Magnetická kapalina

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:202
Počet zobrazení:7 280

Po delší době tu mám zase jeden zajímavý návod pro lidi, kteří doma rádi experimentují. V tomto videu se dozvíte, jak si doma vytvořit magnetickou kapalinu, s kterou se můžete pořádně vyblbnout. Prosím vás, abyste do komentářů psali, jestli vás podobná videa zajímají nebo o ně nestojíte. Díky moc. P.S.: Pokud si zkusíte kapalinu doma udělat, určitě nám do komentářů napište, jak se vám to povedlo.

Přepis titulků

Ferrofluid je kapalina, která obsahuje miniaturní magnetické částice. Jednoduše řečeno, je to magnetická kapalina. A my vám dneska ukážeme, jak si ji můžete vyrobit. Budete potřebovat toner z laserové tiskárny, magnet s prvky vzácných zemin a také trochu rostlinného oleje. Nejdříve nalijeme do nádoby toner. Budeme potřebovat asi 50 ml.

Klidně se podívejte. Je tam. Teď přidáme do stejné nádobyasi dvě polévkové lžíce rostlinného oleje. Pokud jste použili větší množství inkoustu,budete potřebovat více oleje. Teď se blížíme k té zábavnější části. Míchejte, dokud nezískáte pěknou, řídkou konzistenci. Pokud bude řídká až moc,nemusíte dosáhnout požadovaného efektu. Jakmile skončíme s mícháním,přelijeme tekutinu do trochu menší nádoby, aby se nám s ní lépe manipulovalo.

Dobrá. Teď to půjdeme vyzkoušet. Vezmu magnet a přiložím ho zespod k nádobě. Jak sami vidíte, dochází k magnetizaci. Z tekutiny vystoupily malé bodlinky. Pokud se vám to nedaří, budete zřejmě potřebovat silnější magnet. Magnety s prvky vzácných zemin můžete sehnat v železářství.Nejsou moc drahé.

Teď přesuneme magnet nahorua necháme kapalinu viset. Podívejte se na to z jiného úhlu. Sami vidíte, že ty bodliny opravdu visí ve vzduchu. Jakmile magnet oddálíte, okamžitě spadnou dolů. Podívejte se. Teď vezmu ten magnet do rukya přiložím ho zespod ke stolu. Na místo, kde držím magnet,naliju trochu kapaliny.

Podíváme se na to zblízka. Sami vidíte, že okamžitě získá stejný tvarjako předtím. Ještě trochu přileju. Můžete si na ni sáhnout nebo ji roztočit. S tou kapalinou se dá dělat plno různých kousků. Teď s ní zkusíme trochu cestovat. Pod stolem mám ruku s magnetem a začínám s ní pohybovat. Jak sami vidíte, můžu něco namalovat.

Zkusím napsat nějaké písmeno. Mnohem lepší než nějaký skicák. Můžete s ní jezdit a pak oddálit magnet od stolu,čímž dostanete okamžitě obyčejnou kapalinu. A jakmile vrátíte magnet zpátky, bodliny se znovu vytvoří. Tahle věc špiní, takže si připravtenějaké ubrousky na otření rukou a něco na otření podložky.

To je pro tento týden všechno. Přihlaste se k odběru našich videí,abyste věděli, kdy vyjde další díl. Překlad: BugHer0www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dooost dobréé:-D palec horem a urco vicero takovych videií

200

Odpovědět

Pekny zajimavy , rozhodne hlasuju pro vice takovychto videji. Dik

201

Odpovědět

supee
r

190

Odpovědět

Video je nefunkční

1810

Odpovědět

Napište mi někdo návod na email prosím :) budu vděčný :-D mě to video nejde :'(

194

Odpovědět

Proč to nejde :'(

184

Odpovědět

nejde:(

184

Odpovědět

Tak to je hustý!

180

Odpovědět

Ježiš to je blbost

1925

Odpovědět

Taký věci se mi líbí, když neni potřeba pytel nákejch chemikálií, tak sou to krásný jednoduchý pokusy :-)

181

Odpovědět

Supér

180

Odpovědět

Ano toner neni standardně magnetický, pokud se nejedná o toner s přimýchaným Developerem(starterem), který magnetický je. Je to různé podle výrobce, jestli je developer již součástí toneru, nebo se mísí tonerem až ve vyvolávycí jednotce. Developer je nosné médium pro statický přenos toneru a skládá se z jemných částí magnetického materiálu.Feromagnetickou kapalinu je jinak možné u nás objednat na e-shopech s magnety. Výroba pravé feromagnetické kapaliny je ale mnohem složitější, ale i tak proveditelná v běžných domácích podmínkách.

180

Odpovědět

Toner není magnetický, proto to z toneru není možné vytvořit, vy chytré hlavy.

193

Odpovědět

Hezké, ale zkoušet to rozhodně nebudu, protože vím, co jsou tonery do laserovek za karcinogenní svinstvo

180

Odpovědět

skvele video :) ocenujem pracu prekladatelov

180

Další