bylo legální a správné. Na základě většinového souhlasu politbyra a následného schvalování nižšími stranickými členy. Kdo nesouhlasil, ten v prvním případě skončil v Dachau, Buchenwaldu nebo Sachsenhausenu (a postupně tábory přestávaly stačit a budovaly se další) a u nás skončil v kotelně a děti na učňáku. Obdobně je to dnes i v Rusku - lidi prostě zavřou do blázince, dokud nepřiznají, že se zmýlili.

52

Odpovědět

+MikeJaké odhlasování myslíte?
Myslíte jako to referendum, ve kterém se 97% populace vyslovilo pro připojení Krymu k Rusku (ačkoli Krym obývá jen asi 56% obyvatel hlásácí se k ruské národnosti)? To úžasné referendum, ve kterém dle výpočtů z ruských "oficiálních" čísel a dokumentů mělo hlasovat na 130% obyvatel Krymu? To referendum, které na mezinárodní úrovni vedle Ruska uznala pouze KLDR, syrský Assadův režim, Sudán, Kuba, Ekvádor a Bělorusko? To referendum, proti kterému se kvůli zjevné zmanipulovanosti hodlala OSN podat odsuzující rezoluci, nicméně kvůli právu veta Ruské Federace nebyla nakonec přijata?
S takovým referendem jděte do háje.
Je asi tolik vypovídající jako volba za bolševika.

81

Odpovědět

Ty nas blazinku. kolik dohot se podepsalo ze jsou hranice dane a kdyz ti prifrci okupant tak se napisou zas jine. Rusove radi rozdavaji i pasy a z ukrajince , cecence a mnoha dalsich CE ...je pak rus a oni je jedou zachranovat.Putin rekl ze lituje rozpadu svazu proto ze 10 -100miliony rusu zustalo na ruske pude ktera uz neni ruska.100 milionu?To je hladovec!!!

00

Odpovědět


Odpovědět

Jsem jediný, kdo si všiml, že Johnyboy již neupozorňuje na problémy, kterým nikdo nevěnuje dostatečnou pozornost vzhledem k jejich závažnosti a třeba občas dodá i možné řešení? Že místo toho teď jenom v podstatě pomlouvá a vlastně říká to, co stejně tak nějak všichni ví a slyší to všude? Jo, kdo tvrdí, že tomu tak není, tak lže zejména sám sobě. Ale skutečně se zamyslete nad charakteremy videí z dřívější doby a nad těmi současnými. Vy tam nevidíte rozdíl?

146

Odpovědět

Nejsi jediný - bohužel, zase se jednou z dobré show stala propagandistická zaplacená sračka

78

Odpovědět

Stejně by bylo fajn, kdyby Oliverovi někdo nasral na auto.

815

Odpovědět

Nevíte někdo, zda existuje plná verze té písně na konci?
A jména, popřípadě fotky těch zpěvaček?

111

Odpovědět

To nebudou zrovna zpěvačky, které si vygooglíš. Ani to nezpívaly ony a ani na playback se netrefily.

00

Odpovědět

Stále sa neviem zbaviť dojmu, že Trumpova politika voči Rusku a NATO vyvrcholí tým, že sa rozpadne popritom ako Rusi zaberú polku Európy, (hlavne tú, bez jadrových zbraní) a USA sa na to budú len pozerať a dávať ruky od toho preč na čo si teraz v podstate Trump vytvára pôdu... Možno potom niektorým ľuďom dopne, že tie sračky, ktoré dokážu písať nakoniec napomohli okúpácii ich vlastných štátov a celý ich nacionalizmus sa zmení akurát tak na dotieračské vlezdoprdelstvo, zatiaľ čo skutoční nacionalisti budú žiť v špine a chlade po horách a strielať zgerbu so životom seba a rodín v ohrození... Trump má štyri roky a Putin tiež nemladne a pred smrťou bude chcieť ešte určite rozšíriť Rusko a vrátiť mu staré územia, šak aj Krym si zobral preto, lebo bol kedysi Ruský ;)

48

Odpovědět

Oranžáda zcela bez servítek a s jeho tolik obdivovanou "politickou nekorektností" urazí polovinu vlastní země, zpochybní schopnosti lidí od nejvyššího soudce až k jedné z nejoceňovanějších hollywoodských hereček historie, dehonestuje polovinu úřadů, FBI, policii, předchozí vládu označí rovnou za zločince, ale jakmile přijde na řadu diktátor z rozvojové země plné chcanek z vodky (Ruska) a jeho potenciální agrese vůči jeho spojencům nebo rovnou jeho vlastní zemi, pronesl by: "Vláďo, prosím, nedělej to..."?. To je vtip? Větší důkaz, že je pomeranč putinův kůň snad ani existovat nemůže, nemluvě o tom, že polovina jeho administrativy je vysloveně proruská. Naštěstí to ta druhá prozatím příjemně balancuje, ačkoliv ví úplné hovno, protože ani viceprezident netuší, že nějaký imcecil a Trumpův oblíbený kůň vyjednává s Ruskem na ambasádě, aniž by k tomu měl pravomoce a pověření. Naštěstí je ta administrativa a pseudovláda stejně amatérská a dementní jako samotná Oranžáda, a má největší únik informací do médií v historii USA, takže se to viceprezident doví alespoň z "fake news" na CNN.

Video skvělé, Oliver se to snaží zahrát opět na vtipnou strunu, aby zaujal, ale těch případů, kdy "putlerova mládež" (skutečně skrze lidi z vlády založil oficiální mládežnické spolky, ve kterých se gumují dětem mozky od raného věku a využívají se i k umělým demonstracím vyjadřujícím podporu ruského lidu směrem k vůdcovi) zbila k smrti opoziční novináře je poměrně dost a vtipné to není ani trochu. Rusko nikdy nebude Evropa, protože má zcela jinou morálku a posledních sto let (přesně) úspěšně likviduje nebo umlčuje každého odpůrce autoritářské diktatury. Rusové ale nejsou zase tak jednotní ve vztahu k Putinovi, spíše jsou z něj posraní strachy, protože ceknout se nevyplácí a když opozice mizí v hrobech, případně se na ní hodí obvinění z korupce a uklízí se do vězení, těžko se divit, že Putler nemá konkurenci. Až to prase z KGB konečně natáhne bačkory a začne se smažit v pekle, teprve pak je reálná šance, že se to tam začne zlepšovat a třeba se ta rozvojová vesnice stane kulturním státem na úrovni 21. století. Mají nerostného bohatství na tři pohodlné životy pro každého Rusa a přesto dobrovolně žerou chleba z polystyrénu díky sankcím na potraviny, které na sebe ještě dobrovolně uvalí, protože "za všechno může západ". Ten carský syndrom a nevolnictví mají Rusové snad zakódované v DNA.

Spíše mě udivuje, kolik tuzemských vylízanců tu rozvojovou vesnici s nesoudným psychopatem v čele tak bezmezně obdivuje. Což o to, pokud by to byli tuzemští vylízanci, ale že ho tak strašně obdivuje i prezident nejmocnější země světa, to je přímo vtip.

249

Odpovědět

Je fakt, že Putin so svojimi oligarchmi odľahčil štátny rozpočet o miliardy(naši skorumpovaní politici môžu so svojimi nakradnutými pár miliónmi len ticho závidieť. Taktiež je fakt, že Putinovi oponenti v Rusku buď končia pod hlinou alebo za mrežami po vykonštruovaných procesoch. Ale to by má až tak netrápilo, je to vec občanov Ruska, ktoré nieje súčasťou západu. Ale ak prezident západnej krajiny vedúcej krajiny v NATO na otázku ako by reagoval na ruské vojska "otravujúce" tie americké odpovie: Musel by som urobiť niečo čo by som fakt nechcel ale musel...musel by som povedať Vladimíre nerob to...tak to je fakt silná káva. Hlavne, keď človek vidí ako Trump uráža menšiny a svojich spojencov prípadne sa dokonca nepriamo vyhráža niektorým krajinám, tak to fakt smrdí.

154

Odpovědět

Snad nikdo nepochybuje o tom, že to co zaznělo v pořadu, je neoddiskutovatelný fakt. Kecy jsou kecy a fakta jsou fakta.

255

Odpovědět

John Oliver stejně jako celýmu liberálnímu levičáckýmu bloku nedochází proč brexit prošel, proč Trump vyhrál, proč vyhraje Le Penn proč je Putin v oblibě. Protože čim víc budete srát lidem do huby tim víc zoufalejší budou a zvolí kohokoliv. Za krize se uchylujeme k osobnostem, bez ohledu na to kam nás dovedou. A nežijeme v nějakym levičáckym sociálním experimentu ať chcete nebo ne. A když vám vláda řekne že bude podporovat všechny po světě ale vy nemáte práci a vaše město chřadne tak budete volit někoho kdo řekne že to změní.

Californii se rozpadaj přehrady, cpe peníze do ilegálů, ale hlavně že tvrdí že je soběstačná - tomu se říká levičácké poblouznění

2827

Odpovědět

Meles naprosty sracky.
Le Penn zvolili protoze je to populistka, protoze proste rika co chtej lidi slyset aniz by to melo realnej zaklad. Me se taky libi co rika, ale vim ze je to proste neproveditelny.

A co se tyce Putina - asi nejsi dost starej, abys pamatoval jak to bulo v Rusku pred nim. Rusko byla naprosta sracka, byla ekonomicky na urovni Afriky a prezidentem tam byl vecne ozralej blondak.
Proto maj Putina radi. Protoze z Ruska udelal opet supervelmoc ktery se nikdo moc nesmeje. A ano Putin je z**d a vec kolem Krymu me desne sere, ale tak pokud to tam lidi chtej, tak at si to tam Putin vlastni.
Daleko vic me sere treba Severni Korea, odkud kazdou chvili nekdo utece a clovek cte ty dokumenty co tam s lidma delaj, tak je mi proste do breku z toho, ze to tam nikdo nesrovna

1417

Odpovědět

+BugZer0Přijde to jen mně, nebo opravdu BugZero napsal "meles naprosty sracky" a pak defakto napsal to samé, jako člověk, na kterého reagoval. :D

202

Odpovědět

+BugZer0Rusku sa nikdy nikto nesmial. Krajine čo má 3000 jadrových hlavíc sa nikto smiať nikdy nebude. Resp. budú sa jej smiať aj sa jej smejú. Ale niekvôli vojenskej sile ale kvôli ekonomike. Štát s najväčším nerastným bohtstvom na svete má GDP na úrovni Talianska. A prečo? No preto že mocní si hrabú pre seba. Dávajú 4 percentá HDP na zbrojenie. USA dáva niečo cez dve. Rusi trpia na úkor zbrojenia a aj tak nemôžu EU uzbrojiť. Je len otázkou času kedy začnu zbrojiť Nemci a tí so sovjou ekonomikou Rusov ubroja.

31

Odpovědět

Trump vyhrál, protože šel proti Hillary. Proto té by vyhrál i fíkus.
Brexit prošel, protože Britové(teda především Angličané) nemají příliš v lásce EU a její směřování(stále hlubší integrace) a navíc musí řešit problém s neregulovanou migrací z východního a jižního křídla EU.

Le Penn volby nevyhraje, jenom vyhraje první kolo. Pak se spojí levice i pravice a vyšachují ji.(jako tomu bylo nedávno) A úspěch má kvůli tragickým ekonomickým výsledkům Francie a díky tomu, že Francie má problémy co už dlouho měl někdo řešit.(především integrace přistěhovalců)

A Putin je populární, protože Rusko. Rusové víc než na svůj blahobyt dbají na to, aby jejich země byla vnímaná jako mocnost. A to Putin za ty léta své moci zvládl.

244

Odpovědět

+TarylinNezapomeň, že spousta lidí co hlasovalo pro brexit vlastně ani nevědělo o čem hlasují (aneb proč byla den po referendu nejčastěji vyhledávaná fráze "co je brexit?")

74

Odpovědět

+YannHádej co - neměli zdaleka stoprocentní účast a výsledek byl překvapivý. Vážně si myslíš, že jsou Britové idioti a nevěděli o čem hlasují, nebo že ta část která to neřešila byla zvědavá, o čem je celý ten náhlý humbuk?

00

Odpovědět

+J-KVolební účast 72% je mnohem víc než kdy budeme mít u nás, tím bych se úplně neoháněl...Neříkám, že jsou idioti, ale malý důraz na informovanost se během kampaně vyčítal oběma stranám.

00

Odpovědět

+YannTak to je problém každých voleb a jak říkáš, obou stran. Spíš mi jde o to "nejvyhledávanější fráze ten den" - protože z těch co nevolili se hravě najde dost těch, kteří si to budou chtít najít. To nic moc nevypovídá :)

00

Odpovědět

za akej krize?

00

Odpovědět

Lékem na naražený kotník není amputace nohy. Lékem na naše starosti není proonanovat se do Ruska anebo Rusko dostat blíž k tělu. Neobdivovat diktátory, neničit vlastní, stovky let budované instituce. Chápu, že je krájejí i ti západní šílení sociální inženýři, ti zase z druhé strany, ale Putin a Rusko opravdu, ale opravdu není nic jiného, než další problém. Nikoliv řešení. Ale co po nich chceme? 90% Rusů je bylo vždy utlačováno 10% těch bohatých, těch s vlivem. Když to tak v národu funguje stovky let, co po nich chceme? Když jsou Rusové vždy nejvíce masakrováni zase Rusy, co po nich chceme? 20. století bylo pro Rusy jako jatka. Ok, Němec se vyřádil, ale oni sami Němce dalece předehnali. Rusové Rusům. To ale taky znamená, že si od Rusů nemá cenu cokoliv brát. Zničený lid zchudlého národa s největším přírodním bohatsvím světa. Marnost ,marnost, marnost.

10

Odpovědět

Sláva Ukrajine! Rusofilna udierka tu vyronila krokodílie slzy a to ma tesi.

1917

Odpovědět

Sláva rozmrdané zemi, která je na podobné ekonomické úrovni jako Somálsko? Tak teď jsi mě vážně rozezmál :D :D Co ale taky čekat od blbého banderovce.

1125

Odpovědět

+LovecCour42https://www.youtube.com/watch?v=d4U5Zmk
Jakutska republika republika ta pozdravuje ty rusky svab :)

28

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver.
Počas toho ako tento extrémista šíril propagandu, tak jeho bratia zabili 39 ľudí v Somálsku. Ale to určite nie sú zmýšľaním podobne radikálny náboženský fanatici, ako tí čo prišli do Európy. Tu máme len obete vojny.
http://www.aljazeera.com/news/2017/02/14-killed-mogadishu-market-blast-170219122644232.html

1048

Odpovědět

Už jsme báli, že se ti něco stalo..

293

Odpovědět

+KiJiUž jsem se báli, že to zase tupě neokomentuješ..

720

Odpovědět

+LovecCour42To vůbec nemusíš mít strach ;) Tupě komentovat budu i dál :)

21

Odpovědět

Pozdě!!

11

Odpovědět

Jé já myslel že už nedorazíš. Děkuji za zvednutí nálady že na tom nejsem úplně tak špatně. Dělat ze sebe debila pod každým videem od Olivera zvládáš na jedničku s hvězdičkou.

32

Odpovědět

Ten song na konci je fakt chytlavej.

221

Odpovědět

měl jsem ho ze začátku rád ale časem zjišťuji že John Oliver je prostě jen k***t ... nejsem proamerikánec, nejsem prorus ale co předvádí je čirej kokotismus

2573

Odpovědět

V čem přesně?

263

Odpovědět

Také bych rád slyšel konkrétní důvody. -_-

121

Odpovědět

Taky jsem s ním dnes nesouhlasil, ale bylo to asi první video, kdy trochu účelově vybíral argumenty. Jindy se mi zdá, že je opravdu objektivní.

00

Odpovědět

Měl jsem Olivera rád dokud nezačal s kampaní proti Trumpovi. Už by se s tím prostě měli smířit že vyhrál.

2971

Odpovědět

Oliver se vyjadřuje k politice celou dobu... měl by podle vás Trumpa úplně vynechat, když je to americký prezident a rozhodující persóna světové politiky? Jako já mám rád Trumpa i Olivera a nevadí mi, že jeden kritizuje druhého, kritika je potřeba, je přeci jen součástí diskuze, která je základem demokracie.

596

Odpovědět

+ProblematixOd doby co byl Trump zvolen prezidentem, bylo prakticky každý Oliverevo video buď proti Trumpovi nebo Rusku

1216

Odpovědět

+kokodasikTrump byl zvolen v listopadu a poslední díl 3 řady Last week tonight běžel 13.11.2016. Čtvrtá řada běží od 12.2.2017, tzn. jestli počítám správně jsou 3 díly. V posledním díle 3. řady se věnoval výsledkům amerických prezidentských voleb (pochopitelně, to bylo největší téma toho týdne). A v prvních dvou dílech se věnoval Trumpovi (a jeho vztahu k pravdě) a Rusku (a jeho vztahu k Trumpovi). Takže takto přesně, rozhodně bych neřekl, že se mu věnuje pořád, ale je pochopitelné, že od podzimu kdy "zuřily v americe volby" to bylo hlavní téma americké politiky.

174

Odpovědět

+ProblematixNo promiň ale z posledních 4 dílů, od listopadu, byly 3 věnovány Trumpovi a jeden něčemu jinýmu. A to nepočítám ty webový klipy jako Trump vs Sweden a tak.
Když už jsem myslel že toho nechal, po dílu s Čínou, tak pustí toto video s Putinem/Trumpem.
Čekám že dnešní díl dá zase něco proti Trumpovi. Ne že bych Trumpa měl rád, ale prostě vyhrál, tak by měli říct Ok, jedeme dál, co s tímto člověkem dokážeme udělat?
Kéž by aspoň vybíral ty důležitý věci, jako třeba příkaz na stavbu zdi, nebo ban na imigranty ze Sýrie.
Jenže on vybere takový kraviny jako že Trump říká že by se vztahy s Ruskem měly zlepšit. A udělá z toho schválně urážlivý video.
Docela mě překvapilo že z toho Čínskýho videa neudělal nějaký útok na Trumpa. No uvidíme dnes co zase vyplodí, jestli to bude zas něco o Trumpovi tak je to můj poslední díl co uvidím.

57

Odpovědět

+huleZeď a uprchlíky si nevybral nejspíš protože už o těchto tématech videa měl. Dobré vztahy s Ruskem chceme všichni, ale taky minimálně dost z nás chce, aby se Rusko chovalo jinak dovnitř i navenek. Protože je to suverénní stát, nemůžeme toho reálně dosáhnout, ale alespoň nějaký tlak vyvinout můžeme (a ten vztah si tím zhoršit). Pak je to jen o nákupu za cenu.

Co se týče "smíření" tak je to zcela mylná úvaha. To, že někdo kritizuje politika, neznamená, že se "nesmířil s porážkou" ale že se mu prostě nelíbí jeho politika.
Ano, je pravda, že Trumpa už máme někteří dost (taky pociťuji konzervový efekt), ale JO to rád prominu (z těch ostatních videí o DT tady jsem si nepustil ani jedno). Vy ne. Máte plné právo přestat ho sledovat. Nikdo vám na to nemůže nic říct. Ale psát tyhle stížnosti nemá cenu. To, že je tam Trumpa hodně je logické a legitimní rozhodnutí lidí kolem LWT.

171
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)