GrilováníNorman

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 74
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:6 885

Letní teploty už tu nějakou chvíli máme, je tedy čas na grilování! 

Poznámka: Merguez je druh pikantní klobásy z hovězího a skopového masa.

Přepis titulků

Tohle téma je pro mě důležité, trochu choulostivé. Už dlouho to mám na srdci a dnes se vám můžu svěřit. Řeknu vám něco o grilování. Do prdele, on dělá video o grilování. Už jsem natočil video o raclette a teď o grilování. Asi se fakt specializuji na jídlo. Nedávno jsem letos poprvé griloval. Objektivně si myslím, že věta: "Dáme grilovačku?" vybuduje atmosféru.

Najednou se něco děje, zavoláme kámoše, pustíme si na zahradě hudbu, dáme aperol, vytáhneme slunečníky. Najednou mají všichni právo být trochu vidláky. Je tu merguez, merguez párty. Každý přiloží ruku k dílu, je to kolektivní práce. Ale rozdělení práce je asi podle vyspělosti. Ty se postaráš o oheň. Ty o uhlí. Ty o maso.

- A Norman může prostřít papírové talíře. - Skvělý. To je má role. Úspěšné grilování vždy musí mít tuhle skvělou chvíli plnou vos. Ty malé kurvy. Přiletí jich celý roj a začnou na nás nalétávat. A vždycky se najde někdo, kdo vysvětluje, jak se chovat v přítomnosti vosy. - Mám na ruce vosu. - Když se nebudeš hýbat, neštípne tě. Štípla mě! Fajn, tak to nefungovalo.

Když se udělá hezky, tak ten s grilem má najednou, náhodou, spoustu kamarádů. Je to vtipné, protože přes rok jste mi vůbec nezavolali. - Ale ne, to je život. - Jo, kámo, takový je život. - Nemáš ještě klobásku? - A máš tu pořád bazén? Při rozdělávání ohně je každý nejchytřejší. Každý má svou techniku, jako by to dělal celý život. "Všechno vím" Umím rozdělat oheň, byl jsem skaut. Chvíli to potrvá. Nevypadá to, ale zahřívá se to.

Je tam kouř. Aha, to je prach. Dřív to fungovalo líp. A pak... Pak si vezmeš zapalovač. "Poradím si" Rozdmýcháš oheň a klobása je pak perfektní! - To ho sfouklo. Podvodník - Je to trochu podvod, používám jen jeden nebo dva tuhé podpalovače. Ach ta příroda. Čichněte si! Grilování je jediná chvíle, kdy maso může spadnout do uhlí nebo do popelu, může být nechutné, ale každému to je jedno. Spadla na zem, má na sobě trávu a psí chlupy. Kdo ji chce? - Já!

- Já! - Já chci, mám ji tak rád! Vznikla diskuze, nudná jako hádka o tom, jak říkat pečivu. Těžká otázka. Máme klobásy naříznout? Nechte toho. Francouzi rádi naříznuté klobásy, které neexplodují. - Takhle je v bezpečí. - Ani omylem, dámo! - Když ji nařízneme, odtéká tuk. - Mám tu výsledky výzkumu. Podle všeho je to 100 % Francouzům jedno. Chtějí se jen v klidu najíst. - Zpět do studia. - Je pravda, že oheň, uhlí a tak vyžadují práci, ale stojí to za to, když přijde tahle skvělá chvíle.

- Je to syrové. - Nepoživatelné. - Jsi král grilování? - Chceš nám předat tasemnici? Malou nevýhodou je, že po grilování smrdíš. Tvé oblečení je cítit po uhlí. Nech mě hádat. Nedávno jsi grilovala? - Ne, já mám jenom dost silný odér. - Aha... Jo, je dost silný. Grilování je návykové. Dělá se během celého léta. I když léto skončí, najdeme někoho, kdo to nechápe.

Chce pokračovat. Vždyť je to jen pár kapek. Pojďte sem! Kdo chce mokrou klobásu? Ano, existují domácí elektrické grily. Mně se tenhle koncept moc nelíbí. Ušetřím vám peníze. Krom elektrického grilu existuje i tohle. Pánvička. Za 10 eur. A umí všechno. Zrovna teď jím čím dál tím méně masa, z několika důvodů. Ale rozhodl jsem se tak teď, když všichni pořádají kurva vynikající grilovačky. Ale to nevadí, grilovat můžete i vegetariánsky, vegansky nebo jinak. Co jsme se o grilování dozvěděli?

Nejde o klobásy ani o vosy. Pamatujte si, že trávíte čas s blízkými, s rodinou, kamarády... Moc vám děkuji. Thank you very much. Jo, mám skvrny od potu, vím o tom. Ahoj fandové, tady skvrna. Jste tu? Díky! Pod levou rukou mám taky skvrnu. Tady druhá skvrna. Chceš čichnout? Jsou skvělí! Říkám jim Pif a Herkules. Takže, dobrou chuť! Pokud se vám video líbilo, dejte like. Pokud se vám líbili herci ve videu, zkoukněte jejich práci, máte to v popisku. A já jdu psát scénář k dalšímu videu, které bude o kysaném zelí.

Jasně. Čau! Překlad: alicevavri www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není ta černoška náhodou ze seriálu Skins? Ale ten je britský, to by bylo zvláštní...

04

Odpovědět

Poznámka: ke konci mluví o komixu Pif a Herkules

52