MS ve fotbale v Rusku bude super!heute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:4 777

Korupce ve FIFA, ruský státem řízený doping – nevadí. Mistrovství světa ve fotbale je za dveřmi! 

Poznámky:
Joachim "Jogi" Löw – trenér německé fotbalové reprezentace se kterou v roce 2014 vyhrál v Brazilii titul mistrů světa. Objevoval se v reklamách pro značku kosmetickcýh výrobků Nivea. Většina lidí si ho ale nejspíš spojí s jiným "voňavým" tématem. Během zápasu MS v Brazílii byl kamerami přichycen, jak se drbe na předních a zadních intimních tělesných partiích, které si následně očichával.
Německo překvapivě prohrálo v přátelském zápase na začátku června v Rakousku 2:1.
Brot für die Welt – Chleba pro svět je německá nezisková organizace, která již organizovala přes 1 300 humanitních projektů v Africe, Asii, Latisnké Americe a Východní Evropě.

Přepis titulků

Přesně týden zbývá do začátku Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. To znamená... ještě 37 dní... do obhajoby německého titulu. Dalo by se říci: "Löw is in the air". A naše země zná už jen jedno téma... fotbal! Včera tu byla i kancléřka, třeba je to pro vás zajímavé.

Ne. Vůbec. Ale i na toto mistrovství bychom se měli těšit. Kvůli našim a ruským fanoušků, kvůli sportu. Kecy o bojkotu jsou nemysl a jestli vůbec, můžeme být naštvaní na FIFA. Však víte, tenkrát bylo to...

podezření z korupce při udělení MS Rusku, ale... to se reálně nikdy nedokázalo. Dříve v Rusku. Vyšetřování. Střela mimo. V Putinově říší vysvětlili, že počítače se kterými se přihlašovali na MS. Byly pronajaté a jsou už zničeny. Žádná data k dispozici.

To se stává, ne? Jak často jsem omylem rozmlátil svoje počítače. Teď ale vážně. Že si Německo svoje MS koupilo... mi přišlo v pořádku. Ale pak se to už mělo zastavit, ne? K nevíře. V Rusku bude nejdražší mistrovství všech dob.

S Putinem spřátelení oligarchové postavili stadiony a tunelováním získávali nespočetně další peníze. Blbé pro zbytek ruského obyvatelstva. Hodně Rusů žije v trpké chudobě. Obrovská země trčí v recesi. Mnoho z největších firem jako Gazprom nebo ropná společnost Rosněfť jsou řízeny státem. Stačí.

Stavební společnosti Arkadiho Rotenberga, dřívějšího Putinova sparing partnera v judu, dostávají od státu miliardové zakázky. Děkuji vám za pozornost. Není za co, Vladi. Jen stadion v Petrohradu je díky oligarchům teď desetkrát dražší, než bylo plánováno. Desetkrát dražší. V Německu nemyslitelné.

A aby se kvůli tomu v Rusku nikdo nezlobil, tak Putin už minulý rok najisto silně omezil právo na pořádání demonstrací v místech konání mistrovství. Důležité je, že se o tomto zneužívání u Putina otevřeně a kriticky mluví. Třeba prezident FIFA Gianni Infantino. Jsme jeden tým. A budeme pořádat nejvelkolepější událost v dějinách fotbalu.

Cítím se tu doma. Tak se tam odstěhuj, ty slizáku! Ano, Putin se sluní v lesku MS. Naproti tomu přivírá FIFA obě oči nad otázkami státem řízeného dopingu. Stále to je téma, to se musí přiznat. Na MS 2014 stál ruský národní tým před podezřením na doping. A teď krátce před začátkem MS byla všechna šetření pozastavena. Aspon že německý žurnalista Harijo Seppelt, který tento skandál odkryl, přeci jen na MS přijel.

Nicméně musí na "výslech". Takže příjezd vyjde. Odjezd? Uvidíme. Tak nebo tak si myslím, že už musí pomalu přijít nadšení z MS. To snad není pravda, ne? Německo je koneckonců favoritem! Nebo to bylo Rakousko? Teď už nevím, to je vlastně jedno! Já se těším!

Znáte už náš MS song? Ralph Siegel exhumoval Genghis Khana. Moskva, Moskva, získejme ten pohár, už tak jako minule. Moskva, Moskva, Rusko to je pěkná zem, všechny tady přehrajem. Všechny tady přehrajem.

Tady dává ten smích i smysl. Pomalu nám komercializace fotbalu ničí náladu, ale FIFA na to konečně reagovala. A najala zlepšovače nálady. Tady je. Sebastian "párty kanón" Pufpaff. Už je to tu zas! Německo! Vytáhněte piva!

Hrajeme zas fotbal! Pane Welke, co to tu povídate, atmosféra na MS je přeci bombovní! A tihle lidí tady budou žít příštích pět týdnů pouze fotbalem. Nebudou chodit do práce, budou smyslů zbavení, Celý den budou grilovat, chlastat pivo, zanedbávat děti a vyhnou se pohlavnímu styku. Nikdo nepůjde, nikdo nepůjde "dovnitř". A všichni!

Všichni se tu té sračky účastní. Teď se ale zeptám na něco mimo koitus. Fanoušků nám může být jen líto. Ceny lístků se ještě zvýšiliy, v základní skupině stojí nejlevnější lístek 105 dolarů. Finále nejméně 450 plus cesta. Ano, za to zápasy se stále zhoršují. A to se vyrovnává.

Ne, Welke, můžete si kecat, jak chcete. Desetitísíce německých fanoušků se dá na cestu do Ruska, aby konečně zažili Moskvu... což se dědovi jen o fous nepovedlo. - Chápete? - Jo. My z FIFA, my ty fanoušky potřebujeme. Ne z lidské stránky, ale jako kulisu na stadioně, biomasu, která o přestávce kupuje předražené pivo.

Mimochodem, a to je náš FIFA dárek pro fanoušky, na ruských stadionech bude pivo alkoholické! Co na to říkáte? Ano. To je krásné. To je překrásné. Kdo to byl?

- Týpek z reklamy na Niveu, to je fuk. - Dobře. Pane Welke, konečně se opět spojí to, co k sobě patří. Chlastání a fanoušci. Popravdě řečeno, k pravému MS patří tyto scény. - Mimochodem, ten klobouk vám sekne. - Taky si myslím. Ale teď vážně, vaše FIFA by si měla dávat pozor. Přehnali jste to s komercí. Při MS v roce 2026, a to teď není vtip, bude hrát v základní skupině 48 týmů.

To je přeci nesmysl. Máte pravdu, to je problém. Na světě je 193 států, a jenom 48 z nich může hrát. Proč nemůžou všechny? Proč nám chybí zápasy Tádžikistánu proti Amrumu? Galapágy proti Zemi Nezemi? Nové trhy! Samozřejmě budou u toho týmy, kterým tolik nejde... jak se tomu ríká... fotbal, správně! Něco se vždycky najde.

Váš prezident Infantino přemýšlí, že dokonce v základní skupině zruší remízu. Pokaždé penalty. Aby se to líp vysílalo. To už není fotbal, ale házení mincí. Ne, ne, ne, musíme myslet progresivně. Chce to víc napětí. Posledně jsem říkal Infantinovi.

Říkám mu: "Gianni, nápad" Jestli je jedno mužstvo o moc lepší, třeba Německo, řekne se "Fajn, odteď musí Jugi Löw postavit minimálně dvě ženy a tlusťocha. A tlusťoch nesmí do brány, ne, ne." Jen k zamyšlení. Nebo jestli je stav po 120 minutách stále 1:1, proč prostě nevpustit na hřiště lvy a nepočkat, co to udělá?

To nebudou čekat! Je to už jen komerce. Dobře, přiznávám, že toto MS nebudu moderovat zadarmo. Ale! Já to musím normálně zdanit. FIFA neplatí za své zisky, v Brazilii to bylo 1,6 miliard... žádné daně.

Samozřejmě ne. Jsme nezisková organizace, Chleba pro svět taky neplatí daně. Ne, ne. Vy mi natěšení na MS nezkazíte. Vůbec ne. - Muziko, hrej! - Ale ne... Mistrovství je tady! Tak to vypadá!

FIFA. Jsme totálně zkorumpovaní, což nám vůbec nevadí. Můžete nám... FIFA. Gianni Infantino, to se nezdařilo. Srát na morálku.

A všichni! FIFA ,FIFA, fotbal je jak Kasatschok, rýmuje se s novičok. FIFA, FIFA, fandové jsou tu k výsměchu, žerem už jen kaviár.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Budete, prosím, překládat i další díly?

10

Odpovědět

Zdravím,
určitě budu. Vždy však záleží na tématu, takže nemohu zaručit pravidelnost.
Děkuji

10

Odpovědět

Big up za nazi joke, na to jsou porad dost haklivy.

Jinak grafiku ma hezci, nez Oliver nebo Lubach ale zbytek by jeste mohl posilit.

Zajmalo by me, jestli bude variace i unas.. treba blate night show na ni celkem aspiruje.

61

Odpovědět

Českou variaci máme dávno. Jmenuje se "Týden podle Jaromíra Soukupa"

82

Odpovědět

"Šťastné pondělí" na Seznamu se o něco podobného pokouší, ale prozatím je to takové nízkorozpočtové, ale obsahově zajímavé. Pokud tedy člověk má rád politické postřehy Šídla.

50

Odpovědět

Nemci teda vedia identifikovať svetové problémy :D MS v rusku zrejme ovplyvnia budúcnosť europy na dlhé tisícročia... Keby radšej postavili skutočného Funnybota, možno by mali viac času na rozoznávanie problémov a nemuseli by sa tak úrputne snažiť o humor....nemci :D

36

Odpovědět

Že prý Němci nemají smysl pro humor. Tohle se jim ale celkem povedlo. :D

165

Odpovědět

Výjimka potvrzuje pravidlo. :)

41

Odpovědět

Dschinghis Khan - Moskau 1979

Dschinghis Khan - Moskau 1979

30

Odpovědět

A co teprve Los Rotopedos :)

Los Rotopedos - Moscau

10