Regionální reklamy na autoprodejnyLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:4 775

V regionálních televizních stanicích v USA dostávají prostor i regionální podnikatelé, třeba takoví prodejci aut. A často vícero z nich přijde s reklamou, ve které recyklují tentýž nápad. To přece úplně ztrácí kouzlo! John Oliver se ale rozhodl, že to tak nenechá, a se svým týmem nabídl americkým autoprodejcům prestižní a naprosto jedinečný scénář na originální reklamu. Jak to dopadlo?

Poznámka:
Tohle bude na delší dobu poslední video z pořadu Last Week Tonight, které zde od nás uvidíte, tedy pokud nevyjdou nějaké speciály nebo bonusy. Pořad si totiž dává po konci sezóny pauzu a na tu další si musíme chvilku počkat. O novém pravidelném pořadu, který dočasně zaujme místo LWT, můžete v tuto chvíli hlasovat ve stories na našem Facebooku a Instagramu.

Přepis titulků

Zdravíčko, internete, tady John Oliver, velký ptačí kluk, co dělá pípíp. Tento týden si dáváme pauzu, ale chtěli jsme vám dát update. Před pár měsíci jsme totiž mluvili o regionálních reklamách na auta. Hlavně o tom, že velká část z nich vypadá podezřele podobně. Tady Scott Elder z Elder Mitsubishi! Jsem naloženej v průšvihu! Doktor říkal, ať se trochu uklidním, jinak se mi rozskočí srdce! Tady Scott z Premier Auto Center a jsem naloženej v průšvihu!

Doktor říkal, ať se uklidním, než se mi rozskočí srdce! Tady Fred z Grote Auto. Doktor říkal, ať se uklidním, než se mi rozskočí srdce. Tady Steve Johnson ze Zumbrota Ford. Doktor říkal, ať se trochu uklidním, než se mi rozskočí srdce. Jsem naloženej v průšvihu! Tati, doktor říkal, ať se uklidníš, než se ti rozskočí srdce! No vynikající, ne? Každá z těch okurek je hvězda a z jejich výkonu se to zdá snadné, což je působivé, protože, dle mého oblíbeného prasomrda, „není snadné být zelený“.

Myslím, že Sandy Meisner prohlásil, že hrát znamená chovat se opravdově za smyšlených okolností a je báječné, že jsem každému z těch mužů naprosto věřil, že byli okurkou s nemocným srdcem, které se mohlo kdykoliv rozskočit. Ale fakt mě štvalo, že šlo o recyklované scénáře.

Nebudu celou naši reportáž opakovat, ale ukázalo se, že jedna firma psala scénáře pro spoustu prodejců. To je hrozná škoda, protože regionální reklamy na auta by měly být jedinečné a vyšinuté, ne projeté přes kopírák bez špetky originality. A proto jsme ten segment tehdy ukončili s velmi lákavou nabídkou. Napsali jsme scénář a je povedený, velmi povedený. A nabízíme ho zdarma jednomu, jen jednomu prodejci, aby ho zužitkoval v reklamě, pokud bude souhlasit s pár podmínkami.

Ta hlavní je, že musí souhlasit s tím, že to natočí tak, jak je to napsané, přičemž si to předem nemůže přečíst. Ano. Ano. Takovou jsme udělali nabídku a podle mě byla hodně dobrá. Ale upřímně, pro dotyčného docela riskantní. Fakt si myslíte, že nám s něčím takovým můžete důvěřovat? Já určitě ne.

Přesto nás díkybohu kontaktovalo několik prodejců. A nakonec jsme si vybrali Zumbrota Ford v Zumbrotě v Minnesotě. A i když všichni nejspíš očekávali, že je donutíme dělat něco hrozně směšného nebo přehnaného, třeba se převléknout za obří mimino a plácat se po obřím mimi zadku, zatímco jejich zákazníci říkají gugu gaga nebo nevím co. Zvolili jsme odlišný přístup a napsali napjaté vztahové psychodrama. A ano, vypráví zároveň i tak trochu o jejich prodejně, ale především jde o příběh manželství v krizi.

První řádky našeho scénáře zmiňují osobu, co hledí z okna a říká: „Každou chvíli začne bouřka.“ A druhá polovička odpoví: „Chci se rozvést.“ Takhle to začalo. Takže jsme se nemohli dočkat, jak zpracují naši nekompromisní studii kolapsu domácnosti, a klobouk dolů, opravdu se do toho pustili se vší vervou.

Je mi ctí vám dnes představit reklamu, která tento týden v Zumbrotě poběží a kterou žádná jiná autoprodejna v USA mít nebude. Takže se pohodlně usaďte, popadněte kapesníček a přeji vám příjemný zážitek. Každou chvíli začne bouřka. Chci se rozvést. - To nemyslíš vážně. - Jak to můžeš vědět? Vůbec mě neznáš. Máš pravdu. Už tě nepoznávám. Od doby, co jsme koupili minivan s pohonem 4 × 4 v Zumbrota Ford, - ses změnila.

- Možná ano. Možná jsem se změnila, když jsem položila dlaně na volant toho minivanu. Možná jsem si v tu chvíli uvědomila, jakou uvnitř cítím prázdnotu. - Tys ten minivan ze Zumbrota Ford nechtěla? - Jasně že ne! Proč taky? Ani nemáme děti! A znova jsme u dětí. Co se nám to stalo? Dříve jsme se smáli, tancovali jsme. - Pamatuješ si na chatu?

- Neopovažuj se vytahovat chatu. - Jsi neuvěřitelná. - A ty se moc roztahuješ. Stejně jako náš minivan ze Zumbrota Ford, co se nevejde do garáže. Kolikrát to musím říkat? Rozměry jsem napsal správně. - Architekt to postavil špatně. - Vždy za to může architekt, co Kevine? Tady Steve Johnson ze Zumbrota Ford, jsem naložený v průšvihu. Párová terapie? Žádná terapie! Chce to nové auto! Přijďte do Zumbrota Ford a domluvte si schůzku se mnou. Jsem tu pro lidi!

Jen se na to podívejte. To je na jedničku s hvězdičkou. Bez urážky vůči Oscaru Isaacovi a Jessice Chastain, ale tomuhle říkám scéna z manželského života. Mám obzvlášť radost z detailů, které jsme do scénáře nenapsali, ale které tam dostali. Třeba to, že ukázali celkem jasnou oblohu před větou: „Každou chvíli začne bouřka.“ Výborné, paráda.

Prostřih na velký minivan v malé garáži. Velmi dobré. Grafické ztvárnění párové terapie s něčím, co vypadá jako zelené koronaviry. Geniální a velmi aktuální. A nakonec manžel z reklamy, jak kráčí do prodejny a vzdaluje se od svého zpackaného manželství na konci reklamy? Tomu říkám narativní rámec, do prdele! Takhle se to musí!

Kruh se musí uzavřít! Blahopřeju a děkuju kolektivu ze Zumbrota Ford. Naložili jsme vás do průšvihu, ale vy jste stvořili něco, z čeho se mi málem rozskočilo srdce. Moc vám děkujeme za zhlédnutí, vrátíme se 24. října, dobrou noc. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář