Noční hlídkaNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:3 797

Rembrandtův nejslavnější obraz Noční hlídka bude zrestaurován. Ukáže se, že Arjen Lubach v tom není úplně nevinně. Více zjistíte v tomto krátkém videu.

Informační bonus:
Rijksmuseum – nejvýznamnější muzeum v Amsterdamu
Frans Banninck Cocq – centrální postava na Noční hlídce, ve skutečnosti starosta Amsterdamu v té době

Přepis titulků

Vítejte u zábavného pořadu Neděle s Lubachem. Nejdřív novinky z muzejního světa. Noční hlídka se restauruje. Pro Rijkmuseum je to epické, soudě podle té hudby. V červenci 2019 začne Rijksmuseum s největším výzkumným a restaurátorským projektem své historie. Restaurace Noční hlídky. Výzkum a restaurace se konají před zraky veřejnosti.

Zde, v sále Noční hlídky, ale i online. Hustý, co? Dokonce i tady Frans Cocq valí bulvy. Trochu divnej výraz, ale stopli jsme video ve špatnou chvíli. Ten pán byl Taco Dibbits, ředitel Rijksmusea. Taco Dibbits... To zní jako značka chipsů z Aldi. Pozor, hned jak to vyslovíte, naskočí vám 760 kalorií.

Dibbits vysvětluje, co s Rembrandtovým majstrštykem je. Na povrchu malby můžeme pozorovat změny. Třeba tento pejsek je trochu oprýskaný. No, jo, teda... Asi je čas vyjít s pravdou ven, toho pejska jsem tam jednou namaloval já. Pardon, bylo mi 15, byli jsme tam se školou a já se nudil. Gumoval jsem to, tak nevím, jestli ta běloba půjde dolů.

A ne pes, ale mistr Tříska z Želv Ninja. Tak úkol pro tebe, Nacho Cheetosi, nebo jak se jmenuješ. Taco Dibbitsi, pardon. Je starší než já? Starej Dibbits? No neva. S tím naděláte, já bych tu malbu dal pryč, o pár milionů turistů míň a ty boží písmena tam můžete nechat. Nelíbilo se vám to? Klik sem. Jinak odebírejte svou mámu.

Překlad: Líza www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bude zase vic Lubacha?

00

Odpovědět

Bude, příští týden bude další díl :)

50