Thumbnail play icon

PutinLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:509
Počet zobrazení:23 401

Vladimir Putin je znám jako nemilosrdný vůdce a zkušený manipulátor. John Oliver proto prezidentovi pomocí populární písně vysvětlí, proč jeho snaha o dobré vztahy s Ruskem není až tak dobrým nápadem.

Poznámky k překladu:
DNV - Demokratický národní výbor
Ferguson - případ zastřelení černošského mladíka bílým policistou. Poté, co se porotci rozhodli, že policistu neobviní, zachvátily předměstí St. Louis nepokoje. Více o kauze zde.

Komentáře (154)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Krym byl ruský ještě za Brěžněva, potom ho Brežněv jako dárek pro ukrajinskou manželku "připojil" k Ukrajinské federativní republice, která však byla součástí SSSR a tak to nebyl takový problém. Při tomto "připojení" nebyly uskutečněna žádná jednání a nebyly podepsány žádné smlouvy, tudíž Krym je doposud ruským územím s více než 90% ruských obyvatel. A s ruskou flotilou se 20000 námořníky.

Navíc Putin není jen prezident, kdyby se ze státní pokladny vypařilo 80 miliard určitě by to nezůstalo bez reakce. Sám má mnoho jiných zdrojů příjmů a dokud ruská ekonomika funguje nemá nikdo co říkat. A když někdo zařídí vysoké posty přátelům, proč ne když tu práci vykonávají.

05

Odpovědět

Snahy o samostatnost v rámci SSSR resp. Ukrajiny (převzato z wikipedie)
19. února 1954 byl Krym z iniciativy Nikity Chruščova vyňat z Ruské SFSR a administrativně přičleněn k Ukrajinské SSR při příležitostí třístého výročí Perejaslavské rady — příklonu Ukrajiny k Ruské říši. Důvodem byly „blízké ekonomické a kulturní vztahy Krymské oblasti s Ukrajinskou SSR“.
20. ledna 1991 se v Krymské oblasti uskutečnilo referendum. Při hlasování byla položena otázka "Jste pro založení Krymské autonomní sovětské socialistické republiky jako součásti Svazu sovětských socialistických republik a účastníka Svazové smlouvy?". Referenda se zúčastnilo 1 441 019 lidí, což představovalo 81,37% obyvatel uvedených v seznamech pro referendum. Pro založení Krymské ASSR hlasovalo 93,26 % obyvatel Krymu účastnících se referenda. 12. února 1991 pak na základě výsledků referenda Vrchní sovět Ukrajinské SSR přijal zákon o „Vytvoření Krymské autonomní sovětské socialistické republiky“. Jelikož to bylo měsíce předtím, než byla vyhlášena „Deklarace nezávislosti Ukrajiny“, staly se tomu odpovídající změny součástí tehdy platné ústavy Ukrajinské SSR.
Součást Ukrajiny
17. března 1991 proběhlo referendum o zachování Sovětského svazu (SSSR). 24. srpna 1991 přijal Vrchní Sovět Ukrajiny Vyhlášení nezávislosti Ukrajiny, potvrzené později celoukrajinským referendem uskutečněným 1. prosince 1991. Obyvatelé Krymu se tohoto hlasování účastnili a 54 % obyvatel Krymu hlasovalo pro „ano“, čímž vyjádřili přání opustit SSSR.[20] Nicméně byl přitom porušen článek 3 doposud platného sovětského zákona o "Pořádku pro řešení otázek, spojených s vystoupením svazové republiky ze SSSR", podle kterého se v Krymské ASSR mělo provést oddělené (pouze krymské) referendum o setrvání v SSSR nebo zachování příslušnosti k Ukrajinské SSR, která usilovala o opuštění SSSR.

4. září 1991 přijalo mimořádné zasedání Vrchního Sovětu Autonomní Republiky Krym Deklaraci o suverenitě republiky, ve kterém byla vyjádřena snaha vytvořit právní a demokratickou vládu v rámci Ukrajiny.

5. května 1992 parlament Autonomní Republiky Krym vyhlásil nezávislost Krymu přijetím deklarace s názvem "Akt o vyhlášení vládní nezávislosti Republiky Krym". To mělo být ještě schváleno referendem v srpnu téhož roku. Podle pamětí tehdejšího prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka v jednom interview, uvažoval Kyjev tehdy dokonce o možnosti války s Republikou Krym. Ukrajinský parlament požadoval zrušení vyhlášení nezávislosti Krymu a dal Krymskému parlamentu ultimativně jeden týden na zrušení referenda. Hned 6. května 1992 byla přijata nová Ústava Autonomní Republiky Krym, přičemž krymský parlament přidal k ústavě doložku, že Krym „je součástí Ukrajiny“. Byl také zaveden úřad prezidenta Autonomní Republiky Krym. V červnu 1992 však obě strany, tedy Krym a ukrajinská vláda, dosáhly dohody. Krátce předtím přijatá krymská ústava byla zrušena a Krymu byl potvrzen status autonomní republiky, přičemž Autonomní republika Krym obdržela výsostná práva v oblastech financí, správy a právních záležitostí.

V květnu 1994 se stala situace opět napjatou, když parlament Krymu odhlasoval znovuzavedení ústavy z roku 1992, čímž by získal pro Krym více nezávislosti na Ukrajině. V červnu 1994 podepsal prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk řadu výnosů, které ohraničovaly pravomoci vládních orgánů Krymu. Současně lídři Ukrajiny a Ruska museli odvracet vznikající násilí. Měsíc poté se uskutečnily volby a prezidentem Ukrajiny byl zvolen spíše prorusky orientovaný Leonid Kučma, čímž se zmenšily snahy Krymu o nezávislost na Ukrajině.

5. prosince 1994 podepsali vedoucí státníci Spojených států amerických, Ruské federace a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska tzv. Budapešťské memorandum, ve kterém mj. uznali, že Krym je součástí Ukrajiny.

00

Odpovědět

Co maj furt všichni proti Krymu.
Krym si odhlasoval, že chce být mimo Ukrajinu a připojil s ek Rusku (to je pak už jeho věc).
Stejně jako se Slováci rozhodli o odpojení od Československa a pak si vytvořili vlastní republiku.
Kdo jsme abychom určovali cizí práva na vyhlášení nezávislosti od určitého státu? To ke komu se pak připojí je pak zase jejich věc.

924

Odpovědět

Odhlasoval si to až poté, co ho "zelení mužíci" zabrali :). Srovnávat to s naším "sametovým rozchodem" je trochu zavádějící ;)

116

Odpovědět

+.M.To si rozhodně nemyslím. Odhlasovali to? Odhlasovali. Takže to platí. 80% v referendu, to není ani u nás.
Nehledě na to, že USA tam poslali tuny jednotek a to bylo v pohodě? Tak kde je ta demokracie?

713

Odpovědět

+Mike„Heim ins Reich“ říkali i henlainovci a komunisti dodnes říkají, že v srpnu 1968 u nás proběhla internacionální pomoc. Vše bylo legální a správné. Na základě většinového souhlasu politbyra a následného schvalování nižšími stranickými členy. Kdo nesouhlasil, ten v prvním případě skončil v Dachau, Buchenwaldu nebo Sachsenhausenu (a postupně tábory přestávaly stačit a budovaly se další) a u nás skončil v kotelně a děti na učňáku. Obdobně je to dnes i v Rusku - lidi prostě zavřou do blázince, dokud nepřiznají, že se zmýlili.

53

Odpovědět

+MikeJaké odhlasování myslíte?
Myslíte jako to referendum, ve kterém se 97% populace vyslovilo pro připojení Krymu k Rusku (ačkoli Krym obývá jen asi 56% obyvatel hlásácí se k ruské národnosti)? To úžasné referendum, ve kterém dle výpočtů z ruských "oficiálních" čísel a dokumentů mělo hlasovat na 130% obyvatel Krymu? To referendum, které na mezinárodní úrovni vedle Ruska uznala pouze KLDR, syrský Assadův režim, Sudán, Kuba, Ekvádor a Bělorusko? To referendum, proti kterému se kvůli zjevné zmanipulovanosti hodlala OSN podat odsuzující rezoluci, nicméně kvůli právu veta Ruské Federace nebyla nakonec přijata?
S takovým referendem jděte do háje.
Je asi tolik vypovídající jako volba za bolševika.

121

Odpovědět

Ty nas blazinku. kolik dohot se podepsalo ze jsou hranice dane a kdyz ti prifrci okupant tak se napisou zas jine. Rusove radi rozdavaji i pasy a z ukrajince , cecence a mnoha dalsich CE ...je pak rus a oni je jedou zachranovat.Putin rekl ze lituje rozpadu svazu proto ze 10 -100miliony rusu zustalo na ruske pude ktera uz neni ruska.100 milionu?To je hladovec!!!

00

Odpovědět


Odpovědět

Jsem jediný, kdo si všiml, že Johnyboy již neupozorňuje na problémy, kterým nikdo nevěnuje dostatečnou pozornost vzhledem k jejich závažnosti a třeba občas dodá i možné řešení? Že místo toho teď jenom v podstatě pomlouvá a vlastně říká to, co stejně tak nějak všichni ví a slyší to všude? Jo, kdo tvrdí, že tomu tak není, tak lže zejména sám sobě. Ale skutečně se zamyslete nad charakteremy videí z dřívější doby a nad těmi současnými. Vy tam nevidíte rozdíl?

146

Odpovědět

Nejsi jediný - bohužel, zase se jednou z dobré show stala propagandistická zaplacená sračka

79

Odpovědět

Stejně by bylo fajn, kdyby Oliverovi někdo nasral na auto.

816

Odpovědět

Nevíte někdo, zda existuje plná verze té písně na konci?
A jména, popřípadě fotky těch zpěvaček?

111

Odpovědět

To nebudou zrovna zpěvačky, které si vygooglíš. Ani to nezpívaly ony a ani na playback se netrefily.

00

Odpovědět

Stále sa neviem zbaviť dojmu, že Trumpova politika voči Rusku a NATO vyvrcholí tým, že sa rozpadne popritom ako Rusi zaberú polku Európy, (hlavne tú, bez jadrových zbraní) a USA sa na to budú len pozerať a dávať ruky od toho preč na čo si teraz v podstate Trump vytvára pôdu... Možno potom niektorým ľuďom dopne, že tie sračky, ktoré dokážu písať nakoniec napomohli okúpácii ich vlastných štátov a celý ich nacionalizmus sa zmení akurát tak na dotieračské vlezdoprdelstvo, zatiaľ čo skutoční nacionalisti budú žiť v špine a chlade po horách a strielať zgerbu so životom seba a rodín v ohrození... Trump má štyri roky a Putin tiež nemladne a pred smrťou bude chcieť ešte určite rozšíriť Rusko a vrátiť mu staré územia, šak aj Krym si zobral preto, lebo bol kedysi Ruský ;)

58

Odpovědět

Krym byl ruský ještě za Brěžněva, potom ho Brežněv jako dárek pro ukrajinskou manželku "připojil" k Ukrajinské federativní republice, která však byla součástí SSSR a tak to nebyl takový problém. Při tomto "připojení" nebyly uskutečněna žádná jednání a nebyly podepsány žádné smlouvy, tudíž Krym je doposud ruským územím s více než 90% ruských obyvatel. A s ruskou flotilou se 20000 námořníky.

Navíc Putin není jen prezident, kdyby se ze státní pokladny vypařilo 80 miliard určitě by to nezůstalo bez reakce. Sám má mnoho jiných zdrojů příjmů a dokud ruská ekonomika funguje nemá nikdo co říkat. A když někdo zařídí vysoké posty přátelům, proč ne když tu práci vykonávají.

00

Odpovědět

Oranžáda zcela bez servítek a s jeho tolik obdivovanou "politickou nekorektností" urazí polovinu vlastní země, zpochybní schopnosti lidí od nejvyššího soudce až k jedné z nejoceňovanějších hollywoodských hereček historie, dehonestuje polovinu úřadů, FBI, policii, předchozí vládu označí rovnou za zločince, ale jakmile přijde na řadu diktátor z rozvojové země plné chcanek z vodky (Ruska) a jeho potenciální agrese vůči jeho spojencům nebo rovnou jeho vlastní zemi, pronesl by: "Vláďo, prosím, nedělej to..."?. To je vtip? Větší důkaz, že je pomeranč putinův kůň snad ani existovat nemůže, nemluvě o tom, že polovina jeho administrativy je vysloveně proruská. Naštěstí to ta druhá prozatím příjemně balancuje, ačkoliv ví úplné hovno, protože ani viceprezident netuší, že nějaký imcecil a Trumpův oblíbený kůň vyjednává s Ruskem na ambasádě, aniž by k tomu měl pravomoce a pověření. Naštěstí je ta administrativa a pseudovláda stejně amatérská a dementní jako samotná Oranžáda, a má největší únik informací do médií v historii USA, takže se to viceprezident doví alespoň z "fake news" na CNN.

Video skvělé, Oliver se to snaží zahrát opět na vtipnou strunu, aby zaujal, ale těch případů, kdy "putlerova mládež" (skutečně skrze lidi z vlády založil oficiální mládežnické spolky, ve kterých se gumují dětem mozky od raného věku a využívají se i k umělým demonstracím vyjadřujícím podporu ruského lidu směrem k vůdcovi) zbila k smrti opoziční novináře je poměrně dost a vtipné to není ani trochu. Rusko nikdy nebude Evropa, protože má zcela jinou morálku a posledních sto let (přesně) úspěšně likviduje nebo umlčuje každého odpůrce autoritářské diktatury. Rusové ale nejsou zase tak jednotní ve vztahu k Putinovi, spíše jsou z něj posraní strachy, protože ceknout se nevyplácí a když opozice mizí v hrobech, případně se na ní hodí obvinění z korupce a uklízí se do vězení, těžko se divit, že Putler nemá konkurenci. Až to prase z KGB konečně natáhne bačkory a začne se smažit v pekle, teprve pak je reálná šance, že se to tam začne zlepšovat a třeba se ta rozvojová vesnice stane kulturním státem na úrovni 21. století. Mají nerostného bohatství na tři pohodlné životy pro každého Rusa a přesto dobrovolně žerou chleba z polystyrénu díky sankcím na potraviny, které na sebe ještě dobrovolně uvalí, protože "za všechno může západ". Ten carský syndrom a nevolnictví mají Rusové snad zakódované v DNA.

Spíše mě udivuje, kolik tuzemských vylízanců tu rozvojovou vesnici s nesoudným psychopatem v čele tak bezmezně obdivuje. Což o to, pokud by to byli tuzemští vylízanci, ale že ho tak strašně obdivuje i prezident nejmocnější země světa, to je přímo vtip.

249

Odpovědět

Je fakt, že Putin so svojimi oligarchmi odľahčil štátny rozpočet o miliardy(naši skorumpovaní politici môžu so svojimi nakradnutými pár miliónmi len ticho závidieť. Taktiež je fakt, že Putinovi oponenti v Rusku buď končia pod hlinou alebo za mrežami po vykonštruovaných procesoch. Ale to by má až tak netrápilo, je to vec občanov Ruska, ktoré nieje súčasťou západu. Ale ak prezident západnej krajiny vedúcej krajiny v NATO na otázku ako by reagoval na ruské vojska "otravujúce" tie americké odpovie: Musel by som urobiť niečo čo by som fakt nechcel ale musel...musel by som povedať Vladimíre nerob to...tak to je fakt silná káva. Hlavne, keď človek vidí ako Trump uráža menšiny a svojich spojencov prípadne sa dokonca nepriamo vyhráža niektorým krajinám, tak to fakt smrdí.

164

Odpovědět

Snad nikdo nepochybuje o tom, že to co zaznělo v pořadu, je neoddiskutovatelný fakt. Kecy jsou kecy a fakta jsou fakta.

255

Odpovědět

John Oliver stejně jako celýmu liberálnímu levičáckýmu bloku nedochází proč brexit prošel, proč Trump vyhrál, proč vyhraje Le Penn proč je Putin v oblibě. Protože čim víc budete s**t lidem do huby tim víc zoufalejší budou a zvolí kohokoliv. Za krize se uchylujeme k osobnostem, bez ohledu na to kam nás dovedou. A nežijeme v nějakym levičáckym sociálním experimentu ať chcete nebo ne. A když vám vláda řekne že bude podporovat všechny po světě ale vy nemáte práci a vaše město chřadne tak budete volit někoho kdo řekne že to změní.

Californii se rozpadaj přehrady, cpe peníze do ilegálů, ale hlavně že tvrdí že je soběstačná - tomu se říká levičácké poblouznění

2829

Odpovědět

Meles naprosty sracky.
Le Penn zvolili protoze je to populistka, protoze proste rika co chtej lidi slyset aniz by to melo realnej zaklad. Me se taky libi co rika, ale vim ze je to proste neproveditelny.

A co se tyce Putina - asi nejsi dost starej, abys pamatoval jak to bulo v Rusku pred nim. Rusko byla naprosta sracka, byla ekonomicky na urovni Afriky a prezidentem tam byl vecne ozralej blondak.
Proto maj Putina radi. Protoze z Ruska udelal opet supervelmoc ktery se nikdo moc nesmeje. A ano Putin je z**d a vec kolem Krymu me desne sere, ale tak pokud to tam lidi chtej, tak at si to tam Putin vlastni.
Daleko vic me sere treba Severni Korea, odkud kazdou chvili nekdo utece a clovek cte ty dokumenty co tam s lidma delaj, tak je mi proste do breku z toho, ze to tam nikdo nesrovna

1517

Odpovědět

+BugZer0Přijde to jen mně, nebo opravdu BugZero napsal "meles naprosty sracky" a pak defakto napsal to samé, jako člověk, na kterého reagoval. :D

202

Odpovědět

+BugZer0Rusku sa nikdy nikto nesmial. Krajine čo má 3000 jadrových hlavíc sa nikto smiať nikdy nebude. Resp. budú sa jej smiať aj sa jej smejú. Ale niekvôli vojenskej sile ale kvôli ekonomike. Štát s najväčším nerastným bohtstvom na svete má GDP na úrovni Talianska. A prečo? No preto že mocní si hrabú pre seba. Dávajú 4 percentá HDP na zbrojenie. USA dáva niečo cez dve. Rusi trpia na úkor zbrojenia a aj tak nemôžu EU uzbrojiť. Je len otázkou času kedy začnu zbrojiť Nemci a tí so sovjou ekonomikou Rusov ubroja.

31

Odpovědět

Trump vyhrál, protože šel proti Hillary. Proto té by vyhrál i fíkus.
Brexit prošel, protože Britové(teda především Angličané) nemají příliš v lásce EU a její směřování(stále hlubší integrace) a navíc musí řešit problém s neregulovanou migrací z východního a jižního křídla EU.

Le Penn volby nevyhraje, jenom vyhraje první kolo. Pak se spojí levice i pravice a vyšachují ji.(jako tomu bylo nedávno) A úspěch má kvůli tragickým ekonomickým výsledkům Francie a díky tomu, že Francie má problémy co už dlouho měl někdo řešit.(především integrace přistěhovalců)

A Putin je populární, protože Rusko. Rusové víc než na svůj blahobyt dbají na to, aby jejich země byla vnímaná jako mocnost. A to Putin za ty léta své moci zvládl.

254

Odpovědět

+TarylinNezapomeň, že spousta lidí co hlasovalo pro brexit vlastně ani nevědělo o čem hlasují (aneb proč byla den po referendu nejčastěji vyhledávaná fráze "co je brexit?")

74

Odpovědět

+YannHádej co - neměli zdaleka stoprocentní účast a výsledek byl překvapivý. Vážně si myslíš, že jsou Britové idioti a nevěděli o čem hlasují, nebo že ta část která to neřešila byla zvědavá, o čem je celý ten náhlý humbuk?

00

Odpovědět

+J-KVolební účast 72% je mnohem víc než kdy budeme mít u nás, tím bych se úplně neoháněl...Neříkám, že jsou idioti, ale malý důraz na informovanost se během kampaně vyčítal oběma stranám.

00

Odpovědět

+YannTak to je problém každých voleb a jak říkáš, obou stran. Spíš mi jde o to "nejvyhledávanější fráze ten den" - protože z těch co nevolili se hravě najde dost těch, kteří si to budou chtít najít. To nic moc nevypovídá :)

00

Odpovědět

za akej krize?

00

Odpovědět

Lékem na naražený kotník není amputace nohy. Lékem na naše starosti není proonanovat se do Ruska anebo Rusko dostat blíž k tělu. Neobdivovat diktátory, neničit vlastní, stovky let budované instituce. Chápu, že je krájejí i ti západní šílení sociální inženýři, ti zase z druhé strany, ale Putin a Rusko opravdu, ale opravdu není nic jiného, než další problém. Nikoliv řešení. Ale co po nich chceme? 90% Rusů je bylo vždy utlačováno 10% těch bohatých, těch s vlivem. Když to tak v národu funguje stovky let, co po nich chceme? Když jsou Rusové vždy nejvíce masakrováni zase Rusy, co po nich chceme? 20. století bylo pro Rusy jako jatka. Ok, Němec se vyřádil, ale oni sami Němce dalece předehnali. Rusové Rusům. To ale taky znamená, že si od Rusů nemá cenu cokoliv brát. Zničený lid zchudlého národa s největším přírodním bohatsvím světa. Marnost ,marnost, marnost.

10

Odpovědět

Sláva Ukrajine! Rusofilna udierka tu vyronila krokodílie slzy a to ma tesi.

2017

Odpovědět

Sláva rozmrdané zemi, která je na podobné ekonomické úrovni jako Somálsko? Tak teď jsi mě vážně rozezmál :D :D Co ale taky čekat od blbého banderovce.

1125

Odpovědět

+LovecCour42https://www.youtube.com/watch?v=d4U5Zmk
Jakutska republika republika ta pozdravuje ty rusky svab :)

28

Odpovědět

A zase raz John Mohamed Oliver.
Počas toho ako tento extrémista šíril propagandu, tak jeho bratia zabili 39 ľudí v Somálsku. Ale to určite nie sú zmýšľaním podobne radikálny náboženský fanatici, ako tí čo prišli do Európy. Tu máme len obete vojny.
http://www.aljazeera.com/news/2017/02/14-killed-mogadishu-market-blast-170219122644232.html

1049

Odpovědět

Už jsme báli, že se ti něco stalo..

293

Odpovědět

+KiJiUž jsem se báli, že to zase tupě neokomentuješ..

720

Odpovědět

+LovecCour42To vůbec nemusíš mít strach ;) Tupě komentovat budu i dál :)

21

Odpovědět

Pozdě!!

11

Odpovědět

Jé já myslel že už nedorazíš. Děkuji za zvednutí nálady že na tom nejsem úplně tak špatně. Dělat ze sebe debila pod každým videem od Olivera zvládáš na jedničku s hvězdičkou.

32

Odpovědět

Ten song na konci je fakt chytlavej.

221

Odpovědět

měl jsem ho ze začátku rád ale časem zjišťuji že John Oliver je prostě jen k***t ... nejsem proamerikánec, nejsem prorus ale co předvádí je čirej kokotismus

2575

Odpovědět

V čem přesně?

273

Odpovědět

Také bych rád slyšel konkrétní důvody. -_-

121

Odpovědět

Taky jsem s ním dnes nesouhlasil, ale bylo to asi první video, kdy trochu účelově vybíral argumenty. Jindy se mi zdá, že je opravdu objektivní.

01
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK